RTI 2014 - jak uložit "aktuální pozici" ?

Vše kolem audia a car Hifi, videa DVD, navigace, telefonů, ipodů a ostatní komunikace
Pravidla fóra
Upozornění
V této sekci se ponejvíce objevují odkazy na nelegální soft.
Postihy
Při prvním prohřešku napomenutí.
Při druhém zablokování účtu na jeden měsíc.
Při třetím trvalá blokace.
Tak nás k tomu nenuťte. Admini
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 564
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo

#1 RTI 2014 - jak uložit "aktuální pozici" ?

Příspěvek od Ivo108 »

Dnes jsem někam dojel, chtěl jsem si uložit tu pozici až tam pojedu příště (adresu neznám) a nějak jsem narazil. Dám "current position", ukáže se přesně ta pozice se souřadnicemi, ale ať jsem zoufale hledal jak chtěl - nejde to uložit (do oblíbených apod.). Hledal jsem i v jiných menu, buď jsem slepý (což doufám), anebo se opravdu nedá uložit aktuální pozice ? To je snad jedna z elementárních funkcí úplně každé navigace, nechce se mi věřit že by to RTI 2014 nedokázala ? Díky předem za radu

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 47
Registrován: 9 roků 2 měsíce
Bydliště: Turnov
Vůz: Volvo V70 III D5 AWD MY2011

#2 RTI 2014 - jak uložit "aktuální pozici" ?

Příspěvek od Volvista73 »

Zkusil jste tedy na tom miste zmacknout a podrzet ENTER? Aspon driv (do 2012/2013?) to byste tim aktualni pozici ulozil do seznamu STORED LOCATIONS

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 564
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo

#3 RTI 2014 - jak uložit "aktuální pozici" ?

Příspěvek od Ivo108 »

Ted jsem se na to byl podívat, ale jaké ENTER máte na mysli ? Já na klávesnici na středovém panelu žádné ENTER nevidím ?
Pokud myslíte základní tlačítko OK, tak to delším stlačením vyvolá na obrazovce quick menu

(při té příležitosti jsem ted ale zjistil jednu milou věc - že je tam aktivní tlačítko FAV a je možné si zvolit co na navigaci bude ovládat a je tam pro mě zásadní možnost: hlasová navigace off/on, což je super - než se za tím při jízdě prodírat do menu)

Harry
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1677
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: Plzeň-jih

#4 RTI 2014 - jak uložit "aktuální pozici" ?

Příspěvek od Harry »

ty nemáš ovládání navigace na volantu? nevím jestli ho tvoje auto má, ale celkem mě zaráží pokud ne...
_________________
XC90 II 2018 D5 173KW AWD Inscription +
V60 r.v. 2015 D4 120KW Business + , V40 r.v. 2013 D2 84KW Momentum +
bylo: do 6/2023 XC60 r.v. 2014 D5 158KW (s BSR 181KW) AWD Summum+
do 11/2019 S40 II r.v. 2007 1,6D 80KW Kinetic+, do 02/2017 V70 r.v. 2005 D5 120KW Momentum , do 10/2009 V40 r.v. 2001, 1,9D 75KW

tymon
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 602
Registrován: 15 roků 1 měsíc
Bydliště: Liberecko / Praha
Vůz: V90CC D5 MY19 / V60 D6 / V70R MY98
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

#5 RTI 2014 - jak uložit "aktuální pozici" ?

Příspěvek od tymon »

myslim, ze Ivo108 ma v aute Sensus, o kterem drtiva vetsina lidi zde na foru ani netusi, ze existuje, natoz jak ho ovladat... :D :twisted:
:friends:
_________________
Opravy / repase / klonování / párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / REM / SRS / UEM / CCM / DDM / PDM /
D5T5.com pro: Praha, Česká Lípa, Mladá Boleslav, Liberec, Děčín, Mělník - info@d5t5.com / https://d5t5.com/helpdesk/

Vzdálený start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika, atd... - VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
VOLVO hra D5T5 RACER https://d5t5.com/article/d5t5-racer-volvo-game

Harry
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1677
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: Plzeň-jih

#6 RTI 2014 - jak uložit "aktuální pozici" ?

Příspěvek od Harry »

tak nás pouč, to bude asi nejlepší řešení :twisted:
_________________
XC90 II 2018 D5 173KW AWD Inscription +
V60 r.v. 2015 D4 120KW Business + , V40 r.v. 2013 D2 84KW Momentum +
bylo: do 6/2023 XC60 r.v. 2014 D5 158KW (s BSR 181KW) AWD Summum+
do 11/2019 S40 II r.v. 2007 1,6D 80KW Kinetic+, do 02/2017 V70 r.v. 2005 D5 120KW Momentum , do 10/2009 V40 r.v. 2001, 1,9D 75KW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 564
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo

#7 RTI 2014 - jak uložit "aktuální pozici" ?

Příspěvek od Ivo108 »

Ano, mám Sensus i Sensus Connected Touch (ten ale už s tím nesouvisí). Mapové podklady nejsou na dvd ale na hdd. Na volantu mám základní tlačítka OK (otáčení + stisk), exit atd, která fungují i na navigaci ...

Na výše uvedenou věc se mi podařilo najít takovou zdlouhavější metodu: Otevřu menu Current position kde uvidím souřadnice atd. (tam to přímo volá po tlačítku Uložit, ale bohužel není). Pak se vrátím do Set Destination - Longitude & Lattitude. Tam kupodivu už jsou souřadnice toho aktuálního místa (díky tomu že jsem předtím otevřel Current Position). Zadám Set destination. Sice protestuje že je to "nearby", no ale v seznamu zadaných destinací už to je, takže se tam můžu dostat a uložit anebo se k tomu vrátit v rámci posledních destinací ... Trošku škrabaní pravou nohou za levým uchem, ale na nic lepšího jsem zatím nepřišel

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 564
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo

#8 RTI 2014 - jak uložit "aktuální pozici" ?

Příspěvek od Ivo108 »

Volvo Sensus:



Sensus Connected Touch je další nadstavba (dotykový mediální systém). Musím říct že většina těch aplikací je tam dost na nic ... K čemu je tam dobrý třeba internet browser, nechápu - wifi musí jít stejně z mobilu a na mobilu je lepší obrazovka i ovládání ... to samé "image browser" - kdo si na té obrazovce asi bude prohlížet fotky ??? :)))

Pořídil jsem to hlavně kvůli navigaci, ale ta iGo je dost hrozná ... Přitom ve stejném application marketu je k mání i TomTom, ale ten se do Volva stáhnout nedá. Proč - nechápu



Jinak u RTI navigace funguje hlasové ovládání (tlačítko na volantu), ale pouze v rámci map Velké Británie - čili velice užitečné :)

Aktualizace map jsou doživotně zdarma - ale žádné nejsou k mání ... prý o to není zájem (jak mi nedávno sdělili v Auto Palace)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 47
Registrován: 9 roků 2 měsíce
Bydliště: Turnov
Vůz: Volvo V70 III D5 AWD MY2011

#9 RTI 2014 - jak uložit "aktuální pozici" ?

Příspěvek od Volvista73 »

Aha, Sensus.... tak to je zajimave, protoze aspon podle anglickeho manuala nejaka takova moznost "Save" by tam mela byt na tom menu, viz strana 33:

http://esd.volvocars.com/site/owners-information/MY14/RTI_1346/P3_Road_and_Traffic_Information_System_Melco_MY14_EN_tp17138.pdf

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 564
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo

#10 RTI 2014 - jak uložit "aktuální pozici" ?

Příspěvek od Ivo108 »

To zmíněné menu na str. 33 je hierarchie ... Save tam v reálu primárně není a neslouží - bohužel - k tomuto účelu
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Audio, video, navigace, telefony a ostatní komunikace“