Přeměna telefonního modulu na Bluetooth handsfree (P2)

Vše kolem audia a car Hifi, videa DVD, navigace, telefonů, ipodů a ostatní komunikace
Pravidla fóra
Upozornění
V této sekci se ponejvíce objevují odkazy na nelegální soft.
Postihy
Při prvním prohřešku napomenutí.
Při druhém zablokování účtu na jeden měsíc.
Při třetím trvalá blokace.
Tak nás k tomu nenuťte. Admini
  • Autor
  • Zpráva
raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 13026
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#526 Přeměna telefonního modulu na Bluetooth handsfree (P2)

Příspěvek od raolsa »

PetrXC70 píše:
libor_m píše:Petře, pokud by to byl mp3 přehrávač bez bluetooth, tak na tohle jsem používal toto... https://www.czc.cz/sennheiser-btd-300-audio/76144/produkt
To by bylo ok, ale kam v rádiu strčim toho jacka? Fakt si připadam jak idiot :lol:
Jacka strčíš do telefonu, tohle je vysílač, takže si ho naladíš v rádiu a hraješ.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

libor_m
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 52
Příspěvky: 360
Registrován: 13 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC70 D5 136kW MY06

#527 Přeměna telefonního modulu na Bluetooth handsfree (P2)

Příspěvek od libor_m »

Petře, pokud bys měl od Marka BT přijímač integrovaný, jak psal, tak by Ti stačilo něco podobného, co jsem poslal, strčit do sluchátkového konektoru v mp3 přehrávači

libor_m
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 52
Příspěvky: 360
Registrován: 13 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC70 D5 136kW MY06

#528 Přeměna telefonního modulu na Bluetooth handsfree (P2)

Příspěvek od libor_m »

Raolsa, není to fm vysílač, ale bt vysílač. A má to super zvuk, nesrovnatelný s fm vysílačem

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 13026
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#529 Přeměna telefonního modulu na Bluetooth handsfree (P2)

Příspěvek od raolsa »

Aha, tak sorry za dezinformaci, já do tohodle moc nevidím.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

ok2ucx
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 2620
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Beskydy
Vůz: V90CC-T6/S80-V8/740/940/C30
Kontaktovat uživatele:

#530 Přeměna telefonního modulu na Bluetooth handsfree (P2)

Příspěvek od ok2ucx »

PetrXC70 píše:Tu krabičku? To bych musel mít všechnu hudbu v telefonu?
Ten GROM USB3, co jsem linkoval viz výše. Jeden konec jde do rádia, na druhém konci čučí USB, kam zapojíš USB Flashku s muzikou (většina MP3 přehrávačů se také umí na USB chovat jak USB Flash disk). Na rádiu ti pak naskočí nové zařízení - CD-CHGR a přehráváš MP3 nebo FLAC muziku uloženou na USB. Pokud tedy hledáš přesně tohle?

Ale to jsme lehce-silně OT.

/PL
_________________
.::. V90CC T6 2018 .::. S80 V8 2007 .::. 940 2.3 1995 .::. 940 Polar 1994 .::. 740 Turbo 1988 .::.
Repase/klonování/párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / SAS & Optimalizace motoru
Start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika: VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
https://D5T5.com https://d5t5.com/helpdesk
Specializovaný Volvo servis - CarDiag.info

PetrXC70
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 4726
Registrován: 5 roků 1 měsíc
Bydliště: Kamenice
Vůz: XC 70 2.4D 2010
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

#531 Přeměna telefonního modulu na Bluetooth handsfree (P2)

Příspěvek od PetrXC70 »

Jo jo, už tomu začínám trošku rozumnět. Já to fakt potřebuju jednoduše :D . To co hledám je teda asi GROM USB3, nechci nic propojovat s telefonem nebo přes ten bluetooth...

Předpokládám, že tady u nás se nic takovýho koupit nedá?
_________________
XC70 2010 151kw/420NM

Mirek Kabát
Ověřený
Offline
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 260
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Česká Lípa
Vůz: S60 R 04'; S60 2,4i 05'; XC70 2,5t 06';

#532 Přeměna telefonního modulu na Bluetooth handsfree (P2)

Příspěvek od Mirek Kabát »

marekbm - Děkuju.
_________________
Od roku 2002 pouze Volva. Bylo: V40 2.0, 96', B4204S; V40 T4 , 00', B4194T2; V70 XC , 98', B5254T; XC 70, 02', B5244T3 aut.; S60 AWD, 06', B5254T2 aut.;

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 321
Příspěvky: 1277
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Vůz: Volvo S80 v8, 2008; Volvo S60 T5, 2002
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#533 Přeměna telefonního modulu na Bluetooth handsfree (P2)

Příspěvek od marekbm »

tentokrát jen něco nového.

v2019-09-03_1

novinky:
- možnost zapnout/vypnout funkci automatického zapnutí přehrávání. v nastavovacím seznamu se to jmenuje "AN: AuPr ZAP"/"AN: AuPr VYP" nebo anglicky "AS: AuPl ON"/"AS: AuPl OFF".

tuto funkci je možné změnit jen dočasně a to pomocí vypnutí/zapnutí rádia během 1,5s nebo změny zdroje na rádiu a zpět (taky během 1,5s).

doteď to bylo zapnuté a fungovalo to takto:
- po připojení se pustí hudba (pokud systém v telefonu nezabil přehrávač)
- pokud se hudba pozastavila na mobilu, opět se pustila (do 2s) - napendo řízeno rádiem
- pokud hudba sama dohrála, přehrávač dostal do 2s příkaz aby zase něco pustil (některý začal jen poslední skladbu, některý celé album od znova, záleží na přehrávači)

pokud se vypne:
- hudbu si musí uživatel pustit sám (i po připojení)
- pokud hudba dohraje, je ticho
- po hovoru se ale hudba obnoví (pokud hrála předtím)
_________________
.:::. Volvo S80 V8, MY2008 (severka alias black panther), Bluetooth PHM .:::. Volvo S60 T5, 2002 (zlatonka), Bluetooth PHM .:::.
Bylo: Volvo S80 V8, 2007 (slovenka) .:::. Renault Laguna II, Liftback II, Privilege, 2001, V6 24V .:::. Renault Laguna I, Liftback, RXT, 1999, 1.8 16V .:::. Renault 19, Hatchback, Storia, 1993, 1.4 8V

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 321
Příspěvky: 1277
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Vůz: Volvo S80 v8, 2008; Volvo S60 T5, 2002
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#534 Přeměna telefonního modulu na Bluetooth handsfree (P2)

Příspěvek od marekbm »

asi nic nového není bez chyby :%) .

v2019-09-05_1

chyby:
- pokud je nastaveno automatické ztišení rádia během hovoru, pak se během jakékoli změny nastavení dočasně přenastavila funkce automatického spuštění přehrávání. zároveň to částečně vypadalo jako chyba, kde po vypnutí této funkce se ve skutečnosti zapne a opačně.
_________________
.:::. Volvo S80 V8, MY2008 (severka alias black panther), Bluetooth PHM .:::. Volvo S60 T5, 2002 (zlatonka), Bluetooth PHM .:::.
Bylo: Volvo S80 V8, 2007 (slovenka) .:::. Renault Laguna II, Liftback II, Privilege, 2001, V6 24V .:::. Renault Laguna I, Liftback, RXT, 1999, 1.8 16V .:::. Renault 19, Hatchback, Storia, 1993, 1.4 8V

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 57
Registrován: 5 roků 3 měsíce
Bydliště: Valašské Meziříčí
Vůz: XC70 D5 MY06 Ocean Race

#535 Přeměna telefonního modulu na Bluetooth handsfree (P2)

Příspěvek od Zikkson »

Dnes jsem poprvé zkoušel hudbu přes BT. Z iPhonu jsem pouštěl Spotify v kvalitě 128kbps, což není sice žádná supr kvalita, ale i tak mi to přišlo kvalitativně hodně bídné. Je to normální nebo se musí někde něco nastavit? Přišlo mi, že to hrálo tak mono a bez subwooferu
_________________
Volvo XC70 D5 Ocean Race MY06, D5244T4, automat - Prodáno

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 321
Příspěvky: 1277
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Vůz: Volvo S80 v8, 2008; Volvo S60 T5, 2002
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#536 Přeměna telefonního modulu na Bluetooth handsfree (P2)

Příspěvek od marekbm »

kvalita přenosu se nikde nenastavuje. ale asi by to chtělo zkoušet s nějakou offline hudbou. pak je ještě otázka, jak je nastavený ekvalizér.
_________________
.:::. Volvo S80 V8, MY2008 (severka alias black panther), Bluetooth PHM .:::. Volvo S60 T5, 2002 (zlatonka), Bluetooth PHM .:::.
Bylo: Volvo S80 V8, 2007 (slovenka) .:::. Renault Laguna II, Liftback II, Privilege, 2001, V6 24V .:::. Renault Laguna I, Liftback, RXT, 1999, 1.8 16V .:::. Renault 19, Hatchback, Storia, 1993, 1.4 8V

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 57
Registrován: 5 roků 3 měsíce
Bydliště: Valašské Meziříčí
Vůz: XC70 D5 MY06 Ocean Race

#537 Přeměna telefonního modulu na Bluetooth handsfree (P2)

Příspěvek od Zikkson »

Zkusím pak s offline hudbou a mrknu na ekvalizér. Ten se nastavuje pro jednotlivé vstupy? Rádio jako takové hraje normálně. Jinak to mám přes SAT vstup.
_________________
Volvo XC70 D5 Ocean Race MY06, D5244T4, automat - Prodáno

libor_m
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 52
Příspěvky: 360
Registrován: 13 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC70 D5 136kW MY06

#538 Přeměna telefonního modulu na Bluetooth handsfree (P2)

Příspěvek od libor_m »

HU850 se na jednotlivé vstupy nenastavuje

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 57
Registrován: 5 roků 3 měsíce
Bydliště: Valašské Meziříčí
Vůz: XC70 D5 MY06 Ocean Race

#539 Přeměna telefonního modulu na Bluetooth handsfree (P2)

Příspěvek od Zikkson »

Mám HU650, ale to bude asi, co se nastavení týče, stejné.
_________________
Volvo XC70 D5 Ocean Race MY06, D5244T4, automat - Prodáno

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1686
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#540 Přeměna telefonního modulu na Bluetooth handsfree (P2)

Příspěvek od IgorS »

Zikkson píše:... ale i tak mi to přišlo kvalitativně hodně bídné.
Nemám síce tento BT výmysel ale zatiaľ všetku hudbu, čo som cez hocijaký BT skúšal prehrávať, bolo oničom.
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

libor_m
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 52
Příspěvky: 360
Registrován: 13 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC70 D5 136kW MY06

#541 Přeměna telefonního modulu na Bluetooth handsfree (P2)

Příspěvek od libor_m »

IgorS píše:
Zikkson píše:... ale i tak mi to přišlo kvalitativně hodně bídné.
Nemám síce tento BT výmysel ale zatiaľ všetku hudbu, čo som cez hocijaký BT skúšal prehrávať, bolo oničom.
Tento "výmysl" hraje hudbu přes BT naprosto fantasticky!!!

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#542 Přeměna telefonního modulu na Bluetooth handsfree (P2)

Příspěvek od Michl »

libor_m píše:
IgorS píše: Nemám síce tento BT výmysel ale zatiaľ všetku hudbu, čo som cez hocijaký BT skúšal prehrávať, bolo oničom.
Tento "výmysl" hraje hudbu přes BT naprosto fantasticky!!!

Sice to není tak dramatické, ale při přenosu signálu audia přes BT tak vždy dochází ke zhoršení a zkreslení kvality původního signálu.
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1686
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#543 Přeměna telefonního modulu na Bluetooth handsfree (P2)

Příspěvek od IgorS »

A2DP používa SBC kodek, čo je stratová kompresia/dekompresia. Podľa mojich počúvaní je najhoršia kombinácia prehrávania komprimovaného stratového formátu (napr. MP3) cez stratový kodek SBC. K tomu ešte treba pripočítať vznik, resp. nárast šumu v prehrávanom signále. Počujem to aj na BT slúchadlách. Ale BT slúchadlá, pokiaľ nemajú príliš dlhú latenciu sú podľa mňa k filmom úplne ok.

Drôt je drôt.

Je to o ušiach. Niekto to nepočuje a niekto áno. Niekomu vyhovuje a niekto s tým spokojný nie je. Tí čo navštevujú diskotéky a koncerty na festivaloch, tí sú šťastní ľudia, lebo im stačí aj MP3 cez BT, a sú spokojní. Za mňa teda: Neinvestujem do tlmenia, odhlučnenia a skvalitnenia reprodukcie v aute, aby som potom prehrával audio cez BT. Ten horší zvuk vnímam, počujem znehodnotenie aj na zvuku aj na zvýšenom šume.
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 5168
Registrován: 5 roků 6 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#544 Přeměna telefonního modulu na Bluetooth handsfree (P2)

Příspěvek od Warcz »

Igor. A máš Bluetooth vždy na 100% hlasitost ? Většinou se setkávám s tím, že někdo nadává na Bluetooth a potom zjistím, že má hlasitost v telefonu na 20% a zbytek honí na zesilovači. Já mam taky Bluetooth pro P2 od Mosetechu. Když dám Bluetooth na 100% (Telefony po cca hodině hlásí možné poškození sluchu a snižují hlasitost) a přehrávám hudbu tak je to v pohodě. Pokud mam bluetooth na 50% a musím hlasitost tahat na zesilovači tak to logicky už je slyšet. Stejně tak není dobrá kvalita když mam třeba jenom navigaci a bluetooth se aktivuje, něco řekne, deaktivuje. Slyším tam pazvuky.
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#545 Přeměna telefonního modulu na Bluetooth handsfree (P2)

Příspěvek od Michl »

IgorS píše:A2DP používa SBC kodek, čo je stratová kompresia/dekompresia. Podľa mojich počúvaní je najhoršia kombinácia prehrávania komprimovaného stratového formátu (napr. MP3) cez stratový kodek SBC. K tomu ešte treba pripočítať vznik, resp. nárast šumu v prehrávanom signále. Počujem to aj na BT slúchadlách. Ale BT slúchadlá, pokiaľ nemajú príliš dlhú latenciu sú podľa mňa k filmom úplne ok.

Drôt je drôt.

Je to o ušiach. Niekto to nepočuje a niekto áno. Niekomu vyhovuje a niekto s tým spokojný nie je. Tí čo navštevujú diskotéky a koncerty na festivaloch, tí sú šťastní ľudia, lebo im stačí aj MP3 cez BT, a sú spokojní. Za mňa teda: Neinvestujem do tlmenia, odhlučnenia a skvalitnenia reprodukcie v aute, aby som potom prehrával audio cez BT. Ten horší zvuk vnímam, počujem znehodnotenie aj na zvuku aj na zvýšenom šume.
Souhlas :good:

BT mám v autě přednostně jako HF a jako nouzovku pak pro přehrávání hudby z telefonu (přehrávám to přes BT receiver na iPod konektoru).
Podobně mám i výhrady k tomuto BT receiveru-adaptéru, který se sice bez problémů páruje, přehrává hudbu a ovládá přes ovladače ve voze (volant i rádio), ale při použití s Android telefonem nepřenáší na displej ve voze názvy skladeb a interpreta, když jsem toto stejné zkoušel s telefonem Apple tak to normálně fungovalo a vše zobrazovalo. Nechápu kde je rozdíl, ale jen kvůli tomu si ten "ohryzek" kupovat nebudu.
Naposledy upravil(a) Michl dne 07 říj 2019 10:07, celkem upraveno 2 x.
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 5168
Registrován: 5 roků 6 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#546 Přeměna telefonního modulu na Bluetooth handsfree (P2)

Příspěvek od Warcz »

Zkouseli jste menit kodeky a kvalitu v Androidu ? Minimalne tam jde vypnout ti omezeni hlasitosti.
Přílohy
Screenshot_20191007-095159_Settings-540x960.jpg
Screenshot_20191007-095159_Settings-540x960.jpg (63.4 KiB) Zobrazeno 701 x
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1686
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#547 Přeměna telefonního modulu na Bluetooth handsfree (P2)

Příspěvek od IgorS »

Android nemám, preto obmedzenie hlasitosti, či upozornenie na poškodenie sluchu v tom problém nerobí.

Myslím si, že každý sa už stretol s tým, že cez BT to hrá akosi slabšie, a tak vie, že musí pridať hlasitosť na zdroji na maximum. Podľa mojich skúsenosti ale aj tak je ten prenos zvuku (jeho úrovňou) nenormalizovaný. Hlasitosť zvuku cez BT je nižšia ako hlasitosť ostatných zdrojov. Že sú rozdiely medzi hlasitosťami/úrovňami zvukov pri prepínaní zdrojov je akosi normálne. Ale napríklad rozdiel medzi hlasitosťou FM rádia s dobrým signálom a CD/Changerom nie je tak veľká ako rozdiel hlasitostí medzi CD/Changerom a aj naplno vyžhaveným BT prenosom.

Takže zatiaľ som vždy musel pri BT zdroji pridávať volume aby som dosiahol/vyrovnal intenzitu CD/Changera pripojeného káblom. Tak samozrejme narastie aj šum, často brutálne nekvalitnej analógovej audio časti BT zariadení. No a keď má niekto vymenené výškové reproduktory, ako ja, za nejaké lepšie ako tie pôvodné v aute a nie je úplne hluchý, tak musí byť z tej BT reprodukcie sklamaný. Nehovoriac o tom, keď sa po prehrávaní cez BT s nutne pridanou hlasitosťou potom prepne zdroj zvuku na CD či káblový externý prehrávač pripojený ku vstupu na Changer, aký je to šok, keď to jednak odrazu "zhučí" a keď si človek opäť zníži hlasitosť ako to odrazu krásne čisto hrá a činely namiesto neprirodzeného komprimovaného "šing, šing", v reproduktoroch robia prirodzene znejúce neskreslené "cink, cink".

Musím ale povedať, že som sa stretol aj s výrazne kvalitnejšími BT modulmi na prenos zvuku. To však až pri poloprofi audio prístrojoch na ozvučenie. Napríklad BT moduly Yamaha používané trebárs v Stagepas sú fakt zvukovo dotiahnuté snáď až do maxima limitu BT prenosu. Temer nešumia a majú temer normalizovaný linkový výstup. Aj keď sa aj tak musí na mixe pridať viac ako na tom istom zdroji pripojenom cez kábel, rozdiel nie je vôbec dramatický. Na prenos podmazovej hudby do PA aparatúry, v nejakom hlučnejšom prostredí je tým pádom BT modul úplne ok.
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 57
Registrován: 5 roků 3 měsíce
Bydliště: Valašské Meziříčí
Vůz: XC70 D5 MY06 Ocean Race

#548 Přeměna telefonního modulu na Bluetooth handsfree (P2)

Příspěvek od Zikkson »

Tak jsem trochu laboroval a problém je asi v kvalitě výstupu Spotify při streamingu hudby přes mobilní data. Přešel jsem na Apple Music a kvalita hudby přes BT je mnohem lepší. Při offline přehrávání v podstatě stejná jako při streamingu (mám nastavenou max kvalitu). Takže jsem spokojený ;)
_________________
Volvo XC70 D5 Ocean Race MY06, D5244T4, automat - Prodáno

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#549 Přeměna telefonního modulu na Bluetooth handsfree (P2)

Příspěvek od Michl »

Zikkson píše:Tak jsem trochu laboroval a problém je asi v kvalitě výstupu Spotify při streamingu hudby přes mobilní data. Přešel jsem na Apple Music a kvalita hudby přes BT je mnohem lepší. Při offline přehrávání v podstatě stejná jako při streamingu (mám nastavenou max kvalitu). Takže jsem spokojený ;)
Jen malá technická:
Moc nerozumím tvojí řeči-textu. Znamená to, že při přehrávání hudby, kterou máš uloženou na kartě v telefonu nebo jiném zařízení s BT to už hraje v pohodě?
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 57
Registrován: 5 roků 3 měsíce
Bydliště: Valašské Meziříčí
Vůz: XC70 D5 MY06 Ocean Race

#550 Přeměna telefonního modulu na Bluetooth handsfree (P2)

Příspěvek od Zikkson »

Michl píše:
Zikkson píše:Tak jsem trochu laboroval a problém je asi v kvalitě výstupu Spotify při streamingu hudby přes mobilní data. Přešel jsem na Apple Music a kvalita hudby přes BT je mnohem lepší. Při offline přehrávání v podstatě stejná jako při streamingu (mám nastavenou max kvalitu). Takže jsem spokojený ;)
Jen malá technická:
Moc nerozumím tvojí řeči-textu. Znamená to, že při přehrávání hudby, kterou máš uloženou na kartě v telefonu nebo jiném zařízení s BT to už hraje v pohodě?
Když jsem pustil přes BT modul hudbu skrze Spotify, tak byl zvuk hrozný (nemám premium, takže jsem ji neměl offline v telefonu). Když jsem přešel na Apple Music, tak je hudba super i když není offline uložená v telefonu. V podstatě stejná kvalita jako když by byla offline. Takže problém byl ve zdroji hudby. Spotify používá kodek OGG až 320kbps. Apple Music zase kodek AAC až 256kbps, ale obecně je označovaný i tak za kvalitnější.

Kdysi jsem používal i Tidal, kde je loseless kvalita, ale to jsem nezkoušel, jestli se ještě kvalita posune dál. Kvalita Apple Music mi už vyhovuje ať je offline nebo ne.
_________________
Volvo XC70 D5 Ocean Race MY06, D5244T4, automat - Prodáno
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Audio, video, navigace, telefony a ostatní komunikace“