Jaké tlumiče na S80 II ?

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 95
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 II Executive 09 D5 136kW AT

#26 Jaké tlumiče na S80 II ?

Příspěvek od vztekloun »

njn, nějak mi přijde, že jak autoservis vidí, že je zákazník spokojený a ochotný do auta investovat, tak se ho hned při dalším servisu snaží co nejvíc podojit. Není se pak čemu divit, že si lidi vozí vlastní díly. A je jedno zda jsou autorizovaný nebo ne. Příklad: Přední tlumič na moji S80 je ve skutečnosti Sachs, který je běžně k sehnání za 1.800 - tak v autorizovaném servisu za něj chtějí 6.000 a v neautorizovaném servisu téměř 5.000
Už jsem si tak nějak zvyknul, že přijedeš poprvé do autoservisu, tak chtějí udělat dojem a je vše OK, no a přijedeš podruhé, tak tě oškubou. Jeden neautorizovaný servis mi minule účtoval za vzduchový filtr 600Kč a nyní přes 1.000Kč a aby se neřeklo, tak ještě pár dílů navíc přihodil..
Tak asi nezbývá, než servisy prostě střídat..

A ano, chápu že vydělávat se musí a nevadí mi zaplatit za díly, ale marže nad 40% je nad mojí toleranci..
Samozřejmě - čest výjimkám! - ale moc jich není..
_________________
sbohem koncerne, konečně pořádné vozítko..
S80 II Executive RSE 09, D5 136kW AT, chip 165kW - 225hp, 480Nm - VolvoTune Stage2

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 95
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 II Executive 09 D5 136kW AT

#27 Jaké tlumiče na S80 II ?

Příspěvek od vztekloun »

No tak že dle chování servisu to chyba nebyla. Nejdříve jsem vedoucímu zavolal - telefon mi vytípnul omluvnou SMkou že nemůže mluvit. Následně jsem mu napsal email s žádostí o vysvětlení jak to je s mými pseudonivomaty - email mu došel, odpověď žádná. Nakonec jsem si jel do servisu do skladu koupit originál horního uložení a koho neptokám, no přeci pana vedoucího. Pan Sládek se na mě koukne, pozdraví a rychle bere čáru..

No nemá smysl se snažit vydávat další energii. Tak že autoservisu AUTO STAIGER přeji hodně štěstí na hejly, kterým několikanásobně zdraží cenu opravy, ale já se mezi ně řadit nebudu..
_________________
sbohem koncerne, konečně pořádné vozítko..
S80 II Executive RSE 09, D5 136kW AT, chip 165kW - 225hp, 480Nm - VolvoTune Stage2

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#28 Jaké tlumiče na S80 II ?

Příspěvek od Krystof P. »

Koukám že poslední a taky jedinej autorizák na kterej se obracet je už asi jen Kurtz co ?

Po tom co jsem zkouknul práci všemožnejch ověřenejch kutilů, tak už si dělám všechno sám a co nezvládnu, tak nechám udělat tam...

Hrozně mě zklamalo, že i u marry (nevim jakou vinu na tom nese on sám, nebo ta bejvalá pochybná banda jeho "mechaniků") i u Krause, u kterejch jsem byl předtim docela spokojenej jsem našel prasárny, který by snad neudělal ani franta z vesnice co spravuje traktory a škodovky.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 95
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 II Executive 09 D5 136kW AT

#29 Jaké tlumiče na S80 II ?

Příspěvek od vztekloun »

jakmile šikovný člověk přibere někoho k sobě, tak je to problém. Je jedno jestli je to automechanik, maloobchodník, právník, doktor.. prostě uhlídat bandu lidí, kteří chtěj nejlépe vše ošulit není jednoduché. Sám patřím mezi lidi a znám dost podobných, kteří se zbavili desítek zaměstnanců a začali opět provozovat svou živnost pouze sami s jedním či dvěma kolegy a jsou spokojeni a hlavně si nekurví dobré jméno které si budovali spoustu let. Ono je totiž kolikrát lepší raději zdražit cenu za své služby aby klientů bylo přiměřeně a člověk neměl potřebu se rozrůstat..
_________________
sbohem koncerne, konečně pořádné vozítko..
S80 II Executive RSE 09, D5 136kW AT, chip 165kW - 225hp, 480Nm - VolvoTune Stage2

PetrXC70
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4733
Registrován: 5 roků 1 měsíc
Bydliště: Kamenice
Vůz: XC 70 2.4D 2010
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

#30 Jaké tlumiče na S80 II ?

Příspěvek od PetrXC70 »

Ahoj, můžu se zeptat, to uložení zadních tlumičů bude stejný i pro XC70? Nikde ho totiž nemůžu najít... Díky
_________________
XC70 2010 151kw/420NM

Jakub Svoboda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5115
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

#31 Jaké tlumiče na S80 II ?

Příspěvek od Jakub Svoboda »

A já ho našel !!! Takže se rád podělím. To samé ve Volvo krabičce stojí 1100Kč.

https://autodilos.cz/lozisko-pruzne-vzpery-lemforder-3176501
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“