Co jsem dneska zvládl ošéfovat na svém volvu!

jak si doma vyladit motor apod.
  • Autor
  • Zpráva
L4W
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 593
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Šumperk
Vůz: Volvo XC90 D5 MY07

#1226 Co jsem dneska zvládl ošéfovat na svém volvu!

Příspěvek od L4W »

Instalace HF sady na XC 90. Vše šlo celkem hladce, jen kabel mikrofonu jsem musel tahat složitěji, než jsem původně chtěl. Výrobce očividně nepočítal s tím, že ho nebudu muset táhnout k autorádiu, ale až k zesilovači pod sedadlem spolujezdce a délka kabelu pak vyšla tak tak.
IMG_20170703_2013079.jpg
IMG_20170703_2013079.jpg (123.27 KiB) Zobrazeno 4607 x
_________________
Volvo XC90 D5 MY07 136 kW green
Bylo: Volvo S60 2.4 125 kW; Volvo S80II 2.5T MY07 147 kW; Volvo XC90 2.5T MY05 154 kW

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 70
Příspěvky: 4924
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#1227 Co jsem dneska zvládl ošéfovat na svém volvu!

Příspěvek od python.p »

IgorS píše:Tlmenie dverí na S60
IMG_1152.jpg
IMG_1154.jpg
viac tu http://www.volvoklub.sk/viewtopic.php?f=20&t=9063&start=39
O tom jsem taky uvažoval, ale odvrtávat nýty na XC70 se mi fakt nechce :( Teda pokud jsou mé informace správné.
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Offline
Příspěvků ve vlákně: 32
Příspěvky: 254
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha 7
Vůz: V70 II 2,5T AWD automat 2006

#1228 Co jsem dneska zvládl ošéfovat na svém volvu!

Příspěvek od paconni »

Vymenena servokapalina v posilovaci. Origo Volvo.
_________________
Nyni: Volvo V70 2,5T AWD, Automat, MY 2006
Bylo: Volvo V70 D5, Manual, MY 2002

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#1229 Zpětné zrcátko s kompasem

Příspěvek od Michl »

Tak jsem svojí V50 dopřál zrcátko s kompasem a kupodivu to funguje docela přesně.
Přílohy
Zrcátko s kompasem.jpg
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 590
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Hodonín
Vůz: xc90 2008 3.2

#1230 Co jsem dneska zvládl ošéfovat na svém volvu!

Příspěvek od hefaistos »

dafka píše:Moje první opravy na V70 I - výměna plynových vzpěr 5. dvěří, výměna žárovky v přístrojové desce. Maximálně spoko :-D
Taky čekám na příchytky (spodní) na tapec 5. dvěří z aliexpresu (50 ks za cca 120 kč). Rozbité díry jsem upravil po svém, abych nemusel kupovat ten repair kit, který stojí cca 400 kč, jak jsem se tady dočetl. Vrchní příchytky jsem koupil na škodovku, které jsem taky trochu upravil pomocí zákaznických kartiček :D


Ještě předtím, než to nasadím, jsem chtěl zprovoznit zámek 5. dveří. Předtím nezamykl, byly vyskočený ty tyčinky. Teď zamyká, ale nefunguje centrál, takže přes kufr nezamknu celé auto:/
Jake prichytky z ali? Das link? Diky

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 57
Registrován: 6 roků 9 měsíců
Bydliště: Přerov
Vůz: Volvo V70, 2.5TDI, r.v.1998

#1231 Co jsem dneska zvládl ošéfovat na svém volvu!

Příspěvek od dafka »

63miro píše:
dafka píše:Moje první opravy na V70 I - výměna plynových vzpěr 5. dvěří, výměna žárovky v přístrojové desce. Maximálně spoko :-D
Taky čekám na příchytky (spodní) na tapec 5. dvěří z aliexpresu (50 ks za cca 120 kč). Rozbité díry jsem upravil po svém, abych nemusel kupovat ten repair kit, který stojí cca 400 kč, jak jsem se tady dočetl. Vrchní příchytky jsem koupil na škodovku, které jsem taky trochu upravil pomocí zákaznických kartiček :D


Ještě předtím, než to nasadím, jsem chtěl zprovoznit zámek 5. dveří. Předtím nezamykl, byly vyskočený ty tyčinky. Teď zamyká, ale nefunguje centrál, takže přes kufr nezamknu celé auto:/
Jake prichytky z ali? Das link? Diky
https://www.aliexpress.com/item/In-Stock-New-50x-for-Volvo-Interior-Trim-Panel-Fastener-Clips-S40-S70-V40-V70-850/32800063475.html?spm=2114.13010608.0.0.Ki6rj6
Tyto, už by to mělo být někde v ČR, tak uvidíme. 4 ks jsou zespod tapecirungu na 5. dvěřích, ale všiml jsem si, že použité i jinde.
_________________
Volvo V70, 2.5TDI, r.v.1998, 103kW, manuál

GDPR_user

#1232 Co jsem dneska zvládl ošéfovat na svém volvu!

Příspěvek od GDPR_user »

Dneska jsem na svém Volvu stihl během cca 15 minut spálit novou spojku.



raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 293
Příspěvky: 12980
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#1233 Co jsem dneska zvládl ošéfovat na svém volvu!

Příspěvek od raolsa »

Jsi holt čuně, no. :ROFL:
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Punkexploited
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 495
Registrován: 13 roků 3 měsíce
Vůz: V40 B4184S2 černá metalíza? v70 B 5244 S
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#1234 Co jsem dneska zvládl ošéfovat na svém volvu!

Příspěvek od Punkexploited »

To teda rychle :) To by se dalo reklamovat ne?
_________________
Teď v70 2.5t 154kw automat 5q,4x4 rok 2004 https://www.rajce.idnes.cz/punkexploited/album/v70-2-5t-154kw-automat-5q-4x4
bylo V40 1.8 90kw B4184S2, cerna metaliza, rok 2001 https://www.rajce.idnes.cz/punkexploited/album/volvo-v40, bylo
V70 2.4 125kw B 5244 S, modrá, rok 2001 https://www.rajce.idnes.cz/punkexploited/album/volvo-v70
První auťák Pontiac LeMans 1.6 potom Vectra A 1.6 pak Felicia rok 2000 1.3 a teď VOLVO!

GDPR_user

#1235 Co jsem dneska zvládl ošéfovat na svém volvu!

Příspěvek od GDPR_user »

Punkexploited píše:To teda rychle :) To by se dalo reklamovat ne?
Když ono nárust výkonu byl trošku větší,než jsme čekali.

Jakub Svoboda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 127
Příspěvky: 5087
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

#1236 Co jsem dneska zvládl ošéfovat na svém volvu!

Příspěvek od Jakub Svoboda »

_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

spy
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 22
Příspěvky: 1127
Registrován: 13 roků 9 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: C70 T5, V70R, C70 Cabrio T5

#1237 Co jsem dneska zvládl ošéfovat na svém volvu!

Příspěvek od spy »

dafka píše: https://www.aliexpress.com/item/In-Stock-New-50x-for-Volvo-Interior-Trim-Panel-Fastener-Clips-S40-S70-V40-V70-850/32800063475.html?spm=2114.13010608.0.0.Ki6rj6
Tyto, už by to mělo být někde v ČR, tak uvidíme. 4 ks jsou zespod tapecirungu na 5. dvěřích, ale všiml jsem si, že použité i jinde.
Před pár dny jsem poptával ve Volvu - 70Kč/1ks, baleno po 10ks :-)
Naposledy upravil(a) spy dne 14 črc 2017 21:02, celkem upraveno 1 x.
_________________
Saffron Collezione: 1997 V70R 2,0 T5 AWD (B5204T3); 1998 C70 2,3 T5 (B5234T3); 2001 C70 Cabrio 2,3 T5 (B5234T3)
Shades of Grey: 2007 Volvo C30 T5; 2005 Volvo V50 T5 AWD; 2020 Škoda Superb iV Combi L&K

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 257
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Cieszyn
Vůz: S60 D5 Sport 136 kW MY 09

#1238 Co jsem dneska zvládl ošéfovat na svém volvu!

Příspěvek od ruprecht »

Dnes jsem v Lidlu vybojoval mezi důchodcema WAPku Parkside https://www.lidl.de/media/product/0/2/4/9/3/6/1/parkside-hochdruckreiniger-phd-110-a1-zoom--2.jpg. Auto jsem vždy jezdil umývat do ruční myčky, jenže ta jde s kvalitou neustále dolů (přestali používat na oplach demineralizovanou vodu, staré kartáče, chemie pochybné kvality, nedodržení dávkování), tak jsem si řekl, že si to radši umeju sám :-). Jako za 1390 Kč jsem příjemně překvapen kvalitou... Samo ten tlak není takový jako v myčce, ale je dostačující. Napěnovač je funkční (jen má vyšší spotřebu), trysky tryskají jak mají, takže na takové to víkendové oplachování myslím OK. Výsledek na fotce...Záruka tři roky, takže pohoda.
Přílohy
IMG_2220.JPG
IMG_2219.JPG
_________________
S60 D5 SPORT ´09 "Czarny Szerszeń" 136 kW Obrázek
BMW Z4 E85, 2.5I

ex V40 1,8i 92kW / 125 oslíků, B4184SM, rv´99 "Srebrny

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 57
Registrován: 6 roků 9 měsíců
Bydliště: Přerov
Vůz: Volvo V70, 2.5TDI, r.v.1998

#1239 Co jsem dneska zvládl ošéfovat na svém volvu!

Příspěvek od dafka »

spy píše:
dafka píše: https://www.aliexpress.com/item/In-Stock-New-50x-for-Volvo-Interior-Trim-Panel-Fastener-Clips-S40-S70-V40-V70-850/32800063475.html?spm=2114.13010608.0.0.Ki6rj6
Tyto, už by to mělo být někde v ČR, tak uvidíme. 4 ks jsou zespod tapecirungu na 5. dvěřích, ale všiml jsem si, že použité i jinde.
Před pár jsem poptával ve Volvu - 70Kč/1ks, baleno po 10ks :-)
ou jeee :D tak to je hezký :D Mě už příchytky přišly (cca po dvaceti dnech) a pasují :)
_________________
Volvo V70, 2.5TDI, r.v.1998, 103kW, manuál

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 549
Registrován: 7 roků
Bydliště: West Bohemia
Vůz: S60 D3 '12

#1240 Co jsem dneska zvládl ošéfovat na svém volvu!

Příspěvek od shalibaba »

ruprecht píše:Dnes jsem v Lidlu vybojoval mezi důchodcema WAPku Parkside https://www.lidl.de/media/product/0/2/4/9/3/6/1/parkside-hochdruckreiniger-phd-110-a1-zoom--2.jpg. Auto jsem vždy jezdil umývat do ruční myčky, jenže ta jde s kvalitou neustále dolů (přestali používat na oplach demineralizovanou vodu, staré kartáče, chemie pochybné kvality, nedodržení dávkování), tak jsem si řekl, že si to radši umeju sám :-). Jako za 1390 Kč jsem příjemně překvapen kvalitou... Samo ten tlak není takový jako v myčce, ale je dostačující. Napěnovač je funkční (jen má vyšší spotřebu), trysky tryskají jak mají, takže na takové to víkendové oplachování myslím OK. Výsledek na fotce...Záruka tři roky, takže pohoda.

Jak používáš ten napěnovač. Jenom stříkneš saponát a po chvilce opláchneš, anebo po napěnění pak ještě myješ ručně s houbou (kartáčem)?
Zkoušel jsem stříknout originál Karcher saponát a po spláchnutí všechna špína zůstala na autě. Ale zase po klasickým umytí pak ještě jednou stříknu napěnovací tryskou šampon s voskem, a po chvíli spláchnu a to nemá chybu.

Hájčus
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 109
Příspěvky: 2366
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Chomutov / Praha 13
Vůz: MB CLA

#1241 Co jsem dneska zvládl ošéfovat na svém volvu!

Příspěvek od Hájčus »

shalibaba píše:Jak používáš ten napěnovač. Jenom stříkneš saponát a po chvilce opláchneš, anebo po napěnění pak ještě myješ ručně s houbou (kartáčem)?
Zkoušel jsem stříknout originál Karcher saponát a po spláchnutí všechna špína zůstala na autě. Ale zase po klasickým umytí pak ještě jednou stříknu napěnovací tryskou šampon s voskem, a po chvíli spláchnu a to nemá chybu.
Čoveče to je zajímavý postřeh.. to jsem rád, že to neudělalo jen mě. (mám taky wapku z lídlu, ten předchozí model s kolečkama) byl jsem nadšený jak to super pění, ale výsledek na pikaču. Tak příště zkusím tvůj postup! :good:
_________________
MB CLA coupe MY22; HONDA Africa Twin 1100 A.S. // MB CLA Shooting Brake 2021
R.I.P.: XC90 2.5T, S-Max 2.2 13 a V70T6 AWD 08 a S60 2.4 01 a 480ES 1.7 Paris ed. 91 a Mini Cooper 1.3 87 a A3 3.2 06 a Honda 900RR Fireblade a Honda 1100XX Blackbird a... Trabant :)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 257
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Cieszyn
Vůz: S60 D5 Sport 136 kW MY 09

#1242 Co jsem dneska zvládl ošéfovat na svém volvu!

Příspěvek od ruprecht »

shalibaba píše:
ruprecht píše:Dnes jsem v Lidlu vybojoval mezi důchodcema WAPku Parkside https://www.lidl.de/media/product/0/2/4/9/3/6/1/parkside-hochdruckreiniger-phd-110-a1-zoom--2.jpg. Auto jsem vždy jezdil umývat do ruční myčky, jenže ta jde s kvalitou neustále dolů (přestali používat na oplach demineralizovanou vodu, staré kartáče, chemie pochybné kvality, nedodržení dávkování), tak jsem si řekl, že si to radši umeju sám :-). Jako za 1390 Kč jsem příjemně překvapen kvalitou... Samo ten tlak není takový jako v myčce, ale je dostačující. Napěnovač je funkční (jen má vyšší spotřebu), trysky tryskají jak mají, takže na takové to víkendové oplachování myslím OK. Výsledek na fotce...Záruka tři roky, takže pohoda.

Jak používáš ten napěnovač. Jenom stříkneš saponát a po chvilce opláchneš, anebo po napěnění pak ještě myješ ručně s houbou (kartáčem)?
Zkoušel jsem stříknout originál Karcher saponát a po spláchnutí všechna špína zůstala na autě. Ale zase po klasickým umytí pak ještě jednou stříknu napěnovací tryskou šampon s voskem, a po chvíli spláchnu a to nemá chybu.
,Nejdřive umyju wapkou prach a větší bordel. Pak to napěním šamponem bez vosku. Nechám chvilku působit a umyju houbou. Pak to vezmu wapkou ještě jednou, otřu a navoskuju (ručně).
_________________
S60 D5 SPORT ´09 "Czarny Szerszeń" 136 kW Obrázek
BMW Z4 E85, 2.5I

ex V40 1,8i 92kW / 125 oslíků, B4184SM, rv´99 "Srebrny

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 549
Registrován: 7 roků
Bydliště: West Bohemia
Vůz: S60 D3 '12

#1243 Co jsem dneska zvládl ošéfovat na svém volvu!

Příspěvek od shalibaba »

ad WAPka:
Já jsem si to říkal, že to tak snadný přece nebude :(
Jinak ten můj postup je perfektní na stříbrným autě - tam opravdu stačí jen stříknout a pak průběžně lehce poprašovat vodou. Bohužel, na černý metle je třeba to opláchnout volným proudem z hadice, aby se udělalo co nejméně kapek - udělají se velký, který téměř po zaschnutí jdou rozleštit.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 99
Registrován: 7 roků 9 měsíců
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí
Vůz: V70 2,5TDI

#1244 Co jsem dneska zvládl ošéfovat na svém volvu!

Příspěvek od jhamos »

Tak jsem mu dal zase trošku lásky :-)výměna kotoučů a destiček na předku,vše ATE,dodělání led osvětlení interiéru i se zadníma lampičkama a výměna lišty okolo zadního okna.
Jestli budete někdo řešit ledky do zadních stropních světýlek,tak u těchto ledek http://www.autolamp.cz/osvetleni/zarovky-led/12v/led-zarovky-s-patici-ba9s/zarovka-LED-12V-24V-4W-BA9s-cira-10xSMD-5630LED363W.html nezáleží na polarizaci a i funguje stmívání.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 257
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Cieszyn
Vůz: S60 D5 Sport 136 kW MY 09

#1245 Co jsem dneska zvládl ošéfovat na svém volvu!

Příspěvek od ruprecht »

shalibaba píše:ad WAPka:
Já jsem si to říkal, že to tak snadný přece nebude :(
Jinak ten můj postup je perfektní na stříbrným autě - tam opravdu stačí jen stříknout a pak průběžně lehce poprašovat vodou. Bohužel, na černý metle je třeba to opláchnout volným proudem z hadice, aby se udělalo co nejméně kapek - udělají se velký, který téměř po zaschnutí jdou rozleštit.
Stříbrná je na mytí nejlepší barva :-). To černá je hotové peklo. Voskuju a leštím jak otrok a pak s tím vyjedu na slunko a stejně tam jsou šmouhy :evil:
_________________
S60 D5 SPORT ´09 "Czarny Szerszeń" 136 kW Obrázek
BMW Z4 E85, 2.5I

ex V40 1,8i 92kW / 125 oslíků, B4184SM, rv´99 "Srebrny

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 67
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Karlovy Vary
Vůz: V50 D5 R-Design 2009

#1246 Co jsem dneska zvládl ošéfovat na svém volvu!

Příspěvek od Gintiik »

Cudlx píše:
Gintiik píše:Vyměnil jsem původní, sešlý a plastový znáček vpředu za nový, čínský a kovový :roll:
Grill - R-design - pred.jpg
Grill - R-design - pred - zoom.jpg
Grill - R-design - po.jpg
Grill - R-design - po - zoom.jpg
taky chci ten vymenit,jak jsi vyndal ten původní?je tam nejak nacvaknuty?diky
Jsou to 2 plastový díly nacvaknutý do sebe na té mřížce a drží to docela fest. Podle mě to nejde sundat když je to na autě. Já nejprve vyndal celou mřížku a pak to šlo sundat. Tu mřížku taky není úplně jednoduchý sundat. Já to dělal tak, že jsem odšrouboval 2 horní šrouby co drží nárazník + jsou tam nějaké 4 plastové cvočky, pak se dá dostat k části těch klipsů co drží mřížku v nárazníku a uvolnit je. Ty ostatní klipsy musíš uvolnit jinak zvenčí nějakou špachtlí, jde to docela špatně - tady je vidět jak je to přichyceno http://accessories.volvocars.com/en-se/V50/InstallationInstruction/Document/VCC-410557-1/2012
a tady je video podle kterýho jsem to dělal

Možná by bylo jednodušší sundat celej nárazník jestli se nechceš vyndavat s tou mřížkou

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 70
Příspěvky: 4924
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#1247 Co jsem dneska zvládl ošéfovat na svém volvu!

Příspěvek od python.p »

Sice leštění proběhlo o víkendu, ale dřív jsem se k PC pořádně nedostal. Ještě jsem chtěl nalepit poslední nálepky, ale nebyl čas...

Obrázek

Obrázek

A ještě předtím výměna madla kufru.
Obrázek


Po dovolené plánuji odhlučnění :P
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 67
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Karlovy Vary
Vůz: V50 D5 R-Design 2009

#1248 Co jsem dneska zvládl ošéfovat na svém volvu!

Příspěvek od Gintiik »

Osvětlení interiéru ledkama místo původních žárovek
Osvětlení ve tmě
Osvětlení ve tmě
LED vnitrek.jpg (79.2 KiB) Zobrazeno 5841 x
  • + přední stropní osvětlení
    + zadní stropní osvětlení
    + nástupní prostor vepředu
    + přihrádka
    + kufr
    + zrcátka sluneční clony
    + spz
Kdyby se do toho někdo chtěl také pustit, tak jsem šel podle návodu tady:
http://forums.swedespeed.com/showthread.php?131611-Full-LED-conversion-thread
(je tam i odkaz na V70)
a jak co sundat z youtube

Jenom pár rad:
- V předním stropním osvětlení jsou žárovky uloženy v modrém držáku se kterým se vyndají. Ty žárovky jsou k tomu přivařený a je třeba je odštípnout - mě se odsvědčilo "ustříhnout" ty drázky malým plochým šroubovákem z vnitřní strany toho plíšku zapáčením sem a tam.
- V osvětlení kufru je podle návodu výše 37mm žárovka, ale v mém V50 MY09 je to 41mm, takže mi to nesedí (už jsem objednal novou, tak uvidíme)
- Doporučuju odpojit příslušnou pojistku před vyndaváním osvětlení v kufru, přihrádce a nástupního prostoru. Mě se podařilo zkratovat pojistku od kufru, ale hlavně, jak to světlo chvilku svítí, tak je to horký že se na to nedá hrábnout. Kufr pojistka F86, přihrádka a nástupní prostor pojistka F46.
- Zkontrolovat si pozici ledek aby to pěkně svítilo, např. v zrcátkách sluneční clony jsem natočil ledky o 45% protože jsou posunuty oproti sklíčku doprostřed.
- Ostvětlení nástupního prostoru je skutečně v dost křehkým plastu, nějaké packy jsem ulomil (ne naschvál) naštěstí jich je tam dost. Rozhodně začít u spolujezdce a vycvaknout to celé ven. Poté se to dá kamkoliv odnést a pomalu začíná zábava jak dostat ty žárovky ven. Dá se to udělat buďto zapáčením šroubovákem (nedoporučuji - "nejde to"), nebo vzít kombinačky, rozbít žárovku a vytáhnout ji kleštěma (taky jsem nad tím přemýšlel), ale nakonec se ukázalo nejjednodušší z venku vtlačít piny (mě stačílo vtlačít jeden, pak už to šlo šroubovákem).
- Největší srandou a výzvou ale je zvětlo v přihrádce. Je to stejně uložené jako osvětlení nástupního prostoru s tím rozdílem, že se k tomu shora nedá dostat. Video na youtube k tomu nenajdete, protože je to fakt brutus. Takže co s tím, rozebrat celou palubku aby se to dalo vyndat? Do toho jsem se nepouštěl, i když po půl hodině páčení žárovky šroubovákem jsem toho měl plný zuby a rozhodně už to neznělo jako úplně blbej nápad. Kombinačkama se tam vytočit nedá, takže rozbít a vytáhnout taky nebyla možnost. No zkoušel jsem všechno možný - pinzetu, šroubovák, 2 šroubováky, kombinoval s gumou aby to po tý žárovce tak neklouzalo ale bylo to prd platný. Po asi hodině jsem si už řikal, že se na to vys*ru, že tam stejně není vidět. No co vám budu povídat, řekl jsem si že to zkusím naposled, zapáčil jsem šroubovákem a žárovka se najednou uvolnila. No nemohl jsem tomu uvěřit, stal se snad zázrak, těžká práce byla nakonec odměněna a já byl šťastný :Yahoo!: ... Na asi 30 sekund, než jsem tu žárovku vytáhl celou a visel na ni jeden z těch pinů. :x No a teď co s tim, žejo. No abych to zkrátil, mé utrpení pokračovalo další hodinu, během které jsem sestrojil důmyslnou sestavu zrcadel abych tam aspoň viděl, kam se ten pin mam zastrčit a nakonec to nějak vyšlo. Rozebrat tu palubku by bylo fakt rychlejší. :lol:
Osvětlená přihrádka
Osvětlená přihrádka
LED prihradka.jpg (65.78 KiB) Zobrazeno 5841 x
Použité ledky a jiné: Dohromady to přišlo na cca 150 kč a kýbl nervů :)


Hájčus
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 109
Příspěvky: 2366
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Chomutov / Praha 13
Vůz: MB CLA

#1250 Co jsem dneska zvládl ošéfovat na svém volvu!

Příspěvek od Hájčus »

Tož dnes jsem vyměnil přední destičky. :good:
resIMG_1568.jpg
je pravda, že ty staré to měly za pět minut dvanáct... :crazy:
resIMG_20170727_172553[1].jpg
_________________
MB CLA coupe MY22; HONDA Africa Twin 1100 A.S. // MB CLA Shooting Brake 2021
R.I.P.: XC90 2.5T, S-Max 2.2 13 a V70T6 AWD 08 a S60 2.4 01 a 480ES 1.7 Paris ed. 91 a Mini Cooper 1.3 87 a A3 3.2 06 a Honda 900RR Fireblade a Honda 1100XX Blackbird a... Trabant :)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co vyladit???“