XC90 nechce startovat - imobilizer //nebo asi cerpadlo?

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Online
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 580
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Hodonín
Vůz: xc90 2008 3.2

#1 XC90 nechce startovat - imobilizer //nebo asi cerpadlo?

Příspěvek od hefaistos »

Aby se nebalastila tema o palivovem cerpadlu, zakladam novou ohledne problemu nize.
Po komentu od Urvanej me trklo, ze neco na tom byt muze.

Totiz to, posledniho cca pul roku mozna dele, je dalkove ovladani dost slabe, rozumej ma kratky dosah, na stejnem miste (u me doma a taky v praci), nekdy funguje i z 10m a nekdy fakt musim prijit k autu na 3-4 metry. Baterka (v klici, ale ta v aute je taky v 100% stavu) samozrejme menena jako prvni, ale bez vysledku.

Myslite ze to muze mit neco spolecneho s problemem nize?
Na co se zamerit?
Diagnostika nepise vubec nic o zapalovani, startovani, dalkovem obladani - zadne chyby :)
63miro píše:Vypada to ze se pridam do klubu :D

Jak prisla zima, zacal jsem jezdit s volvem (protoze bufik :) ) no a kdyz do neceho sednu hned me to nema rado.
Zatim se stalo jen dvakrat ze neslo nastartovat, poprve se to podarilo asi na 15x a podruhe asi na 3x, oba pripady u studeneho motoru.

A jednou se stalo ze po nastartovani motor cukal, az zdechnul. To bylo pri teplem motoru. Po asi desatem nastartovani bezi bez problemu a startuje zatim za studena i tepla.

Protoze auto bylo prave na geometrii, v servisu mi nabidli ze muze pomoct kdyz se procisti vstriky, tak je testovali ale kazdy krasne rovnomerne rozprasoval. Taky tlak na palivove liste je OK, par mesicu dozadu mi v t6r menili snimac tlaku na liste (pry ten tlak lital). A taky testovali tlak paliva, namerili 3,2bar, co je udajne dobre - a vida mi ukazuje na volnobeh hodnotu ECM - Fuel rail pressure (rel) 401kpa.
Tlak je teda asi OK, ale netusim jaky byl tlak v tech pripadech, kdy to nechcelo nastartovat.

Nejake napady co to muze byt? V servisu mi hned nabizeli palivove cerpadlo, ale moc nechapu - jednou funguje skvele, pak zas ne? Taky filtr - zatim jsem nemenil, naposled pred asi 50tis km, ale ze by jednou palivo poustel a napodruhe ne, nevim. A pokud to nebude cerpadlo do nakladne procedury vyse se mi moc nechce.

A perlicka:
Neorigo diagnostika ukazovala zavadu neco v zmyslu: Problem s tlakem paliva.
Pak jsem to doma nahodil na VIDU a v zaznamu nebylo nic takoveho! Vida nevyhodi vubec zadnou chybu co se paliva nebo zapalovani tyce. Chybu v servisu pry nemazali...Je to nejak mozne?

Diky za rady
Urvanej píše:Tak vidu do auta a zjisti si tlak na liště, až to nebude startovat. Podle mě to spíš vypadá jako nějaká závada na immo, ale fakt nevim, jak to je u těchto pekáčů řešený.
Naposledy upravil(a) hefaistos dne 28 lis 2018 20:25, celkem upraveno 1 x.

Tod2
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2947
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 D5244T 120kW AT MY06

#2 XC90 startování - imobilizer?

Příspěvek od Tod2 »

na imobilizer snad nemá baterie v klíči vliv, respektive i když budeš mít klíč bez baterie, musíš nastartovat, ten čip pro imobilizer je pasivní...
takže pokud je tady problém, tak v autě, ne v klíči
_________________
D5T5 ST2, egr off + dongle
Obrázek VIN YV1TS796961433633

Online
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 580
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Hodonín
Vůz: xc90 2008 3.2

#3 XC90 startování - imobilizer?

Příspěvek od hefaistos »

Co ctu, tak pokud by byl na vine imobilizer, vyhazovalo by mi to chybu nebo by se rozsvecovala kontrolka. To se vsak nestavalo kdyz to nechtelo startovat...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1311
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Láb
Vůz: XC70 D5 09" / S60 D4 13"

#4 XC90 nechce startovat - imobilizer //nebo asi cerpadlo?

Příspěvek od Arkaz »

Vytiahni palivove cerpadlo z nadrze a pozrinto sitko zospodu ci neni spinave. Mne sa to stalo na 2.9

Online
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 580
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Hodonín
Vůz: xc90 2008 3.2

#5 XC90 nechce startovat - imobilizer //nebo asi cerpadlo?

Příspěvek od hefaistos »

Arkaz píše:Vytiahni palivove cerpadlo z nadrze a pozrinto sitko zospodu ci neni spinave. Mne sa to stalo na 2.9
Asi se tomu nevyhnu :)

Pokracuju tu https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=54&t=43385, klidne pak temu zmazte nech tu nebalasti
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“