Neodklopenie spätného zrkadla - Aká je príčina?

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 1687
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#1 Neodklopenie spätného zrkadla - Aká je príčina?

Příspěvek od IgorS »

Niekedy sa mi stalo, že spätné zrkadlo na vodičovej strane sa po odstavení auta, neodklopilo - nereagovalo. Zväčša to bolo ráno a v priebehu dňa zrkadlá chodili už ok. Zareagovalo len pravé zrkadlo a na príkazy zložiť/rozložiť potom reagovali obidve zrkadlá asynchrónne, vždy jedno bolo sklopené a jedno odklopené. Vždy som to potom zosynchronizoval a o nejaký čas sa mi to pritrafilo znova. Ale v poslednom čase sa mi to deje akosi častejšie, už cca raz za týždeň a dnes už dokonca dva-krát za jeden deň, po sebe.

Nezdá sa mi, že by išlo o kabeláž alebo kontakty. Alebo, že by odklopenie toho zrkadla pôsobilo zvýšený odpor a elektronika v motorčeku by ho hneď odpojila a vyhodnotila ako koncovú polochu? Ale sa mi ani nezdá, že by tam vôbec nejaký úvodný pohyb bol. Robí to vždy len jedno zrkadlo.

Otázka znie: Aká je príčina?
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4973
Registrován: 12 roků 1 měsíc
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#2 Neodklopenie spätného zrkadla - Aká je príčina?

Příspěvek od PINĎABC »

Pomůže odpojení baterky když jsou zrcátka ve stejné poloze, někdy stačilo vytáhnout klíček ze zapalování když byly zrcátka obě vyklopené. ale může to být úplně jiný problém a řešení. snad ti to pomůže.

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 1687
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#3 Neodklopenie spätného zrkadla - Aká je príčina?

Příspěvek od IgorS »

Ahoj Tomáš!
Vďaka. No, keď sa to už stane, viem čo s tým. Nepátram preto po riešení ale po príčine. Rád by som prišiel na to, prečo sa to u mňa deje v poslednej dobe častejšie. Pred chvíľou, už dnes tretí krát.
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 12978
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#4 Neodklopenie spätného zrkadla - Aká je príčina?

Příspěvek od raolsa »

Tipuju, že buď motorek nebo mechanizmus sklápění už začíná jít ztuha a proto to začíná zlobit.
Chtělo by to rozebrat, vyčistit a promazat.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#5 Neodklopenie spätného zrkadla - Aká je príčina?

Příspěvek od eLzyx »

mě to dělala slabá baterie těsně před smrtí. Dal jsem novou, protože baterka mezitím chcípla úplně, a zrcátka makají jak mají.
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 1687
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#6 Neodklopenie spätného zrkadla - Aká je príčina?

Příspěvek od IgorS »

Baterku mám nabitú, pretože po mnohých štartoch a behoch kúrenia, keď auto stálo sa jej už žiadalo dobitia.

Prekvapuje ma, že práve v zime, keď by človek predpokladal a pripustil, či odpustil, stuhnutosť tomu zrkadlu sa to neudialo snáď ani raz. Ale keď až taká zima nie je a práve teraz, po tom, čo som mal rozobraté pol auta a v teple to robí. Nevylučujem, že je za tým tuhosť mechanizmu. No vždy, na druhý impulz to zrkadlo funguje. No na prvý nie. Ale to rozobratie ma asi neminie. Robil som to však pred 1,5 rokom.
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4973
Registrován: 12 roků 1 měsíc
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#7 Neodklopenie spätného zrkadla - Aká je príčina?

Příspěvek od PINĎABC »

Nějaké čidlo co říká jednotce v jaké poloze se zrcátko nachází, jestli tam je vůbec.

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 1687
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#8 Neodklopenie spätného zrkadla - Aká je príčina?

Příspěvek od IgorS »

Myslím si, že tam čidlo nie je. Smer otáčania (sklopenia, odklopenia) sa riadi zmenou polarity a pri náraste prúdu, keď zrkadlo príde na koniec svojej dráhy/dorazu, jednotka v motorčeku odpojí motor. Aspoň tak to mám vypozorované, keď som to mal rozobraté a prerábal som zrkadlá. To sa udeje aj keď je mechanizmus zrkadla v zime zamrznutý. Vtedy sa však ale ozve začiatok bzučania motorčeka a hneď to skončí. Teraz je ticho úplne.

Keby mi to robilo stále, tak to všetko premeriam a zistím, či na prvý krát po odstavení auta tam vôbec ide prúd. Ale takto je to na meranie nepredvídateľné.
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 12978
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#9 Neodklopenie spätného zrkadla - Aká je príčina?

Příspěvek od raolsa »

A Vida nic neříká?
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 1687
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#10 Neodklopenie spätného zrkadla - Aká je príčina?

Příspěvek od IgorS »

Nič. Nemá s tým problém :shock:
Hlási závadu len potom, čo kvôli posynchronizovaniu zrkadelok medzi sebou poodpájam PDM/DDM moduly. Až to si uloží ako chybu PDM-003C Power supply Signal too low.
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 12978
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#11 Neodklopenie spätného zrkadla - Aká je príčina?

Příspěvek od raolsa »

Počkej, já myslel, že na synchronizaci stačí sklopené zrcátko ručně odklopit a zase to začne fungovat?
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 1687
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#12 Neodklopenie spätného zrkadla - Aká je príčina?

Příspěvek od IgorS »

Niekedy, minulý rok, som to tak skúšal ale mám pocit, že mi to nefungovalo. V ďaľšom cykle, to ručne odklopené zrkadlo, dostalo opäť impulz na odklopenie, takže sa s ním nestalo nič, ale zrkadlo na druhej strane sa sklopilo. Takže chodili naďalej opozitne. Ja som musel vždy zresetovať, v správnej polohe, Front Door Modul a potom to zase pol roka chodilo. Ako by išlo o chybu logickú a nie mechanicko elektrickú. Hm? Neviem.

Zajtra, ak mi to urobí, vyskúšam ručné odklopenie zrkadla a následné správanie sa potom.
Aby som tu nepísal sprostosti, ak tomu tak nie je.
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 1687
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#13 Neodklopenie spätného zrkadla - Aká je príčina?

Příspěvek od IgorS »

Ako som sa pokúšal... tak som sa pokúšal... dnes nič. Zrkadlá sklápali ako nové.
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#14 Neodklopenie spätného zrkadla - Aká je príčina?

Příspěvek od eLzyx »

raolsa píše:Počkej, já myslel, že na synchronizaci stačí sklopené zrcátko ručně odklopit a zase to začne fungovat?
kéž by to bylo tak jednoduché. Zkoušel jsem to různě ručně odklápět, zkoušel jsem několik elektronických sklopení, odklopení a nic ... obvykle pomohlo se na to vykašlat, na tu jízdu prostě zrcátko vyklopit manuálně a při dalším startu to obvykle už fungovalo správně.
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 1687
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#15 Neodklopenie spätného zrkadla - Aká je príčina?

Příspěvek od IgorS »

Správa sa to tak, ako by niečo, čo má, neposlalo v tom okamihu signál na odklopenie ale pošle ho až v ďaľšom cykle, keď to druhé zrkadlo robí už opačný pohyb. V zime, keď som mal asi dva krát zamrznuté zrkadlo pokryté ľadom sa samozrejme neodklopilo tiež. Vtedy ale bolo počuť, že na okamih bzučí a má snahu sa pohnúť. Po uvoľnení od ľadu fungovalo normálne synchrónne s druhým po stláčaní tlačítka. Keď mi to takto zblbne, zdá sa mi, ako keby niečo čo posiela, má poslať signál, no najprv nepošle a potom posiela navzájom presne opačné signály. Až keď sa to zresetuje, tak to zas nejaký čas posiela synchrónne.
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 7
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Vůz: Uz mam V70 2,4 D, Cierny, manual
Bydliště: Orava

#16 Neodklopenie spätného zrkadla - Aká je príčina?

Příspěvek od juraj.k »

[Mám ten istý problém a neviem si rady za necelý mesiac ma čaká STK a zrkadlá si robia co chcú. Mal som ich aj rozobrate, aj odpojene zvlášť, a nič stále to ide jedno sklopi jedno vyklopi.
Viete mi poradit ako sa Vám to podarilo spraviť?

Ďakujem

EŠTE som síce neskúšal batériu odpojit


quote="IgorS"]Správa sa to tak, ako by niečo, čo má, neposlalo v tom okamihu signál na odklopenie ale pošle ho až v ďaľšom cykle, keď to druhé zrkadlo robí už opačný pohyb. V zime, keď som mal asi dva krát zamrznuté zrkadlo pokryté ľadom sa samozrejme neodklopilo tiež. Vtedy ale bolo počuť, že na okamih bzučí a má snahu sa pohnúť. Po uvoľnení od ľadu fungovalo normálne synchrónne s druhým po stláčaní tlačítka. Keď mi to takto zblbne, zdá sa mi, ako keby niečo čo posiela, má poslať signál, no najprv nepošle a potom posiela navzájom presne opačné signály. Až keď sa to zresetuje, tak to zas nejaký čas posiela synchrónne.[/quote]
_________________
Volvo V70 D5 12/01, manual, black,120kw

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 1687
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#17 Neodklopenie spätného zrkadla - Aká je príčina?

Příspěvek od IgorS »

Chyba nie je v zrkadlách. Môže to robiť aj nejaké tlačítko v CCM paneli na rozšírenie výbavy. U mňa to bolo tlačítko sklápania hlavových opierok. Nepodarilo sa mi tento jav síce odstrániť úplne, niekedy mi to ešte sem-tam urobí, ale je to temer ok.
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

Munga
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1889
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Praha 12
Vůz: XC60 2014 D4 AWD D5244T17

#18 Neodklopenie spätného zrkadla - Aká je príčina?

Příspěvek od Munga »

Občas je mechanický problém v drátech k zrdcátku - přelomené,nebo zkratují v ohybu.

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 1687
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#19 Neodklopenie spätného zrkadla - Aká je príčina?

Příspěvek od IgorS »

Munga píše:Občas je mechanický problém v drátech k zrdcátku - přelomené,nebo zkratují v ohybu.
Zaujímalo by ma, ako prelomený alebo skratujúci drôt môže urobiť uvedený problém, ktorý som opísal, že dôjde k asynchrónnemu chodu. Asynchrónny chod znamená, že motorčeky už dostávajú signál z DDM|PDM v navzájom opačnej polarite. Ďalej by ma zaujímalo, ako sa problém rozsynchronizovania vplyvom prelomeného alebo skratujúceho drôtu potom dá odstrániť resetom Front Door Modulu?:
IgorS píše:Zareagovalo len pravé zrkadlo a na príkazy zložiť/rozložiť potom reagovali obidve zrkadlá asynchrónne, vždy jedno bolo sklopené a jedno odklopené. Vždy som to potom zosynchronizoval a o nejaký čas sa mi to pritrafilo znova.
No, a ešte mi pls napíš, kde sa káble ku zrkadlám, podľa teba, na P2 ohýbajú?
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

Munga
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1889
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Praha 12
Vůz: XC60 2014 D4 AWD D5244T17

#20 Neodklopenie spätného zrkadla - Aká je príčina?

Příspěvek od Munga »

Když jsem loni jezdil s XC60 tak tam dle majitele zkratoval drátek a zrcátko občas žilo vlastním životem. Prý je to časté .. Ale jasně jak je to u P2 netuším tak mlčím :unknown:
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“