Nelze nastartovat XC60

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 29
Registrován: 8 roků
Bydliště: Broumov
Vůz: Volvo XC60 D5, XC60 II D5, V 90 D3

#1 Nelze nastartovat XC60

Příspěvek od Vinca »

Vlastním XC60 již nějakou dobu bez zásadních problémů až do dnes (ten samý problém se mi již objevil před třemi týdny, poté vše v pohobě). O co se vlastně jedná, zastavil jsem a již jsem auto nenastartoval. Auto točí, nádrž je plná, přesto palivoměr ukazuje prázdno a podávací čerpadlo nedodává naftu k vysotlakému čerpadlu na motoru. Poprvé jsem párkrát zahýbal autem a naskočilo po cca.15min opakovaného startovámí, nyní však nic.
Provedl jsem tyto úkony kontrola pojistek OK, odpojení baterie na 10min a opětovné připojení-nic, odpojení a opětovné zapojení všech konektorů na motoru a příslušenství-nic, nový palivový filtr, nový olej a stále nic.
Prosím o radu jak se dostat k podávacímu čerpadlu, nebo který konektor pod zadní sedačkou je k čerpadlu.
Díky za pomoc

GDPR_user

#2 Nelze nastartovat XC60

Příspěvek od GDPR_user »

Vinca píše:Vlastním XC60 již nějakou dobu bez zásadních problémů až do dnes (ten samý problém se mi již objevil před třemi týdny, poté vše v pohobě). O co se vlastně jedná, zastavil jsem a již jsem auto nenastartoval. Auto točí, nádrž je plná, přesto palivoměr ukazuje prázdno a podávací čerpadlo nedodává naftu k vysotlakému čerpadlu na motoru. Poprvé jsem párkrát zahýbal autem a naskočilo po cca.15min opakovaného startovámí, nyní však nic.
Provedl jsem tyto úkony kontrola pojistek OK, odpojení baterie na 10min a opětovné připojení-nic, odpojení a opětovné zapojení všech konektorů na motoru a příslušenství-nic, nový palivový filtr, nový olej a stále nic.
Prosím o radu jak se dostat k podávacímu čerpadlu, nebo který konektor pod zadní sedačkou je k čerpadlu.
Díky za pomoc
Spíš bych zkusil odpojit a připojit konektory z CEM

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 29
Registrován: 8 roků
Bydliště: Broumov
Vůz: Volvo XC60 D5, XC60 II D5, V 90 D3

#3 Nelze nastartovat XC60

Příspěvek od Vinca »

Kde to najdu, hned to zítra zkusím. Jinak mám D5 151kW 2010, zkusil jsem i druhý klíč pro případ vadného imobilizéru.

GDPR_user

#4 Nelze nastartovat XC60

Příspěvek od GDPR_user »

Pokud se nepletu tak nad nohama spolujezdce.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 29
Registrován: 8 roků
Bydliště: Broumov
Vůz: Volvo XC60 D5, XC60 II D5, V 90 D3

#5 Nelze nastartovat XC60

Příspěvek od Vinca »

Pokud je to pojistková skříňka pod schránkou u spolujezdce s označením B, ano zkontroloval jsem všechny pojistky, hlavně pojistku č.13 a odpojil klips na cca.1min(tak to je snad ono)

GDPR_user

#6 Nelze nastartovat XC60

Příspěvek od GDPR_user »

Vinca píše:Pokud je to pojistková skříňka pod schránkou u spolujezdce s označením B, ano zkontroloval jsem všechny pojistky, hlavně pojistku č.13 a odpojil klips na cca.1min(tak to je snad ono)
Není tam mrtě konektorů??

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 29
Registrován: 8 roků
Bydliště: Broumov
Vůz: Volvo XC60 D5, XC60 II D5, V 90 D3

#7 Nelze nastartovat XC60

Příspěvek od Vinca »

Jsou tam dvě pojistková plata ale poměrně přehledné. Stalé mi vrtá hlavou to čerpadlo, mohlo by to dělat ale i tlakové čidlo pro nizko tlak na vysokotlakém čerpadle. Pokud si to dobře myslím jeden snímač ja na nízký tlak a druhé na vysoký. Do poruchy jsem napociťoval žádné problémy např. nedostatečné plnění naftou, hladinoměr Ok.
Pokud startuju déle postupňě standartně zhasnou všechny kontrolky i to vypadá na to, že je to OK.

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#8 Nelze nastartovat XC60

Příspěvek od mr1 »

Co na to počítač?
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 29
Registrován: 8 roků
Bydliště: Broumov
Vůz: Volvo XC60 D5, XC60 II D5, V 90 D3

#9 Nelze nastartovat XC60

Příspěvek od Vinca »

Mám domluveno na zítra, mě vida nic nekázala, jak jsem již psal při startování zhasne i Systém řízení emisí (zančka motoru)

GDPR_user

#10 Nelze nastartovat XC60

Příspěvek od GDPR_user »

Vinca píše:Mám domluveno na zítra, mě vida nic nekázala, jak jsem již psal při startování zhasne i Systém řízení emisí (zančka motoru)
Pokud máš VIDA tak proč se nepodíváš na tlak v Railu?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 29
Registrován: 8 roků
Bydliště: Broumov
Vůz: Volvo XC60 D5, XC60 II D5, V 90 D3

#11 Nelze nastartovat XC60

Příspěvek od Vinca »

Měl jsem dvě diagnostiky Vidu a Delphi ani jedna nenahlásila žádnou chybu, vyzkoušel jsem všechny tlaková čidla, relé, egr, dpf filtr a nic, podávací čerpadlo nedodáví naftu z nádrže. Jsem amatér, tak mi nezbyde nic jiného než se ostudně nechat odvést do servisu. To jsem v životě z žádným autem takto ostudně nedopadl.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 29
Registrován: 8 roků
Bydliště: Broumov
Vůz: Volvo XC60 D5, XC60 II D5, V 90 D3

#12 Nelze nastartovat XC60

Příspěvek od Vinca »

No tak opraveno, špatný kontakt na svorkovnici umístěný na levé polovině nádrže. Nejprve jsem šel po čerpadle které je na pravé straně nádrže s negativním výsledkem tak jsem šel po kabelech až k dané svorkovnici. Poté jsem zvolal euréka. Hlahně bych chtěl poděkovat všem co zde umísťují své poznatky a opravy je to velké plus.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“