Volvo 850 (LPG) - motor chcípne a nejde natočit (nějaký čas)

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 12
Registrován: 7 roků 4 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo 850

#1 Volvo 850 (LPG) - motor chcípne a nejde natočit (nějaký čas)

Příspěvek od FromCzech »

Zdravím,

asi je to blbý dotaz pro někoho kdo má doma věšteckou kouli... ale co :wink:

Poprosil bych nějaký tip, udělalo mi to zatím dvakrát ale není důvod nepředpokládat že to udělá zase. Ještě bych doplnil, že jezdím na LPG, motor 105 kW 1994.

Prvně cca před 4mi týdny, při klidné jízdě městem po vyšlápnutí spojky motor chcípl. Odtlačili jsme auto ze silnice a trochu to zkoumali. Snažili jsme se to natočit opravdu dlouho. Zkoušel jsem relé čerpadla, přívod paliva, odpojit vstřikovače, protočit, pak zase zapojit. Na rozdělovači nebyla jiskra, usoudili jsme, že s tím nic neuděláme, odtáhli auto na laně a když jsme to dotlačili na parkovací místo, zkusil jsem to nastartovat a vše bez problémů - jakože si to auto ze mě dělá srandu.

Pak cca o tři týdny později a 1000 km najeto to udělalo znovu, úplně stejně. Motor nešel natočit a opět nebyla na rozdělovači jiskra (odpojím od cívky a o blok motoru). Auto jsem nechal u silnice, došel zbylých 200m dom pěšky, druhý den bez problémů odjel zbytek cesty :D

TAKŽE, nějaký tip co zkusit až se to stane znovu? Byl jsem v jednom servise, kde mi akorát řekl, že ten starý systém LPG co tam mám neopravují. A navíc, asi nemůžu říci v servise, že zrovna teď to funguje, ale potřebuji to opravit :D

Jeden postřeh jsem ještě nedávno měl, když mi za jízdy (90km/h) přestal táhnout motor, rozsvítila se kontrolka lambdy a auto se přeplo na benzín (otázka několika vteřin) a kontrolka zhasla. Jel jsem pár km na benzín, zkusil přepnout zpátky na LPG a zase pohoda. Jde o to, že v těch případech kdy to chcíplo a už jsem to nenastartoval to bylo vždy u křižovatky takže se to třeba přepnout nestihlo.

Nechápu, že během posledního měsíce nebo jak dlouho na to auto stačila spadnout větev, pak vytekl radiator topení a teď ještě tohle :x

Lambda je vadná dlouhodobě, ale jezdím na LPG tak to moc neřeším. Může zapříčinit, něco takového? Dále mě napadlo, že nějak odchází cívka. Nebo nějaký senzor? Diagnostika (blikací) kdysi hlásila senzor vačkové hřídele a zkoušel jsem, že když ho odpojím, tak nenastartuji. Když pak připojím opět dobrý. Napadlo mě sehnat si nějakou starší cívku, ten senzor a vozit sebou...

Tak kdyby někdo nějaký tip... jinak to povezu do autocentrum AMBO, respektive to tam asi povezu v blízké době určitě, ale ještě potřebuji chviličku jezdit... zrovna se budem stěhovat z bytu :D a už se vidím jak to auto naložené po střechu bordelem budu tlačit z křižovatky :D To auto se totiž řídí Murphyho zákony...

Tak pokud má doma někdo věšteckou kouli... :wink:

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 12980
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#2 Volvo 850 (LPG) - motor chcípne a nejde natočit (nějaký

Příspěvek od raolsa »

Moje věštecká koule říká ten snímač otáček. Může blbnout.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“