V70 TDI manuál - visí rychlost

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Zeb
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 885
Registrován: 20 roků
Bydliště: Praha

#1 V70 TDI manuál - visí rychlost

Příspěvek od Zeb »

Ahoj, dnes se mi stalo, že jsem při jízdě ustálenou rychlostí po okruhu v Praze na 5. rychlostní stupeň nedokázal vyřadit. Jel jsem cca 90, sešlápl spojku a nešlo pohnout řadící pákou. Hnula se jenom o kousek, ale rychlost na neutrál nevypadla. Tak jsem zase pustil spojku a se zařazenou rychlostí jsem odbočil a zkusil zase vyřadit, opět bez výsledku. Pak jsem přijel ke křižovatce, kde jsem musel už zastavit. V hlavě jsem si maloval, jak se asi budu rozjíždět na 5., ale po zastavení šla rychlost vyřadit. Pak už jsem řadil zase bez problémů, i tu 5. jsem tam zkusil dát a šla v pohodě vyndat. Nevíte co to mohlo být? Odchází něco na spojce nebo v převodovce?
_________________
Bylo: bílá 440 1,9 TD
Je: modrá V70 I 2,5 TDI

Fíla
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1067
Registrován: 14 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70R AWD, B5234T4, '98

#2 V70 TDI manuál - visí rychlost

Příspěvek od Fíla »

Kdysi se mi u starý V70 1997 pravidelně stávalo, že pokud jsem měl delší dobu zařazenou 5ku a například jsem sjížděl z dálnice, nešlo mi přeřadit na trojku. Musel jsem dát nejdřív 4 a až potom teprve 3. Vyměnil jsem v převodovce olej a bylo po problému. Jestli zalepený synchron? Asi.
_________________
V70R AWD, B5234T4, M58, 1998, Saffron metallic, Coil On Plug conversion, tuned by VastTuning
XC70 D5 AWD POLESTAR, D5244T10, TF-80SC, 2011, Oyster Grey Pearl; V60 CrossCountry AWD POLESTAR, D5244T21, TF-80SD, 2017, Rich Java

Zeb
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 885
Registrován: 20 roků
Bydliště: Praha

#3 V70 TDI manuál - visí rychlost

Příspěvek od Zeb »

Olej měněný, měním pravidelně každých 100.000 km, vždy origo. Jednou mi tam Olda nalil nějaký neorigo, hůř se mi řadilo, tak tam šel hned zase origo, ale to už je nějakých 40.000 km zpátky...
Nejde mi do hlavy, že jsem spojku normálně vyšlápnul, otáčky šly dolu, ale kvalt nešel vyndat, takže chyba asi půjde od převodovky...
_________________
Bylo: bílá 440 1,9 TD
Je: modrá V70 I 2,5 TDI
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“