radio v 460

Vše kolem audia a car Hifi, videa DVD, navigace, telefonů, ipodů a ostatní komunikace
Pravidla fóra
Upozornění
V této sekci se ponejvíce objevují odkazy na nelegální soft.
Postihy
Při prvním prohřešku napomenutí.
Při druhém zablokování účtu na jeden měsíc.
Při třetím trvalá blokace.
Tak nás k tomu nenuťte. Admini
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 3 měsíce
Bydliště: Rychvald
Vůz: S80 3L T6 Executive r.v.04

#1 radio v 460

Příspěvek od smarkus »

potreboval bych poradit,koupil jsem 460 bez radia,tedkom jsem zjistoval jaka tam je patice na pripojeni radia.vysledek? Nejakej dobrak to sproste vzal a ustrihnul kable! Jsou tam dva svazky,jeden se 4 kabliky(predni repro?) a druhej 10 kabliku!? Nemate nekdo stim skusenosti? Nechcu pracne zjistovat kterej je naco. Neni tech kablu nejak moc,do radia staci 5 ne? Jsou tam uz i kable na zadni repro? predem dik za radu.
_________________
Je.
S80T6 3.0L Executive aut.(B 6294T) r.v.04+ lpg
Tatra 613 Special, Tatra Beta 1,3 cl, Simson Sr50, Malaguti Madison3 250ie, Suzuki Burgman 650 Executive

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 60
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Žilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#2

Příspěvek od T440 »

Pred rokom som menil rádio (chcel som MP3 :) ). Moje rádio malo ISO konektor, takže najprv som chcel robiť redukciu ISO na CR606, ale nakoniec som ten VOLVO konektor vycvakal a dal som tam ISO. takže ak to do r. 1996 nezmenili:
zväzok 4 káblov = zadné repráky:
+RR - žltý s čiernym pásikom
-RR - žltý
+LR - biely s pásikom
- LR - biely
( len neviem či nie je prehodené + a - , lebo nemám originálne repro vzadu a mám pocit, že tie s pásikom by mali byť - póly, ja som si tie zadné repráky pozrel cez kufor a mám ich takto.)
9 drátový zväzok ( ak máš 10, tak o tom 10. dráte neviem nič ) :
Tu ma čakala malá rošáda, pravé a ľavé repráky mali rovnako farebné káble :). Ešte malé poznámka: repráčiky v v predných stĺpikoch sú pripojené paralelne k reprákom vo dverách .
+RF - biely
- RF - biely s pásikom
+LF - biely :)
- LF - biely s pásikom ( pásik vypadal hrubší ako na RF )
Ďaľšie káble:
PERMANENT + 12V - červený s hnedým pásikom
POWER + 12V - sivý s červeným pásikom
Zem - - hnedý
červený - neviem, asi vysúvanie antény
žltý s hnedým pásikom - neviem, asi ovládanie podsvietenia rádia

ten červený a žltý kábel som nepoužil, ale mohlo by to byť tak ako som napísal. Tie + a - na reprákoch v predu aj vzadu by bolo dobré preveriť.

Ešte dám k dobru celkom šikovný popis rozličných ( aj VOLVO ) konektorov rádií v autách:
http://elektron.pol.lublin.pl/users/djl ... e1/oem.htm
_________________
Richard, V440 1,8 T 1992 ( B18FT )

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 3 měsíce
Bydliště: Rychvald
Vůz: S80 3L T6 Executive r.v.04

#3

Příspěvek od smarkus »

dik moc,jses zlatej,az bude cas tak nato mrknu a dam ti vedet jak to dopadlo
_________________
Je.
S80T6 3.0L Executive aut.(B 6294T) r.v.04+ lpg
Tatra 613 Special, Tatra Beta 1,3 cl, Simson Sr50, Malaguti Madison3 250ie, Suzuki Burgman 650 Executive

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 3 měsíce
Bydliště: Rychvald
Vůz: S80 3L T6 Executive r.v.04

#4

Příspěvek od smarkus »

tak jsem se ktomu konecne dostal,kabelaz je presne tak jak si napsal +mam opravdu jeste jeden ten tenkej kablik navic ma barvu hnedou s sedym paskem. Bohuzel mam pouze predni repro dole ve dverich. Hrajou dobre nebo sehnat jine repro a vimenit je? Kde jsou ty vyskace? V prednim sloupku asi 4cm nad pristrojovkou u predniho skla mam pouze zaslepky asi tak 5cm dlouhe,tam se to montuje? Dik za odpoved
_________________
Je.
S80T6 3.0L Executive aut.(B 6294T) r.v.04+ lpg
Tatra 613 Special, Tatra Beta 1,3 cl, Simson Sr50, Malaguti Madison3 250ie, Suzuki Burgman 650 Executive

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 60
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Žilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#5

Příspěvek od T440 »

Ten 10. kablík by mohlo byť ovládanie od mobilu (ale to je len taký dohad :-) ).
(Ak to niekto vie, nech to tu napíše ).
V tých stĺpikoch mám naozaj výškove repráčiky. Čo by bolo pre Teba najvhodnejšie, ťažko povedať, záleži na Tvojich nárokoch a samozrejme na peniazoch( na tých možno najviac :-) ). Určite si tam daj ISO konektor. Ak tam dáš nejaké lacnejšie rádio ( sencor, roadstar do 4000,- Kč ) a zdá sa všetko OK , tak by som už na to nesiahal :-). Prípadne tam môžeš dať niečo lepšie a vtedy by som tie repráky menil ( len tie prťavé "stĺpikove výškače" bude asi problém zohnať, asi by som na ne vybodol ). No a napokon to môžeš povymieňať z "gruntu", včetne kabeláže, narvať tam subwoofer , kapacitor, zosilovače s výhybkami,špeciálne poistky s ukazovateľom napätia, minimálne 9 reprákov včítane stredových atď.
_________________
Richard, V440 1,8 T 1992 ( B18FT )
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Audio, video, navigace, telefony a ostatní komunikace“