Zvuky od přední nápravy XC90

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 34
Registrován: 7 roků 2 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: XC90 2.4 2008

#1 Zvuky od přední nápravy XC90

Příspěvek od davidasis »

Zdravím lidi,
mám menší problém. V Autoambo mně opravili haldex(výměna olejového čerpadla a čidlo tlaku) a potom brzdové destičky a přední silentbloky a brzdové hadičky. Od té doby, když přidám hodně plynu a zároveň zatáčím, tak se ze spodu od předních kol ozývá takový drhnutý zvuk, jak kdyby se třeba dřel šroub o tyč. Ale diagnostika nic nehlásí, haldex taky ne. Jsem tam objednaný až na konec srpna, tak jsem dneska zajel do 2PP Auto na Hešpické v Brně, technik si to projel a dal na zvedák. Hodinu do toho se mnou koukal, ale vůbec nic jsme nenašli, nic nikde odřeného, ani vřelýho, ani spálenýho, žádné divné zvuky při točení kol. Nenapadá někoho, co by to mohlo být? Mě napadají špatně udělané nebo vadné ty silentbloky. Jinak přední kotouče jsem nechal asi před 14 dny obrousit, aby byly čisté, ale nepomohlo to.

Jinak mám XC90, r.v.2007, D5, najeto 225 tisíc km.

Díky

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4899
Registrován: 10 roků 2 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#2 Zvuky od přední nápravy XC90

Příspěvek od Romulusw »

A jak hodně musí být zatočeno, aby se to ozvalo? Plný rejd, nebo stačí volant o 180?

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1687
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#3 Zvuky od přední nápravy XC90

Příspěvek od IgorS »

Reklamáciu nemusia vybaviť do 30 dní? To sa ešte u nich objednávaš a hľadáš u iných čo je zle?
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 34
Registrován: 7 roků 2 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: XC90 2.4 2008

#4 Zvuky od přední nápravy XC90

Příspěvek od davidasis »

Ne, nemusí být plný rejd. Spíš vidím důležitější, jak je při přidání zatížená přední náprava.
Oni mně řekli, ať najedu cca 2000km a uvidím, každopádně jsem jim to ještě nezaplatil a domluva je taková, že úhrada proběhne po odstranění tohoto "jevu", ale ptám se na to tady, protože bych radši na to přišel dřív, než čekat do konce srpna.

passport5
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 595
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Jihočeský kraj
Vůz: XC70 D5 MY08

#5 Zvuky od přední nápravy XC90

Příspěvek od passport5 »

ahoj,tak to já na xc70 řeším něco podobného,kola v pravém rejdu,chci zaparkovat a lehký zadrhnutí z levé strany, také nevím co to může být,napadlo mě zkusit dotáhnout poloosu , potom mě napadly dorazy,většinou mám kola skoro na maximu vytočené.dělá to jak dopředu tak dozadu,ale zdá se mi,že nepravidelně,někdy ano někdy ne..:-)
také zatím nevím:-) při tom rozjezdu,je to jakoby slyšet,ale je to jakoby s malinkou vibrací a krátce
_________________
Je: Volvo XC70 D5 P3 2008 Summum ST2 D5T5.com 160Kw, EGR Off, Volvo C70 132Kw D5 2008
Bylo: Volvo XC90 2,5T 2006,Volvo C30 2,0 D 2007
D5T5.com (D5T5) na jihu čech

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1687
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#6 Zvuky od přední nápravy XC90

Příspěvek od IgorS »

davidasis píše:Oni mně řekli, ať najedu cca 2000km a uvidím, každopádně jsem jim to ještě nezaplatil a domluva je taková, že úhrada proběhne po odstranění tohoto "jevu", ale ptám se na to tady, protože bych radši na to přišel dřív, než čekat do konce srpna.
Ach tak. Vďaka, za vysvetlenie.
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

passport5
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 595
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Jihočeský kraj
Vůz: XC70 D5 MY08

#7 Zvuky od přední nápravy XC90

Příspěvek od passport5 »

Ahoj,tak dneska opět zadrhnutí, pří zacouvání , zatím nikdo nic?
že by zkusit přetáhnout poloosu?
A taky mě napadlo,z té samé strany po ujetí pár km, je slyšet při určitých otáčkách (1500) takové hučení, že by ložisko? Je tam lisované, na výměnu toho ložiska asi bude třeba nějakej přípravek,je to tak?
_________________
Je: Volvo XC70 D5 P3 2008 Summum ST2 D5T5.com 160Kw, EGR Off, Volvo C70 132Kw D5 2008
Bylo: Volvo XC90 2,5T 2006,Volvo C30 2,0 D 2007
D5T5.com (D5T5) na jihu čech

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 34
Registrován: 7 roků 2 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: XC90 2.4 2008

#8 Zvuky od přední nápravy XC90

Příspěvek od davidasis »

Hučení od kol jde většinou od ložiska. Jde normálně vyměnit, jenom blbě, pač to tam bývá zareznuté a myslím, že na přední nápravě je nutné ho tam ještě oblepit kvůli vůli, která tam vznikla, jinak bude při rozjíždění cvakat, jelikož se tam bude hýbat. Mně to dělali ve Volvu v Brně Slatina.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 10
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Břeclav
Vůz: V70 II D5 04´

#9 Zvuky od přední nápravy XC90

Příspěvek od Martin-bv »

Zdravím,
řeším podobný problém:

Při normálním, větším až téměř plném plynu + vytočené kola (stáčí tři čtvrtě otáčky volantu a víc) se mi taky ozývají takový plechový drnčivý zvuk, když vytočím kola do rovna tak je ticho. Na V70 jsem dělal velkou opravu (repas řízení, spojku, dvou-montážní setrv. , tyčky na řízení).
Při pomalém rozjíždění je klid.

Nejvíce se zvuk objevuje například při najíždění na dálnici z D1 na D2 - dlouhé docela prudké zatáčky s mírním plynem.
Při jízdě z pruhu do pruhu je klid tak jako při normální jízdě po okresce.

S mechanikem jsme na nic zatím taky nepřišli.

Chtěl jsem se zeptat jestli už jste na problém přišel nebo čekáte až na servis na konci srpna, jak jste psal.
Moje auto: V70, r.v.2004, D5 najeto 320 tkm.

Díky

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 34
Registrován: 7 roků 2 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: XC90 2.4 2008

#10 Zvuky od přední nápravy XC90

Příspěvek od davidasis »

Tak přátelé, bylo to prostřední silentblok motoru na nápravě. Ted to je krásně potichu.

passport5
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 595
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Jihočeský kraj
Vůz: XC70 D5 MY08

#11 Zvuky od přední nápravy XC90

Příspěvek od passport5 »

no ty jo....u mě to zatím zmizelo tím,že jsem nechal vymenit šrouby na poloosách a znova je dotáhnout,jinak silentb. mám vymeněný všechny.tak snad bude ted klid už:-)
_________________
Je: Volvo XC70 D5 P3 2008 Summum ST2 D5T5.com 160Kw, EGR Off, Volvo C70 132Kw D5 2008
Bylo: Volvo XC90 2,5T 2006,Volvo C30 2,0 D 2007
D5T5.com (D5T5) na jihu čech

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1
Registrován: 4 měsíce
Bydliště: Český Těšín
Vůz: XC90 T6 r.2003

#12 Zvuky od přední nápravy XC90

Příspěvek od PliskaRadim »

davidasis píše: 18 čer 2018 16:44 Zdravím lidi,
mám menší problém. V Autoambo mně opravili haldex(výměna olejového čerpadla a čidlo tlaku) a potom brzdové destičky a přední silentbloky a brzdové hadičky. Od té doby, když přidám hodně plynu a zároveň zatáčím, tak se ze spodu od předních kol ozývá takový drhnutý zvuk, jak kdyby se třeba dřel šroub o tyč. Ale diagnostika nic nehlásí, haldex taky ne. Jsem tam objednaný až na konec srpna, tak jsem dneska zajel do 2PP Auto na Hešpické v Brně, technik si to projel a dal na zvedák. Hodinu do toho se mnou koukal, ale vůbec nic jsme nenašli, nic nikde odřeného, ani vřelýho, ani spálenýho, žádné divné zvuky při točení kol. Nenapadá někoho, co by to mohlo být? Mě napadají špatně udělané nebo vadné ty silentbloky. Jinak přední kotouče jsem nechal asi před 14 dny obrousit, aby byly čisté, ale nepomohlo to.

Jinak mám XC90, r.v.2007, D5, najeto 225 tisíc km.

Díky
Zdravím, řeším teď něco podobného, mám XC90 T6, při zatížení levého předního kola začne hrubé drhnutí, dost nepříjemné, ale mechanik nemůže nic najít, podvozek mám nově udělaný, tlumiče taky. Ještě teď budu dělat všechny silentbloky na motoru a automatu. Při jízdě bez plynu se ozývá jen takové ševelení... Ložisko nemá žádnou vůli.
Tak snad taky pomůžou ty silentbloky....
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“