S80 (I. gen) ventilátor topení se netočí

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 42
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Brno
Vůz: S80 T-6 2.8 rok 2001
Bydliště: Brno

#1 S80 (I. gen) ventilátor topení se netočí

Příspěvek od krampu »

přátelé, netočí se mi ventilátor topení a to tak, že když se mi podařilo se k němu trošku prokousat, sice mi nejde vyndat, ale rotor je vyloženě zatuhlej, nedostanu se tam prstama dobře, tak nevim, jestli jde popostrčit silou, ale působí to na mě dojmem jako že je to zarezlý, což by bylo dost divný asi. evidentně je tenhle motor taky z vrakáče, jsou na něm bílou barvou písmenka S80, čili se v tom někdo už vrtal. vypadá to, jako běžná závada. otázka zní, jestli to můžu odtamtud odpojit od jakési hadice, co vede dozadu dolů, jestli z té hadice teče jen nějakej kondenzát pryč nebo jestli je vtom chladící kapalina a vyteče mi xichtu celej motor. neumímsem vložit fotku, i když jsem to vyfotil. tuší někdo, co mám na mysli?

GDPR_user

#2 S80 (I. gen) ventilátor topení se netočí

Příspěvek od GDPR_user »

Většinou odejde jak motor tak jednotka.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 42
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Brno
Vůz: S80 T-6 2.8 rok 2001
Bydliště: Brno

#3 S80 (I. gen) ventilátor topení se netočí

Příspěvek od krampu »

A netusis, co ta hadice? Je to chladici okruh nebo nejakej odvod kondenzatu? Mimochodem po vysroubovani jednoho sroubku, co drzi ten ventilator z otvoru toho sroubku kapala vosa a podle chuti to nebyla chladici kapalina, ale cista voda, tedy nejspis kondenzat.

GDPR_user

#4 S80 (I. gen) ventilátor topení se netočí

Příspěvek od GDPR_user »

krampu píše:A netusis, co ta hadice? Je to chladici okruh nebo nejakej odvod kondenzatu? Mimochodem po vysroubovani jednoho sroubku, co drzi ten ventilator z otvoru toho sroubku kapala vosa a podle chuti to nebyla chladici kapalina, ale cista voda, tedy nejspis kondenzat.
je to odvod vody

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 13040
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#5 S80 (I. gen) ventilátor topení se netočí

Příspěvek od raolsa »

_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 42
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Brno
Vůz: S80 T-6 2.8 rok 2001
Bydliště: Brno

#6 S80 (I. gen) ventilátor topení se netočí

Příspěvek od krampu »

takže když to nejde ven, tak se jen nemám bát za to zabrat a vytahnout to dolů. nebo musim nějak odšroubovat ten bílej bazmek topení, ve kterým ten větrák sedí?

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 13040
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#7 S80 (I. gen) ventilátor topení se netočí

Příspěvek od raolsa »

Odšrouboval jsi všechny šrouby? Na ten zadní je přístup jak k penězům.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 42
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Brno
Vůz: S80 T-6 2.8 rok 2001
Bydliště: Brno

#8 S80 (I. gen) ventilátor topení se netočí

Příspěvek od krampu »

šroubky šly ven raz dva všechny, ale jinak to bylo jak porod koncem pánevním. motor je benku, točí se, ale když ho dám na konektor tak se neotočí. dá se naten motor přivest elektrika napřímo, aby se zatočil? teď jsem zkusil voltmetrem změřit, jestli do toho konektoru se 4 drátama jde nějaká šťáva a nic. čili motor je s nějvětší pravděpodobností v pořádku... krucinál...

GDPR_user

#9 S80 (I. gen) ventilátor topení se netočí

Příspěvek od GDPR_user »

krampu píše:šroubky šly ven raz dva všechny, ale jinak to bylo jak porod koncem pánevním. motor je benku, točí se, ale když ho dám na konektor tak se neotočí. dá se naten motor přivest elektrika napřímo, aby se zatočil? teď jsem zkusil voltmetrem změřit, jestli do toho konektoru se 4 drátama jde nějaká šťáva a nic. čili motor je s nějvětší pravděpodobností v pořádku... krucinál...
Vadná ř.j. vyměnit jednotku a ventilátor.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 42
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Brno
Vůz: S80 T-6 2.8 rok 2001
Bydliště: Brno

#10 S80 (I. gen) ventilátor topení se netočí

Příspěvek od krampu »

martinopel:
ta jednotka je součástí tělesa ventilítoru nebo je to někde u toho točítka ovládání ventilátoru pod panelem klimatizace?
dneska jsem dostal PPLkem ojetej ventilátor, ale PPLko ho zvládlo mechanicky rozbít - křuplo oběžný kolo na náboji, nicméně jsem ho cvičně připojil ke konektoru a zkusil jestli bude reagovat. ani prd. to se musí připojit a pak teprve softwarově oživit přes diagnostiku, aby si auto všimlo, že má novej větrák?

GDPR_user

#11 S80 (I. gen) ventilátor topení se netočí

Příspěvek od GDPR_user »

krampu píše:martinopel:
ta jednotka je součástí tělesa ventilítoru nebo je to někde u toho točítka ovládání ventilátoru pod panelem klimatizace?
dneska jsem dostal PPLkem ojetej ventilátor, ale PPLko ho zvládlo mechanicky rozbít - křuplo oběžný kolo na náboji, nicméně jsem ho cvičně připojil ke konektoru a zkusil jestli bude reagovat. ani prd. to se musí připojit a pak teprve softwarově oživit přes diagnostiku, aby si auto všimlo, že má novej větrák?
Jednotka je namontovaná na větráku.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“