RTI - náhrada za dotykovou.

Vše kolem audia a car Hifi, videa DVD, navigace, telefonů, ipodů a ostatní komunikace
Pravidla fóra
Upozornění
V této sekci se ponejvíce objevují odkazy na nelegální soft.
Postihy
Při prvním prohřešku napomenutí.
Při druhém zablokování účtu na jeden měsíc.
Při třetím trvalá blokace.
Tak nás k tomu nenuťte. Admini
  • Autor
  • Zpráva
Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 140
Příspěvky: 3441
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#51 RTI - náhrada za dotykovou.

Příspěvek od Ekky »

Tady je treba vyvod na SD abych nemusel delat diru. Tak se vyvede jinam kde to tolik nevadi. Delka 48cm coz je dostacujici.

Obrázek
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 140
Příspěvky: 3441
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#52 RTI - náhrada za dotykovou.

Příspěvek od Ekky »

Tak dneska prvni kroky k nahrade. Zatim rozborka a pruzkum jak to vse funguje a co bude potreba zachovat a co ne aby to fungovalo tak jak by si vetsina zde prala. Me osobne by stacilo aby panel vyjizdel pri zapnuti klicku a zajizdel pri vypnuti,ovladani na volantu bych ozelel. Samozrejme aby se zapinala nahradni navigace.

Obrázek
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 140
Příspěvky: 3441
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#53 RTI - náhrada za dotykovou.

Příspěvek od Ekky »

Tak si tak brouzdam po netu a narazil jsem tady na to. Mozna ze uz to tu nekde je.
Ale myslim ze byto taky mozna slo i pouzit

http://www.parrot.com/au/products/asteroid-range/parrot-asteroid-tablet/

EDIT:

Tak by to určitě šlo...



_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 384
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Nitra
Vůz: Volvo V60 Polestar (MY2013)
Bydliště: Nitra

#54 RTI - náhrada za dotykovou.

Příspěvek od BaDDog »

Ja som chcel nejako využit ten moj stary display...
Mam len 5" ...(CD RTI) takže je to nula bodov..
Hovorim si dam tam nejaky display... do kastlika prehravač... a napojim na YATOUR cez 3.5 jack aby prehravalo zvuk..
ALe chcel som nejako využit aby to fungovalo aj ako kamera (black box - DVR) a aby sa dalo prehravat zadna parkovacia kamera...
Napadlo ma niečo urobit na baze Rassberry...

Ale našiel som niečo jednoduchšie..
toto:
http://www.aliexpress.com/item/Hot-selling-5-inch-Car-GPS-navigation-Android-4-0-cortex-A8-HD-800x480-WiFi-FM/765021709.html

Rozmerovo by to malo sedet do original ramika..
je to na baze Androida...
Takže má to priamo vstup na AV in (čiže je možne pripojit zadnu kameru)
a cez usb (rozširenie cez USB HUB - kvoli absencii dalšieho portu...) napojit USB kameru.. (asi najskor web kameru) a tu zabudovať z druhej strany displaya... a fungovala by ako aj DVR kamera pre zaznam jazdy..
dalšiu vyhodu v androide vidim aj velka podpora aplikacii... ako aj využiie cez BT... (handsfree) ...prehravač medii, navigacia...
Zvuk by bol prehravany cez 3.5 jack....
vysunutie a aktivaciu LCD by som asi riečil cez orig. ovladanie navi... ak zapnem... vysunie sa... ak vypnem kluč... zasunie sa...
a samostatna navi by mohla byt trvalo v stanby mode..

čo som mu pisal rozmerovo by to malo mať: 12.8 x 8 x 0.6cm
_________________
Volvo V60 / D4 (D5204T3) / TF-80SC / MY2013 / R-design / Polestar (Rebel Blue)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 145
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Uherský Brod
Vůz: XC 90, D5, 2007

#55 RTI - náhrada za dotykovou.

Příspěvek od Borys »

Sháním ke koupi středový vyjíždecí panel, že bych ho připojil k napájení a dal tam místo něho nejaký tablet.

Dnes jsem rozdělal tu středovou mřížku, byl tam jeden konektor na repro, zapojil jsem moje staré repro ze dveří, ale nic nehrálo.
Musí být tento středový konektor nějak aktivovaný v rádiu? Nebo na druhé straně není nikdye připojený?
Přílohy
stredove repro.jpg
stredove repro.jpg (80.2 KiB) Zobrazeno 2539 x
_________________
2007-XC90-D5-136KW-D5T5-STAGE 2

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 140
Příspěvky: 3441
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#56 RTI - náhrada za dotykovou.

Příspěvek od Ekky »

Ze stredoveho repra jde vetsinou zvuk z navigace a nebo pak pokud mas radio DBPL
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

ok2ucx
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2618
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Beskydy
Vůz: V90CC-T6/S80-V8/740/940/C30
Kontaktovat uživatele:

#57 RTI - náhrada za dotykovou.

Příspěvek od ok2ucx »

Navigace hraje z repra u řidiče.
Středový repro je pouze pro rádio s Dolby (HU-80x nebo HU-85x u faceliftu). A to jen ještě v režimu 3CH nebo Dolby.

Pokud je v autě RTI (navigace), repro je podlouhlý a menší.
Bez navi je tam kulaté repro.

Příprava v kabeláži je snad vždy.

P.
_________________
.::. V90CC T6 2018 .::. S80 V8 2007 .::. 940 2.3 1995 .::. 940 Polar 1994 .::. 740 Turbo 1988 .::.
Repase/klonování/párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / SAS & Optimalizace motoru
Start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika: VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
https://D5T5.com https://d5t5.com/helpdesk
Specializovaný Volvo servis - CarDiag.info

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 145
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Uherský Brod
Vůz: XC 90, D5, 2007

#58 RTI - náhrada za dotykovou.

Příspěvek od Borys »

myslel jsem ze tam bude nekde 12V. Tak abych zprovoznil jen vyjizdeni a nabijeni tabletu.
_________________
2007-XC90-D5-136KW-D5T5-STAGE 2

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 140
Příspěvky: 3441
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#59 RTI - náhrada za dotykovou.

Příspěvek od Ekky »

Jenze vyjizdeni obstarava dvd mechanika ktera je vzadu v kufru. Bez ni ti obrazovka nevyjede.
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 34
Příspěvky: 58
Registrován: 10 roků 7 měsíců
Bydliště: Střední Čechy
Vůz: XC90 D5

#60 RTI - náhrada za dotykovou.

Příspěvek od Dědek Příhoda »

Jelikož mám v xc90 taky vyjížděcí rti, které se chová totálně zmateně a je mi líto toho nevyužít ( líbí se mi to vyjíždění :Yahoo!: ) tak mám v plánu něco podobného co Ekky.

Zatím vycházím hlavně odsud:
http://forums.swedespeed.com/showthread.php?215169-RTI-Retrofit-Smartphone-implementation-into-RTI-screen-S60-V70II-and-others

Myšlenka je následující-
Vymontovat z auta rti, vyndat displej, místo něj dát tablet nebo smartphone ( bud zte jako v postu, popř. jiný stejných rozměru s androidem) připojit, jelikož mám v autě grom tak napíchnout na aux aby šel zvuk z repra, použít rozbočku miniusb aby se při vyjetí nabíjel ale zároveň vyvést druhou rozbočku usb např. pro nahrání dat, hudby...

Dále abych nemusel řešit vypínání a zapínání přes čudlík nebo spínač, do tabletu nahraju free aplikaci AUTOSLEEPER AUTO POWER ON-OF, která obstará to, že když zpod volantu sepnu obrazovku, do tabletu se pustí proud - automaticky se zapne a jakmile ji spustím dolu a proud přestane jít, tak se díky aplikaci sama vypne, tudíž nehrozí vybití baterie neustálým napájením a bude vše automatika :twisted:

Takto by to mělo vypadat:

použití lenova:

Výsledná cena: záleží na tabletu, takže do 4tk což je v porovnání s novým rti celkem směšné na to co to oproti tomu pravěku zvládne.
Líbí se mi možnost pak třeba připojit přes bluetooth obd a zobrazovat tak na monitoru budíky s udaji nebo připojit přes wifi zadní kameru, tv, prostě nejen navi a videa..

Takže představu mám, ale ještě pár věcí bych potřeboval se zdejšími odborníky probrat a raději ověřit:
1)Když s citem vypreparuju původní monitor, konektory mám tedy zachovati a štávu předpokládám použít z kabelu co vedou do toho konektoru ? A nevěděl by prosím někdo jaký kabely přesně na přívod použít? Aby si to bralo štávu pouze po zapnutí rti a ne pořád.
2) Pro napájení bude nutno použít převod z 12v na 5 viz odkaz, to by šlo zřejmě použít něco podobného kam bych pak jen stčil usb kabel a zapojil do mikrousb navigace - http://www.lima-shop.de/en/product_info.php/info/p306_USB-Connector-12V---5V-1000mA.html
3) Nějaký komplikace na který bych mohl narazit? :kuchta:

Dík a bastlení zdar nazdar :lol:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 34
Příspěvky: 58
Registrován: 10 roků 7 měsíců
Bydliště: Střední Čechy
Vůz: XC90 D5

#61 RTI - náhrada za dotykovou.

Příspěvek od Dědek Příhoda »

Tak jsem našel pěkné schéma (str.13) , dle kterého by se daly na napájení použít kabely z konektoru č. 13 (+12V) a č.16 ( zem) ke kterým bych připojil adapter na 5V a z něj microusb kabel do tabletu, mohl by to někdo schválit? :D
Schéma : http://www.nasab.com/Volvo/NAV%20for%20RTI%20Volvo.pdf

Martas
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 459
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo V70 II D5 AWD

#62 RTI - náhrada za dotykovou.

Příspěvek od Martas »

Zajímavé téma ,ovšem mě vše funguje a je mi líto do toho šťourat . Navigaci od Volvo používám pravidelně . I když zadní kamera by se opravdu hodila. :wink:
_________________
je : Volvo V 70 II 2007 2,4 D5 AWD aut.136 Kw Olivák ,V70 Cross County 1998, B5254T (2,5T, 142kW), LPG Bylo: Volvo 740 GLT 1989 2.3 Gltečko, Volvo 850 LW 1994 850 2.5 20V ,Volvo V70 II 2001 2,5 TDI Black ,Volvo 760 GLE 1989 2,4 - TD-Sojkovka klenot

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 20
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Svidník
Vůz: volvo V70 I 2.5 LPi 1998
Bydliště: Svidník

#63 RTI - náhrada za dotykovou.

Příspěvek od volvov70LPi »

Zdravím všetkých čo ich táto téma zaujíma. Nebudem sa tu rozpisovať, ale pridám odkaz na podobnú tému ktorú som založil na SK volvo fóre. Ja som náhradu za RTI urobil takto:
http://www.volvoklub.sk/viewtopic.php?f=33&t=7544&hilit=nahrada+rti
_________________
volvo XC60 D5, Rdesign, 2012, aut.
volvo c70 2.0T cabrio 2003 aut.
volvo S60 2.5 T 2008 aut.

ex: volvo s40 2.0D, 2004
volvo V70 I 2.5 LPi(LPG), 1998
VOLVO V70 II D5, 2006, geartronic
VOLVO V50 2.O D, 2008, 6-manuál
volvo XC90 D5, 2008, geartronic
vovlo V70 III D5 Rdesign, aut., 2011

Nosound89
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 4181
Registrován: 11 roků 11 měsíců
Bydliště: F-M city
Vůz: S80II 4,4 AWD

#64 RTI - náhrada za dotykovou.

Příspěvek od Nosound89 »

volvov70LPi píše:Zdravím všetkých čo ich táto téma zaujíma. Nebudem sa tu rozpisovať, ale pridám odkaz na podobnú tému ktorú som založil na SK volvo fóre. Ja som náhradu za RTI urobil takto:
http://www.volvoklub.sk/viewtopic.php?f=33&t=7544&hilit=nahrada+rti
To je paráda!
Nemůžu nikde najít jak jsi vyřešil vysouvání, zapínání a vypínání navigace?
_________________
S80II 3,2 AWD 179kW, B6324S, MY11 (rodiče)
ex. S80II V8 4,4 232kW, B8444S, MY07; S80II V8 4,4 AWD 232kW, B8444S, MY07; V70III 3,2 175kW, B6324S, MY09; S80II 3,2 AWD 175kW, B6324S, MY07; S60 2,4 135kW, B5244S, MY01; V70II 2,4 125kW, B5244S, MY03; V40 2,0 100 kW, B4204S2, MY03; V40 1,8 85kW, B4184S, MY98; S60 2,5T AWD 182kW, B5254T2, MY05 Galerie

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 140
Příspěvky: 3441
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#65 RTI - náhrada za dotykovou.

Příspěvek od Ekky »

volvov70LPi píše:Zdravím všetkých čo ich táto téma zaujíma. Nebudem sa tu rozpisovať, ale pridám odkaz na podobnú tému ktorú som založil na SK volvo fóre. Ja som náhradu za RTI urobil takto:
http://www.volvoklub.sk/viewtopic.php?f=33&t=7544&hilit=nahrada+rti
tak udělej nějaký navod a pochlub se jak si to pozapojoval... Hlavně jak si vyřešil napájení a spouštení při vysunutí a vypnutí při zasunutí.... co to tam máš za zařízení atd...
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 34
Příspěvky: 58
Registrován: 10 roků 7 měsíců
Bydliště: Střední Čechy
Vůz: XC90 D5

#66 RTI - náhrada za dotykovou.

Příspěvek od Dědek Příhoda »

tak zapojení jsem ozkoušel a s programem autosleeper funguje bezvadne ( vysune se monitor,smartphone se sam zapne - monitor zajede a vypne , bohuzel projekt zatim visi na tom, ze nemuzu sehnat zte grand memo, jez se do toho rozmerove hodi nejlip a taky ma nabijeci konektor z boku, narozdil od vsech jinych, kde nevim jak bych ho vyvedl - není na něj místo, jedině nějaký ultra maly micro usb konektor kabelu jež by se zasunul uplne do zařízení a venku nic necouhalo, coz jsem nenasel.

Viz foto pekne reseneho konektoru zboku, jak je vidno na stranach pri tyhle uhlopricce (5.7) se po stranach nevleze nic
Přílohy
vlv2.jpg
vlv2.jpg (71.4 KiB) Zobrazeno 2428 x
vlv1.jpg

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 140
Příspěvky: 3441
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#67 RTI - náhrada za dotykovou.

Příspěvek od Ekky »

Dobre ale jak to funguje? Kdyz vypnes klicek,tak do zapalovace prestane jit proud tudis zapracuje autosleeper a telefon vypne. Zaroven stim se zasune i RTIcko. Nebo kam si to zapojil? K jakemu zdroji?
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 34
Příspěvky: 58
Registrován: 10 roků 7 měsíců
Bydliště: Střední Čechy
Vůz: XC90 D5

#68 RTI - náhrada za dotykovou.

Příspěvek od Dědek Příhoda »

Ekky: psal jsem to o pár řádcích víš, je tam i schema konektoru.Je víc možností ale máš pravdu, když to připojíš na kabely co jdou do zapalovače ( pres 12v-5v adapter za 20kč), vyjde to nastejno,tak jak pises a nikde žádný kabely, vše v palubce. Já bych to nakonec připojil na GROM, takže by se zapla když bych zmáčknul tlačítko CD ( samozřejmě monitor se vysouvá automaticky při startu) a jelikoz android podporuje usb audio, tak to zaroven nabiji a zaroven jde hudba skrz repro a muzu to ovladat pres volant (aplikace aalinq).
Horsi je to s tim smartphonem, myslis ze by nejakej fachman zvladl do toho telefonu připájet natvrdo kabel tak, aby z telefonu šel jen samotny kabel a nevycuhoval dlouhej konektor? Pak by se tam možná dal dat i jinej smartphone, treba goclever quantum 600, který je podobných rozměrů. To zte jsem sehnal nekde z ciny, ale to je na dlouho a nechce se mi jit zase na celni urad,kde to urcite zabavej a nemam cas tam hodinu stat...
Nebo kdyby se delalo neco takoveho : microusb - usb
Přílohy
P1170907.jpg
P1170907.jpg (25.87 KiB) Zobrazeno 2398 x

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 140
Příspěvky: 3441
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#69 RTI - náhrada za dotykovou.

Příspěvek od Ekky »

Takze to jde teoreticky pripojik k vsemu kam jde proud po zapnuti klicku. U me zapalovac nepripada v uvahu,pac me do nej jde proud neustale. I pri zamcenem aute.
Zarizeni si myslim ze je to nejmensi staci vedet rozmery.
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 34
Příspěvky: 58
Registrován: 10 roků 7 měsíců
Bydliště: Střední Čechy
Vůz: XC90 D5

#70 RTI - náhrada za dotykovou.

Příspěvek od Dědek Příhoda »

jo presne,ale prave ze to s tim zarizenim tak jednoduchy neni,resp. menší dát můžeš, ale za 1) vypadá to blbě a 2) malá obrazovka.
Výška může být max 160, ale to již není místo pro ten konektor a šířka musí být min. 80. Ideální by bylo třeba 158 x 84,ale když budeš hledat s uhlopříčkou min. 5.5 tak zjistíš že jsou to samý nudle - tedy málokdy máš širší než 80 ale zároveň do 160cm výšku. Co by ještě šlo je to lenovo s939 ( v čr taky nesehnatelny) a pár čínských no name, ale do toho se mi nechce z duvodu vetsinou spatneho fungovani gps. Resp chce to s co nejvetsim displejem a sirkou(min 81) ale vysku tak 156 aby se tam vesel i nabijeci konektor)
Tady mas ukazku jak to vypada blbe- ( i kdyz toto jeste neni tak hrozny) kdyz das mensi, konkretne o rozmerech 147.2*79.5

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 140
Příspěvky: 3441
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#71 RTI - náhrada za dotykovou.

Příspěvek od Ekky »

Jestli mas strach s ciny pak nechapu ze premyslis nad necim s nazvem goclever ktery je taky ausus. :)
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 34
Příspěvky: 58
Registrován: 10 roků 7 měsíců
Bydliště: Střední Čechy
Vůz: XC90 D5

#72 RTI - náhrada za dotykovou.

Příspěvek od Dědek Příhoda »

tak jsem zvedav co lepsiho objevis ;) kazdopadne vsechno je lepsi nez origo rti :D

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 140
Příspěvky: 3441
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#73 RTI - náhrada za dotykovou.

Příspěvek od Ekky »

Nekde tu bylo tema kde se stim zabyval Dony a ten to mel zmereny a dokonce tu i jmenoval nejake zarizeni sehnatelne unas. Ale nevim jestli se jednalo o nejaky multimedialni zarizeni nebo androidi zarizeni a nebo vylozene jen gps zarizeni.

EDIT: Tak je to tady hned na začátku... :D
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 34
Příspěvky: 58
Registrován: 10 roků 7 měsíců
Bydliště: Střední Čechy
Vůz: XC90 D5

#74 RTI - náhrada za dotykovou.

Příspěvek od Dědek Příhoda »

jo ale je to jen navigace a potřebujeme android

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 140
Příspěvky: 3441
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#75 RTI - náhrada za dotykovou.

Příspěvek od Ekky »

Hele idealni bude kdyz RTI vymontujes,rozeberes ramecek a vlitnes snim nekam do smartshopu a na ferovku je tam budes zkouset vlozit. :D
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Audio, video, navigace, telefony a ostatní komunikace“