Bluetooth radio transmitter Hyundai FMT 419 BT

Vše kolem audia a car Hifi, videa DVD, navigace, telefonů, ipodů a ostatní komunikace
Pravidla fóra
Upozornění
V této sekci se ponejvíce objevují odkazy na nelegální soft.
Postihy
Při prvním prohřešku napomenutí.
Při druhém zablokování účtu na jeden měsíc.
Při třetím trvalá blokace.
Tak nás k tomu nenuťte. Admini
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 100
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: 1999 V70 2,5TDI. 2001 C70 2,0T LPT

#1 Bluetooth radio transmitter Hyundai FMT 419 BT

Příspěvek od TheKubajs »

Ahoj,

minulý týden jsem si koupil "na zkoušku" hračku Hyundai FMT 419 BT z alzy. (499 Kč)
Jedná se o krabičku do autozásuvky, která přijímá BT signál z telefonu a přes radiové vlny ho posílá dále do rádia v autě.
Vzhledem k tomu, že pro majitele některých starších Volv by tohle mohla být zajímavá alternativa, jak dostat do origo autorádií "svoji" hudbu, podělím se o dojmy.

Tak tedy: k tomuto vynálezu jsem od začátku přistupoval skepticky. Původní plán byl koupit, vyzkoušet, vrátit do 14 dní a s čistým svědomím, že to jednodušeji nepůjde koupit krabičku Yatour.

Jenže - ono to funguje překvapivě docela dobře.

za mě hlavní výhody:
+Přenos zvuku je v kvalitě uspokojivé, vesměs lepší, než zvuk z kazet, nebo radiové stanice.
+Po prvotním nastavení se telefon už při každém dalším použití spáruje automaticky po nastoupení do auta a otočením klíčem.
+Na krabičce je USB napájecí výstup s proudem 2.1A, takže nabíjí bez problému i "větší" telefony, na kterých třeba přijednom běží i navigace.
+Na krabičce je ovladací kolečko, které zvládne skip dopředu a dozadu a zvyšování a snižování hlasitosti. Navíc je tam tlačítko na přeladění frekvence a na přijetí a položení hovoru (které funguje i jako pauza). Na základní ovládání tak není třeba vůbec sahat na telefon.
+pokud nepotřebujete nabíjet telefon, nejsou potřeba zapojovat žádné kabely
+krabička je příjemně malá a vedle řadičky ve V70 nepřekáží

a nevýhody
-připojení zvuku je možné jen přes bluetooth, krabička nemá žádný AUX vstup a USB je pouze nabíjecí. Takže je vhodná pouze na použití se smartphonem.
-mikrofon pro hovory přes bluetooth handsfree je přímo na krabičce. Takže třeba ve V70 je dost daleko od pusy a snímá hodně ruchů
-všeobecně se moc nehodí pro telefonování, ale spíše pro přenos hudby
-je docela složité najít prázdnou frekvenci na rádio bez ruchů. Mě se osvědčila 107,4, ale i na té jsem už 2x ruch zaznamenal
-máte v interiéru Volva napsáno Hyundai (nic co by nevyřešil čtvereček černé izolačky)

Takže závěrem - vyplatí se tato krabička?
Za mě určitě ano. Už jenom proto, že bez jakéhokoli šťourání do rádia můžu v autě poslouchat Spotify nebo youtube. Také proto, že nemusím zapojovat žádné kabely, které se pak motají kolem řadičky.

Ve finále stojí tahle vychytávka zhruba dvoj až trojnásobek oldschoolové "kouzelné kazetky", ale udělá mnohem lepší službu.
A pokud na ní nespěcháte, dá se objednat z eBaye za zlomek "alzácké" ceny.
Přílohy
1000.jpg
1000.jpg (17.53 KiB) Zobrazeno 2386 x
_________________
V70I 2,5 TDI 1999
C70I 2,0 T LPT 2001 cabrio

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#2 Bluetooth radio transmitter Hyundai FMT 419 BT

Příspěvek od mr1 »

Díky za info :good: já již několik těchto krámu zkoušel, vše vyhořelo právě na (ne)volné frekvenci. Ono je vlastně všude něco. Zlatí komunisti :ROFL:
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

pavel.2
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 416
Registrován: 12 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha 10

#3 Bluetooth radio transmitter Hyundai FMT 419 BT

Příspěvek od pavel.2 »

Ono by tomu chtělo trochu pomoct , a to odpojit stávající koax kabel , a dát konektor s jen kouskem koaxu který by se dal k cigaretáku a tam nechat kousek drátu s bužírkou bez stínění délka cca 10cm ono by to šlo spočítat na zlomek vlnové délky pro lepší přenos vf. Pak by okolní signál neměl takovou šanci .
_________________
740 GL r91LPG a 740 r92 AT combi

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 100
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: 1999 V70 2,5TDI. 2001 C70 2,0T LPT

#4 Bluetooth radio transmitter Hyundai FMT 419 BT

Příspěvek od TheKubajs »

Upřímně řečeno vůbec nevím, co většina těch věcí znamená - v tomhle se moc nevyznám. Ale pokud je možnost nějakým způsobem spočítat "čistou" frekvenci, rád se přiučím.
_________________
V70I 2,5 TDI 1999
C70I 2,0 T LPT 2001 cabrio

z-d-e-n-a
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2438
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2,5T 2008 & V50 2,4i 2005
Participant x 1

#5 Bluetooth radio transmitter Hyundai FMT 419 BT

Příspěvek od z-d-e-n-a »

Už je to déle co jsem tyhle zázraky používal ale VŽDYCKY mi nejlíp fungovaly krajní rozsahy, tzn. 108 a 87,5 FM
_________________
V70 2,5T 12/08 - B5254T6, MT Stage2
V50 2.4i 12/05 - B5244S4, AT
EX: V50 T5, 850 T5, V70 TDi
VIDA a VolFCR v Jindřichově Hradci...

Tod2
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2899
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 D5244T 120kW AT MY06

#6 Bluetooth radio transmitter Hyundai FMT 419 BT

Příspěvek od Tod2 »

nevím no, všichni, kteří si tohle s nadšením kdysi pořídili, to po čase stejně zahodili a pořídili si nějakou krabičku po drátu
viděl jsem i variantu s usb vstupem, nicméně žádná verze nikdy nesplnila očekávání tak dokonale, aby byla víc přínosem než trápením
_________________
D5T5 ST2, egr off + dongle
Obrázek VIN YV1TS796961433633

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2113
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#7 Bluetooth radio transmitter Hyundai FMT 419 BT

Příspěvek od jirka87 »

Chci se zeptat kluci, když už to tady řešíte..Já mám teda v autě rádio s BT, takže mě to netrápí tam, ale...

Neexistuje něco jako BT modul ovšem BEZ zesilovače ? V garáži mám malinkej zesák s BT, funguje mi to výborně, stálo to i s trafem na Ali asi 350kČ, ale ocenil bych jen čistě BT modul, který by se nějakým pro mě záhadným způsobem dal kombinovat například s domácím zesilovačem...

Ty transmittery do auta jsou na hovno. Hlasuju pro pořádný rádio....Vydloubneš origo, na ahifi koupíš rámeček a je...Původní rádio schováš a až budeš auto prodávat, lupneš ho tam jen zpět a to svoje "čupr rejdiou" s BT si pak hodíš do dalšího auta...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1276
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Vůz: Volvo S80 v8, 2008; Volvo S60 T5, 2002
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#8 Bluetooth radio transmitter Hyundai FMT 419 BT

Příspěvek od marekbm »

_________________
.:::. Volvo S80 V8, MY2008 (severka alias black panther), Bluetooth PHM .:::. Volvo S60 T5, 2002 (zlatonka), Bluetooth PHM .:::.
Bylo: Volvo S80 V8, 2007 (slovenka) .:::. Renault Laguna II, Liftback II, Privilege, 2001, V6 24V .:::. Renault Laguna I, Liftback, RXT, 1999, 1.8 16V .:::. Renault 19, Hatchback, Storia, 1993, 1.4 8V

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 549
Registrován: 7 roků
Bydliště: West Bohemia
Vůz: S60 D3 '12

#9 Bluetooth radio transmitter Hyundai FMT 419 BT

Příspěvek od shalibaba »

jirka87 píše: Ty transmittery do auta jsou na hovno. Hlasuju pro pořádný rádio....Vydloubneš origo, na ahifi koupíš rámeček a je...Původní rádio schováš a až budeš auto prodávat, lupneš ho tam jen zpět a to svoje "čupr rejdiou" s BT si pak hodíš do dalšího auta...
A máš nějaké odzkoušené? V minulém autě jsem zkusil jít do SENCORa s BT a HF a děs běs, kvalita mikrofonu, jako kdybych byl 10 metrů od něj. Chci něco pořídit do SUPa, protože manželka v S60 II má origo vč. HF a tam je to paráda, na druhý straně ani nepoznají, že se volá přes HF v autě.

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2113
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#10 Bluetooth radio transmitter Hyundai FMT 419 BT

Příspěvek od jirka87 »

shalibaba : všechno na jedno brdo..Hele to bylo dobrý v době, kdy byla opravdu strašně omezená nabídka těch redukčních rámečků, nebo vyloženě pro lidi, co měli super "dobové" audio, v kufru changer od výroby a nechtěli do toho hrabat. Vem si, tak na začátku jsi měl jen rádio, pak kazetový přehrávač, pak cd...Jediná možnost, jak v době bez AUX a USB tam narvat nějakou hudbu z telefonu byla u kazetového provedení ta kazeta s "jack" konektorem..u CD smůla...leda mp3 alespoň...Dneska já osobně ani CD nepotřebuju. Je otravné to měnit, hledat...Jediné co potřebuju je telefon a ideálně bez kabelu. Potrpím si po špatných zkušenostech na "heavy-duty" kabely a to je tak tlustá svině, že to je děs :-D nebo si to skřípneš k sedačce, nebo to někde zavazí..AUX je mrtev, ať žije BT :-D

Jo a mě osobně žere telefon při přenosu hudby do rádia baterku méně v režimu BT, než když z něj leze kabel do AUX v rádiu. Nevím proč, ale je to tak.

A ikdyž se to blbě poslouchá, tak platí pořád to, že čím méně "přenosů", tím líp...Takhle to máš z telefonu do transmitteru přes BT, z Transmitteru do rádia přes rádiovou vlnu a pak do repráků...

Podle mě to je vhodné pouze pro 2 typy lidí

1) střídám VELMI často auta a nehodlám do každého kupovat rádio s BT..nebo ty auta ani nejsou moje (řidič na rozvozu apod)
2) kvalitu přenosu neřeším, je to malé, nemusím nic. Jen to píchnu do zapalovače. A ani mi nevadí, že zvuk občas vypadne

Jinak bych šel fakt cestou nového rádia. Já mám tohle a ... za ty prachy dobrý. Navíc je k tomu cca 2m externí mikrofon. Má to BT, USB, AUX,CD...takže víc nepotřebuješ. Příště ale půjdu do Sony. Každej mi to vymlouval,a le mě se zvuk Sony zdá "pevnější v kramflecích". A hraje to i víc...Ten Kenwood je nějakej "uťáplej"...Ale kvalita zvuku OK.

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5127
Registrován: 5 roků 6 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#11 Bluetooth radio transmitter Hyundai FMT 419 BT

Příspěvek od Warcz »

Na Aliexpressu se tyhle sranda dají sehnat za par šupu: https://www.aliexpress.com/w/wholesale-FM-transmiter.html?spm=2114.search0104.0.0.2d5820eaIm1Wnx&initiative_id=SB_20181126025345&site=glo&groupsort=1&SortType=total_tranpro_desc&g=y&SearchText=FM+transmiter

Co mě osobně na tom vadí:
- čím více lidí používá 108fm tím více rušení :-)
- Při startování se restartuje, protože spadne napětí
- Někdy při přejetí nerovnosti se mi vypne. Budu muset zlepšit kontakt.
- Používám na dlouhých trasách
Cena odpovídá kvalitě.
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Audio, video, navigace, telefony a ostatní komunikace“