Volvo V70 - súrna pomoc

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5
Registrován: 6 roků 2 měsíce
Bydliště: Bratislava
Vůz: V70

#1 Volvo V70 - súrna pomoc

Příspěvek od Marek_Fame »

Ahojte, vopred sa ospravedlňujem, ak pridávam tému, ktorá sem nepatrí, ale nie je to tu tak prehľadné a nemám moc čas.
Stalo sa mi nasledovné, vlastním Volvo V70 D5 automat Summum 2006, naštartoval som motor, chvíľu bežal, následne sa sám vypol, bez rachotu. Nejde naštartovať, batéria silná, nová menená v októbri 2017, rozvody menené v auguste 2017. Pár dní dozadu mi písalo hlášku o váhe vzduchu - tá sa objavovala keď som prudšie pridal plyn. Nádrž v aute je na štvrtine - SÚRNE potrebujem rady, čo to môže byť.
Ďakujem veľmi pekne

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 94
Registrován: 7 roků 8 měsíců
Bydliště: Slovensko
Vůz: Volvo V60 D3 MY11

#2 Volvo V70 - súrna pomoc

Příspěvek od Charlie# »

Marek_Fame píše:Ahojte, vopred sa ospravedlňujem, ak pridávam tému, ktorá sem nepatrí, ale nie je to tu tak prehľadné a nemám moc čas.
Stalo sa mi nasledovné, vlastním Volvo V70 D5 automat Summum 2006, naštartoval som motor, chvíľu bežal, následne sa sám vypol, bez rachotu. Nejde naštartovať, batéria silná, nová menená v októbri 2017, rozvody menené v auguste 2017. Pár dní dozadu mi písalo hlášku o váhe vzduchu - tá sa objavovala keď som prudšie pridal plyn. Nádrž v aute je na štvrtine - SÚRNE potrebujem rady, čo to môže byť.
Ďakujem veľmi pekne
Súrne na aute urob diagnostiku. Inak je to veštenie z krištáľovej gule. Môže to byt banalita, alebo aj niečo vážnejšie. Ale bez diagnostiky sa nepohneš.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 333
Registrován: 11 roků 9 měsíců
Vůz: S 80 2,4b 125kw

#3 Volvo V70 - súrna pomoc

Příspěvek od Jasko »

Odkiaľ si pripadne kde sa nachadzaš? Niekto poblizku by ti mohol pichnuť z diagnozou. Koľko stupňov bolo u vás?

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5
Registrován: 6 roků 2 měsíce
Bydliště: Bratislava
Vůz: V70

#4 Volvo V70 - súrna pomoc

Příspěvek od Marek_Fame »

Jasko píše:Odkiaľ si pripadne kde sa nachadzaš? Niekto poblizku by ti mohol pichnuť z diagnozou. Koľko stupňov bolo u vás?
Som z Bratislavy - Dlhé diely, bolo tu slabučko okolo nuly (+0,7 aý -0,5) žiadne veľké mrazy... No zaparkovaný som dolu menším kopcom a ešte naklonený doľava, takže pôjdem vyskúšať doliať naftu, či to nebude tým, diagnostiku si nemám teraz ako spraviť sám a ani jej veľmi nerozumiem, keď mám byť úprimný.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 333
Registrován: 11 roků 9 měsíců
Vůz: S 80 2,4b 125kw

#5 Volvo V70 - súrna pomoc

Příspěvek od Jasko »

To by som asi tiež spravil najprv dolej naftu par krat zapni kľuč nabehnu kontrolky nechaj 20sek zap a zase vypnuť takto aspoň 3 krát tímto aktivuješ palivové čerpadlo ktoré dostane naftu po vysokotlaké čerpadlo.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5
Registrován: 6 roků 2 měsíce
Bydliště: Bratislava
Vůz: V70

#6 Volvo V70 - súrna pomoc

Příspěvek od Marek_Fame »

Ďakujem všetkým za pomoc - BOLO TO O NAFTE... Tým, že auto stálo dolu z kopca a bolo mierne naklonené do ľava. Dolial som, motor naštartoval, chvíľu bolo cítiť, že sú tam vzduchové bubliny - skákali otáčky do nižších, no potom všetko v poriadku.
Takže díky, sorry za paniku a krásnu nedeľu :)

Jiri.T
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 908
Registrován: 18 roků 2 měsíce
Bydliště: Žďár nad Sázavou

#7 Volvo V70 - súrna pomoc

Příspěvek od Jiri.T »

Vyměň palivový filtr
_________________
V70XC, r.v. 1998, 2.0T5, 166kW; XC90, r.v.2003, D5, 147kW Lenky; S70, r.v.2000, 2,5TDI, 103kW Míši, S70, r.v.1997, 2,3T5, 176kW
Bylo: S90 Royal, r.v. 1997, 3.0, 152kW V40, r.v.1999, 2.0T, 118kW, 740, r.v. 1986, 2.4, 96kW
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“