Právě je 19 lis 2018 10:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

Upozornění
V této sekci se ponejvíce objevují odkazy na nelegální soft.
Postihy
Při prvním prohřešku napomenutí.
Při druhém zablokování účtu na jeden měsíc.
Při třetím trvalá blokace.
Tak nás k tomu nenuťte. Admini

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: V50 a AUX vstup
PříspěvekNapsal: 12 čer 2009 20:32 

Vůz: Volvo V50 2.0D 2004
Tak jsem po delší době zase začal hledat jak připojit k mému volvíkovi mp3 a našel jsem něco a vypadá to dobře.Dokázal by to někdo sestrojit?

http://www.flickr.com/photos/4eversr/se ... 4396295227
http://www.youtube.com/watch?v=0nTgsCJvjqs

více o tom tady ve foru:
http://forums.swedespeed.com/zerothread ... 447&page=5

Předmět příspěvku: Re: V50 a AUX vstup
PříspěvekNapsal: 12 čer 2009 21:18 

Vůz: S60 2.4 LPG
Todle by bylo fajn. Nevim kdo to umi udelat, ja teda rozhodne ne :) Taky o necem podobnem uvazuju? Nevi nahodou nekdo, kolik stoji origo dodelani aux na ipod touch? Vim, ze to delaji, ale za kolik to netusim ...

PříspěvekNapsal: 16 čer 2009 21:13 

Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.
Ja myslim,ze origo jde dodelat az od MY07+ stejne jako vystup USB,kterej jsem ve Volvu potvaval :cry: to neorigo nemusi bejt spatny,ale musel bych to nejdriv slyset hrat :shock:

to flaksy:ja te vubec nepoznavam s tim novym avatarem :lol: :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: 17 čer 2009 07:31 

no prave ja zas cetl aux na iphone do my06, usb az 07 a vic ... kez bych tak nasel ten web s tim prislusenstvim, az bude chvile, tak pohledam, je to tu nekde na foru, nebo aspon bylo ...

pavluna: :-D bez toho sloganu ten obrazek nebyl nic moc, ale s tim sloganem dostal uplne novy rozmer :-D :-D

PříspěvekNapsal: 17 čer 2009 20:43 

já se na to chystam,akorát musim zjistit jestli je ten zesík uvnitř stejnej jako je na tom obrázku na foru.Tam je vyfocená nějaká ta základní verze a já mam tu high performance,tak doufam,že jo..Jestli mi to vyjde,tak to zítra rozeberu a uvidíme.

PříspěvekNapsal: 17 čer 2009 21:25 

Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.
to agent-xxx:tak dej vedet jak to dopadlo ;-)

to flaksy:jj jak rikas uplne novy "rozmer" :lol:

PříspěvekNapsal: 17 čer 2009 21:39 

agent-xxx píše:
já se na to chystam,akorát musim zjistit jestli je ten zesík uvnitř stejnej jako je na tom obrázku na foru.Tam je vyfocená nějaká ta základní verze a já mam tu high performance,tak doufam,že jo..Jestli mi to vyjde,tak to zítra rozeberu a uvidíme.

No zakladni verze zesilovac nema (nebo aspon ne v pravem slova smyslu - pravili technici volva, kdyz jsem se ptal na cenu subwooferu (pouze pro vyssi rady radii-nutny zesilovac)), ten ma jen high performance a premium sound. Ale co jsem koukal, tak na zesak to stejne nenapojujes, pokud to delas v palubce. Kontrolni a ovladaci modul radia (a tam asi je i zesak vzhledem k velikemu pasivnimu chladici (krasnej pohled mimochodem) je v zavazadlovem prostoru, stejne jako prijimac radia a TMC, nebo GPS modul. V predu jsou jen multimedialni veci (display, ctecka CD ci menic, telefon, DVD mechanika).

PříspěvekNapsal: 18 čer 2009 08:49 

já myslim,že to je napojený vzadu a natažené to má dopředu.Pokusim se to dnes rozebrat a uvidíme.

PříspěvekNapsal: 18 čer 2009 20:40 

tak jsem to dnes rozmontoval a bohuzel je tam ten plosnak uplne jinej :cry: je tam toho o dost vic.
takze z toho asi nic nebude,jedine kdby to nekdo nejak vykoumal.

Obrázek

jinak je na tom zesiku jeste jeden volnej konektor,je to ten druhej zleva,nevite nekdo k cemu je?Neslouzi to k pripojeni handsfree?

Obrázek

PříspěvekNapsal: 19 čer 2009 14:10 

Tak jsem dnes zas hledal a je to marny :( Nasel jsem ten web s volvo prislusentvim, ale AUX a USB je fakt az od MY08 :( Takze to se me netyka. Tak jsem poradne cetl o FM prehravacich pro ipod, pac jsem si rikal, ze ten ma asi tak nejvetsi podporu vyrobcu, nebot je ve svete velmi popularni. Na strankach iPod nabizi dva FM vysilace. U nas v CR by to nemel byt zas takovy problem, nebot neni tolik radiovych stanic a je tak dost frekvenci volnych. Vysilac umi vysilat i info o skladbach, coz by se melo ukazovat na displayi radia (volvo radia maji RDS, takze to je v poradku), dale umi hledat volne frekvence a preladovat, takze by mel fungovat porad a mel by odpadnout problem s preladovanim. Zaroven nabiji iPod k nemu pripojeny. Je velice kompaktni. Jedna se o Kensington LiquidFM™ Deluxe for iPod®

http://store.apple.cz/IMC-Apple-Store/W ... od_do_auta

Akorat nevim, zda si mam koupit iPod Nano, nebo iPod Touch :) Rozdil v penezich neni zrovna maly, zatim se priklanim k iPod Nano, pac stejne to chci na prehravani hudby a ne honeni trika ;)

K tomu AUX. Pokud ma clovek CD menic v S40/V50 04- , tak si muze poridit Dension Gateway 500.

http://forums.swedespeed.com/zerothread?id=92057&page=1

Nicmene nevim, zda to neni taky pouze pro iPod, nebo je to vice univerzalni. Ja menic nemam, takze todle je taky pase :(

PříspěvekNapsal: 19 čer 2009 17:03 

Jo a dalsi moznost:

http://www.vltava2000.cz/gsm-caraudio/g ... vo-0-.html

Jenze ta cena ... a vubec jak se to tam instaluje? Taky k tomu mohli dat nejak dostupny navod.

Neni toto nahodou shodne?

http://www.nav.tv/products/mostaux-vol

cena teda stale velmi vysoka ...

Jen mi nedochazi, jak na radiu zvolim jako vstup toto zarizeni. To tam bude nejaky prepinac ci co?!? Ani na weby vyrobce nejsou teda moc sdilni :(

PříspěvekNapsal: 20 čer 2009 07:50 

No a ted jsem nasel todle, je to pro FORD s M.O.S.T., coz je ta opticka sit, pres kterou ve volviku komunikuji vsechny multimedialni zarizeni, navigace a telefon. Tak by me zajimalo, zda by to slo do volvika. Preci jen za 2000 to uz je dobra cena a vazne bych o tom uvazoval. Take to odpovida tomu 3rd party prislusenstvi, co by montovali v tom servise na slovensku, co tu nekdo psal v jinem vlakne. Umi pripojeni iPod, pak standartni AUX a take BT! prepinani je zmacknutim 2xCD, coz je super. Sice umozni preskakovani jen po skladbach a playlistech, ne albech, ale to vubec nevadi. Vypada to hodne zajimave!

http://www.vltava2000.cz/gsm-caraudio/g ... ektor.html

nebo todle, kdyz to je pro focus, coz je vlastne "bracha" ... ale u tohodle neni navod na zapojeni, takze tezko rict ...

PříspěvekNapsal: 20 čer 2009 10:37 

Tak ten adapter pro ipod http://www.vltava2000.cz/gsm-caraudio/goods-56xcfo003-315-adapter-ipod--iphone-pro-ford-most-konektor.html vypada fakt dobre,ted akorat zjistit jestli by to slo do volvika.Kdyby nekdo vedel jetli to pujde zapojit a hlavne kam to zapojit.
Jinak by prichazelo asi do uvahy jeste tohle zarizeni:
http://www.vltava2000.cz/gsm-caraudio/goods-50701-aux-vstup-pro-autoradia.html
pripojuje se to pomoci SOT kabelaze,ale nevim presne kterej kabel bych potreboval a hlavne kam presne ho zase zapojit,jestli do toho multimedialniho modulu,nebo kam?
Ty kabely myslim tyhle,ale nevim to jiste.
http://gsm-caraudio.vltava2000.cz/store/goods-1967-454-kabelaz-pro-autoradio-volvo-system-performance-a-hf-sadu-sot048.html

PříspěvekNapsal: 20 čer 2009 11:53 

Ten MOST adapter se zapojuje mezi display a CD ci CDC mechaniku. Aspon co jsem pochopil z navodu.

To druhe pres ty SOT se snad zapojuje nekam k navigaci, nebot ridici jednotka radia ani vystupni jednotky u stredoveho tunelu tusim zadne ISO konektory nemaji. Asi by s tim bylo vice problemu nez uzitku. Navic jsem ted poradne koukal, ze to ma vlastni zesak a zvlast k tomu pripojujes repro. A vzhledem k tomu, ze multimedia v aute bezi na opticke siti a repraky jdou zvlast zezadu, tak by asi instalace nebyla z nejjednodussich, byla-li by vubec mozna.

PříspěvekNapsal: 21 čer 2009 20:49 

tak teď ještě aby to někdo testnul jestli to tam půjde :wink: a šup s tim do auticka.

PříspěvekNapsal: 24 čer 2009 17:28 

Vůz: V50 2.0D MY08
takze horeuvedena konstrukcia by isla spravit na KAZDE autoradio... podstata:

zaklad:
1) logika tlacitka : stlacim - zopne a drzi rele. znova stlacim: vypne rele a tak dookolo (primitivna konstrukcia, nieje problem)

2) treba najst na plosaku radia miesto, kde prechadza audio do predzosilnovaca / pripadne zosilnovaca. to sa pretusi a bude premostene tym rele. Rele bude prepinat medzi vystupom ktory ide z radia - cize tuneru a tym ktory je privedeny z externeho zdroja.

Staci si pozriet video... na radiu je naladena stanica, ale zvuk ide z iPodu. Cize zvuk z radia je preruseny tym rele a privadzany externe.
Ak su dopravne informacie, nevypne sa iPod, stale hra. Urovnen zvuku zalezi na urovni vstupu - cize aj kvalita a aj hlasitost.

Neviem ci som to dostatocne vysvetlil... V podstate som si nieco velmi podobne spravil este na starom kazetovom autoradiu, ktory nemal vsup...

Problemy: riziko poskodenia radia statickou el. pri hladani miesta kde sa ma prerusit spoj a vradit to rele. Totiz je tam treba dost laborovat, merat... moze sa stat ze meracim hrotom omylom nieco prepojite a je po srande... Proste treba sa stym hrat opatrnne.

To miesto na pripojenie rele by som hladal na vykonovom zosilnovaci, podla katalogoveho listu sa najdu kontakty kde je privadzany vstupny signal... Cize sikla by sa fotka zo strany suciastok a hlavne suciastok pripevnenych na chladic...

A tiez som sa pytal na USB vstup, mam zakladnu radu radia, rocnik MY08 a cena USB vstupu: okolo 550eur bez prace :shock:

AUX , Ipod a USB vstup sa da na volve Volvo S40 2004 - 2006, Volvo V50 2004 - 2006, Volvo XC90 2002 - 2006 zabezpecit pomocou Dension Gateway 500 (cize opticky MOST...) Ale nie novsie rocniky

Ak by som mohol poprosit niekoho kdo to este bude nahodou rozoberat, aby odfotil aj umiestnenie zosilnovaca, pripadne aj kabelaz veduca knemu a volne (nezapojene) konektory....

Inak rozmyslal som na subwoofrom... Neaky stolar by vyrobil presnu kopiu povodneho boxu urceneho do kufra pod plato, podla objemu by sa vyratal basreflex... Vstupny signal by sa potiahol uz zosilneny zo zosilnovaca a nasledne znizil filtrom na uroven nezosilneneho a priviedol na vsup do subwoofra. Napajanie by uz mohlo byt v kufri ako predpriprava (preto by som chcel tie fotky ako to tam vyzera). Taky 70W monozosik nieje problem a myslim zeby to aj stacilo. Ak by bol dobre navrhnuty box, reprak a basreflex myslim ze zvuk by bol super, a veeelmi by sa podobal originalu.

PříspěvekNapsal: 09 črc 2009 05:48 

Tak pres tu optickou sit to asi nepujde.Jsem dneska vyndal displej a do nej vedou uplne jiny konektory nez co jsou na tych obrazkach pro forda :(
Vyzkousel bych to zapojit pres tu SOT kabelaz,ale nevim kam zapojit ty kabely.Melo by to byt asi to samy zapojeni jako když se zapojuje handsfree.Šlo by to zapojit vzadu do toho zesiku,tam je stejnej konektor,nebo se to zapojuje někam blíž?

flaksy píše:
No a ted jsem nasel todle, je to pro FORD s M.O.S.T., coz je ta opticka sit, pres kterou ve volviku komunikuji vsechny multimedialni zarizeni, navigace a telefon. Tak by me zajimalo, zda by to slo do volvika. Preci jen za 2000 to uz je dobra cena a vazne bych o tom uvazoval. Take to odpovida tomu 3rd party prislusenstvi, co by montovali v tom servise na slovensku, co tu nekdo psal v jinem vlakne. Umi pripojeni iPod, pak standartni AUX a take BT! prepinani je zmacknutim 2xCD, coz je super. Sice umozni preskakovani jen po skladbach a playlistech, ne albech, ale to vubec nevadi. Vypada to hodne zajimave!

nebo todle, kdyz to je pro focus, coz je vlastne "bracha" ... ale u tohodle neni navod na zapojeni, takze tezko rict ...

PříspěvekNapsal: 28 črc 2009 19:06 

Tak jsem se informoval na to pripojeni pres tu SOT kabelaz a udajne to bez problemu bude ve volvikovi fungovat,tak to asi odzkousim :)
Jinak jsem jeste nasel tohle: http://www.dobry-obchod.cz/produkt/detail/video-audio-tv-adaptery/123-usb-adaptery/iplugrds-aux-vstup-pro-ipod-plus-usb-zarizeni/
To by asi bylo lepsi,ale je to zase o dost drazsi.Tak zkusim to zapojeni pres SOT kabelaz a poreferuju.
Jeste otazka,nevite nekdo kam se ta SOT kabelaz zapojuje at nemusim hledat :) Melo by to byt stejne jako,kdyz se zapojuje handsfree.

Předmět příspěvku: MP alebu USB doo volva v 50
PříspěvekNapsal: 17 srp 2009 15:39 

Vůz: Volvo V50, 20D, 100kw, 2006
vie mi niekto poradit či sa dá domontovat do volva v 50 2006 USB pripojka, a prečo mi nechce prehravať MP3 disc

Předmět příspěvku: Re: MP alebu USB doo volva v 50
PříspěvekNapsal: 17 srp 2009 16:34 

Vůz: V50 2.0D Momentum + RTI, r. v. 2006
Domontovat se dá všechno, ale origo to bylo až od MY07. Jinak toto se řešilo v hlavním tématu V50, tak není nutné zakládat nové téma, stačí hledat...

PříspěvekNapsal: 17 srp 2009 17:47 

Vůz: V50 2.0D
Chce to chvilku trpělivosti , a hledat . Třeba tady : {Audio vo V50} a tady: {V50 a AUX} a zbytek je na Tobě , zase tak hodnej nemužu být :twisted:

PříspěvekNapsal: 17 srp 2009 20:08 

Vůz: Volvo V50, 20D, 100kw, 2006
mam v aute hudobnu výbavu High Performance, CD s mp3 mi to načita ale hned vypisuje ze je kodovane- napalujem klasicke mp3 ktore mi kde kolvek hraju. vo volve nevedia čo je s tým-tvrdia že to prehra len original CD s mp3. a domontovat USB sa do modeloveho radu 2005-2006 nedá

PříspěvekNapsal: 17 srp 2009 20:19 

Vůz: V50 2.0D
Pokuď máš MY05 nebo 06 tak Ti to rozhodně Mp3 nepřehraje , ve kterém Volvu Ti to trvrdili ? Přečti si {brožura MY05} od str.182 . Jak píše Lumpy , Mp3 to přehrává až od MY07

PříspěvekNapsal: 26 srp 2009 23:07 

Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual
ivannavi píše:
takze horeuvedena konstrukcia by isla spravit na KAZDE autoradio... podstata:

zaklad:
1) logika tlacitka : stlacim - zopne a drzi rele. znova stlacim: vypne rele a tak dookolo (primitivna konstrukcia, nieje problem)

2) treba najst na plosaku radia miesto, kde prechadza audio do predzosilnovaca / pripadne zosilnovaca. to sa pretusi a bude premostene tym rele. Rele bude prepinat medzi vystupom ktory ide z radia - cize tuneru a tym ktory je privedeny z externeho zdroja.

Staci si pozriet video... na radiu je naladena stanica, ale zvuk ide z iPodu. Cize zvuk z radia je preruseny tym rele a privadzany externe.
Ak su dopravne informacie, nevypne sa iPod, stale hra. Urovnen zvuku zalezi na urovni vstupu - cize aj kvalita a aj hlasitost.

Neviem ci som to dostatocne vysvetlil... V podstate som si nieco velmi podobne spravil este na starom kazetovom autoradiu, ktory nemal vsup...

Problemy: riziko poskodenia radia statickou el. pri hladani miesta kde sa ma prerusit spoj a vradit to rele. Totiz je tam treba dost laborovat, merat... moze sa stat ze meracim hrotom omylom nieco prepojite a je po srande... Proste treba sa stym hrat opatrnne.

To miesto na pripojenie rele by som hladal na vykonovom zosilnovaci, podla katalogoveho listu sa najdu kontakty kde je privadzany vstupny signal... Cize sikla by sa fotka zo strany suciastok a hlavne suciastok pripevnenych na chladic...

A tiez som sa pytal na USB vstup, mam zakladnu radu radia, rocnik MY08 a cena USB vstupu: okolo 550eur bez prace :shock:

AUX , Ipod a USB vstup sa da na volve Volvo S40 2004 - 2006, Volvo V50 2004 - 2006, Volvo XC90 2002 - 2006 zabezpecit pomocou Dension Gateway 500 (cize opticky MOST...) Ale nie novsie rocniky

Ak by som mohol poprosit niekoho kdo to este bude nahodou rozoberat, aby odfotil aj umiestnenie zosilnovaca, pripadne aj kabelaz veduca knemu a volne (nezapojene) konektory....

Inak rozmyslal som na subwoofrom... Neaky stolar by vyrobil presnu kopiu povodneho boxu urceneho do kufra pod plato, podla objemu by sa vyratal basreflex... Vstupny signal by sa potiahol uz zosilneny zo zosilnovaca a nasledne znizil filtrom na uroven nezosilneneho a priviedol na vsup do subwoofra. Napajanie by uz mohlo byt v kufri ako predpriprava (preto by som chcel tie fotky ako to tam vyzera). Taky 70W monozosik nieje problem a myslim zeby to aj stacilo. Ak by bol dobre navrhnuty box, reprak a basreflex myslim ze zvuk by bol super, a veeelmi by sa podobal originalu.

A ty chces jazdit na naftu alebo sa odstrelovat tlakovymi vlnami zo subwoofera? ved by triaslo az seizmografmi :jaj: a naco sa trocharit naco vozit v kufri nakup ked sa tam mozu nosit 4 subwoofery :)
Kód:
http://www.youtube.com/watch?v=bdCT-eDagtA&feature=channel

a bude to triast budovami
Kód:
http://www.youtube.com/watch?v=cedfX-gzHuM&feature=related

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina