Právě je 24 říj 2017 01:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

Upozornění
V této sekci se ponejvíce objevují odkazy na nelegální soft.
Postihy
Při prvním prohřešku napomenutí.
Při druhém zablokování účtu na jeden měsíc.
Při třetím trvalá blokace.
Tak nás k tomu nenuťte. Admini

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 09 dub 2017 10:06 

Vůz: V50
Ahoj, máte někdo s tímto zkušenost ??

https://www.youtube.com/watch?v=R-zX7iYPjVk

Divný, ale že není nikde v ČR k dispozici :-(

PříspěvekNapsal: 08 srp 2017 23:40 

Vůz: V50 D5
Trochu to tu obnovim, koupil jsem tohle rádio, víceméně ho mám nainstalované v autě, ale ještě jsem to moc neprozkoumával, není to hotový.

Objednávka

Objednával jsem přímo z bluepower.se, jinde se to spíš sehnat nedá.
Všechny případné zájemce upozorňuji, že objednávat od této firmy bylo je značné utrpení.
Před nákupem jsem měl nějaké otázky - odpověď na všechny víceméně do 2-3. dne. Platba proběhla bankovním převodem (590 + 20 €). Po platbě přestala ze strany bluepower veškerá komunikace, kdy jsem po nich chtěl potvrdit, že jim platba přišla. Po týdnu se tedy nakonec ozvaly, že je to v pořádku a musí se prověřit stav na skladě. Za další den nebo dva mi bylo oznámeno, že to zboží nemají skladem a přijde jim (z Číny) až začátkem července (objednával jsem 13. června). Už v tomhle bodě jsem pesimisticky předpokládal, že začátkem je myšlena první polovina a to tak, že 15. v měsíci. Následně během první poloviny července proběhla nějaká komunikace (vždy iniciovaná z mé strany) na téma "už to bude?". Nakonec mi poslaly sledování zásilky, ta jim přišla někdy na konci července a po týdnu mi ji doručilo asi DPD - což byl taky slušnej případ.

Ještě dodám, že mi hned ze začátku bylo řečeno, že to zpoždění mi dají zdarma parkovací kameru (40 EUR). Říkal jsem že si ji můžou strčit do prdele, protože už jsem měl objednanou jinou z Číny za 200 a tu jejich co prodávají za 40€ maj v Číně asi za 250 a přišla mi horší na montáž. Každopádně tu kameru mi stejně neposlaly.

Instalace BLP-990

Návod je z větší části popsán srozumitelně až na některé kroky v návodu, které nejsou dost jasně popsány. Pak to jistí youtube.
Na jednom z drátů chyběl konektor (na 2. byl, naštěstí to byl jen drát a ne svazek).
Kabely od GPS antény a mikrofonu jsou krátké. U obou chybí asi 30-40 cm. U GPS jsem to vyřešil zasunutím antény blíže ke dveřím, mikrofonu jsem použil prodlužku jack samec-samice.
Chtěl jsem původně schovat celou jednotku nad přihrádku, ale nevěděl jsem jak ji přichytit, takže zabírá místo v přihrádce (což je podle návodu).

Poznámky k návodu

Hned na začátku je, že před odpojením baterie máte dát zapalování do polohy 0, přičemž na obrázku je nakresleno do polohy 1. Platí poloha 0, prostě klíček není v zapalování vůbec.
    Krok 9 platí pro starší auta (asi do roku 2007?). U novějších se musí celá středová konzole odšroubovat (2x šroub vpředu, 2x dole pod v přihrádce pod loketní opěrkou a pak je vepředu pod klima panelem pod tím gomovým odkladištem zarážka) a posunout dozadu aby se dal odšroubovat klima panel (waterfall dash)
    Krok 21 - odcvaknout horní část, vyháknout uvnitř plastovej úchod (vypadá jako by byl na svázání kabelů) a pak už to jde vytáhnout
    Krok 23 - V návodu asi táhnou kabely pod střešním tapecem hned za sklem - nezkoušel jsem. Natáhl jsem to ke středu pod stropní osvětlení - k tomu je potřeba odšroubovat sluneční clonu a madlo u spolujezdce. GPS anténa má magnet a drží na střeše, oboustranná izolačka asi není nutná. Mikrofon mi tam zatím tak trochu visí, ještě uvidim jak ho lépe schovat.
    Krok 28 - Je to ten kabel na obrázku 2. zprava, blíže k vám. K němu se přidělá nějak ten červenej kablík ze svazku "D" (připájet, čokoláda...)
    Krok 31 - Plochej kabel displeje se odpojí tak, že se šroubovákem nadzvedne ten tmavě hnědý plast z obou stran (asi 1-2mm, více to nejde) a ten plochej kabel jde pak snadno vytáhnout. Takže nervat.
    Krok 34-35 - při zacvakávání displeje bacha na ten plochej kabel ať ho neskřípnete

Doručení DPD

S týpkem z DPD jsem se domluvil, že mi to předá před jedním supermarketem, že jsem kousek odtamtud autem. Když jsem přišel tak stál s dodávkou uprostřed silnice a hrabal se v kufru a kolem bylo lidí jak na Václaváku. Komunikace proběhla zhruba takto:
já: Brej den
DPD: Brej, vy ste pan James Bond?
já: Ano
DPD: ná (předává balík)
já: ....
já: nechcete něco podepsat?
DPD: né (nasedá a jede do ...)

Takže aniž by věděl kdo jsem a aniž bych cokoliv podepsal, tak mi jen tak za dobrý den dal balík za 16 litrů.

* Parkovací kamera

Snad do konce týdne přidám ještě návod, na parkovací kameru - kudy jsem vedl kabely, jak jsem to připojil k elektrice, kam jsem ji přidělal a podobně. Zatím ji nemám namontovanou ale už jsem ji zkoušel - funguje to dobře na zařazení zpátečky.

Stejně tak asi ještě doplním nějaké užitečné odkazy, info a podobně.
Klidně se ptejte

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina