RVS technologia

jak si doma vyladit motor apod.
  • Autor
  • Zpráva
Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#26 RVS technologia

Příspěvek od Lachtan »

Osobně těmto "výrobkům" nevěřím - a do svého auta bych si je nedal - toť vše.

.....a nepokoušejte se mě ukecat - je to marné :D :D :D
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

hoffi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 308
Registrován: 17 roků
Bydliště: Reichenberg Region / Carlsbad Region
Vůz: 2xV70
Bydliště: Reichenberg Region / Carlsbad Region

#27 RVS technologia

Příspěvek od hoffi »

Lachtan píše:Osobně těmto "výrobkům" nevěřím - a do svého auta bych si je nedal - toť vše.

.....a nepokoušejte se mě ukecat - je to marné :D :D :D
Lachtane ani se Ti nedivím že nevěříš,já taky ne ;-) Tohle se tu probíralo několikrát a vždy to skončilo se stejným závěrem...........sr*čka :mrgreen:
_________________
Je : V70 r.v. 1999 , V70 [ B 5244 S2] r.v 2003
Bylo: Saab 900SE 2.0T ( B204L - 136kw/185k) r.v.1994 "Black snake",850 T5 estate 2.3T r.v. 1994 "RED DWARF",850 GLE estate 2.5 10v r.v.1993

Bobika
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 331
Registrován: 17 roků 11 měsíců
Bydliště: Strakonice

#28 RVS technologia

Příspěvek od Bobika »

Taky nevěřím, nikdy bych to do motoru nenalil. Osvědčená a zcelá jednoduchá metoda je - dávat kvalitní olej v předepsaných intervalet a k motoru se chovat jako "člověk".
Kouknul jsem na stránky RVS a to mi stačí - tam nějaký magor tvrdí, že měl ve válci rýhy od prasklého pístního kroužku a aby nemusel motor rozebírat, tak tam nalil RVS a motor se spravil a jede lépe než před závadou :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Taky jsem zjistil, že je tam nějaký progagátor ze Strakonic. Hned se na něj pozeptám, co je to za individuum. Ten mě taky dostal tím, že prý při dálniční jízdě rychlostí přes 200 km na Harley Davidson zadřel motor :roll: :roll: :roll: Normální Harleyář nejezdí přes 200 km/h a za druhé málokterý Harley takovou rychlost vůbec dosáhne. Takže podle mého FAKE jak sviňa.
Koukněte na jejich stránky a každý soudný člověk si udělá závěr sám :palec: :palec: :palec:
_________________
Bobika
BYLO - Volvo 850 T5R "Pampeliška", 1995, 2.3 l, B5234T5, M56, 300 PS, 262 000 km, NEW turbo Mišivbuši

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha

#29 RVS technologia

Příspěvek od travex »

verim tomu, co predepisuje vyrobce motoru a ten o podobnych zazracich mlci... pokud motor dostava to co ma a uzivatel s nim nezachazi jako prase tak vydrzi i bez podobnych veci.

jednoduse, neverim tomu, ze par deci nejake chemicke sr* mi udela GO motoru. Je to podobne jako kdyz jsem do vybehaneho motoru nalil misto polosyntetiky hodne hustej mineral. Taky se zlepsily tlaky, oleje to najednou zralo pulku a jeste se dalo neco najzedit predtim, nez motor definitivne zamaval... takze na oddaleni nejake velke opravy by to pomoci mozna mohlo... ja ale nehodlam oddalovat opravy nebo kaslat na udrzbu, stejne jako nepotrebuju jezdit bez oleje...
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 61
Registrován: 16 roků
Bydliště: Hodonín

#30 RVS technologia

Příspěvek od hynek9 »

Ja vam to odzkousim podruhe. Az poridim nove auto,dam to tam.Akorat ze mne tu stejne nikdo nebude verit a u funglovky to ani nebude videt.
_________________
XC 70 3.2

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1092
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#31 RVS technologia

Příspěvek od tnemec »

A teď ještě tu vo Karkulce, joo?

Pánové a dámy, věřící na neposkvrněné početí - myslíte, že kdyby kterýkoli z těchto zázraků od magnetizéry, přes mazače až po dostavovače železa fungoval, že by na tom automobilky nezačly okamžitě vydělávávat ve stylu: smíte použít jen ten náš super über extra přípravek? :D:D:D
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#32 RVS technologia

Příspěvek od dali »

Bobika píše: Normální Harleyář nejezdí přes 200 km/h
Normální Harley nejede 200 ani ze skály :roll: A i kdyby, než by se Harleyář na tu rychlost dostal, měl by pěkně zaolejovaný nohavice :mrgreen:

Marek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 117
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Vůz: Škoda SuperB 1.8T Elegance
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#33 RVS technologia

Příspěvek od Marek »

Tak sem taky pridam trosku do "mlejna".Osobni zkusenosti nemam,ale udajne tohle pry opravdu funguje...
Navic Budejcka ladicska firma ABW to doporucuje a leje do vsech svych upravenych motoru...

To Bobika: Toho tipka na tom Haryku znam osobne.Leje to vsude mozne a pry se mu to jen a jen osvedcilo.Jak v autech,tak v motorce.Dokonce mi ukazoval nejaky vlastni testy atd...
_________________
Ford Tourneo Connect 110PS - táhám zvuk a Volvo dodávku nedělá :-)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 61
Registrován: 16 roků
Bydliště: Hodonín

#34 RVS technologia

Příspěvek od hynek9 »

Marku,tady je to zbytecne,je tu prilis moc odborniku,kteri vedi vsechno a jsou schopni Te ukrizovat uz jen za jiny nazor. Pokud k tomu pridas i zkusenost,neukrizuji Te,ale shoris zase pro zmenu na hranici.
_________________
XC 70 3.2

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 341
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#35 RVS technologia

Příspěvek od Peťo-goalie »

hynek9 píše:Marku,tady je to zbytecne,je tu prilis moc odborniku,kteri vedi vsechno a jsou schopni Te ukrizovat uz jen za jiny nazor. Pokud k tomu pridas i zkusenost,neukrizuji Te,ale shoris zase pro zmenu na hranici.
Ahoj hynek tu 850 si uz predal?
Inak co kupil si ten pripravok a dal aj do toho noveho volva co mas? Nebolo by od veci spravit nejake fotky ze pred a po. Ak sa da. :palec:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 61
Registrován: 16 roků
Bydliště: Hodonín

#36 RVS technologia

Příspěvek od hynek9 »

Zdar,850ka je prodana. A to nove auto je zbrusu nove,takze az ho alespon zajedu. A rozdil na tom urcite videt nebude,kdyz je nove. A kvuli zaruce se samozrejme do motoru ani nepoleze.
_________________
XC 70 3.2

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 347
Registrován: 20 roků
Bydliště: Pardubice

#37 RVS technologia

Příspěvek od Jirrka »

Já jsem se s touto technologií setkal. A to na ČVUT fakultě strojní při přednáškách o povrchových úpravách. O této technologii přednášel doc.Ing.Viktor Kreibich, CSc. Je to ve svém oboru velmi uznávaný člověk.
Proč se to dosud nepoužívá ve větší míře?
Možná jenom proto, že bylo již moc "kosmodisků" a nikdo teď už takovým věcem nevěří.
Sám pan Kreibich nám říkal, že se mu část odborníků vysmála, když o této technologii mluvil.
Zkuste to třeba na nějakým starým dieslu, kde případně nenapácháte moc škody. Osobně mi tato technologie přijde nejserióznější, protože mi byl osvětlen její chemicko fyzikální princip seriózním člověkem. To, že jsou jiní odborníci, kteří tomu nedůvěřují jen ukazuje na to, co způsobily "Kosmodisky". Jistě k tomu existuji nějakké seriózní studie, ale většina lidí si bude myslet, že to je stejně reklamní trik.
_________________
je: Volvo V50 Summum s Audiem*:0), Volvo 850 T5 f kombíku a automatu, MG TF Trophy 160 Edition 85 let, poř. číslo 273
bylo: bylo: 850 T-5R (nejemocionálnější Volvo všech dob),Volvo 480 Turbo, 1992, Ďáblík (zůstane navždy nejkrásnější), 850 T-5, 155 kW, Blue Lady, Volvo 340 DL, Chrochtík, Fiat 128A, služební - Octavia III 110 kW TDi, Škoda Yeti 1,8 TSi, Octavia II 1,8 TSi, Superb Combi 125 kW TDi, Rapid a Spacebeack 1,6 TDi,

mates
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 364
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno / Dolní Kounice
Vůz: Lynk & Co 01

#38 RVS technologia

Příspěvek od mates »

Krapet OT, ale nemá ten pan Kreibich náhodou bílou dvojku?
_________________
je: Lynk & Co 01 r.v.2022, PHEV - čínské Volvo XC40
bylo: XC90 V8 r.v.2005
bylo: V70 R AWD r. v. 1998
bylo: V480 ES 1,7 r. v. 1988

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 2 měsíce
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#39 RVS technologia

Příspěvek od Jarda S40 »

Jirrka píše: Osobně mi tato technologie přijde nejserióznější, protože mi byl osvětlen její chemicko fyzikální princip seriózním člověkem. To, že jsou jiní odborníci, kteří tomu nedůvěřují jen ukazuje na to, co způsobily "Kosmodisky". Jistě k tomu existuji nějakké seriózní studie, ale většina lidí si bude myslet, že to je stejně reklamní trik.
Mohl bys nám prosímtě tedy tento "fyzikálně-chemický princip" osvětlit? Osobně bych rád věděl, jaká sloučenina je schopná přilnout pevně ke stěně válce a vyplnit jen rýhu po prasklém pístním kroužku, opravit tento kroužek a současně ještě nezalepit ostatní kroužky/válce/mazací kanálky v ojnicích a podobně. Není to nějaká biotechnologie?

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3674
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#40 RVS technologia

Příspěvek od yoby »

myslíš něco jako umělá inteligence? hele rýha, šup do ní a držíme se z plných sil? :lol:
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 2 měsíce
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#41 RVS technologia

Příspěvek od Jarda S40 »

yoby píše:myslíš něco jako umělá inteligence? hele rýha, šup do ní a držíme se z plných sil? :lol:
Ano, něco podobného. Cosi jako třeba buňky imunní proti rakovině vpravené do lidského těla, kde vyléčej rakovinové bujení. Nebo se vyvíjej léky, které v těle najdou zhoubné bujení, proniknou do těch nemocných buněk a v nich "uvolní" svůj náklad léku. Ale nezesměšňujme to a počkejme na vysvětlení. Dřív také lidi tvrdili, že stroj těžší než vzduch nemůže létat a podívejte na Rogera! :D

P.S. To poslední byl vtip, aby omylem nevznikl nějaký flam
:oops:

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#42 RVS technologia

Příspěvek od Lachtan »

Jarda S40 píše:Dřív také lidi tvrdili, že stroj těžší než vzduch nemůže létat a podívejte na Rogera! :D

P.S. To poslední byl vtip, aby omylem nevznikl nějaký flam
:oops:
Nepleteš si náhodou Rogera s Robocopem ??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 341
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#43 RVS technologia

Příspěvek od Peťo-goalie »

Jarda S40 píše:
yoby píše:myslíš něco jako umělá inteligence? hele rýha, šup do ní a držíme se z plných sil? :lol:
Ano, něco podobného. Cosi jako třeba buňky imunní proti rakovině vpravené do lidského těla, kde vyléčej rakovinové bujení. Nebo se vyvíjej léky, které v těle najdou zhoubné bujení, proniknou do těch nemocných buněk a v nich "uvolní" svůj náklad léku. Ale nezesměšňujme to a počkejme na vysvětlení. Dřív také lidi tvrdili, že stroj těžší než vzduch nemůže létat a podívejte na Rogera! :D

P.S. To poslední byl vtip, aby omylem nevznikl nějaký flam
:oops:
Jarda zacinam Ta mat este radsej ako predtym :palec: musime spolu poopekat a posediet u Martina

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 347
Registrován: 20 roků
Bydliště: Pardubice

#44 RVS technologia

Příspěvek od Jirrka »

tahle diskuze tu uz byla tak pred 2ma roky. Zádný rýhy to nevyplní. To snad ani nikdo nidko netvrdil a pokud ano tak je to pitomost. Já se toho nezastávám. Jen jsem napsal, že jsem o tom slyšel a nebylo to v reklamně. S tím letadlem to sedí. Stejně tak narazil Galileo atd. Co se týká zolepení kanálků tak to je vec, které bych se bál a možná důvod proč to nepoužívají jako aditivum nebo tak něco olejáři. Nemá cenu se o tom tady a ted dohadovat. Uvidíme za 20 let jestli se to prosadí a bude to běžná záležitost nebo to zanikne.
_________________
je: Volvo V50 Summum s Audiem*:0), Volvo 850 T5 f kombíku a automatu, MG TF Trophy 160 Edition 85 let, poř. číslo 273
bylo: bylo: 850 T-5R (nejemocionálnější Volvo všech dob),Volvo 480 Turbo, 1992, Ďáblík (zůstane navždy nejkrásnější), 850 T-5, 155 kW, Blue Lady, Volvo 340 DL, Chrochtík, Fiat 128A, služební - Octavia III 110 kW TDi, Škoda Yeti 1,8 TSi, Octavia II 1,8 TSi, Superb Combi 125 kW TDi, Rapid a Spacebeack 1,6 TDi,

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#45 RVS technologia

Příspěvek od dali »

Jirrka píše:tahle diskuze tu uz byla tak pred 2ma roky. Zádný rýhy to nevyplní. To snad ani nikdo nidko netvrdil a pokud ano tak je to pitomost. Já se toho nezastávám. Jen jsem napsal, že jsem o tom slyšel a nebylo to v reklamně. S tím letadlem to sedí. Stejně tak narazil Galileo atd. Co se týká zolepení kanálků tak to je vec, které bych se bál a možná důvod proč to nepoužívají jako aditivum nebo tak něco olejáři. Nemá cenu se o tom tady a ted dohadovat. Uvidíme za 20 let jestli se to prosadí a bude to běžná záležitost nebo to zanikne.
To mi nezní jako jednoznačné ANO od člověka který do problematiky vidí, a kterému byl zajisté dopodrobna odpřednášen princip... Takže tak úplně nepřesvědčili ani tebe?

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 347
Registrován: 20 roků
Bydliště: Pardubice

#46 RVS technologia

Příspěvek od Jirrka »

Samozřejmě taky pochybuji. Když tomu nikdo nevěří a texty o tom jsou napsaný tou "nejdebilnější" reklamní řečí tak to nedělá dobrý dojem, ale co píšu je pravda. Poprvé jsem o tom slyšel na vysoký od tohoto člověka. Když nad tím přemýšlím tak neznám způsob jak objektivně dokázat, že to funguje. Resp. je to strašně složitý. Dělal jsem v laboratoři, kde jsme dělali dlouhodobý zkoušky, korozní apod. Vím něco o tom jak má zkouška vypadat, aby se to mělo nějakoui vypovídací schopnost a vím něco o nejistotách měření. Když si to dám dohromady tak dokázat, že to funguje je prostě strašně složitý a pro laika nepochopitelný.
_________________
je: Volvo V50 Summum s Audiem*:0), Volvo 850 T5 f kombíku a automatu, MG TF Trophy 160 Edition 85 let, poř. číslo 273
bylo: bylo: 850 T-5R (nejemocionálnější Volvo všech dob),Volvo 480 Turbo, 1992, Ďáblík (zůstane navždy nejkrásnější), 850 T-5, 155 kW, Blue Lady, Volvo 340 DL, Chrochtík, Fiat 128A, služební - Octavia III 110 kW TDi, Škoda Yeti 1,8 TSi, Octavia II 1,8 TSi, Superb Combi 125 kW TDi, Rapid a Spacebeack 1,6 TDi,

GDPR_user

#47 RVS technologia

Příspěvek od GDPR_user »

Nabízím svého volvíka dobrovolně k pokusům.Motor má najeto cca 400000km,a evidentně pomalu ztrácí kondici,(možná by stačilo seřídit ventily)nicméně už mám sehnaný druhý motor,takže tento klidně obětuji pro případný výzkum.Takže zbývá najít dobrovolníka,který to koupí. ;-)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 104
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Bydliště: Přeštice

#48 RVS technologia

Příspěvek od Miroslav »

martinopel píše:Nabízím svého volvíka dobrovolně k pokusům.Motor má najeto cca 400000km,a evidentně pomalu ztrácí kondici,(možná by stačilo seřídit ventily)nicméně už mám sehnaný druhý motor,takže tento klidně obětuji pro případný výzkum.Takže zbývá najít dobrovolníka,který to koupí. ;-)

Můžem udělat takovou zbírku. :mrgreen:

Dávám: 30Kč
_________________
S40 r.97, 1,8 ,16V ,85 KW, B 4184 S, LPG!
Bylo Peugeot 406,r.99,81KW, 2.0 HDi , Citroen ZX 1,4i
BUDE V 70 AWD Multifuel

Deshi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3617
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: Dolní Roveň
Vůz: V40 1.9D 75kW

#49 RVS technologia

Příspěvek od Deshi »

Miroslav píše:
martinopel píše:Nabízím svého volvíka dobrovolně k pokusům.Motor má najeto cca 400000km,a evidentně pomalu ztrácí kondici,(možná by stačilo seřídit ventily)nicméně už mám sehnaný druhý motor,takže tento klidně obětuji pro případný výzkum.Takže zbývá najít dobrovolníka,který to koupí. ;-)

Můžem udělat takovou zbírku. :mrgreen:

Dávám: 30Kč
Dám: 50Kč
_________________
Volvo S80 01/2007, 3,2 175kW AWD automat, Summum
Volvo XC70 10/2007, 2,4 D5 136kW AWD manuál, Summum
Volvo XC90 08/2008, 2,4 D5 136kW AWD manuál, Summum

bylo:
Volvo V40 07/2002, 1,9D 75kW manuál, Sport
Odpovědět

Zpět na „Jak co vyladit???“