Čistota vzduchových výdechů

jak si doma vyladit motor apod.
  • Autor
  • Zpráva
Anonymous

#1 Čistota vzduchových výdechů

Příspěvek od Anonymous »

Může mi někdo poradit prosím?

Nedávno jsem čekal v nastartovaném voze bez rádia a slyšel jsem takové ševelení.
Nakonec jsem zjistil, že ve ventilačním systému mám nějaký list či co.
Nejzřetelněji to slyším z lištového výdechu hned u předního okna. Podotýkám, že mám V40.

Otázka zní, jak se tam dostat, aniž bych rozebral půl auta..?

Děkuji za rady.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 96
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Potěhy 1

#2 ventilace

Příspěvek od skapetr »

hmm tohle jsem řešil u jiných vozů ale ne u Volvo, zkusím tedy amatérskou odpověď a doufám že ji kolegové odborníci doplní .. čili: jestli je to opravdu organická hmota např. list tak ten se po nějaké době rozloží a sám výdechy vyletí, další variantou je sundat krycí mřížky např. ve středové konzole a hrát si přepínat klapky, měnit rychlost otáčení ventilátoru a třeba se ti povede dostat předmět kam potřebuješ, lze myslím vyndat i mřížku nad oknem i když jsem to nedělal jinak existuje i možnost demontáže viz. http://www.volvospeed.com/volvo_performance.php a předmět vysát vysavačem - pomoct si třeba i zapnutou ventilací
ale POZOR :!: jako nejpravděpodobnější příčina tvého ševelení v tomto období se mi jeví místo listu odcházející ložisko tvého ventilátoru .. zkus ten zvuk více popsat
_________________
nyní Volvo V70 / 2001 / 2,4i / 147kW / automat
je s umřetým motorem Volvo 850 / 1996 / 2,5 TDi / 103kW / manual

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#3 ventilace

Příspěvek od Honza »

skapetr píše:hmm tohle jsem řešil u jiných vozů ale ne u Volvo, zkusím tedy amatérskou odpověď a doufám že ji kolegové odborníci doplní .. čili: jestli je to opravdu organická hmota např. list tak ten se po nějaké době rozloží a sám výdechy vyletí, další variantou je sundat krycí mřížky např. ve středové konzole a hrát si přepínat klapky, měnit rychlost otáčení ventilátoru a třeba se ti povede dostat předmět kam potřebuješ, lze myslím vyndat i mřížku nad oknem i když jsem to nedělal jinak existuje i možnost demontáže viz. http://www.volvospeed.com/volvo_performance.php a předmět vysát vysavačem - pomoct si třeba i zapnutou ventilací
ale POZOR :!: jako nejpravděpodobnější příčina tvého ševelení v tomto období se mi jeví místo listu odcházející ložisko tvého ventilátoru .. zkus ten zvuk více popsat
Člověk se diví a příroda žasne. Jak můžeš dostat případnej list ven vnitřní mřížkou když je nemožný aby prošel vcelku přes větrák. Trošku popřemejšlej a pak piš.
Jestli tam máš pylovej filtr tak se tam nic nedostane. Spíš tobude načatej větrák a nebo to mohl být zvuk od servomotůrků přestavující klapky (pokud tan jsou).
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 96
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Potěhy 1

#4

Příspěvek od skapetr »

no neříkej honzo :-D představ si semínko co spadne projde přes vstupní klapku otočí se na větráku vlítne do výměníku a zakoření ve výparníku ;) ne dělám si srandu a uveřejnil jsem to i na konci příspěvku :místo listu odcházející ložisko tvého ventilátoru .. zkus ten zvuk více popsat... takže máš pravdu a nečerti se hned ;)
_________________
nyní Volvo V70 / 2001 / 2,4i / 147kW / automat
je s umřetým motorem Volvo 850 / 1996 / 2,5 TDi / 103kW / manual

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#5

Příspěvek od Jarda S40 »

4Marko - nemohl ti tam spadnout třeba kousek papíru položenej na palubce? Lístek z parkovacího automatu či tak něco? Mohlo to spadnout do toho výdechu a tam se to šprajcnout a teď to šustí. Zkusil bych asi nasměrovat vzduch na okno, pustit ventilátor na plno a kouskem drátku tam šťourat. Pak uvidíš. Ložisko ventilátoru bys ty asi poznal :lol: .

Anonymous

#6

Příspěvek od Anonymous »

To ložisko to opravdu není. Ty vibrace - chvění je v ruzných výškách, asi jako když držíte list papíru z okna při jízdě. Navíc, když zvýším výkon vyntilátoru, je i to chvění silnější.
Nejblíže je Jarda s tím parkovacím lístkem. A musím se zastat také skapetra. Mnohokrát jsem byl svědekem, kdy se na dílně čistila A8-ma a průduchy byly plné smetí... Větší i menší zbytky listí apod.

Zkusím to tím drátkem nějak dostat ven...

Díky za rady.

GDPR_user

#7

Příspěvek od GDPR_user »

Marko píše:To ložisko to opravdu není. Ty vibrace - chvění je v ruzných výškách, asi jako když držíte list papíru z okna při jízdě. Navíc, když zvýším výkon vyntilátoru, je i to chvění silnější.
Nejblíže je Jarda s tím parkovacím lístkem. A musím se zastat také skapetra. Mnohokrát jsem byl svědekem, kdy se na dílně čistila A8-ma a průduchy byly plné smetí... Větší i menší zbytky listí apod.

Zkusím to tím drátkem nějak dostat ven...

Díky za rady.
Pokud máš přístup ke stlačenému vzduchu nasaď na pistoli tenkou hadičku,kterou následně vsunuj do průduchů zapni ventilátor naplno a pistolí foukej a pohybuj.Pokud je to list měl by se rozpadnout a podle změny zvuku budeš vědět zda se pohybuješ správně.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 96
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Potěhy 1

#8 n

Příspěvek od skapetr »

ehm stlačený vzduch ? myslíš jako proti proud vzduchu vzduchem a co lezi v ceste ->.<- zlikvidovat . zkousel jsi to nekdy ? to chce trefu a manévrovat :-D mnohem jednoduchší by opravdu bylo to mřížku sundat a dotyčný předmět nechat vyletět případně nechat větrák puštěný naplno a šťourat např. drátem a šťourat je dobré aby se díval někdo z venčí .. ze vnitř tam není vidět.. ale vzrůstající hluk s vyššími otáčkami pořád mi to sedí na ložisko , když mi ševelilo každý kdo přišel do auta mi řekl že mám ve ventilaci listí on ten zvuk je podobný...
_________________
nyní Volvo V70 / 2001 / 2,4i / 147kW / automat
je s umřetým motorem Volvo 850 / 1996 / 2,5 TDi / 103kW / manual

kajdamajda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 77
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Chudolazy
Vůz: V40 1997 1.9TD V70 1997 2,4 10V

#9 Čistota vzduchových výdechů

Příspěvek od kajdamajda »

Marko píše:
Nedávno jsem čekal v nastartovaném voze bez rádia a slyšel jsem takové ševelení.....
A co takhle mít POŘÁD zapnuté rádio? :-D :-D :-D he he dobrá rada nad echt gold :-D
_________________
Je: V40, 1997, 1,9TD, manuál,
V70, 1997, B5252, 2,4benzin, manuál, LPG
Bylo: všechno možné
604926104

Cafa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 139
Registrován: 19 roků 8 měsíců
Vůz: 2006 S40 1.6D
Bydliště: Lovosice / Litoměřice

#10

Příspěvek od Cafa »

No, kdyz uz jste u tech pazvuku, ja kdyz mam zapnutou klimu - ano, uz je na ni teplo :) tak mi po vypnuti motoru po chvili zacne jakoby z ventilace cosi nehezky piskat, ale po chvilce to opet prestane.. Tak doufam, ze to neni predzvest neceho moc draheho..
_________________
Je:
* 2006 S40 D4164T
Bylo:
* 2001 V70 XC B5244T3 Geartronic Obrázek
* 1999 V70 XC 2,4T
* 2000 S40 2.0T
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co vyladit???“