Problém s elektrikou po zahřátí - V70 D5 AT 2004

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 53
Registrován: 12 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha 9 - Horní Počernice
Vůz: Volvo V70 D5 AT, 2002/2003

#1 Problém s elektrikou po zahřátí - V70 D5 AT 2004

Příspěvek od bitovod »

Zdravím,

pořídil jsem si novější Volvo - V70 D5 AT, rok výroby 2004, najeto cca 250k+, lehce oťukaná. Auto kosmeticky slušné, startuje na první šťouch, převodovka řadí hezky.

Dneska jsem zkysnul v koloně (Praha, přejezd ze Zahradního města do Letňan po Průmyslové, to vše v půl páté odpoledne, klasika) a začaly se dít divný věci.

Převodovka začala odřazovat při popojíždění a dobržďování (asi Neutral Control) po zahřátí trochu tvrději. Pak jsem se konečně dostal do kopce, a automatka podřazovala, nadřazovala, otáčky docela poskakovaly, prostě chaos. Vzhledem k tomu, že jsem měl puštěné rádio, tak jsem přeslechnul první symptomy, ale jakmile to začalo koktat, vypnul jsem ho a slyšel, že někde pod palubkou u řidiče naprosto chaoticky cvrlikají relátka.

Kopec jsem nějak vyjel, ale nahoře mi začala problikávat palubka až zdechla úplně - nechodilo vůbec nic, budíky, kontrolky, nechodily blinkry (netuším, jestli jsem aspoň svítil), jen motor šel klidně a pravidelně, automatka se chovala, jako kdyby prokluzovala, velmi měkké rozjezdy, hodně pomalé řazení a tak podobně. Palubní počítač hlásil něco o omezené funkci, ale ještě pořád neumím švédsky a češtinu jsem tam nahrávat zatím nenechával. Dojel jsem k bazénu, auto zaparkoval a chtěl ho zamknout - a nic. Úplně mrtvý auto.

Chtěl jsem to zkusit natočit, rozsvítila se jen kontrolka motoru, když jsem zkusil startovat, startér točil motorem (shodou okolností dneska nová baterka), ale protože nic nechodilo, nenastartovalo to. Vyndal jsem klíček, ale nedalo mi to, zkusil jsem to znovu - a palubka najela, jako by se nechumelilo, a start na první škrt.

Nechal jsem to blafat a poslouchal - a za chvíli za se cvakání relátek, probliknutí palubky a pak tma. A pak zase nešlo zamknout a tak. Vyndal jsem baterku, nechal auto chvíli odpočinout, připojil baterku - auto najelo bez problémů, ale po nastartování zase tak minuta, pak cvakání relátkama a tma.

Abych to rozdejchal, vyprdnul jsem se na to, auto nějak zamknul a šli jsme si zaplavat, kvůli tomu tam taky jezdíme.

Když jsme se po dvou hodinách vrátili (samozřejmě z plavání bylo prd, když člověk furt myslí na chcíplý auto, co ho má doma čtyři dny), zkusil jsem to natočit, že bych to alespoň pomalým přejezdem odvezl domů (cca 14km). Ale ono to najednou bez keců jelo, bez problémů, bez cvakání, bez zaškobrtnutí, automatka řadila měkce, žádnej problém, chybový hlášky zmizely.

Co s tím? Možný problémy? Nevím, souvisí to se zahřátím, nebo to byla náhoda? Souvisí to s novou baterkou? Odchází automat a po zahřátí někde něco přetíží? Naprosto netuším, čeho se chytit - nemáte někdo tip?

Zítra to asi vezmu do bazaru, odkud ho mám, když jsem jim to popisoval do telefonu, byli celkem vstřícní, tak ať si s tím na diagnostiku zajedou sami (a za svoje). Průšvih je, že mám na pátek naplánovaný nějaký v podstatě neodvolatelný ježdění, Praha - Budějky, pojedu večer, jen s desetiletou dcerou, a když se mi to takhle vysere ve Votičáku, tak se osypu blahem a hodina navíc na vystydnutí auta (pokud to bylo tím) by byla asi to nejmenší.

Nepotkal jste někdo něco podobného? V podstatě mi jde o to, jestli to má servis toho bazaru řešit (platit to fakt nechci), nebo jestli jim to mám vnutit zpátky.

Díky za každou dobrou radu, času nemám úplně nazbyt...

Bit
_________________
VOLVO V70 D5 AT, 2002/2003
VOLVO 850 1996 2.5TDi, automat
(bylo: francouzské taxi VOLVO V70 II D5 AT, 2004, ještě že už je zpátky u prodejce...)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 53
Registrován: 12 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha 9 - Horní Počernice
Vůz: Volvo V70 D5 AT, 2002/2003

#2 Problém s elektrikou po zahřátí - V70 D5 AT 2004

Příspěvek od bitovod »

Jak tak pročítám fórum, může jít o infarkt??? https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=54&t=50867
_________________
VOLVO V70 D5 AT, 2002/2003
VOLVO 850 1996 2.5TDi, automat
(bylo: francouzské taxi VOLVO V70 II D5 AT, 2004, ještě že už je zpátky u prodejce...)

GDPR_user

#3 Problém s elektrikou po zahřátí - V70 D5 AT 2004

Příspěvek od GDPR_user »

Vadná jednotka CEM kontaktuj @d5t5.com
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“