Volvo iGo navigace - Sensus Connected Touch

Vše kolem audia a car Hifi, videa DVD, navigace, telefonů, ipodů a ostatní komunikace
Pravidla fóra
Upozornění
V této sekci se ponejvíce objevují odkazy na nelegální soft.
Postihy
Při prvním prohřešku napomenutí.
Při druhém zablokování účtu na jeden měsíc.
Při třetím trvalá blokace.
Tak nás k tomu nenuťte. Admini
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 564
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo

#1 Volvo iGo navigace - Sensus Connected Touch

Příspěvek od Ivo108 »

Používá to tady někdo ? Pokud ano, rád bych se zeptal jestli se do toho systému dá něco dohrát (např. aktuální rychlostní kamery, radary POI atd,) anebo to nelze a musí se vycházet jen z toho co tam je ?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 564
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo

#2 Volvo iGo navigace - Sensus Connected Touch

Příspěvek od Ivo108 »

Tak jsem dnes konečně dostal chybějící kartu a se zvědavostí a velkým očekáváním vyzkoušel ... Inu, kdo čeká moc, bývá často zklamán. Kdyby to někoho zajímalo , zde je pár úvodních dojmů:

1) české pokyny k této navigaci jsou lehce dementní ... mám právě odbočit vpravo/vlevo, jsem u té odbočky a místo normálního pokynu "odbočte vpravo" hlas vždy řekne: "na PŘÍŠTÍ odbočce odbočte vpravo" ... no to snad nemyslí vážně ?

Některé pokyny psal osobně Jaroslav Vrchlický ? "právě vjíždíte na kruhový objezd a opusťte jej na druhém výjezdu" ... (amen) - přeloženo z anglického originálu "take the second exit"

2) z ničeho nic se během trasy ozve - "právě jste vjeli na průjezdní bod" a jsem jen na normální cestě jako předtím bez odboček

3) po jakékoliv učiněné odbočce se začne obraz navigace lehce motat a trvá pár vteřin než se cesta a směr opět vyrovnají

4) při dojezdu do cíle nikdo neoznámí že se dojelo do cíle - jenom na ukazatelích vzdáleností a časů se místo čísel objeví pomlčky

5) Když znovu nastartuju auto, navigace znovu nenaběhne (tam kde skončila), objeví se panel Média s ukazatelem času, já si musím iGo znovu nalistovat a vybrat (je to asi 10. v pořadí), znovu ji spustit a znovu zadat cíl ... (uff)

6) To že musím natvrdo fyzicky vypnout iPod (jinak by mi to pořád do toho hrálo a nedá se přehrávání jinak vypnout) jsem už zminoval v jiném tématu ...

další věci se asi dozvím později ...

Já si snad na okno nalepím mobil s navigonem nebo tomtom :shock:

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3441
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#3 Volvo iGo navigace - Sensus Connected Touch

Příspěvek od Ekky »

a přitom iGo samo o sobě je jedna z těch lepších navigací... Sensus neznam jen z videa atd.. ale ve Volvu jako takovém bych tyhle věci rád viděl běžet na platformě QNX stím mam zkušenosti a maximalní spokojenost.
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 564
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo

#4 Volvo iGo navigace - Sensus Connected Touch

Příspěvek od Ivo108 »

Po pár dalších dnech používání je zřejmé že je to podstatně lepší než vestavěná Volvo navigace - už jen kvůli normálnímu psaní na dotykové klávesnici (při zadávání cíle) - to otáčení kolečkem a vybírání každého písmena u Volvo navigace je naprosto šílené ...

Nevím co to iGo má za mapy ale stává se občas že regulérní menší silnice pro něj neexistuje. Občas na chvíli vypadává v zatáčkách a pak se zase na silnici dostává, směry silnice na obrázku vypadají trošku více "nahnutě" než realita, ale jinak to jakž takž funguje.

Hlasové pokyny jsou nepoužitelné ze dvou důvodů - jednak díky svému obsahu (odbočte na příští odbočce vpravo atd.) a jednak že u každého pokynu se ztlumí zvuk u přehrávače (dokonce i když se nechá jen zvuk signálního zvonku že se něco má udělat), což je silně znervoznující ...

Ale nechápu že Volvo v rámci svého silně příplatkového systému Sensus Connected Touch nevzalo do spolupráce nějakého špičkového výrobce navigací (TomTom, Navigon apod.), ale tuhle trošku obskurní maďarskou navigaci ...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 564
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo

#5 Volvo iGo navigace - Sensus Connected Touch

Příspěvek od Ivo108 »

Jo, a ze všeho nejvíc mě ... ehm štve ... že při každém spuštění se musí dlouze odsouhlasit že souhlasím s čímsi ... to je neskutečný opruz a tím je Volvo posedlé (i u té RTI). To snad stačí jednou ne ? :shock:

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3441
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#6 Volvo iGo navigace - Sensus Connected Touch

Příspěvek od Ekky »

:unknown: bohužel stim nic neudělaš... škoda že tohle nedotahly do preciznosti jako auta.
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 564
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo

#7 Volvo iGo navigace - Sensus Connected Touch

Příspěvek od Ivo108 »

Trochu překvapeně vidím, že tenhle systém (iGo navigace i Sensus Connected Touch) je něco s čím nikdo z oficiálních stran nechce mít nic společného a nikdo nic neví. Napsal jsem přímo iGo (igonavigation.com) pár poznámek, otázek atd, odepsali že tento systém nepodporují a " pravděpodobně mám pirátskou kopii" :D a nechtěli se se mnou dál bavit (i když je to běžná aplikace iGo Primo)

Obrátil jsem se na Volvo přímo na facebooku (to se zdá být přímo centrála Volvo Svedsko), tam mi řekli že se mám s důvěrou obrátit na volvocars.cz Což jsem s důvěrou udělal a vědí tam o tom asi stejně jako moje sousedka (slíbili že se ozvou, což nenastalo). Obvolal jsem i pár našich čelných Volvo dealerů - dopadl jsem podobně, nikdo o tom nemá ani potuchy.

Základem pro tenhle systém je android a Asteroid market - odkud se dají přímo z Volva i aplikace stahovat a je jich tam opravdu hodně, dokonce i TomTom navigace. Problém ale je že pro Volvo se tyhle aplikace stáhnout nedají. Ptal jsem se na Asteroid čím to je a napsali mi at se obrátím na Volvo ... takže asi tak :shock:

Takže vůbec nevím kde je vlastně podpora tohoto systému, kdy vyjdou updaty map, co bude jejich obsahem, proč není možné stáhnout aplikace z Asteroid marketu (jen pár nepoužitelných) atd. Vlastně moment - zeptám se na to Volvocars ...

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3441
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#8 Volvo iGo navigace - Sensus Connected Touch

Příspěvek od Ekky »

Tady menší ukázka jak by to mohlo vypadat s výše zminovaným systemem QNX ale bohužel v Audi...

_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 564
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo

#9 Volvo iGo navigace - Sensus Connected Touch

Příspěvek od Ivo108 »

Po úvodním lehkém nadšení jsem čím dál více znechucen a přešel jsem zpět na Volvo RTI. To iGO je hrůza ... Nechápu proč jako alternativa pro RTI byla zvolena právě tahle obskurní madarská navigace a ne třeba TomTom , který je jako aplikace k zakoupení a stažení jako aplikace ve stejném Asteroid marketu pro Sensus Connected Touch.

Pro pobavení - iGo navigace v praxi (před pár dny) :no:


Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 18
Registrován: 12 roků 4 měsíce

#10 Volvo iGo navigace - Sensus Connected Touch

Příspěvek od jarda1234 »

Ahoj, tak to je na houby když se navigace ztratí u Jičína. Co až ji budeš potřebovat někde kde to neznáš,holt klasická mapa je nutná. Já mám zkušenost s Volvo navigací a docela mě vyhovuje zas jsem línej tu přenosnou nandávat a uklízet před zlodějema při každým zastavení.

Nosound89
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4196
Registrován: 11 roků 10 měsíců
Bydliště: F-M city
Vůz: S80II 4,4 AWD

#11 Volvo iGo navigace - Sensus Connected Touch

Příspěvek od Nosound89 »

Ivo108 píše:Po úvodním lehkém nadšení jsem čím dál více znechucen a přešel jsem zpět na Volvo RTI. To iGO je hrůza ... Nechápu proč jako alternativa pro RTI byla zvolena právě tahle obskurní madarská navigace a ne třeba TomTom , který je jako aplikace k zakoupení a stažení jako aplikace ve stejném Asteroid marketu pro Sensus Connected Touch.

Pro pobavení - iGo navigace v praxi (před pár dny) :no:

Tak tomu říkám dobrá parodie na navigaci :shock: a přesně jak říká Jarda.. nedokážu si představit, že se mi po.ere např. při cestě k moři :crazy:
_________________
S80II 3,2 AWD 179kW, B6324S, MY11 (rodiče)
ex. S80II V8 4,4 232kW, B8444S, MY07; S80II V8 4,4 AWD 232kW, B8444S, MY07; V70III 3,2 175kW, B6324S, MY09; S80II 3,2 AWD 175kW, B6324S, MY07; S60 2,4 135kW, B5244S, MY01; V70II 2,4 125kW, B5244S, MY03; V40 2,0 100 kW, B4204S2, MY03; V40 1,8 85kW, B4184S, MY98; S60 2,5T AWD 182kW, B5254T2, MY05 Galerie

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 564
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo

#12 Volvo iGo navigace - Sensus Connected Touch

Příspěvek od Ivo108 »

Dobrá zpráva je že ta vestavěná Volvo RTI nakonec proti tomuto zmetku funguje ještě úplně skvěle ... tak ji začínám ted oceňovat :)

Kromě toho mám Navigon na iPhonu ...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 564
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo

#13 Volvo iGo navigace - Sensus Connected Touch

Příspěvek od Ivo108 »

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Audio, video, navigace, telefony a ostatní komunikace“