Newbie mění olej

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 57
Registrován: 5 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S70 TDI 2.5l '97

#1 Newbie mění olej

Příspěvek od Casso »

Když jsem v únoru kupoval Volvo S70, tak z něho cestou díky blbě přichycené vratné hadičce z turba chcal olej jak z Bondova Astonu. Díky tomu jsem tam cestou nalil celej koktejl různých olejů z různých benzinek (typ 10W-40, alespoň to jsem dodržel :) ). To je asi daleko od ideálu... Každopdáně, teď už mám připravený nový filtr, těsnění a klíč na filtr s tím, že to vyměním. Říkám si ale, že teď před zimou bych tam možná mohl dát olej odolnější vůči mrazu. Koukal jsem na další vlákna (https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=54&t=54728, https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=127&t=68930&hilit=typ+oleje) kde se doporučuje 0W50 či 5W50 Mobil 1.
Tak se chci doptat, jestli to je 5W50 Mobil 1 relevantní i pro mě. Já mám v manuálu 5W/40, ale 50 ne, otázka je, zda to v roce 1997 vůbec bylo k dispozici... Taky jsem se v tom vlákně dočetl, že se ten 5W/50 dává kvůli filtru pevných částit, což se mě netýká a taky že to má splňovat normy A5/B5, což netuším co znamená. Já mám v manuálu normy API CD nebo CCMC D4/P2 TAké SF/CD nebo SG/CD. WTF?
Ještě bych měl jeden dotaz. Zhruba před 8000 km olej dosahoval skoro MAX na rysce, a teď je skoro na MIN. Znamená to, že motor pálí olej, nebo to je spotřeba v rámci normy?
Děkuji předem za radu, je to moje první kára vůbec, tak doháním základní znalosti...
Přílohy
oleje.jpg
oleje.jpg (75.23 KiB) Zobrazeno 340 x

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#2 Newbie mění olej

Příspěvek od Dural8 »

S klidnym svedomim tam dej 5w40 a dodrz api.
Motor olej palit nemusi, taky muze ruznymi periferiemi utikat a vsouctu Ti to da, co pises. Jestli chces mazlit, res to. Jestli chces jezdit, je to v norme a to tak ze v pohode.
_________________
V60 D4
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“