Žárovky Night Breaker zhodnocení

jak si doma vyladit motor apod.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 8
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Modřice U Brna
Vůz: V70, S80, Toyota LC, Toyota Hilux
Bydliště: Modřice u Brna

#76 Žárovky Night Braker zhodnocení

Příspěvek od MirekZ »

Já dávám žárovky Osram NB manželce do auta a můžu potvrdit, že z halogenů jsou nejlepší. Zkoušel jsem jich dost typů, protože ona v noci hůř vidí, ale NB co se týká svítivosti a dosahu jsou jasně nejlepší. Ale životnost je skutečně 1/3 co normální žárovky. A to už tam má 3. sadu. Zkoušel jsem i jiného prodejce, jestli e-light neprodává nějaké levnější napodobeniny, ale životnost byla stejná :( .
Vzhledem k tomu, že moc nejezdí, tak ji vydrží až 9 měsíců. Ale pro auto, se kterým se jezdí každý den, je to dost drahý špás.
_________________
V70 2008 2,5 FT (Flexifuel) - orig. Švédsko

selap
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 1323
Registrován: 17 roků 5 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 III D3 AT '12

#77 Žárovky Night Braker zhodnocení

Příspěvek od selap »

Bobes píše:má někdo zkušenosti s tungsram žárovkami? v testu idnes dopadli velmi dobře, a ta cena je oproti ostatním se srovnatelnými parametry celkem nesrovnatelně nižší :)
Slušná standartní žárovka,nic víc,nic míň.Pokud by měla nějakou vylepšenou vlasnost nezapoměli by se pochlubit a upravit cenu.
_________________
V70III D3 aut. 2012
bylo 760 GLE 2.4 TD 1986,V70I 2.4 Tdi 1999, V70II 2.5TDI 01 man.

Roger
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1842
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Holubice
Vůz: V70T6 AWD '08 AT / V70R AWD '98 MT
Bydliště: Brno/Kyjov

#78 Žárovky Night Braker zhodnocení

Příspěvek od Roger »

dali píše:Někdy létě jsem koupil Philips Extreme power, jelikož neměly mít problémy s výdrží, nezapsal jsem si ani stav tachometru, ani datum. První odešla v lednu :roll: Tím pádem vydržela zhruba 7000 - 9000km. Nic moc za 700 Kč :evil:
Mam je koupene ale na auto jeste nedal...drazsi jsou teda.,..rikas 7000? Tak to najedu tak za 3/4 roku, takze me to zatim. stacit bude ;-)
_________________
V70T6 AWD 08 AT Gold SUMMUM ARD St.2,290kKm/ V70R AWD 97',184kW,B5234T4,manualM58,Šedák Silvermetal:385kKm,AWDrepas
Ex:
S60 2.4T 01' 147kW,Man, SUMMUM Metal Modrák
V740 GLT 16valve89',111kW,B234Fman.5QoverdriveWagonBlackDemon - má brácha
V40 T4 98' man.147kW, 15.3.08 R.I.P. BitPower@chip-Václav. PRODEJ dílů

hroch32
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 782
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

#79 Žárovky Night Braker zhodnocení

Příspěvek od hroch32 »

Vyměknul jsem a taky jsem koupil NB. Zlepšení je patrné, už to svítí skoro tak dobře jak Š120 ;) Ne, je to fakt lepší, navíc i barva je příjemnější.

Ještě přemýšlím, že bych dal do dálkáčů nějaké žárovky, které mají o něco bělejší světlo než ty, co tam mám. On je to mezi potkávacími a dálkovými světly docela rozdíl v barvě. Nějaký nápad? NB asi ne, co :) Ale zase CoolBlue či jak se to jmenuje mi přijdou až moc modré.
_________________
Volvo 850 kombi, B5254, 1996
Volvo 740 kombi, B230F, 1990 - bylo => pojízdný kombajn na Mazdy; třeba ji od Adama koupím časem zpátky

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 4156
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#80 Žárovky Night Braker zhodnocení

Příspěvek od dali »

hroch32 píše: Ještě přemýšlím, že bych dal do dálkáčů nějaké žárovky, které mají o něco bělejší světlo než ty, co tam mám. On je to mezi potkávacími a dálkovými světly docela rozdíl v barvě. Nějaký nápad? NB asi ne, co :) Ale zase CoolBlue či jak se to jmenuje mi přijdou až moc modré.
No právě v těch dálkových by teoreticky měly vydržet několikanásobek (za předpolkladu, že je zabíjí doba svícení, nikoli počet rozsvícení a zhasnutí). Aspoň budeš mít adekvátní zbraň na trestání zlobivých fialkářů :mrgreen:
Jestli si dobře vzpomínám, tak za celou dobu co s mojí V70 jezdím (přes 4 a půl roku, 70 tisíc km) jsem neměnil jedinou žárovku v dálkových. V potkávačkách jsem za celou dobu měnil tak cca 3-4 , ale nikdy se mi nestalo, aby 1 žárovka vydržela míň jak 2 roky na rozdíl od toho předraženzýho philipsího zázraku.. A to jsem na radu známýho pumpaře kupoval vždycky ty nejlevnější, neboť říkal, že ať H7 stojí kolik chce, vydrží všechny +- stejně.

hroch32
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 782
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

#81 Žárovky Night Braker zhodnocení

Příspěvek od hroch32 »

dali píše:No právě v těch dálkových by teoreticky měly vydržet několikanásobek (za předpolkladu, že je zabíjí doba svícení, nikoli počet rozsvícení a zhasnutí). Aspoň budeš mít adekvátní zbraň na trestání zlobivých fialkářů :mrgreen:
Mno, nápad to není špatněj :D Ale kde brát a nekrást.....
_________________
Volvo 850 kombi, B5254, 1996
Volvo 740 kombi, B230F, 1990 - bylo => pojízdný kombajn na Mazdy; třeba ji od Adama koupím časem zpátky

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 68
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Sokolov
Vůz: V70 2.4 D5 D5244T4 aut.

#82 Žárovky Night Braker zhodnocení

Příspěvek od Drobeczek007 »

eLzyx píše:škoda, že nevím, co mám za žárovky. Mám je tam 60 000km a svítí brutálně dobře. Až se přepálí, netuším jakýma je nahradit
Aby jsi tam neměl origo xenony :mrgreen:

Měl jsem před Volvem Renaulta s H4. Když jsem neuspěl s reklamací Osramek po cca 4 měsících :evil: (8000km), koupil jsem si pozlacené žárovky od Philipse s 5 letou zárukou. Ale stejně odcházely zhruba po 13 měsících. Tak jsem je chodil s účtenkou zdarma měnit - bez problémů kus za kus. Po 3 letech je ale nahradili nepozlacenýma a řekli mi, že už Philips nedává 5 let záruku, ale jen 2 roky. Hawk.
_________________
V70 2.0T (B5204T4) r.v. 1999 Prins VSI
Obrázek
V70 D5
Obrázek

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 311
Registrován: 16 roků
Bydliště: Praha
Vůz: 850 Estate
Bydliště: Praha 8

#83 Žárovky Night Braker zhodnocení

Příspěvek od Menhir »

Od prosince mám NB. No, svítí to líp, konečně mi to stačí, ale nadšení zdaleka nehrozí. :oops: Čekal jsem víc. Jenže co už nadělám, když nechci nezákonně xenonit... :neutral:
_________________
Volvo 850 2,5 10V Estate, Graham Green, ∗ 1996, 106 kW

hroch32
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 782
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

#84 Žárovky Night Braker zhodnocení

Příspěvek od hroch32 »

Menhir píše:Od prosince mám NB. No, svítí to líp, konečně mi to stačí, ale nadšení zdaleka nehrozí. :oops: Čekal jsem víc. Jenže co už nadělám, když nechci nezákonně xenonit... :neutral:
Xenonit legálně ;) nebo od Márry i s výbojkama.
_________________
Volvo 850 kombi, B5254, 1996
Volvo 740 kombi, B230F, 1990 - bylo => pojízdný kombajn na Mazdy; třeba ji od Adama koupím časem zpátky

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#85 Žárovky Night Braker zhodnocení

Příspěvek od Lukaso »

A nebo si koupit rovnou bavoráka... :palec: nechápu
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

hroch32
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 782
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

#86 Žárovky Night Braker zhodnocení

Příspěvek od hroch32 »

Lukaso píše:A nebo si koupit rovnou bavoráka... :palec: nechápu
Nechápeš pravděpodobně proto, že jsi nikdy nejel v noci s 850 ;) Manželka mě s ní nechce pouštět, pokud mám jet za tmy. Říká, abych si vzal radši Micru... a má pohříchu pravdu, protože 850 svítí naho*no. A nejen ta naše. Ještě tak když člověk nikoho nepotkává v protisměru, tak to jde, ale jakmile musíš jet jen na potkávačky, tak nic nevidíš, protože ti v protisměru Tě oslňují, jak máš oči zvyklé na šero :roll: Je to přesně, jak psal Menhir, s NB je to snesitelné, ale stejně je na tom Micra líp. Kdybych do ní dal NB, tak bude problém ji s tím litrovým motorkem proti proudu fotonů rozjet :razz: Co se vzhledu týče, tak já bych taky radši nechal originální, o tom žádná (a nechám, bo na výměnu nemám). Na druhou stranu jednak nevím, jestli by to nové paraboly vyřešily, druhak stojí skoro stejně jako ty Angel Eyes. Takže rozdíl v ceně je jen za výbojky.
_________________
Volvo 850 kombi, B5254, 1996
Volvo 740 kombi, B230F, 1990 - bylo => pojízdný kombajn na Mazdy; třeba ji od Adama koupím časem zpátky

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 242
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Dobříš / Brno
Vůz: V70 2,5TDi I.generace 2000, manuál
Bydliště: Dobříš / Brno
Kontaktovat uživatele:

#87 Žárovky Night Braker zhodnocení

Příspěvek od Bobes »

ty angel eyes jsou xenony? a schválené pro provoz? (samozřejmě po doplnění ostřikovačů)
_________________
V70 5.2000 I.generace 2.5TDi
několik w353 v různém stavu pojízdnosti, Opel agila 1.2

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 2166
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Sydney - AUS
Vůz: Mitsubishi Challenger

#88 Žárovky Night Braker zhodnocení

Příspěvek od tomasss »

Co vy na to a to?
Jde mi hlavne o udavany vykon - normalne jsou to 60/55W a tady pisou 90/100W.


OT: Pri pohledu na tohle jsem se nemohl prestat smat :lol:
_________________
Je: Mitsubishi Challenger 2002 3.0 V6 aut
Bylo: V40 D2 6q 88kW MY2017, 760GLE B280F AW71 108kW, 960II B6304S3 AW30-43 150kW, 2x 740TURBO B204GT M90 147kW, S70R B5234T3 AW50-42 176kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 2166
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Sydney - AUS
Vůz: Mitsubishi Challenger

#89 Žárovky Night Braker zhodnocení

Příspěvek od tomasss »

A jinak jsem koukal ze Osram Nightbreaker se da v zahranici koupit v sade dvou kusu pod 400kc i s postou ;-)
_________________
Je: Mitsubishi Challenger 2002 3.0 V6 aut
Bylo: V40 D2 6q 88kW MY2017, 760GLE B280F AW71 108kW, 960II B6304S3 AW30-43 150kW, 2x 740TURBO B204GT M90 147kW, S70R B5234T3 AW50-42 176kW

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#90 Žárovky Night Braker zhodnocení

Příspěvek od Lukaso »

hroch32 píše: Nechápeš pravděpodobně proto, že jsi nikdy nejel v noci s 850 ;) Manželka mě s ní nechce pouštět, pokud mám jet za tmy. Říká, abych si vzal radši Micru... a má pohříchu pravdu, protože 850 svítí naho*no. A nejen ta naše. Ještě tak když člověk nikoho nepotkává v protisměru, tak to jde, ale jakmile musíš jet jen na potkávačky, tak nic nevidíš, protože ti v protisměru Tě oslňují, jak máš oči zvyklé na šero :roll: Je to přesně, jak psal Menhir, s NB je to snesitelné, ale stejně je na tom Micra líp. Kdybych do ní dal NB, tak bude problém ji s tím litrovým motorkem proti proudu fotonů rozjet :razz: Co se vzhledu týče, tak já bych taky radši nechal originální, o tom žádná (a nechám, bo na výměnu nemám). Na druhou stranu jednak nevím, jestli by to nové paraboly vyřešily, druhak stojí skoro stejně jako ty Angel Eyes. Takže rozdíl v ceně je jen za výbojky.
Ale o tom já vůbec nemluvím...jiný světla ok proč ne...já sám jsem si je taky předělal...nechápu proč tam cpete angel eyes , je to bastl největšího kalibru...ještě bych si dozádu šoupnul okopírovaný chromovaný světla ukradený lexusu jako má každej správnej tuner a dopředu světelnou lištu z led diod a bude to paráda :mrgreen: bavor je skvělá značka ale volvo prosím nechte volvem :ryma:
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#91 Žárovky Night Braker zhodnocení

Příspěvek od Lukaso »

tomasss píše:Co vy na to a to?
Jde mi hlavne o udavany vykon - normalne jsou to 60/55W a tady pisou 90/100W.


OT: Pri pohledu na tohle jsem se nemohl prestat smat :lol:
už jsem to tu někde řešil v xenonech :) 100W žárovka je nesmysl :) při troše štěstí ti vyhoří elektrika pří méně štěstí ti to teplem zkroutí parabolu :) ani barva světla nikdy neodovídá slibovanýmu....xenon je xenon :)
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

hroch32
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 782
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

#92 Žárovky Night Braker zhodnocení

Příspěvek od hroch32 »

Lukaso píše:Ale o tom já vůbec nemluvím...jiný světla ok proč ne...já sám jsem si je taky předělal...nechápu proč tam cpete angel eyes , je to bastl největšího kalibru...ještě bych si dozádu šoupnul okopírovaný chromovaný světla ukradený lexusu jako má každej správnej tuner a dopředu světelnou lištu z led diod a bude to paráda :mrgreen: bavor je skvělá značka ale volvo prosím nechte volvem :ryma:
Já bych taky radši něco decentnějšího, jenže ono není co :(
_________________
Volvo 850 kombi, B5254, 1996
Volvo 740 kombi, B230F, 1990 - bylo => pojízdný kombajn na Mazdy; třeba ji od Adama koupím časem zpátky

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#93 Žárovky Night Braker zhodnocení

Příspěvek od Lukaso »

Tak si je vyrobit :-D sehnat čočku, zastavět , nechat vybrousit sklo :-D a je to ...no já nevím, přece na to nedělají jenom angel eyes, to by mě zkazilo den...ani nikde v neměcku nic nemaj?
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 311
Registrován: 16 roků
Bydliště: Praha
Vůz: 850 Estate
Bydliště: Praha 8

#94 Žárovky Night Braker zhodnocení

Příspěvek od Menhir »

Je pravda, že 850 prostě svítí málo. Nicméně myslím, že NB by tak akorát stačily, pokud by to samé měli všichni. Jenže když proti tobě jede šňůra xenonů, jseš v p..... Takže vohulujme to všichni víc a víc, až budeme slepí. Takové je moderní řešení. :cry:
_________________
Volvo 850 2,5 10V Estate, Graham Green, ∗ 1996, 106 kW

hroch32
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 782
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

#95 Žárovky Night Braker zhodnocení

Příspěvek od hroch32 »

Menhir píše:Je pravda, že 850 prostě svítí málo. Nicméně myslím, že NB by tak akorát stačily, pokud by to samé měli všichni. Jenže když proti tobě jede šňůra xenonů, jseš v p..... Takže vohulujme to všichni víc a víc, až budeme slepí. Takové je moderní řešení. :cry:
Jj, výstižně řečeno. Není, co dodat.
_________________
Volvo 850 kombi, B5254, 1996
Volvo 740 kombi, B230F, 1990 - bylo => pojízdný kombajn na Mazdy; třeba ji od Adama koupím časem zpátky

hroch32
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 782
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

#96 Žárovky Night Braker zhodnocení

Příspěvek od hroch32 »

Lukaso píše:Tak si je vyrobit :-D sehnat čočku, zastavět , nechat vybrousit sklo :-D a je to ...no já nevím, přece na to nedělají jenom angel eyes, to by mě zkazilo den...ani nikde v neměcku nic nemaj?
Tak to Ti ten den asi zkazím, nikde jsem nic jiného nepotkal. Kdybych měl jistotu, že nové paraboly budou svítit aspoň o něco líp než staré, tak je klidně koupím, dám do nich NB a budu mít klid. Jenže tu jistotu nemám. Koneckonců nemám ani peníze, takže to nemusím řešit ;-)
_________________
Volvo 850 kombi, B5254, 1996
Volvo 740 kombi, B230F, 1990 - bylo => pojízdný kombajn na Mazdy; třeba ji od Adama koupím časem zpátky

hroch32
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 782
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

#97 Žárovky Night Braker zhodnocení

Příspěvek od hroch32 »

Když už jsme u toho, nemáte někdo zkušenost s žárovkami PIAA? Cena je teda děsivá, ale pokud by to pomohlo...
_________________
Volvo 850 kombi, B5254, 1996
Volvo 740 kombi, B230F, 1990 - bylo => pojízdný kombajn na Mazdy; třeba ji od Adama koupím časem zpátky

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 242
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Dobříš / Brno
Vůz: V70 2,5TDi I.generace 2000, manuál
Bydliště: Dobříš / Brno
Kontaktovat uživatele:

#98 Žárovky Night Braker zhodnocení

Příspěvek od Bobes »

já si objednal ty tungsramy halogen viz výše a ještě ze stejného obchodu i nějaké lepší tungsramy cosi +50procent, až to dorazí, udělám nějaké uliční měření s uvedenými.

jinak proti oslnění mi HODNĚ pomáhají brýle s "oranžovými" skly (není to úplně oranžová, spíš taková oranžovohnědá..)
přez den fungují i proti slunci, subjektivně bych řekl že zlepšují kontrast, v noci mne hned tak něco neoslní, ale je fakt že trošku (v noci) zhorší viditelnost (postřehnutelně ale imho nevýznamě), nadruhou stranu oslnění je daleko horší (vivat nové okcávky :evil: )
podotýkám že mám celkem výborný zrak.

na kole jezdím se žlutými skly (plasty) a také to pomáhá, ale v autě jsem je nezkoušel (do auta používám jiné brýle)
_________________
V70 5.2000 I.generace 2.5TDi
několik w353 v různém stavu pojízdnosti, Opel agila 1.2

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 4156
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#99 Žárovky Night Braker zhodnocení

Příspěvek od dali »

tomasss píše:A jinak jsem koukal ze Osram Nightbreaker se da v zahranici koupit v sade dvou kusu pod 400kc i s postou ;-)
A co když prasknou už po cestě? :mrgreen: Ani bych se nedivil...
Lukaso píše: ..nechápu proč tam cpete angel eyes , je to bastl největšího kalibru...ještě bych si dozádu šoupnul okopírovaný chromovaný světla ukradený lexusu jako má každej správnej tuner
:idea: Vzadu by krutě rulovaly takový ty kchůlový céčka jako má dvojková ochta. Ve spojení s volskejma vočima vpředu by nám na silnici patřičnej respekt :mrgreen:
Naposledy upravil(a) dali dne 24 bře 2009 21:41, celkem upraveno 1 x.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 2166
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Sydney - AUS
Vůz: Mitsubishi Challenger

#100 Žárovky Night Braker zhodnocení

Příspěvek od tomasss »

dali píše:A co když prasknou už po cestě? :mrgreen: Ani bych se nedivil...
Neni problem reklamovat - pokud je to koupene na ebayi - reklamuju takhle neco skoro kazdej mesic a obchodnici, pokud maj aspon 2tsc komentaru (coz vetsina ma), vratej penize bez problemu. Za tri roky se mi jeste nestalo ze by nekdo neco nevratil, pokud zbozi doslo poskozene ;-)
_________________
Je: Mitsubishi Challenger 2002 3.0 V6 aut
Bylo: V40 D2 6q 88kW MY2017, 760GLE B280F AW71 108kW, 960II B6304S3 AW30-43 150kW, 2x 740TURBO B204GT M90 147kW, S70R B5234T3 AW50-42 176kW
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co vyladit???“