Volvo V70XC problém s elektrikou

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Vapik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2913
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha - Opava
Vůz: Volvo XC90 V8 + LPG 2005

#1 Volvo V70XC problém s elektrikou

Příspěvek od Vapik »

Ahoj, chtěl bych někoho znalého poprosit o nasměřování k řeší následujícího problému.
Auto přes víkend stálo, včera večer jsem nastartoval a vyjel, najednou jsem si všiml, že svítí rezerva paliva, což samo osobě bylo zvláštní. I když jezdím na lpg udržuji stav benzínu cca na půlce. Zajel jsem na benzínku nabral jsem 20 litrů a ručička pořád přilepená na minimu a i palubní pc ukazuje dojezd ---. Napadlo mě, že by to mohlo být tím, že se palivoměr moc nehýbe a tím pádem trimr v palivoměru bude mít opálenou dráhu v oblasti kolem půlky nádrže. Zkoušel jsem tedy všemožně vjíždět na kopec čumákem i couváním vždy jsem ve sklonu vypnul motor, počkal a nastartoval jestli se projeví nějaká změna a nic. Naopak jsem přišel na to, že společně s palivoměrem přestala svítit zpátečka i zadní mlhovka, kontrolka mlhovky se na palubovce rozsvítí, pojistky v pořádku, relátka jsem letmo zkontroloval a "pohýbal" s nimi.
Pokud by někoho něco napadlo budu vděčný.

GDPR_user

#2 Volvo V70XC problém s elektrikou

Příspěvek od GDPR_user »

nejspíš REM jednotka.Kontaktuj někoho z @d5t5.com

Vapik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2913
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha - Opava
Vůz: Volvo XC90 V8 + LPG 2005

#3 Volvo V70XC problém s elektrikou

Příspěvek od Vapik »

Ahoj tak bych to uzavřel vše již funguje jak má. Odzkoušeno cca týden a závada se již nevrátila. Vyčistil jsem vývody všech relátek a během toho jsem měl odpojenou baterku aby jsem ji nabil. Po opětovné montáži vše již funguje jak má. Tak snad to byl jen špatný kontakt.

Jarda.JM
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 524
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Brno - Hodonín
Vůz: XC70 D5 AWD 2003

#4 XC70 problém s elektrikou palivoměr na nule

Příspěvek od Jarda.JM »

Mám na mojí XC70 problém s palivoměrem. Z ničeho nic padl na NULU a už se nezvednul.
Nevím, jestli jsem mu "nepomohl", když jsem zapomněl odopojit baterii v karavanu a zapojil konektor tažného. Karavanová baterie je přes konektor spojena s mlhovým světlem.
Když se mi to podařilo udělat Oplovi, tak se pouze rozsvítila mlhovka nic se nedělo.
Někde na fóru jsem si přečetl, že u Volva couvačka, zadní mlhovka a palivoměr mají po elektrické stránce cosi společného. Podrobnosti netuším.
Máte někdo představu co se mohlo stát?
_________________
XC70 D5 120kW AWD Automat 2003

Jarda.JM
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 524
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Brno - Hodonín
Vůz: XC70 D5 AWD 2003

#5 XC70 problém s elektrikou palivoměr na nule

Příspěvek od Jarda.JM »

Jarda.JM píše:Mám na mojí XC70 problém s palivoměrem. Máte někdo představu co se mohlo stát?
:( Nikdo neví?
_________________
XC70 D5 120kW AWD Automat 2003
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“