Hu601 info/rady, Volvo S80 audio

Vše kolem audia a car Hifi, videa DVD, navigace, telefonů, ipodů a ostatní komunikace
Pravidla fóra
Upozornění
V této sekci se ponejvíce objevují odkazy na nelegální soft.
Postihy
Při prvním prohřešku napomenutí.
Při druhém zablokování účtu na jeden měsíc.
Při třetím trvalá blokace.
Tak nás k tomu nenuťte. Admini
  • Autor
  • Zpráva
Tod2
Ověřený
Online
Příspěvků ve vlákně: 23
Příspěvky: 2903
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 D5244T 120kW AT MY06

#101 Hu601 info/rady, Volvo S80 audio

Příspěvek od Tod2 »

zkusil bych do toho zesilovače (nebo co to je), který je v podběhu pro anténu v nárazníku, vrazit místo té antény kus drátu, jestli se příjem zlepší a pokud ano, bude problém asi v nárazníku
další věc je, že podle obrázku by tam měly být dva kabely, tedy někde bude další konektor, který by mohl zlobit
Přílohy
kabely antény.JPG
kabely antény.JPG (97.27 KiB) Zobrazeno 1499 x
_________________
D5T5 ST2, egr off + dongle
Obrázek VIN YV1TS796961433633

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 56
Příspěvky: 1130
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Volvo V60 D5 AWD R-Design

#102 Hu601 info/rady, Volvo S80 audio

Příspěvek od Tarkin »

Dnes jsem do auta nandal HU801. Objednaná z allegra dle kompatibilního čísla v topicu od ok2ucx. Takže konečně už funguje středový reprák a High Performance Audio je kompletní včetně středového repráku.
Teď několik poznatku.
1, Vůbec netuším co dělá čudl "Effect channel volume", točím s tím a nepoznám rozdíl.
2, Nastavením středového reproduktoru lze docílit toho, že zvuk nejde ze stran, ale ze předu, což je cool. Ale nejlepší hodnota se mi zdá uprostřed.
3, "hidden menu" ani tady není, první řady radií to asi holt nemají, což je škoda. Viz předchozí příspěvky, na zadních sedačkách chybí vejšky. Nebo to možná jde, ale ne přes klasickou kombinaci. Možná někdo ví a podělí se o info.
4, Radio jde, funguje, ovladani z volantu také bez potřeby dohrávat soft, nebo kod.
5, Nemá vymačkané tlačítka, cena z allegra včetně pošty 680Kč.
6, Dolbyna si moc nepovídá se vstupem "CD changer" respektive 320kbps písničky ze Spotify, na CD funguje luxusně, ale kdo to vozí že...
6, Subjektivně to hraje o něco lépe.

Teď to horší - 2 sloupečky v displeji blbnou. Co s tím? Lze to vyměnit z HU601?
_________________
Je: Volvo V60 D5 AWD R-Design TF-80SCAWD
Bylo: Volvo S80 D5252T M56 ST1

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 1687
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#103 Hu601 info/rady, Volvo S80 audio

Příspěvek od IgorS »

Tarkin píše:2, Nastavením středového reproduktoru lze docílit toho, že zvuk nejde ze stran, ale ze předu, což je cool. Ale nejlepší hodnota se mi zdá uprostřed.
To sa mi práve na tom nepáči a nepoužívam to. Je to však vec vkusu.
Tarkin píše:3, "hidden menu" ani tady není, první řady radií to asi holt nemají, což je škoda. Viz předchozí příspěvky, na zadních sedačkách chybí vejšky. Nebo to možná jde, ale ne přes klasickou kombinaci. Možná někdo ví a podělí se o info.
Ku tomu som ti písal toto:
IgorS píše:Zásadný problém vidím v MY tvojho auta, pretože chceš od neho niečo, čo jednoducho nevie už vo svojej podstate. Keď píšem o tom, že máš použiť ekvalizér, píšem o ekvalizéri ako o zariadení a nie o nejakej funkcii. Takže ak platí to, čo požaduješ, naďalej sa domnievam, že toho dosiahneš pri stávajúcich reproduktoroch len ekvalizérom a subwooferom alebo výmenou reproduktorov.
Možno na to časom prídeš :)
A už si na to prišiel.
Tarkin píše:Teď to horší - 2 sloupečky v displeji blbnou. Co s tím? Lze to vyměnit z HU601?
Či sú displaye rovnaké, to neviem. Ale môžeš to skúsiť. Jednu 801 na diely či opravu tu mám a displej jej svietil celý, keď som ju skúšal:

Obrázek Obrázek
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 56
Příspěvky: 1130
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Volvo V60 D5 AWD R-Design

#104 Hu601 info/rady, Volvo S80 audio

Příspěvek od Tarkin »

Zkoušel jsem na Dolbynu pouštět nějaké filmy je to luxus! :shock: :crazy:
Subjektivně se mi i zdá, že vejšky na zadních sedačkách jsou mnohem lepší jak s HU601.
Či sú displaye rovnaké, to neviem. Ale môžeš to skúsiť. Jednu 801 na diely či opravu tu mám a displej jej svietil celý, keď som ju skúšal:
Za kolik bys display pustil do světa? :)
_________________
Je: Volvo V60 D5 AWD R-Design TF-80SCAWD
Bylo: Volvo S80 D5252T M56 ST1

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 56
Příspěvky: 1130
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Volvo V60 D5 AWD R-Design

#105 Hu601 info/rady, Volvo S80 audio

Příspěvek od Tarkin »

Nýbrž ačkoliv jsou mé příspěvky rozházené po všech možných vláknech.
Mám udělané kompletní vytlumení dveří STP Black Silver + Gladen aero wave, vytlumil jsem i kapotu, zadní dveře a palubku pod středovým reprákem. Repráky jsou všude modrá High performance řada s HU801 + středový.

Po vytlumení jsem si všiml, že celé pásmo je zvukově takové zamlklé, výšky jsou pocitově horší, hlas je nečistý a v pozadí. Co s tím?
vyměnit výškové reproduktory? Vyměnit u nich kondenzátory? Zvýšit citlivost? Přidělat dodatečný výhybky?

Bohužel Hu801 pro MY00 neumí EQ pro jednotlivé repro., nebo se to dá nějak nastavit?

Jaké řešení je nejlepší?
_________________
Je: Volvo V60 D5 AWD R-Design TF-80SCAWD
Bylo: Volvo S80 D5252T M56 ST1

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 56
Příspěvky: 1130
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Volvo V60 D5 AWD R-Design

#106 Hu601 info/rady, Volvo S80 audio

Příspěvek od Tarkin »

Vzhledem k tomu, že 99% času jedu Spotify z telefonu. nejsnazší řešení bylo poladit EQ v telefonu, pro androidysty doporučuji VIPER Audio, kvalita je pak uplně jinde. :)
_________________
Je: Volvo V60 D5 AWD R-Design TF-80SCAWD
Bylo: Volvo S80 D5252T M56 ST1

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 56
Příspěvky: 1130
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Volvo V60 D5 AWD R-Design

#107 Hu601 info/rady, Volvo S80 audio

Příspěvek od Tarkin »

Možná jsem to tu už v průběhu let zmiňoval a řešil, ale stejně mě dnes opět překvapilo jak strašně nekvalitní má S80 příjem FM radia. Krom toho, že v tom neustále chrčí, přeskakuje, tak to i zní jak Spotify v nejnižší kvalitě umocněno na nekonečno. Proboha proč?
Jsem si i jistej, že anténu a kabeláž k radiu jsem kontroloval jak ve sloupku, tak v nárazníku a dělalo to jak s Hu601 tak s Hu801. Vlasnost? Nebo mam pod skrytým menu nastavit nějakou magickou kombinaci?
_________________
Je: Volvo V60 D5 AWD R-Design TF-80SCAWD
Bylo: Volvo S80 D5252T M56 ST1
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Audio, video, navigace, telefony a ostatní komunikace“