Mám chtít původní alternátor?

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 16
Registrován: 6 roků 5 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: XC60

#1 Mám chtít původní alternátor?

Příspěvek od pekische »

V servisu mi měnili alternátor za nový (XC60). Nevrátili mi ale ten původní. Mám ho dodatečně chtít? Dá se třeba prodat někam na repas?

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 1686
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#2 Mám chtít původní alternátor?

Příspěvek od IgorS »

Jasné. Dá sa pekne zrepasovať a môže slúžiť ešte veľmi dlho.
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

z-d-e-n-a
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2433
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2,5T 2008 & V50 2,4i 2005
Participant x 1

#3 Mám chtít původní alternátor?

Příspěvek od z-d-e-n-a »

Jde o to, jestli ten "nový" není již repasovaný = spousta eshopů ho chtějí zpět oproti záloze. To samý s brzdový třmeny. Nebo jsi to měl v autorizáku?
_________________
V70 2,5T 12/08 - B5254T6, MT Stage2
V50 2.4i 12/05 - B5244S4, AT
EX: V50 T5, 850 T5, V70 TDi
VIDA a VolFCR v Jindřichově Hradci...

Fíla
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1067
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70R AWD, B5234T4, '98

#4 Mám chtít původní alternátor?

Příspěvek od Fíla »

Pokud to bylo v autorizáku, tak je to vcelku pochopitelné. Jedná se o vratný díl. Pokud ho servis nevrátí, Volvo mu ho naúčtuje. Částka se pohybuje kolem 6 tisíc korun.

Mimochodem, ať už byla výměna provedena kdekoli, nový alternátor je s největší pravděpodobností repasovaný, byť ve fabrice. Nový jako nový se vyskytuje pouze v nových autech.
_________________
V70R AWD, B5234T4, M58, 1998, Saffron metallic, Coil On Plug conversion, tuned by VastTuning
XC70 D5 AWD POLESTAR, D5244T10, TF-80SC, 2011, Oyster Grey Pearl; V60 CrossCountry AWD POLESTAR, D5244T21, TF-80SD, 2017, Rich Java

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4929
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#5 Mám chtít původní alternátor?

Příspěvek od Romulusw »

Silně pochybuji, že by tady prodávali repasované alternátory
http://shop.elancar.cz/rc-4635-r-alternator-volvo-s60-2-4-d-bosch-0124525001-8602275

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 16
Registrován: 6 roků 5 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: XC60

#6 Mám chtít původní alternátor?

Příspěvek od pekische »

Šlo o autorizovaný servis. Dodatečně mi napsali, že alternátor vrací výrobci a díky tomu na ten nový kus byla slevu 20%, o kterou přijdu, pokud budu chtít ten původní vrátit. Já jim odepsal, že tuto slevu na faktuře u alternátoru nevidím. Jejich odpověď je, že tato sleva byla započtena už do jednotkové ceny za nový kus - 12 714,80 Kč.

Když si ale ten samý materiál najdu zde: http://autond.cz/volvo/hledani.php?texthledani=36012619&odeslat=+&trideni=1 Moc se v tom nevyznám, ale přijde mi divné, že by výrobce uváděl ceny hned se slevou za původní kus, když neví, jestli mu nějaký původní kus budu vracet. Mám z toho prostě divný pocit, že něco nehraje, na druhou stranu nechci autorizák zbytečně prudit a z něčeho je obviňovat, když je to třeba jen moje neznalost.

Díky za Váš názor.

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 1686
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#7 Mám chtít původní alternátor?

Příspěvek od IgorS »

No, ak máš 500,- Euro na alternátor, tak potom či ti vrátili starý alebo nie, by ti mohlo byť úplne jedno :shock:
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

z-d-e-n-a
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2433
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2,5T 2008 & V50 2,4i 2005
Participant x 1

#8 Mám chtít původní alternátor?

Příspěvek od z-d-e-n-a »

Však dyť to vychází, ne? Novej 15 klacíčků a po slevě téměř jako cena bez DPH
_________________
V70 2,5T 12/08 - B5254T6, MT Stage2
V50 2.4i 12/05 - B5244S4, AT
EX: V50 T5, 850 T5, V70 TDi
VIDA a VolFCR v Jindřichově Hradci...

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4929
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#9 Mám chtít původní alternátor?

Příspěvek od Romulusw »

Podle mě, je to banda zlodějů :bad:

z-d-e-n-a
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2433
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2,5T 2008 & V50 2,4i 2005
Participant x 1

#10 Mám chtít původní alternátor?

Příspěvek od z-d-e-n-a »

Romulusw píše:Podle mě, je to banda zlodějů :bad:
To je druhá strana věci :green:
_________________
V70 2,5T 12/08 - B5254T6, MT Stage2
V50 2.4i 12/05 - B5244S4, AT
EX: V50 T5, 850 T5, V70 TDi
VIDA a VolFCR v Jindřichově Hradci...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 16
Registrován: 6 roků 5 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: XC60

#11 Mám chtít původní alternátor?

Příspěvek od pekische »

z-d-e-n-a píše:Však dyť to vychází, ne? Novej 15 klacíčků a po slevě téměř jako cena bez DPH
Nevychází, protože ta jednotková cena uvedená na faktuře (12 714,-) je bez DPH. Tedy buď na těch stránkách volvo uvádí už ceny po slevě za vrácení původního dílu nebo nevím...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 16
Registrován: 6 roků 5 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: XC60

#12 Mám chtít původní alternátor?

Příspěvek od pekische »

IgorS píše:No, ak máš 500,- Euro na alternátor, tak potom či ti vrátili starý alebo nie, by ti mohlo byť úplne jedno :shock:
Promiň, ale o tom to přece není...

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 1686
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#13 Mám chtít původní alternátor?

Příspěvek od IgorS »

Pýtal si sa ale, či máš chcieť pôvodný alternátor. Keďže si dal 500,- Euro za nový, či obnovený alternátor, pričom za 80 - 120 Euro sa možno dal zrepasovať ten tvoj pôvodný, neviem čo by si robil s tým pôvodným, keď evidentne v peniazoch problém nie je. Naviac ako sa ukázalo, že servis ten pôvodný použili na vrátenie dodávateľovi ale účtovali ti aj tak cenu plnú = cenu nového alternátora a s tým si tiež nemal problém, keď si si to dal robiť. Pozeral som do cenníka a ten tvoj alternátor 36012619 stojí originál Volvo 522,24 € fungl nový, bez nároku na vrátenie starého. Aspoň za toľko ho môžem kúpiť od dodávateľa. Takže usudzujem, že keď si sa o to nezaujímal dopredu a neriešil výhodnosť, či finančnú stránku investície do alternátora, môže to byť jedno. Ale ak si už mal 500 Euro na alternátor, tak podľa mňa bolo výhodnejšie kúpiť za 530 E nový, starý by ti ostal, ten si mohol dať zrepasovať a zrepasovaný predať alebo ho predať neopravený.
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 16
Registrován: 6 roků 5 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: XC60

#14 Mám chtít původní alternátor?

Příspěvek od pekische »

IgorS píše: tak podľa mňa bolo výhodnejšie kúpiť za 530 E nový, starý by ti ostal, ten si mohol dať zrepasovať a zrepasovaný predať alebo ho predať neopravený.
No přesně takto jsem to chtěl udělat. Bohužel jsem předpokládal, že původní alternátor je uložený v kufru, protože nic neříkali o tom, že ho budou vracet výrobci.,a při převzetí auta jsem to nezkontroloval. Až druhý den ráno otvírám kufr a nic tam uložené není. Tak jim píšu, že bych ten původní chtěl zpět. Oni že OK, že mi ho brátí, pak mi ale do´čují další 4 tis., protože to jim prý naúčtuje výrobce za nevrácený původní díl. No a já se snažím dopátrat, kde jako mají být ty ušetřené 4 tis., když cena bez DPH na faktuře je stejná jako cena bez DPH na inetu.

Pořád věřím, že nejde z jejich strany o úmysl (vrátit výrobci alternátor, uplatnit u něj slevu, ale nenaúčtovat ji zákazníkovi) a že jenom něčemu špatně rozumím.

hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 9882
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#15 Mám chtít původní alternátor?

Příspěvek od hajnej »

pekische píše:
IgorS píše: tak podľa mňa bolo výhodnejšie kúpiť za 530 E nový, starý by ti ostal, ten si mohol dať zrepasovať a zrepasovaný predať alebo ho predať neopravený.
No přesně takto jsem to chtěl udělat. Bohužel jsem předpokládal, že původní alternátor je uložený v kufru, protože nic neříkali o tom, že ho budou vracet výrobci.,a při převzetí auta jsem to nezkontroloval. Až druhý den ráno otvírám kufr a nic tam uložené není. Tak jim píšu, že bych ten původní chtěl zpět. Oni že OK, že mi ho brátí, pak mi ale do´čují další 4 tis., protože to jim prý naúčtuje výrobce za nevrácený původní díl. No a já se snažím dopátrat, kde jako mají být ty ušetřené 4 tis., když cena bez DPH na faktuře je stejná jako cena bez DPH na inetu.

Pořád věřím, že nejde z jejich strany o úmysl (vrátit výrobci alternátor, uplatnit u něj slevu, ale nenaúčtovat ji zákazníkovi) a že jenom něčemu špatně rozumím.
Rozumíš tomu velice správně :ROFL:
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 1686
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#16 Mám chtít původní alternátor?

Příspěvek od IgorS »

pekische píše:Bohužel jsem předpokládal, že původní alternátor je uložený v kufru, protože nic neříkali o tom, že ho budou vracet výrobci.

Pořád věřím, že nejde z jejich strany o úmysl (vrátit výrobci alternátor, uplatnit u něj slevu, ale nenaúčtovat ji zákazníkovi) a že jenom něčemu špatně rozumím.
Pri mojich skúsenostiach so servismi sa bojím toho, že tvoja viera bude v tomto sklamaná, pretože asi presne o to, čo píšeš im išlo. No a preto, že nemám toľko peňazí na alternátor ako ty a mám už svoje skúsenosti so servismi, musel som si alternátor zrepasovať sám.

Ale mám za to, že po správnosti ťa mali informovať o spôsobe opravy vopred a prípadne ti dať aj na výber spôsob opravy, či za protihodnotu starého ti dajú lacnejší alebo v plnej cene nový + vrátia ti starý. Keď to mám v cenníku ako dostupnú položku bez nároku na vrátenie starého alternátora, tak určite je možnosť výmeny aj takým spôsobom, že ti neodoberú starý kus. Znamenáe oni si volili takúto možnosť a nedali ti na výber. Druhá vec je, prečo je u nich cena alternátora bez DPH s protihodnotou starého rovná cene nového bez vrátenia starého a s DPH v Eurách.
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 9882
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#17 Mám chtít původní alternátor?

Příspěvek od hajnej »

Jednoduše jsi jim zaplatil víc, než jsi mohl a oni mají vyšší zisk než by mohli mít.
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#18 Mám chtít původní alternátor?

Příspěvek od kwiko »

Autorizovany servis automaticky vracia alternator do svedska, cena noveho je s podmienkou ze stary vratia, len to bola chyba prijimacieho technika ze tuto informaciu neposunul dalej. podobne ako motor, prevodovka, starter, servoriadenie, ci turbo...

Fíla
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1067
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70R AWD, B5234T4, '98

#19 Mám chtít původní alternátor?

Příspěvek od Fíla »

Protože tady všichni motáte jablka s hruškami, a to bohužel i autorizovaný servis.
Takže:
1) ty jsi nedostal starý díl zpět, protože se jedná o vratný díl a servis má povinnost ho vrátit do Volva, jinak dostane pokutu. To, že jste si to neujasnili před opravou je problém servisu a jejich komunikace s tebou
2) slevu jsi dostal NE proto, že ti nevrátí zpět starý díl, ale proto, že máš auto starší čtyř let. Výše slevy je pak přímo úměrná věku auta a je jak na originální díly, tak na práci.
3) autond a podobné ceníky samozřejmě uvádí cenu dílu bez ohledu na to, jestli je díl vratný nebo ne. Pokud bys trval na vrácení tohoto konkrétního alternátoru, servis by po tobě měl chtít částku 4.426,- Kč včetně dph. To je přesná částka, kterou Volvo naúčtuje servisu, pokud tento díl nebude vrácen. Částka se může měnit dle aktuálního kurzu Eura.
_________________
V70R AWD, B5234T4, M58, 1998, Saffron metallic, Coil On Plug conversion, tuned by VastTuning
XC70 D5 AWD POLESTAR, D5244T10, TF-80SC, 2011, Oyster Grey Pearl; V60 CrossCountry AWD POLESTAR, D5244T21, TF-80SD, 2017, Rich Java

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 16
Registrován: 6 roků 5 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: XC60

#20 Mám chtít původní alternátor?

Příspěvek od pekische »

Nakoupil jsem draze, protože jsem v tomto směru bez zkušeností. Volali mi odpoledne, že alternátor odchází a že jestli jim schválím navýšení ceny opravy. Musmí se ale rozhodnout rychle do čtvrt hodiny prý musí odeslat výrobci objednávku, aby to přišlo druhý den. Ptám se, jestli je jiná možnost, než nový alternátor - oni říkají, že ne. Že sice znali pána co repasoval a věřili mu, ale ten před rokem umřel a teď nikoho nemají, takže jedině nový alternátor. Tak říkám, že když jiná cesta není, tak asi zbytečná otázka a že teda mají alternátor objednat. Protože jsem v autech neznalec, netušil jsem, že alternátor se dá v klidu repasovat. To vše jsem si dohledal až následně. Ale proto jsem jel do autorizáku, protože jsem očekával, že tam mě budou o všech možnostech informovat a že jim půjde především o spokojeného zákazníka. Naivní, teď už vím.

Určitě jsem zaplatil víc, než jsem musel.... nesouhlasím ale, že oni mají zisk větší, než by mohli mít. Pokud se ukáže, že se chovali úmyslně tak, aby mě obrali, tak přišli o zákazníka, který by k nim jezdil pravidelně. Takže spíše i peníze přišli...

Zatím s nimi ještě komunikuji, aby mi celou věc vysvětlili. Naposledy jsem je požádal, aby mi poslali fakturu na ND od výrobce.

hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 9882
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#21 Mám chtít původní alternátor?

Příspěvek od hajnej »

Fíla píše: 1) ty jsi nedostal starý díl zpět, protože se jedná o vratný díl a servis má povinnost ho vrátit do Volva, jinak dostane pokutu. To, že jste si to neujasnili před opravou je problém servisu a jejich komunikace s tebou
Tak to jsem vůbec netušil.
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

Fíla
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1067
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70R AWD, B5234T4, '98

#22 Mám chtít původní alternátor?

Příspěvek od Fíla »

pekische píše: Naposledy jsem je požádal, aby mi poslali fakturu na ND od výrobce.
tak to je hodně naivní požadavek, sorry. To je jako bys chtěl v Tescu, aby ti ukázali fakturu, za kolik kupují rohlíky :D
_________________
V70R AWD, B5234T4, M58, 1998, Saffron metallic, Coil On Plug conversion, tuned by VastTuning
XC70 D5 AWD POLESTAR, D5244T10, TF-80SC, 2011, Oyster Grey Pearl; V60 CrossCountry AWD POLESTAR, D5244T21, TF-80SD, 2017, Rich Java

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 16
Registrován: 6 roků 5 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: XC60

#23 Mám chtít původní alternátor?

Příspěvek od pekische »

Fíla píše:Protože tady všichni motáte jablka s hruškami, a to bohužel i autorizovaný servis.
Takže:
1) ty jsi nedostal starý díl zpět, protože se jedná o vratný díl a servis má povinnost ho vrátit do Volva, jinak dostane pokutu. To, že jste si to neujasnili před opravou je problém servisu a jejich komunikace s tebou
2) slevu jsi dostal NE proto, že ti nevrátí zpět starý díl, ale proto, že máš auto starší čtyř let. Výše slevy je pak přímo úměrná věku auta a je jak na originální díly, tak na práci.
3) autond a podobné ceníky samozřejmě uvádí cenu dílu bez ohledu na to, jestli je díl vratný nebo ne. Pokud bys trval na vrácení tohoto konkrétního alternátoru, servis by po tobě měl chtít částku 4.426,- Kč včetně dph. To je přesná částka, kterou Volvo naúčtuje servisu, pokud tento díl nebude vrácen. Částka se může měnit dle aktuálního kurzu Eura.

ad2/ když jsem se začal dodatečně vyptávat, napsali mi, že na alternátor započítali 20% slevu za auto starší 4 roky a ještě dalších 20% za to, že vrátí původní díl výrobci. Sleva za auto 4+ na mé faktuře viditelně účtovaná je. Sleva za vrácení původního dílu výrobci na faktuře vidět není. Když jsem se na to doptával, napsali, že tato sleva je započítána už v jednotkové ceně na faktuře. Jenomže tato jednotková cena na faktuře (už se slevou, jak oni říkají) je shodná s cenou za stejný díl nabízený na autond.

ad3/ jak tomu má rozumět? na autond tedy uvádí cenu jakou? se slevou 20% za vratný díl, nebo bez ní?
Naposledy upravil(a) pekische dne 23 lis 2017 16:49, celkem upraveno 2 x.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 16
Registrován: 6 roků 5 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: XC60

#24 Mám chtít původní alternátor?

Příspěvek od pekische »

Fíla píše:
pekische píše: Naposledy jsem je požádal, aby mi poslali fakturu na ND od výrobce.
tak to je hodně naivní požadavek, sorry. To je jako bys chtěl v Tescu, aby ti ukázali fakturu, za kolik kupují rohlíky :D

Já vím, však je to žádost. Jen čekám, jestli mi vyjdou vstříc, aby mi ukázali, když mám pochybnosti, že vše účtovali, jak měli.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 16
Registrován: 6 roků 5 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: XC60

#25 Mám chtít původní alternátor?

Příspěvek od pekische »

Asi nejřetelnější bude, když odcituji z jejich emailu:

"Alternátor v kufru nebyl , protože se jedná o náhradní díl , který je zahrnut do systému Exchange (výměnný díl – výrobce nám pošle nový díl a starý pokažený se vrací výrobci zpět ) ,,tomu také odpovídá zvýhodněná cena této skupiny dílů podléhající vrácení a to o 20% a navíc ještě jste dostal slevu na Akci 5+ a to je dalších 20% . Pokud trváte na vyzvednutí starého alternátoru tak v tom nevidím problém ale v tom případě je potřeba uhradit částku 4219 Kč . Tato částka nám bude při nevrácení starého alternátoru doúčtována výrobcem alternátoru. Tento program distribuce ND podléhajícím vyměnému způsobu funguje u všech značek nejen u společnosti Volvo."
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“