premium sound

Vše kolem audia a car Hifi, videa DVD, navigace, telefonů, ipodů a ostatní komunikace
Pravidla fóra
Upozornění
V této sekci se ponejvíce objevují odkazy na nelegální soft.
Postihy
Při prvním prohřešku napomenutí.
Při druhém zablokování účtu na jeden měsíc.
Při třetím trvalá blokace.
Tak nás k tomu nenuťte. Admini
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 194
Registrován: 12 roků
Bydliště: Olomouc
Vůz: XC90 D5 AWD
Bydliště: Olomouc a okolí

#1 premium sound

Příspěvek od sline »

hoši, dneska sem dal poslední reprák do předních dvěří co mi chyběl a když měl pustil ve vysoké kvalitě hudbu a zapl dolby, tak něco tak krásného sem ještě neslyšel, fakt paráda :beer: :oops: 8) :Yahoo!:
_________________
Je: volvo XC90 D5 AWD 7seats , CHIP STAGE2 http://www.D5T5.com EGR OFF
volvo S60 2.4D5 120KW 2004 PREMIUM SOUND, CHIP STAGE2 http://www.D5T5.com R.I.P

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4973
Registrován: 12 roků 1 měsíc
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#2 premium sound

Příspěvek od PINĎABC »

Gratulace je to labůžo jak to hraje, nechce se mi vystupovat když někam jedem s braškou jeho šedesátkou. škoda že napreparovat PREMIUM SOUND do mé kárky je téměř neřešitelný problém co se týče výše nákladů by bylo lepší prodat a koupi s origo :kuchta: :)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 879
Registrován: 13 roků 8 měsíců
Bydliště: Nitra
Vůz: S60 D5, S60 R, S80 D5

#3 premium sound

Příspěvek od MarekV »

Ja mam zasa opacny problem, premium audio predne repro odisli do vecnych lovist, objednal som sadu komponentnych repro+vytlmenie dveri.
Az to dam dohromady poreferujem ci je premium audio az take premium :)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 194
Registrován: 12 roků
Bydliště: Olomouc
Vůz: XC90 D5 AWD
Bydliště: Olomouc a okolí

#4 premium sound

Příspěvek od sline »

ještě musím koupit ten grom :twisted:
_________________
Je: volvo XC90 D5 AWD 7seats , CHIP STAGE2 http://www.D5T5.com EGR OFF
volvo S60 2.4D5 120KW 2004 PREMIUM SOUND, CHIP STAGE2 http://www.D5T5.com R.I.P

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 879
Registrován: 13 roků 8 měsíců
Bydliště: Nitra
Vůz: S60 D5, S60 R, S80 D5

#5 premium sound

Příspěvek od MarekV »

GROM je fajn, ta novsia verzia (stare sa uz ani nepredavaju) prehrava aj FLAC co je bezstratovy format. Pri urcitom druhe hudby je to fajn.
Dneska 5 hodin a vytlmil som 1 dvere.... takze hruby odhad, 3 dni na komplet predok .... mal som radsej vymontovat radio to by bolo jednoduchsie :D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 194
Registrován: 12 roků
Bydliště: Olomouc
Vůz: XC90 D5 AWD
Bydliště: Olomouc a okolí

#6 premium sound

Příspěvek od sline »

MarekV píše:GROM je fajn, ta novsia verzia (stare sa uz ani nepredavaju) prehrava aj FLAC co je bezstratovy format. Pri urcitom druhe hudby je to fajn.
Dneska 5 hodin a vytlmil som 1 dvere.... takze hruby odhad, 3 dni na komplet predok .... mal som radsej vymontovat radio to by bolo jednoduchsie :D
je to lepší mít ty dveře odtlumený? pošli fotku
_________________
Je: volvo XC90 D5 AWD 7seats , CHIP STAGE2 http://www.D5T5.com EGR OFF
volvo S60 2.4D5 120KW 2004 PREMIUM SOUND, CHIP STAGE2 http://www.D5T5.com R.I.P

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 879
Registrován: 13 roků 8 měsíců
Bydliště: Nitra
Vůz: S60 D5, S60 R, S80 D5

#7 premium sound

Příspěvek od MarekV »

no ja som dal na radu hifi manika, zatial mam spravene 1 dvere, na viac casu nebolo takze nemozem davat zaver.
Kazdopadne podla jeho slov, je vytlmit dvere zaklad aby to dobre hralo:
1) jednak nemas taky plechovy zvuk pretoze v tych dverach nie je nic
2) znizi sa ti hluk z vonka co ti prenika do auta - hluk od kolies hlavne
tu su nejake foto co som spravil mobilom
[img]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t31/p180x540/1911028_619587114780400_1978772959_o.jpg[/img]
[img]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/l/t31/q77/s720x720/10001195_619587171447061_1101635387_o.jpg[/img]
[img]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/t31/p180x540/1973350_619587231447055_801902216_o.jpg[/img]

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 457
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Horní Slavkov
Vůz: S60 2,4T 2001

#8 premium sound

Příspěvek od Laurel »

Jen mě tak napadá, hodně lidí tu zmiňuje, že se jim reproduktory odporoučely do věčných lovišť. Nevím sice, co se vám s nima stalo, ale mě se u jednoho reproduktoru rozpadl závěs. Pokud se vám tak stane, tak se ten závěs dá vyměnit.

Sám jsem se o to pokusil, jelikož mám repráky s modrýma nálepkama, nechtělo se mi ho vyhazovat. Je potřeba změřit průměry závěsu a na internetu se dá objednat závěs nový, přičemž cena za jeden se vejde do padesátikoruny.
Existují závěsy pěnové a závěsy gumové. Volvo reproduktory mají závěsy pěnové. To je právě důvod toho, že se časem závěs rozpadne. Lepší je tedy nahradit ho gumovým závěsem, který se nerozpadá(ovšem stářím naopak tvrdne, ale jeho pružnost se dá impregnací obnovit-klasicky Regumem). Poddajnost obou typů je dá se říct stejná, parametry by se tedy změnit neměly. Já jsem ovšem bohužel gumový ve správném rozměru nenašel, takže jsem zakoupil znova pěnový. Předpokládaná životnost pěnového závěsu je asi 10 let (záleží taky, jak moc na něj svítí slunko).

Při výměně se postupuje následovně - z repráku se odstraní starý závěs, poté se koš a membrána očistí acetonem od starého lepidla. Poté se acetonem odmočí středová poklička na membráně. Když je venku, do mezery mezi magnet a cívku membrány se namotá papírek, nebo ještě lépe kinofilm, čímž se membrána vůči magnetu vystředí a minimalizuje se riziko, že by při hraní membrána v mezeře drhla. Pak se vezme nový závěs, ten se případně lehce dostřihne nůžkama, pokud je větší, a lepidlem (osvědčený je chemopren) se nalepí na membránu, přitiskne a nechá zaschnout. Poté se závěs přilepí ke koši. Stále musíme dbát na soustřednost. Poté se odstraní papírky nebo kinofilm z mezery a vyzkoušíme chod. Když je vše v pořádku, přilepíme zpátky středovou pukličku, a reprák je jak nový.

Takto jsem si opravil svůj reprák, a spokojeně ho poslouchám dál.
Návod možná vypadá složitě, ale ve skutečnosti je to docela jednoduchý :)
_________________
S60 - MY2002, 2,4T, 147kW (B5244T3), manual, Gold metallic | C70 - MY2000, 2,4i (B5244S), 125kW, manual, Saffron, LPG
(Škoda Feličita 1997, 1,3 BMM,50kW, okna v elektrice a centrál)(Trabant 601, MY1967, 595ccm, 19,1kW)(Kawasaki ZR750 Zephyr, 1997, 57kW)

Joemilionare
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 488
Registrován: 10 roků 4 měsíce
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70II 2007 2.4i 170PS Automat
Bydliště: Česé Budějovice, Salzburg

#9 premium sound

Příspěvek od Joemilionare »

Ahoj sory ze pisu sem mam otazku mam hu403 v predu repro 2 repro vzadu vdverich taky a uvazuji dat do plata ty se zlatou nebo zlutou nalepkou
Otazka budou mi hrat kdyz mam jen hu403
???
Prej asi budu lotrebovat zesilovac
Dekuji za vase nazory
_________________
Bylo Volvo S60

MichalK
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 103
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: bylo V70 D5 OPTIMA, AT, MY03

#10 premium sound

Příspěvek od MichalK »

Laurel píše:Jen mě tak napadá, hodně lidí tu zmiňuje, že se jim reproduktory odporoučely do věčných lovišť. Nevím sice, co se vám s nima stalo, ale mě se u jednoho reproduktoru rozpadl závěs. Pokud se vám tak stane, tak se ten závěs dá vyměnit.

Sám jsem se o to pokusil, jelikož mám repráky s modrýma nálepkama, nechtělo se mi ho vyhazovat. Je potřeba změřit průměry závěsu a na internetu se dá objednat závěs nový, přičemž cena za jeden se vejde do padesátikoruny.
Existují závěsy pěnové a závěsy gumové. Volvo reproduktory mají závěsy pěnové. To je právě důvod toho, že se časem závěs rozpadne. Lepší je tedy nahradit ho gumovým závěsem, který se nerozpadá(ovšem stářím naopak tvrdne, ale jeho pružnost se dá impregnací obnovit-klasicky Regumem). Poddajnost obou typů je dá se říct stejná, parametry by se tedy změnit neměly. Já jsem ovšem bohužel gumový ve správném rozměru nenašel, takže jsem zakoupil znova pěnový. Předpokládaná životnost pěnového závěsu je asi 10 let (záleží taky, jak moc na něj svítí slunko).

Při výměně se postupuje následovně - z repráku se odstraní starý závěs, poté se koš a membrána očistí acetonem od starého lepidla. Poté se acetonem odmočí středová poklička na membráně. Když je venku, do mezery mezi magnet a cívku membrány se namotá papírek, nebo ještě lépe kinofilm, čímž se membrána vůči magnetu vystředí a minimalizuje se riziko, že by při hraní membrána v mezeře drhla. Pak se vezme nový závěs, ten se případně lehce dostřihne nůžkama, pokud je větší, a lepidlem (osvědčený je chemopren) se nalepí na membránu, přitiskne a nechá zaschnout. Poté se závěs přilepí ke koši. Stále musíme dbát na soustřednost. Poté se odstraní papírky nebo kinofilm z mezery a vyzkoušíme chod. Když je vše v pořádku, přilepíme zpátky středovou pukličku, a reprák je jak nový.

Takto jsem si opravil svůj reprák, a spokojeně ho poslouchám dál.
Návod možná vypadá složitě, ale ve skutečnosti je to docela jednoduchý :)
Ahoj, mám také repro s modrými nálepkami a nehraje mi levý přední repro (tedy ono hraje, ale jenom slabounce jako by bez basů). Může to být případ rozbitého "závěsu" ? Moc tomu nerozumím a nevím jak to mám poznat. Hlavní membrána se mi při dotyku vůbec nepohybuje. Zatím jsem do dveří dal náhradu v podobě levnější papírové verze (bílá nálepka) z vraku (s modrou není k sehnání), ale rád bych tam měl co tam patří, když už mám HU 801 + orig. subwoofer.
Díky
Michal
_________________
Volvo V70 II D5, 120kW, MY03, OPTIMA, AT
bylo Volvo V70 2,5D, 103kW(140PS), r.v.1999, černá, radio SC901 s 3CD changer, šíbr.
http://www.oriasis.info

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 457
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Horní Slavkov
Vůz: S60 2,4T 2001

#11 premium sound

Příspěvek od Laurel »

I s rozpadlým závěsem se membrána normálně pohybuje, ale jelikož neni pevně uchycená, tak dře a zvuk chrčí. Poškozený závěs bys poznal, je to ta pěnová vlna kolem dokola membrány. Jestli se membrána vůbec nepohybuje, pak do ní buď nejde vůbec signál, a nebo má cívka přerušené vinutí :(
_________________
S60 - MY2002, 2,4T, 147kW (B5244T3), manual, Gold metallic | C70 - MY2000, 2,4i (B5244S), 125kW, manual, Saffron, LPG
(Škoda Feličita 1997, 1,3 BMM,50kW, okna v elektrice a centrál)(Trabant 601, MY1967, 595ccm, 19,1kW)(Kawasaki ZR750 Zephyr, 1997, 57kW)

Chase
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2427
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno - střed
Vůz: S80 V8, XC70 D5, C70 T5, C70XC cabrio
Organizer x 3
Kontaktovat uživatele:

#12 premium sound

Příspěvek od Chase »

Když jsme u toho Premium Soundu / potažmo Dolby ProLogic.

O víkendu jsem nahodil do auta dolby procesor, ale nějak si s ním nevím rady. Na rádiu se aktivovalo tlačítko MODE, které teď nabízí možnosti 3CH, ProLogic a klasiku bez dolby.

3CH - není žádný rozdíl oproti zvuku bez procesoru
ProLogic - pouze totálně ořízne výšky ze zadních reproduktorů a všechno hraje jen na předek. Když do nahodou zahraje pokus o prostorový zvuk, tak tento efekt trvá max 3 vteřiny, načež se dosti citelným způsobem zase vypne a zadní repra opět pouze duní. Setkal se stím už někdo. Netuším kde je problém, jestli je polomrtvej procesor a nebo error někde na rádiu...

(rádio SC-901 v C70)

Setkal se už někdo s něčím podobným? Díky :)
_________________
S80 V8 Executive '07 automat, B8444S, Onyx Black Metallic | XC70 3,2 AWD '08 automat, B6324S, Stage 1, 182kW 400Nm, Willow Green Metallic | XC70 D5 (Gumbalkan special) 04' automat, D5244T , Onyx Black Metallic | C70 T5 '98 manual, B5234T3, S60R manifold, 3¨ downpipe, ARD Stage 2, Custom Blue | C70XC Cabrio (Gumbalkan special) '00 manuál, B5204T4, Montana Mist

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1553
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#13 premium sound

Příspěvek od koch »

mluvim za s60tku, mi to 3ch a dpl prijde jako pekna ptakovina... pozoroval jsem jen tebou popisovane pokriveni jinak kvalitneho sterea, no a za mne, nedalo se to poslouchat :) sice jsem to testoval vse na obyc bilych repro, no nemyslim si, ze se sebelepsim reprakem ma cele to dolby nejaky smysl.

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1054
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha

#14 premium sound

Příspěvek od travex »

puvodne mi DPL nebo 3CH znelo velmi dobre, ale na OFF takovy byl zvuk divne zahuhlany... vydrzel jsem s tim jezdit asi rok. Minuly tyden jsem se pri cekami nudil a vzpomel jsem si na skryte menu radia... poladil jsem to k obrazu svymu a svete div se OFF zni ted naprosto luxusne, DPL a 3CH jsou zbytecnost... konecne je to premium sound.
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1553
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#15 premium sound

Příspěvek od koch »

souhlasim, sice zatim nemam premium repro, testoval jsem pouze setup se zlutym zesilovacem, centrem a hu803 na papirovych repracich, ale dospel jsem k nazoru, ze jsem vzal a vratil tam svoji hu-603, kterou uz jsem mel poladenou a ktera mi je proste srdci blizka a nehaze chyby na "kabliku"... co se tyce kvality zvuku bez 3ch a dpl, 603 nebo 803 nevidim rozdil... co se tyce stereo vs. zvuk s tema kurvitkama, stereo bezkonkurencni pecka... a subjektivne, zvuk 603 bez a se zesilovacem, ten zesilovac je tam poznat, hra to lip, myslim si... jen me kaka, ze vsechny ty zbyvajici zlute repracky sedi v krabici a cekaji az sezenu ty predni zlute, to cekam, ze teprv bude poposlouchanicko

Petr Marek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 7460
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha a Zápraží
Vůz: V70XC & 2x 240
Participant x 2

#16 premium sound

Příspěvek od Petr Marek »

travex píše:puvodne mi DPL nebo 3CH znelo velmi dobre, ale na OFF takovy byl zvuk divne zahuhlany... vydrzel jsem s tim jezdit asi rok. Minuly tyden jsem se pri cekami nudil a vzpomel jsem si na skryte menu radia... poladil jsem to k obrazu svymu a svete div se OFF zni ted naprosto luxusne, DPL a 3CH jsou zbytecnost... konecne je to premium sound.
Souhlasím s tím, že je to hodně znát, protože ty korekce jsou s docela velkým rozpětím úprav zvuku. A pokud někdo například použije rádio z šedesátky v sedmdesátce, tak je úprava téměř nutností.
_________________
Petr Marek ~ GSM: 603793424 ~ 739643618 ~ mail: p_marek@email.cz ~ Rajče ~ Galerie
Seveřan ~ Volvo V70XC 2,4T AWD ~ '01 ~ +384400 km ~ ARD tuning stage 2 ~ 227,2 HP ~ 308,8 Nm
Strawberry Basket ~ Volkswagen Golf Cabrio 1,6 ~ '99 ~ 140000 km ~ druhé auto (nejen) na léto
Zyklon B ~ Volvo 240 GLE ~ '93 ~ +490000 km ~ B230F ~ M47 ~ LPG
Diplomat s klimou ~ Volvo 240 GL ~ '90 ~ <200000 km ~ B230F ~ AW71

Chase
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2427
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno - střed
Vůz: S80 V8, XC70 D5, C70 T5, C70XC cabrio
Organizer x 3
Kontaktovat uživatele:

#17 premium sound

Příspěvek od Chase »

Spiš mi jde o to, jestli jste se už někdo setkali s tím, že DPL na férovku odstřelí výšky ze zadních repráků :) Protože co jsem si načetl o DPL, tak toto by jeho funkčnost být neměla :D
_________________
S80 V8 Executive '07 automat, B8444S, Onyx Black Metallic | XC70 3,2 AWD '08 automat, B6324S, Stage 1, 182kW 400Nm, Willow Green Metallic | XC70 D5 (Gumbalkan special) 04' automat, D5244T , Onyx Black Metallic | C70 T5 '98 manual, B5234T3, S60R manifold, 3¨ downpipe, ARD Stage 2, Custom Blue | C70XC Cabrio (Gumbalkan special) '00 manuál, B5204T4, Montana Mist

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4973
Registrován: 12 roků 1 měsíc
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#18 premium sound

Příspěvek od PINĎABC »

Pro představu, ty barvy reproduktorů jak se jednolivé řady liší rozsahem pracovní frekvence? Nenašel jsem to nikde, rychle :oops:
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Audio, video, navigace, telefony a ostatní komunikace“