aut.prev. xc90 2,5 T rok 2005

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 512
Registrován: 7 roků 4 měsíce
Bydliště: Suchdol nad Lužnicí
Vůz: Ochcávka, LR Free1, Volvo XC90 2,5 T

#1 aut.prev. xc90 2,5 T rok 2005

Příspěvek od Krasty »

Uz druhy den tu procitam vse mozne, ale nenasel jsem, co hledam, tak me prosim matadori, ktery uz tu jsou leta, neukamenujte, ze zakladam dalsi vlakno.

Kdyz prerazuju z P do R, tak se zespodu ozve takove cinknuti a auto sebou malilinko houpne.
Olej v prevodovce je pred vymenou...ma najeto neco koelm 70 tis km.

Mne jen zajima, zda tu vymenu mam udelat (zda je sance, ze to zmizi) nebo jestli je to neco horsiho, abych to proste odvezl (treba k panu Patockovi) a at to "opravi".
Treba to zas tak moc neznamena, opravdu automaty vubec neznam. Manual taky obcas ruzne klapne...zpatecka je prece jen neco, cim se i u manualu testuje zdravi prevodovky

Pri jizde prevodovka radi bez vyrazneho cukani, obcas tedy proklouzne 3 a 4, ale to jsem se tu docetl, ze to uz muze byt potrebou vymeny oleje, repsektive, ze to muze zmizet po vymene.

Oleje je tak jak ma byt, dokonce ma jeste naznak cervene barvy a nesmrdi.

Jak je nutna adaptace? Nekdo tu pise vzdy, nekdo ze ne...chapu to tak, ze ta adaptace na skodu asi neni, ale zda je potreba vzdy po vymene oleje delat.

Diky a jeste jednou se omlouvam, zda to tu uz je popsane...
_________________
VOLVO XC90 2,5 T (LPG) rok 2005 automat; LANDROVER freelander 2,0 Tcie (nafta) 1998; Ochcávka 1,9 tdi 66 kw, rok 2001; Jawa 250 rok 1972; Parez (bez TP), Honda CBR RR fireblade 2002
Bylo: sice ne Volvo, ale s tezkym srdcem v 11/2021 odchod Civica
Diagnostika k dispozici

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 512
Registrován: 7 roků 4 měsíce
Bydliště: Suchdol nad Lužnicí
Vůz: Ochcávka, LR Free1, Volvo XC90 2,5 T

#2 aut.prev. xc90 2,5 T rok 2005

Příspěvek od Krasty »

..takze si asi odpovim sam:
nechat si vymenit olej a provest adaptaci a pak az resit pripadne problemy?
_________________
VOLVO XC90 2,5 T (LPG) rok 2005 automat; LANDROVER freelander 2,0 Tcie (nafta) 1998; Ochcávka 1,9 tdi 66 kw, rok 2001; Jawa 250 rok 1972; Parez (bez TP), Honda CBR RR fireblade 2002
Bylo: sice ne Volvo, ale s tezkym srdcem v 11/2021 odchod Civica
Diagnostika k dispozici

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 333
Registrován: 11 roků 10 měsíců
Vůz: S 80 2,4b 125kw

#3 aut.prev. xc90 2,5 T rok 2005

Příspěvek od Jasko »

Určite olej vymeň výmenny interval 60tis ale cinkanie ti olej nevyrieši to bude skor niektora poloos pripadne tisichran uhlovka možno hydromenič silenblok takže hor sa do servisu ku niekomu kto to vie diagnostikovať Volvo mechanikov je tu dosť.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 512
Registrován: 7 roků 4 měsíce
Bydliště: Suchdol nad Lužnicí
Vůz: Ochcávka, LR Free1, Volvo XC90 2,5 T

#4 aut.prev. xc90 2,5 T rok 2005

Příspěvek od Krasty »

Takze konecne doslo k proplachu oleje v aut.prevodovce...nakonec jsem to zvladnul sam...vcetne aditiv pred a do noveho oleje.
Byl uz tam celkem zaneradenej olej. Proplach jsem delal tak dlouho, dokud netekl krasne ruzovej olej a pak jsem stejne dal jeste jednou 2 litry.
Tez jsem pak zkontorloval spravnou hladinu.

Na kvalite razeni se to trochu zlepsilo oproti stavu pred vymenou, ale stejne stale prokluzuje uz prevazne jen na 3. rychl.stupen. Je to jako kdyz prokluzuje spojka u manualu. Otacky vyleti cca o 500 vys nez by to melo byt a auto jakoby ztrati tah i kdyz motor "rve" a po chvilce ca 3-5 vterin) to klesne na spravne otacky dle rychlosti a auto pak zabira svizneji... To kdyz tomu trochu prislapnu na tu trojku.
Pri rucnim prerazovani se to deje jen sporadicky.

Zadne skubani, zadne vyskakovani rychlosti, apod.

Vim, ze takto teoreticky dokaze odpovedet asi malokdo, ale nemyslim si, ze by to mel byt nejaky exoticky problem...

Hlavne, jeslti to mam resit, ze by se mohlo posrat neco vic a nebo jeslti se s tim da jezdit.

Diky
_________________
VOLVO XC90 2,5 T (LPG) rok 2005 automat; LANDROVER freelander 2,0 Tcie (nafta) 1998; Ochcávka 1,9 tdi 66 kw, rok 2001; Jawa 250 rok 1972; Parez (bez TP), Honda CBR RR fireblade 2002
Bylo: sice ne Volvo, ale s tezkym srdcem v 11/2021 odchod Civica
Diagnostika k dispozici
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“