XC 90 topí správě jen půlka vozu

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 65
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Chomutov
Vůz: XC 90 2,4D /120KW MY2004

#1 XC 90 topí správě jen půlka vozu

Příspěvek od hugo95 »

vážení přátelé,

potýkám se zajimavým problém

pokusím se popsat co nejvěrněji problém, který trápí naši XC 90

při zapnutém topení od startu do chvíle než je motor ohřátý na provozní teplotu funguje topení normálně
jak v automatickém režimu tak v manuálním

když je vozidlo ohřáté na provozní teplotu tak z levé strany (řidič) funguje vše jak má , regulace teplot funguje bezvadně

z pravé strany ( spolujezdec ) dochází k tomu,že fouká pouze vlažný vzduch ,,,,,,,, kolečky na regulaci teploty mužu točit jak chci ... reaguje pouze levá strana řidič - pravá strana pouze mirně teplý až vlažný vzduch

směrovaní vzduchu funguje dobře -- okno , střed , nohy

diagnostika vyjma čidla kvality vzduchu CCM -0021 žádnou jinou závadu nepíše

provedena kalibrace klapek- diagnostika hlási vše ok


co teď ?
napadá mě několik variant

- pokud existuje klapka která dělí tok vzduchu pro pravou a levou stranu vozu nemůže být tato vadná i přesto že diag nic nehlásí ?
- problém s radiatorem stejně jako u koncernových vozů vw - kdy topí pouze část radiatoru a díky tomu jen půlka auta

- není teplotní čidlo zvlášt pro levou a zvlášť pro pravou zonu klima a nedává toto čidlo nesmyslný signál a díky tomu prava část topí víc než levá ? nenapsala by toto také diagnostika ?

předem děkuji znalcům a zkušenějším kolegům kteří již třeba podobny problém řešili za radu jak dále postupvat . díky

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 13026
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#2 XC 90 topí správě jen půlka vozu

Příspěvek od raolsa »

Klimatizaci máš naplněnou?
Klapky na přívod teplého vzduchu jsou zvlášť pro každou stranu.
Teplotní čidlo je jenom jedno.
Ucpaný radiátor asi nebude to by to netopilo pořád.
Ještě mě napadá jestli ti motor nefouká do vody, že by se v radiátoru dělala bublina.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Tod2
Ověřený
Online
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 2939
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 D5244T 120kW AT MY06

#3 XC 90 topí správě jen půlka vozu

Příspěvek od Tod2 »

interiérové čidlo teploty hlásí správnou teplotu?
_________________
D5T5 ST2, egr off + dongle
Obrázek VIN YV1TS796961433633

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 65
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Chomutov
Vůz: XC 90 2,4D /120KW MY2004

#4 XC 90 topí správě jen půlka vozu

Příspěvek od hugo95 »

raolsa píše:Klimatizaci máš naplněnou?
Klapky na přívod teplého vzduchu jsou zvlášť pro každou stranu.
Teplotní čidlo je jenom jedno.
Ucpaný radiátor asi nebude to by to netopilo pořád.
Ještě mě napadá jestli ti motor nefouká do vody, že by se v radiátoru dělala bublina.
Jestli je klima naplněna netuším auto jsem koupil v půli listopadu.... , zítra zkusim ráno zajet k plničce a nechám to napojit... Asi by to mohlo mít vliv na výše uvedeny problém.... Teplotní čidlo ukazovalo správnou teplotu... Zkusím ještě znovu načíst... Bublina v radiátoru respektive ve vodním vedení by asi zpusobovala že by to chvilka netopilo vůbec.... Ne jen půlka auta a půlka auta ano.... Zvlášťni je ze Auto jak pozvolna nabiha topení topi normálně v obou polovinach az v okamžiku kdy je ohrate funguje krásně regulace na pravé straně a v levo při jakémkoliv nastavení fouká jen vlažný slabě ohraty vzduch... Napadá mě opravdu že asi nejpravděpodobnější bude zřejmě ta klapa ovládající teplý studený +vzduch i přesto ze dle diagnostiky je ok.... A nebo případně že ten radiotor bude nějak částečně neprůchozí... Zkusím zkontrolovat dostatek média v klima a dám vědět....

Tod2
Ověřený
Online
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 2939
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 D5244T 120kW AT MY06

#5 XC 90 topí správě jen půlka vozu

Příspěvek od Tod2 »

tak nevím, ale v tom mrazu na to nebude mít klima nejspíš vliv, pravděpodobně ani nesepne
_________________
D5T5 ST2, egr off + dongle
Obrázek VIN YV1TS796961433633

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 65
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Chomutov
Vůz: XC 90 2,4D /120KW MY2004

#6 XC 90 topí správě jen půlka vozu

Příspěvek od hugo95 »

Tod2 píše:tak nevím, ale v tom mrazu na to nebude mít klima nejspíš vliv, pravděpodobně ani nesepne
Kotrolu množství média asi nic nezkazím aspoň bude připraveno na jaro..
Ještě mě napadá jestli nemůže být něco špatně v tom samotném ovládacím modulu CCM.... Jenže to by zase asi napsala diagnostika

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 65
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Chomutov
Vůz: XC 90 2,4D /120KW MY2004

#7 XC 90 topí správě jen půlka vozu

Příspěvek od hugo95 »

Pokrok ve věci :
Klima naplněna, klapky kalibrovany, teplotni čidlo funkční, mechanicky zda se bez problémů....
Stále je jev takový že regulace teploty nefunguje pro pravou stranu vozu. A to ať teplý nebo studený vzduch... V v levo vše v pohodě. Diagnostika žádnou chybu nehlásí v CCM.... Přesto že rádio hraje diag hlásí chybu ICM-6C79 ICM modul není schválen-vadny signál...
Nemůže mit toto nějakou vzdálenou souvislost s napůl nefunkční regulaci topeni/ventilace?

Tod2
Ověřený
Online
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 2939
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 D5244T 120kW AT MY06

#8 XC 90 topí správě jen půlka vozu

Příspěvek od Tod2 »

kalibrace těch klapek se dokončí? hlásí to vida? (a je slyšet jejich pohyb?)
_________________
D5T5 ST2, egr off + dongle
Obrázek VIN YV1TS796961433633

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 254
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha 7
Vůz: V70 II 2,5T AWD automat 2006

#9 XC 90 topí správě jen půlka vozu

Příspěvek od paconni »

hugo95: jak pise Tod2 - behem kalibrace je slyset klapky - jak se nastavuji. A pak VIDA napise, ze je to hotove. Pokud chybi jedno ci druhe (nejhure oboji), tak je nekde problem. Celkove trva kalibrace do pul minuty.
_________________
Nyni: Volvo V70 2,5T AWD, Automat, MY 2006
Bylo: Volvo V70 D5, Manual, MY 2002

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 65
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Chomutov
Vůz: XC 90 2,4D /120KW MY2004

#10 XC 90 topí správě jen půlka vozu

Příspěvek od hugo95 »

Kalibrace se dokončí. Vida hlásí ok, ok,.... Pohyb slyšet je. Troufám si tvrdit že mechanicky klapky fungují...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 65
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Chomutov
Vůz: XC 90 2,4D /120KW MY2004

#11 XC 90 topí správě jen půlka vozu

Příspěvek od hugo95 »

Projev to má takový že regulace pro levou stranu funguje bezchybně. Pro pravou stranu jako by laicky řečeno nefungovalo kolečko pro ovládání. Např. Při nastavení na maximum teplo se při otočení levym kolečkem se rozběhne ventilátor na max. Rychlost.. Při ototocenim pravým kolečkem se neděje nic... Jak teplý tak studený vzduch.... Při ohřátí vozidla na provozní teplotu funguje zkrátka pouze a jen regulace teploty na levé straně auta v pravo se neděje nic... Ať už se nastaví teplo nebo zima(i na max) z vydechu v pravé části auta nahoře uprostřed i dole jde pouze vlažný vzduch..klapky mechanicky fungují tak mě napadá, že něco co jim říká jak mají otvírat jim to říká blbě........

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 13026
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#12 XC 90 topí správě jen půlka vozu

Příspěvek od raolsa »

Tohle už vypadá na poškozený panel klimatizace. :unknown:
Máš možnost zkusit jiný? Musí mít stejné číslo dílu.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 65
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Chomutov
Vůz: XC 90 2,4D /120KW MY2004

#13 XC 90 topí správě jen půlka vozu

Příspěvek od hugo95 »

raolsa píše:Tohle už vypadá na poškozený panel klimatizace. :unknown:
Máš možnost zkusit jiný? Musí mít stejné číslo dílu.
No to právě bohužel nemam :sorry:

Tod2
Ověřený
Online
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 2939
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 D5244T 120kW AT MY06

#14 XC 90 topí správě jen půlka vozu

Příspěvek od Tod2 »

Ještě by mělo jít v diagnostice vidět, jaká teplota je na kterém kolečku nastavena a jestli se mění požadavek s kolečkem. Sám nevím, je to tam? Jde to vyčíst?
_________________
D5T5 ST2, egr off + dongle
Obrázek VIN YV1TS796961433633

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 65
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Chomutov
Vůz: XC 90 2,4D /120KW MY2004

#15 XC 90 topí správě jen půlka vozu

Příspěvek od hugo95 »

Tod2 píše:Ještě by mělo jít v diagnostice vidět, jaká teplota je na kterém kolečku nastavena a jestli se mění požadavek s kolečkem. Sám nevím, je to tam? Jde to vyčíst?
Netuším, zjistím dám vědět....

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 254
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha 7
Vůz: V70 II 2,5T AWD automat 2006

#16 XC 90 topí správě jen půlka vozu

Příspěvek od paconni »

Ve VIDE je videt nastavovani teploty. Kde presne si uz nepamatuji
_________________
Nyni: Volvo V70 2,5T AWD, Automat, MY 2006
Bylo: Volvo V70 D5, Manual, MY 2002

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 65
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Chomutov
Vůz: XC 90 2,4D /120KW MY2004

#17 XC 90 topí správě jen půlka vozu

Příspěvek od hugo95 »

Rezignace......výše uvedený problem začal po opravě resp. Výměně displeje ICM... Od stejné doby se objevuje i hláška. ICM-6C79 ICM modul není schválen-vadny signál.... Asi je to blbá náhoda, nevím... Mechanicky klapky fungují, čidlo teploty taky přesto regulace nefunguje.. Diagnostika v CCM žádnou chybu nehlásí.... Propadám panice... Poslední žádost prosím o doporučení někoho v regionu SevČ, ZapČ, StredČ, Praha kdo by měl čas se tim zabývat a závadu odstranit.. Jistou zkušenost se dvěmi Volvo pracovišti mám, ale tentokrát už bych rád zaplatil taky jednou za něco co se povede opravit.. Ne jako v předchozích případech za pohádky a polovičatou práci.... Přesto že chápu, že to není pro servisy zrovna asi zajímavá zakázka rád za provedení opravy a férové jednání zaplatim...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 34
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Hradec Králové
Vůz: XC70 D5 2005 / BMW R1150GS
Kontaktovat uživatele:

#18 XC 90 topí správě jen půlka vozu

Příspěvek od Colins »

U mé bývalé V70II D5 jsem se potkal s něčím podobným. Už netuším jestli byla klima zapnutá nebo ne, asi jo, a v Auto režimu určitě. D5 ohřáté, venku chladno, takže topím, jedu z Pardubic do Hradce a furt na mě ze středního výdechu na palubce, z levého, nepříjemně vanul studený, možná vlažný vzduch, že jsem ho musel mechanicky přivřít, z pravého teplý. Takhle jsem asi 2 dny jezdil, pak jsem si všiml, nastavení teploty spolujezdce byla nižší !! a na mě foukalo studený, moje nastavení asi 25st, spolujezdec asi 23, nebo 24st ,minimální rozdíl. Srovnal jsem tehdy na stejnou hodnotu teploty oba ovladače, další den jsem si všiml, že teplota z ofuku cajk a tak jsem jezdil dál, bez problému, zmizel, na furt. I když jsem si později vzpomněl a zkusil tu samou variantu nastavení, už se to neobjevilo, tak jsem už to neřešil. Mně taky občas jebne .. :pardon:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 65
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Chomutov
Vůz: XC 90 2,4D /120KW MY2004

#19 XC 90 topí správě jen půlka vozu

Příspěvek od hugo95 »

Colins píše:U mé bývalé V70II D5 jsem se potkal s něčím podobným. Už netuším jestli byla klima zapnutá nebo ne, asi jo, a v Auto režimu určitě. D5 ohřáté, venku chladno, takže topím, jedu z Pardubic do Hradce a furt na mě ze středního výdechu na palubce, z levého, nepříjemně vanul studený, možná vlažný vzduch, že jsem ho musel mechanicky přivřít, z pravého teplý. Takhle jsem asi 2 dny jezdil, pak jsem si všiml, nastavení teploty spolujezdce byla nižší !! a na mě foukalo studený, moje nastavení asi 25st, spolujezdec asi 23, nebo 24st ,minimální rozdíl. Srovnal jsem tehdy na stejnou hodnotu teploty oba ovladače, další den jsem si všiml, že teplota z ofuku cajk a tak jsem jezdil dál, bez problému, zmizel, na furt. I když jsem si později vzpomněl a zkusil tu samou variantu nastavení, už se to neobjevilo, tak jsem už to neřešil. Mně taky občas jebne .. :pardon:
U mě kolečko na max a stejně fouká vlažnej... Má to auto v celku rád,měl jsem radost ze je udělaný displej a svítí rádio a asi abych nezačal byl dostatečně šťastněj začlo hmed tohle..... S bufikem se potýkají odborníci druhý měsíc... Cenovka přes 10.000 a zatim stále nejede tak jak by měl.... Nevím asi jsem zatím nekapnul na tři pokusy na ten správný servis.... Mě je v podstatě už jedno kolik to bude stát hlavně ať to funguje... Zatím všude jen poslouchám teorie a pohádky a platím jako osel za věci které stejně pak nejdou....

Tod2
Ověřený
Online
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 2939
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 D5244T 120kW AT MY06

#20 XC 90 topí správě jen půlka vozu

Příspěvek od Tod2 »

Vrazit deset do bufíku, tak mám v podstatě nový a ještě náhradní díly.
_________________
D5T5 ST2, egr off + dongle
Obrázek VIN YV1TS796961433633

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 65
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Chomutov
Vůz: XC 90 2,4D /120KW MY2004

#21 XC 90 topí správě jen půlka vozu

Příspěvek od hugo95 »

Tod2 píše:Vrazit deset do bufíku, tak mám v podstatě nový a ještě náhradní díly.
anabaze s bufikem to je na samostatné téma....dost věcí jsem si schopnej naštudovat pochopit a i zajistit co se materialu týka, ovšem k tomu abych si to sám opravil k tomu jsem levej jak šavle....a ještě k tomu jsem přiblblej v tom slova smyslu , že si vždycky vzal na pomoc "opravnu", která toho hodně vyfakturovala a o to míň provedla
takže bufík má už jiné naftové čerpadlo , jinou vodní pumpu , jiné čidlýčko teploty ,jinou řídící jednotku byl 3x "zdiagnostikován"a stále po 2 měsícich a několika navštěvách "servisu" a utracených 10.000 kc neběží tak jak by měl......
podobné je to s výše uvedenou ventilací...viz příběh výše...
Proto už jsem znechucen ,rád bych utrácel peníze v servisu , kde se aspoň povede to základní minimum a to je požadované odstranění závady se kterou tam je auto přistaveno ....dokážu i pochopit to , že ledacos se nemusí povést na poprvé , že ledacos může být problematické a drahé ,dá se říct že moje zaměstnání hodné blízko souvisí s opravárenstvím takže mám i pro leckteré nezdary pochopení ,proto jsem i vybíral opravny které se honosí přivlastkem se specializací na Volva (jeden 105 km , druhý 125 km a třetí 70 km od baráku), abych těmhle lapsusům předešel, ale bohužel zatím se jedná o přešlapy....proto říkám nejde mi vůbec o to najít servis který umí Volva dělat nejlevněji , ale který umí Volva dělat tak, aby to co si nechá zaplatit skutečně fungovalo a kde by přijali i takové servisně nezajimavé práce jako jsou dva výše uvedené problémy....

karelvolvo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#22 XC 90 topí správě jen půlka vozu

Příspěvek od karelvolvo »

Já mám třeba celou zimu klimu (chlazení) vypnutou a nemám problém !!
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 408tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 236tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 264tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 438 tkm

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 65
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Chomutov
Vůz: XC 90 2,4D /120KW MY2004

#23 XC 90 topí správě jen půlka vozu

Příspěvek od hugo95 »

karelvolvo píše:Já mám třeba celou zimu klimu (chlazení) vypnutou a nemám problém !!
to je sice fajn a je super ,že nemáš problém ,ale pokud jsi četl tohle vlákno já mám problém poněkud jiného projevu ........

karelvolvo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#24 XC 90 topí správě jen půlka vozu

Příspěvek od karelvolvo »

hugo95 píše:
karelvolvo píše:Já mám třeba celou zimu klimu (chlazení) vypnutou a nemám problém !!
to je sice fajn a je super ,že nemáš problém ,ale pokud jsi četl tohle vlákno já mám problém poněkud jiného projevu ........
A zkusil jsi jezdit s vypnutou ?
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 408tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 236tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 264tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 438 tkm

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 65
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Chomutov
Vůz: XC 90 2,4D /120KW MY2004

#25 XC 90 topí správě jen půlka vozu

Příspěvek od hugo95 »

karelvolvo píše: A zkusil jsi jezdit s vypnutou ?
jo jo určitě ..... zkoušel jsem úplně všechno ....zavřený/otevřený vnitřní okruh , směrovaní proudu vzduchu, auto/man nastavení,klima on/off .....projev stále stejny
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“