RTI - zrádný a nespolehlivý systém

Vše kolem audia a car Hifi, videa DVD, navigace, telefonů, ipodů a ostatní komunikace
Pravidla fóra
Upozornění
V této sekci se ponejvíce objevují odkazy na nelegální soft.
Postihy
Při prvním prohřešku napomenutí.
Při druhém zablokování účtu na jeden měsíc.
Při třetím trvalá blokace.
Tak nás k tomu nenuťte. Admini
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 10 roků 5 měsíců
Vůz: S60 2.0l '12
Bydliště: Praha

#51 RTI - zrádný a nespolehlivý systém

Příspěvek od Miladka_Walker »

Zdravim,

pozitri si jedu pro S60 MY12. Ve vybave neni vestavena navigace a ve stavajicim aute pouzivam Mio Moov, se kterym jsem spokojeny.
Nicmene bych mel rad vestavenou navigaci. Jelikoz se bude jednat o moje prvni Volvo auto nemam poneti co je za moznosti a zda-li je vestavena navigace spolehliva ci nikoli. Podle prispevku, ktere jsem si procetl jsou zastanci i odpurci rozdeleni zhruba na pul.

Mam pocit, ze se veskere prispevky tykaji "vysouvacich" navigaci, ale Volvo, ktere se chystam koupit jiz "vysouvaci" navigaci nema.

Poradili byste mi, zda-li nove navigace jsou kvalitni a srovnatelne s mobilnimi navigacemi?
Vyplati se koupit vestavenou navigaci nebo se mam radeji drzet Mia?

Diky

PeM
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 183
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: n

#52 RTI - zrádný a nespolehlivý systém

Příspěvek od PeM »

MY 12 už asi má Sensus ne?

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 10 roků 5 měsíců
Vůz: S60 2.0l '12
Bydliště: Praha

#53 RTI - zrádný a nespolehlivý systém

Příspěvek od Miladka_Walker »

Tohle ma ted:
51e460b4abe6031c95aa0000.jpg
51e460b4abe6031c95aa0000.jpg (37.5 KiB) Zobrazeno 1742 x

PeM
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 183
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: n

#54 RTI - zrádný a nespolehlivý systém

Příspěvek od PeM »

No, to je novější informační a multifunkční systém VOLVO Sensus, vlastně digitalizovaný přístrojový panel/ obdoba idrive BMW nebo MMI od AUDI/ Jeho součástí by měla být i navigace.
Záleží zda už je implementovaný systém navigace v daném autě, nebo je dané auto už připravené na implementaci navigace / kabeláž a anténa atd./.
To by pak šlo navigaci dokoupit a nahrát. Asi více řeknou v autorizáku podle VIN.
Na jaře jsme kupovali do rodiny nové XC 70 ve výbavě Kinetic a navi tam v Sensus je, ale nemám v ruce fakturu, jestli se nedoplácela zvlášt.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 10 roků 5 měsíců
Vůz: S60 2.0l '12
Bydliště: Praha

#55 RTI - zrádný a nespolehlivý systém

Příspěvek od Miladka_Walker »

Dekuju ti za odpoved.
Vybava by rovnez mela byt Kinetic. Nicemene podle ovladaciho panelu usuzuji, ze tam navigace skutecne neni. Pod tlacitkem "Radio" by mel byt tlacitko "Navi" a to tam bohuzel neni.

Ve Volvo servisu se urcite zeptam, ale chtel bych prave predem vedet, zda-li navigace v systemu Sensus stoji za neco nebo za nic :)
51e460b59662ed14bb190100.jpg
51e460b59662ed14bb190100.jpg (61.72 KiB) Zobrazeno 1706 x

PeM
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 183
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: n

#56 RTI - zrádný a nespolehlivý systém

Příspěvek od PeM »

Dneska jsem koukal na Sensus v novější XC70, myslím, že s navigací budeš mít asi smolíka, při navigaci se dodává větší 7 display, který je zároveň jako přehrávač DVD nebo TV, či parkovací kamera a dle obrázku máš opravdu asi jen menší display, který slouží ke správě nastavení systémů MyCar.
Celá ta sranda byla u XC70 za příplatek 45000Kč po slevě, vč. park. senzorů, stále to nazývají RTI.
Oproti starému výsuvnému systému je to daleko lepší, ale zase srovnatelné z dražšími přenosnými navigacemi.
Podle mého ti stejně nezbyde než ta přenosná, protože implementovat to asi nepůjde, nebo ta cena bude nekorektní k užitku.
Ale určitě bych se doptal v autorizáku.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 10 roků 5 měsíců
Vůz: S60 2.0l '12
Bydliště: Praha

#57 RTI - zrádný a nespolehlivý systém

Příspěvek od Miladka_Walker »

Projizdel jsem stranky Volvo a zarazil jsem na FAQ tykacijici se systemu Sensus, kde me nejvice zaujala tato otazka a odpoved:
Mohu svůj vůz dovybavit systémem Sensus Connected Touch?
Pokud je vozidlo vybaveno 7“ displejem, nebo pokud máte 5“ displej s High Performance Audio, může být modernizováno 7“ displejem.

Sensus Connected Touch kompatibilní s:

•S60 & V60 modelový rok 2011
•S80 modelový rok 2012
•V40 & V40 Cross Country modelový rok 2013
•V70 & XC70 modelový rok 2012
•XC60 modelový rok 2012
Kazdopadne zitra jedu do Volvo servisu pro celkovou kontrolu, tak se rovnou zeptam i na moznost dovybaveni Sensus systemu.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 10 roků 5 měsíců
Vůz: S60 2.0l '12
Bydliště: Praha

#58 RTI - zrádný a nespolehlivý systém

Příspěvek od Miladka_Walker »

Zdravim,

tak doinstalovat Sensus Connected Touch lze. Jak pisou na webu Volva, je potreba vymenit displej za vetsi.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 563
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo

#59 RTI - zrádný a nespolehlivý systém

Příspěvek od Ivo108 »

Po zmíněných zkušenostech s RTI navigací z r. 2006 jsem ted koupil nové Volvo XC70 2014 též s vestavěnou navigací a musím říct že je to sice o něco málo lepší než ta starší, ale pořád zaostalý neohrabaný systém bez funkcí které jsou běžné u každé jiné navigace za pár korun. Jenom zadat cíl je samo o sobě velmi frustrující a časově šílené (s tím kolečkem písmeno po písmenu). Trasu to ukazuje dost nejasně, neukazuje čas dojezdu, maximální dovolenou rychlost v daném úseku, neupozornuje na její překročení (ani upozornění na radary tam nevidím), z toho že jedu právě po dálnici usuzuje že touto rychlostí pojedu i přes celou Prahu (a z toho počítá kolik ještě chybí do cíle atd atd ), vede občas po naprosto absurdních trasách (v důvěrně známém okolí) . To si opravdu Volvo není schopné najmout někoho kdo udělá 2x lepší navigaci než všechny ostatní a ne navigaci sto let za opicemi, 3x horší než jinde :) Při všech těch úžasných vymoženostech a vychytávkách, které v těchto autech jsou

3m3
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2998
Registrován: 11 roků 8 měsíců
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Vůz: 945 98’ B230FK M90

#60 RTI - zrádný a nespolehlivý systém

Příspěvek od 3m3 »

Zadna navigace neni 100% a specialne podle navigace resit jakou rychlosti...
K cemu by pak byly znacky na silnici?
Mimochodem MY2014 a pokud to je ve vybave s adaptivnim tempomatem cte to znacky u silnice takze rychlost vam to ukazuje na stredovem lcd.
_________________
Je :945 B230FK,M90 STAGE ∞, 98';S80 B6324S ,TF-80SC, 07'
Bylo: V70 B5244T5 ,M66, 05';945 B200FT ,M90, 97';V70 D5244T2 ,M55,04'

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 563
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo

#61 RTI - zrádný a nespolehlivý systém

Příspěvek od Ivo108 »

Na středovém LCD to ukazuje každou značku, takže pokud po značce rychlost následuje třeba značka pozor krávy, na středovém panelu zůstane ta kráva :) Na tuhle funkci jsem si u Navigonu velmi zvyknul a je velice praktická (ocenil jsem i v USA). V každém okamžiku je na displeji maximální povolená rychlost v daném bodě (je možné kdykoliv mrknout) a navíc následuje při jejím překročení hlasové upozornění. iGo zatím neznám, ale věřím že to bude trochu jiná úroveň než RTI

tymon
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 601
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Liberecko / Praha
Vůz: V90CC D5 MY19 / V60 D6 / V70R MY98
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

#62 RTI - zrádný a nespolehlivý systém

Příspěvek od tymon »

RTI bylo nejspise projektovani jako "navigacni system s podporou funkce: poznavejme svet" :D ...jak jinak si vysvetlit, ze nas to taha pres vsechny mozne nablizky, polni cesty apod... Ja uz jsem si na to zvyknul a kdyz naahodou se stane, ze me to tahne po nejake moc dobre ceste, tak uz je mi to divne... :ROFL:

...jojo, proste RTI je fakt tezkej omyl :crazy:
_________________
Opravy / repase / klonování / párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / REM / SRS / UEM / CCM / DDM / PDM /
D5T5.com pro: Praha, Česká Lípa, Mladá Boleslav, Liberec, Děčín, Mělník - info@d5t5.com / https://d5t5.com/helpdesk/

Vzdálený start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika, atd... - VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
VOLVO hra D5T5 RACER https://d5t5.com/article/d5t5-racer-volvo-game

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 563
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo

#63 RTI - zrádný a nespolehlivý systém

Příspěvek od Ivo108 »

Zatím tenhle systém musím používat a trochu pořád žasnu (verze 2014). Jedna z nejneuvěřitelnějších vlastností této navigace spočívá v tom, že z toho jak rychle jedu v přítomné chvíli, usuzuje že přesně tak rychle pojedu i po zbytek několikahodinové cesty a podle toho dává odhad času dojezdu ... Pokud se třeba ploužím Prahou, usuzuje, že cesta do Jablonce bude trvat přes 2 hodiny (a vůbec nebere do úvahy že za chvíli následuje dálnice). Nebo když právě jedu po dálnici, domnívá se že takto rychle pojedu i přes celou Prahu, případně po okreskách ... (a z toho opět vyvozuje naprosto nerealistickou dobu cesty). Mít vzdálenost, rozdělit si ji podle typu a délky cest a obvyklé rychlosti na každé z nich a z toho vyvodit odhadovaný čas dojezdu - tento algoritmus by možná zvládnul i žák 3. třídy ? :) (resp. každá navigace za tisícovku ? ) Kde udělali soudruzi z Volvo chybu ? Je to pro mě překvapivé - na jedné straně přicházet s úžasnými futuristickými vynálezy (adaptivní tempomat, city safety, automatické parkování atd.) a na druhé straně dávat (za veliké příplatkové peníze) tak nedokonalou, předpotopní navigaci ? :) Svět je plný záhad ...

ok2ucx
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 2618
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Beskydy
Vůz: V90CC-T6/S80-V8/740/940/C30
Kontaktovat uživatele:

#64 RTI - zrádný a nespolehlivý systém

Příspěvek od ok2ucx »

Zdar,

pár dnů už jezdím podle map 2014 v nejstarším DVD systému (MMM/P2001) a v zásadě si nemohu stěžovat. Pokud jsou dobré mapové podklady (od Navteq), tak naviguje slušně. Dojezdy jsou realistické, trasy jsou také dobré. Problém vznikne, když jsou nedobré mapové podklady, to se pak někdy jezdí cross country 8)
To, že pro tento starší systém chybí ČR mapová podpora RDS-TMC je hanebné, asi to budeme muset vyřešit svépomocí...

Za mě - systém MMM (navržený někdy na začátku tisíciletí) = dobrý. Mám velmi rád režim, kdy se obrazovka rozpůlí a v různých měřítcích se zobrazí: detail i přehled. Tohle většina soudobých aplikací nenabízí - sice je tam všechno krásně v 3D, ale já osobně absolutně nemám přehled, kde jsem a kam jedu. U RTI tohle velmi oceňuji.

Systém s HDD neznám, asi by měl být obdobný. Je fakt, že celý systém zastydl právě na tom počátku tisíciletí.

Pavel
_________________
.::. V90CC T6 2018 .::. S80 V8 2007 .::. 940 2.3 1995 .::. 940 Polar 1994 .::. 740 Turbo 1988 .::.
Repase/klonování/párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / SAS & Optimalizace motoru
Start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika: VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
https://D5T5.com https://d5t5.com/helpdesk
Specializovaný Volvo servis - CarDiag.info
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Audio, video, navigace, telefony a ostatní komunikace“