Rozlamane zadni čelisti

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 41
Registrován: 8 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S60 RS61S2 2.4 2003
Bydliště: Praha

#1 Rozlamane zadni čelisti

Příspěvek od warialflip »

Ahoj všichni, opět se vracim s prosbou o pomoc pri řešení problému. Tentokrát se mi na me s60 2003 při jízdě rozpadly s obrovskou ránou na pravem zadním kole brzdove čelisti a vzaly s sebou do věčných lovišť i ten "špalík" který je součástí zadní těhlice a zřejmě brání čelistem v nadměrném pohybu. Máte někdo prosím zkušenosti s tím, jestli je to věc opravitelna nebo ne? Ten zlomený kus mám. Nicméně nejsem si jistý, jestli je rozumné tohle se pokoušet opravovat nebo radši shánět rovnou celou zadní tehlici či se nadobro rozloučit s ruční brzdou. Za radu od někoho zkušenějšího budu vděčný...Diky moc.

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13040
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#2 Rozlamane zadni čelisti

Příspěvek od raolsa »

Někde (možná Skandix) jsem viděl opravnou sadu, ale bude lepší sehnat jinou těhlici.
Jinak ten "špalík" ti vlastně drží auto, když zatáhneš ručku.

Edit:

https://www.skandix.de/en/spare-parts/brakes/handbrake/repair-kit-hand-brake-cable-bracket-counter-bearing-handbrake-shoe-heavy-duty/1067079/
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 41
Registrován: 8 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S60 RS61S2 2.4 2003
Bydliště: Praha

#3 Rozlamane zadni čelisti

Příspěvek od warialflip »

raolsa píše:Někde (možná Skandix) jsem viděl opravnou sadu, ale bude lepší sehnat jinou těhlici.
Jinak ten "špalík" ti vlastně drží auto, když zatáhneš ručku.

Edit:

https://www.skandix.de/en/spare-parts/brakes/handbrake/repair-kit-hand-brake-cable-bracket-counter-bearing-handbrake-shoe-heavy-duty/1067079/
Ahaa..diky moc za rychlou reakci..já se přiznám, ze jsem ten lempl, co si vymění leda kolo a destičky... Takže jsem se myslel, to tam je kvuli pohybu čelistí. Ještě jednou dekuju.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“