Svítí kontrolka málo brzdové kapaliny

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 31
Registrován: 13 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha

#1 Svítí kontrolka málo brzdové kapaliny

Příspěvek od rimsy »

Začala mi poblikávat kontrolka "málo brzdové kapaliny". Jel jsem koelm servisu, tak se jen v duchurikal aby kvuli tomu nemuseli vymenit pul motoru :). V autor. servisu mi rekli, ze pravdepodobne je to kvuli spatnemu spojkovemu valecku, a ze to resi vymenou celeho valecku, s tim je ale spojena demontaz cele prevodovky. Oprava by byla cca 13 tis. Zatim s tim pojedu, ale planuji to vyresit.
Otazka - setkal se stim nekdo?
_________________
Volvo S 60 2,4 D5, 136 kW

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#2 Svítí kontrolka málo brzdové kapaliny

Příspěvek od kwiko »

no treba pozriet kadial sa straca. V autorizaku ti nacrtli tu najhorsiu moznost. Uniky su celkovo zriedkave, tak si netrufnem zovseobecnovat. dolej a dalej to pozoruj... jedna z moznosti (ta najoptimistickejsia) je ze sa ti len zodrali platnicky, tak ti klesla hladina, co je normalna vec (ajked od min po max je rozmedzie od novych platniciek-kotucov po min ked je vsetko k.o...)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 31
Registrován: 13 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha

#3 Svítí kontrolka málo brzdové kapaliny

Příspěvek od rimsy »

Desticky jsou po 3 mesice vymene a pry je tam par kapek, snad u te prevodovky, ale nevi presne. Tak se chci zeptat, jestli nekdo tohle mel a zda to vydrzi jeste chvili.. Rekli mi, ze me to muze nekde nechat, nebo s tim muzu jezdit jeste pul roku
_________________
Volvo S 60 2,4 D5, 136 kW

iconek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 204
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Mělník
Vůz: Volvo V70 II D5 2002 a V40 2,0 1997

#4 Svítí kontrolka málo brzdové kapaliny

Příspěvek od iconek »

A brzdovka tam fyzicky je?pokud to poblikávalo, dolij a uvidíš.Zrovna neřešit brzdy bych nedělal.Kdyby mi nestíraly stěrače, budiž.Ale brzdy........ :shock:
_________________
Volvo V70 II D5 2002 120kw a doufám že rychle neumře.
Volvo V40 1997, 2,0 LPG 103 Kw v aftómatu :D .
Volvo 850 Tdi

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 31
Registrován: 13 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha

#5 Svítí kontrolka málo brzdové kapaliny

Příspěvek od rimsy »

iconek píše:A brzdovka tam fyzicky je?pokud to poblikávalo, dolij a uvidíš.Zrovna neřešit brzdy bych nedělal.Kdyby mi nestíraly stěrače, budiž.Ale brzdy........ :shock:
V servisu mi brzdovku dolili zdarma s tim, ze se pak provede oprava/vymena viz vyse...
_________________
Volvo S 60 2,4 D5, 136 kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 39
Registrován: 8 roků 2 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: XC70 2,4 D5

#6 Svítí kontrolka málo brzdové kapaliny

Příspěvek od Bilajz »

Začala mi poblikávat kontrolka se stejným zněním. Vždy když jedu z kopce a zatáčím doprava. A když jsem na chvíli zastavil na benzínce, kdy auto stálo do kopce, tak z pod pravého kola trochu něco vyteklo. Když stojím na rovině, tak neteče nic. Když jedu jakkoli jinak než z kopce doprava, tak taky nic nesvítí. XC70 je dole zadeklovaná, takže vidím prd.
Co s tím? Dolít brzdovku? DOT4+ jako je uvedeno v manuálu?
Do servisu určitě musím, ale jsem teď na dovolené na Šumavě (u Vimperka), tak to musím týden nějak přežít. Co vy na to?
_________________
Je: XC70 2.4D5 136 kW 2006
Bylo: V40 1.9TD 85 kW 2003

dumi.cz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3330
Registrován: 10 roků 2 měsíce
Bydliště: Štěpánovice
Vůz: V70 '97 B5254T@192PSI Black | 850 '95

#7 Svítí kontrolka málo brzdové kapaliny

Příspěvek od dumi.cz »

Ja ti nevim. Brzdy jsou brzdy. Jeatli ti neco tece z kola nepodcenoval bych to. Ale.zase.by to podle.me.teklo porad nezavisle na.naklonu auta. Zkoukni kolik mas kapaliny aa jestlu se ti dela.louze muzes to omrkniut tak ze subdas kolo. mel bys videt na brzdy. Ona takova praskla hadicka =peral na.podlaze za jizdy nic.moc. vetainou mrcha funguje kdyz brzdis trosku a rupne az kdyz dupnes fest...

Me treba jednou brzda tekla. Teklo to na sroub drzalu brzdice a ten se mi za jizdy povolil a vypad. Nastwsti to byl.ten spodni. Bez to horni brzdic se kusnul do kola a bylo vymalovano. Navsteva protismeru by me neminula......

Takze asi tak k tomu ze to musi nejak vydrzet :-)
_________________
V70 '97 B5254T@192PSI Black - Vlk
850 `95 B5252S - Prezident
850 `96 B5252S WAGON A/T Webasto - Myslivec
850 '96 D5252T combi - Daisy

dumi.cz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3330
Registrován: 10 roků 2 měsíce
Bydliště: Štěpánovice
Vůz: V70 '97 B5254T@192PSI Black | 850 '95

#8 Svítí kontrolka málo brzdové kapaliny

Příspěvek od dumi.cz »

Jeste dodam ze to taky muze bejt jen.tim ze se ti sjeli desticky takze v piatkqch je vic kapaliny a tim padem je mene v nadrzce. A pri nakloneni auta v zatacka sepne snimac. Celkem bezna vec. zjistil.bych co je ta louzicka. Je to.mastny? Nebo.kluzky?
_________________
V70 '97 B5254T@192PSI Black - Vlk
850 `95 B5252S - Prezident
850 `96 B5252S WAGON A/T Webasto - Myslivec
850 '96 D5252T combi - Daisy

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4899
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#9 Svítí kontrolka málo brzdové kapaliny

Příspěvek od Romulusw »

Je to přesně jak píše dumi.
1. sjely se desky a klesla hladina - dolít a čekat

2. někde to teče, spojkový válec na ložisku (bude to vidět na spodním deklu motoru, případně na podlaze garáže), nebo někde brzdy (bude to někde na kole mokrý) - po dolití to zase začne brzy svítit, v případě spojky bude pedál jak když šlápneš do houna, ale dá se dolít našlapat (odvzdušní se to samo) a dá se s tím zase chvíli jezdit (než to vykape, trvá to řádově dny, podle toho jak je ta manžeta zpuchřelá, dával jsem zde někde fotky, taky se mi to stalo)

https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=54&t=47553

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 39
Registrován: 8 roků 2 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: XC70 2,4 D5

#10 Svítí kontrolka málo brzdové kapaliny

Příspěvek od Bilajz »

Auto přes noc stálo, žádný další únik, stejně jako dneska přes v mírném svahu. Hláška se rozsvítí to jen při plném zatočení doprava a z kopce dolu, po srovnání zase zhasne. Hladina v nádržce je nad min. Koupil jsem brzdovku a před každým vyjetím budu kontrolovat. Díky za rady.
_________________
Je: XC70 2.4D5 136 kW 2006
Bylo: V40 1.9TD 85 kW 2003

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 39
Registrován: 8 roků 2 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: XC70 2,4 D5

#11 Svítí kontrolka málo brzdové kapaliny

Příspěvek od Bilajz »

dumi.cz píše:Jeste dodam ze to taky muze bejt jen.tim ze se ti sjeli desticky takze v piatkqch je vic kapaliny a tim padem je mene v nadrzce. A pri nakloneni auta v zatacka sepne snimac. Celkem bezna vec. zjistil.bych co je ta louzicka. Je to.mastny? Nebo.kluzky?
Bylo to lehce mastný, kluzký neee.
_________________
Je: XC70 2.4D5 136 kW 2006
Bylo: V40 1.9TD 85 kW 2003
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“