850 únik chladiva klimatizace do kabiny. Výparník?

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#1 850 únik chladiva klimatizace do kabiny. Výparník?

Příspěvek od dali »

Myslím že bych pomalu moh založit topik 850 mě sere! :evil:
Ani jsem se ještě nestih dostat na výměnu radiátoru a máme tu další vrtoch tohodle fajn auta. Z ventilace se na mě začly valit mračna chladiva klimatizace... spolu s olejem a fluorescenčním barvivem na čelním skle, je to fakt mňamka :bad: Kde mám hledat příčinu? Asi výparník?
.....Kolik taková věc stojí? Originál, druhovýroba? Má cenu dávat jetej originál (zdroj bych měl)? Má cenu nechávat ten původní třeba zavařit? Už jsem si celkem zvyk do toho auta rvát nemalý prachy, ale fakt mě nebaví vyhazovat za něco co nemá vliv na výkon nebo jízdní vlastnosti... Takže když s tím půjde vyj*bat nějak levně, budu rád.
Naposledy upravil(a) dali dne 08 kvě 2012 18:46, celkem upraveno 1 x.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 80
Registrován: 14 roků 6 měsíců
Vůz: 850 T5 kombi 96' red
Bydliště: Praha

#2 850 únik chladiva do kabiny. Výparník?

Příspěvek od jony »

dali píše:Myslím že bych pomalu moh založit topik 850 mě sere! :evil:
Ani jsem se ještě nestih dostat na výměnu radiátoru a máme tu další vrtoch tohodle fajn auta. Z ventilace se na mě začly valit mračna chladiva... Kde mám hledat příčinu? Asi výparník?
.....Kolik taková věc stojí? Originál, druhovýroba? Má cenu dávat jetej originál (zdroj bych měl)? Má cenu nechávat ten původní třeba zavařit? Už jsem si celkem zvyk do toho auta rvát nemalý prachy, ale fakt mě nebaví vyhazovat za něco co nemá vliv na výkon nebo jízdní vlastnosti... Takže když s tím půjde vyj*bat nějak levně, budu rád.
Jedině nový a ještě bych vyměnil čidlo teploty, jinak můžeš taky ty výměníky měnit 3 jako já :angel:

edit: není to výparník ale výměník alias radiátor :)
_________________
je a bude: Volvo 850 "pure" T5 estate '96 red

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#3 850 únik chladiva do kabiny. Výparník?

Příspěvek od dali »

jony píše: Jedině nový a ještě bych vyměnil čidlo teploty, jinak můžeš taky ty výměníky měnit 3 jako já :angel:
Díky :good: . Který čidlo konkrétně? Interiérový? Kde se nachází, tuším někde na vršku B-sloupku?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 80
Registrován: 14 roků 6 měsíců
Vůz: 850 T5 kombi 96' red
Bydliště: Praha

#4 850 únik chladiva do kabiny. Výparník?

Příspěvek od jony »

čidlo teploty u motoru. Na palubce může ukazovat střed ale může dávat jiné hodnoty(to byl můj případ). Ten únik chladiva(smrdí to po fridexu a valí se bílej kouř mřížkama) může být jen částečnej (praskne jen trošku radiátor v norní části a v expanzce je třeba jen na dně, mokro pod pedálama) a nebo plný program s fridex saunou (praskne to fest po celé délce výměníku, z mřížek jde vařící pára co kondenzuje na všem v interiéru a expanzka je prázdná). Lepší je ta první varianta :D
_________________
je a bude: Volvo 850 "pure" T5 estate '96 red

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#5 850 únik chladiva klimatizace do kabiny. Výparník?

Příspěvek od dali »

2 jony: zeditoval jsem příspěvek... Blbě jsem se vyjádřil. Jedná se o náplň klimatizace, nikoli nemrzku z topení (ta mi chčije BTW taky, ale tam už vím že je to z radiátoru). To čidlo zní zajímavě. Celkově mi přijde že je u toho auta od samýho začátku pod kapotou hroznej žár, ikdyž je teplota na teploměru pořád vzorně ve vodorovný poloze...
Možná to zkusit změřit tím infra bezdotykovým teploměrem?

Edit 2... když o tom tak přemejšlím, možná páru z fridexu mylně pokládám za chladivo z klimy... protože je pravda, že kompresor spíná v normálních intervalech o čemž by se mu při nedostatku chladiva asi mohlo zdát.....
Skondenzovanej zelenej fridex si taky snadno můžu splést s tím barvivem z klimy...
Nic, zkusím vyměnit radiátor a pak se uvidí....

Fíla
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1067
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70R AWD, B5234T4, '98

#6 850 únik chladiva klimatizace do kabiny. Výparník?

Příspěvek od Fíla »

Určitě dej nový, jinak můžeš, pokud budeš mít smůlu, za chvíli měnit znova. Je stejný jako na první 70ky, dá se sehnat náhrada z druhovýroby za cca 2 - 2,5 tisíce, ale i origimál, co jsem zjišťoval, není nijak výrazně dražší. Akorát se musí demontovat celá palubka, z čehož mají mechanici opravdu radost. Zase se to dá využít k odvrzání palubky za použití opravné sady. Ale to vrzání je hlavně problém u V70.

Edit: mluvím o výparníku klimy
_________________
V70R AWD, B5234T4, M58, 1998, Saffron metallic, Coil On Plug conversion, tuned by VastTuning
XC70 D5 AWD POLESTAR, D5244T10, TF-80SC, 2011, Oyster Grey Pearl; V60 CrossCountry AWD POLESTAR, D5244T21, TF-80SD, 2017, Rich Java

yoby
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3675
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#7 850 únik chladiva klimatizace do kabiny. Výparník?

Příspěvek od yoby »

Ser na to a odlehčuj :) topení vyhoď, klimu vymontuj.... ještě chvíli a budeš o 300kg lehčí :D
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 80
Registrován: 14 roků 6 měsíců
Vůz: 850 T5 kombi 96' red
Bydliště: Praha

#8 850 únik chladiva klimatizace do kabiny. Výparník?

Příspěvek od jony »

Klimatizaci jsem ještě neměl, asi to co nevidět přijde na řadu :D Taky už z toho mám srandu, už tam mám snad jen 20% dílů původních :)
_________________
je a bude: Volvo 850 "pure" T5 estate '96 red

doktor
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3225
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Slaný, okr. Kladno
Vůz: SAAB 9-5 AERO 04, V70II R 04, C70 T5 98

#9 850 únik chladiva klimatizace do kabiny. Výparník?

Příspěvek od doktor »

Podle mne to bude spíš vyparník klimošky než radiátor a bude muset jít celá palubka dolů a rozebrat i středový panel. Vyparník je z hliníku, ten zkoroduje a je to na výměnu za nový. A levný zrovna není. Plus práce jak na kostele plus náplň klimy. BTW, vysoušeč mívá taky krátký život, tak jej zkontroluj, než naplníš klímu.
_________________
V70R II 2,5T AWD, manual, 220 KW,´04, SAAB 9-5 AERO 2.3T, B235R, manual, 184 kW, ´03, Volvo C70 2,0 T5, B5204T3, 166kW ´98, manual, ARD tuning stage 2, 195kW,
bylo Volvo 460 2.0, B20F manual, 80kW,´95, bylo Volvo V70 2.5 10V, B5252S automat, 106kW,´99, bylo Volvo 850 R, 2.3, B5234T5 automat, 176kW,´96, Volvo V70 T5 2.3, B5234T3, manual, 176kW, ´99,
Vstup do galerie ZDE

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#10 850 únik chladiva klimatizace do kabiny. Výparník?

Příspěvek od dali »

Takže vysušeno, odbahněno... Viníkem byl radiátor topení. Ty bílý halucinogenní čmoudíky z otvorů ventilace byla nemrzka v plynným stavu, mňam :bad:
Moc fajn práce to celý. Auto jsem projel s jiným radiátorem (origo z rozborky, válel se mi doma) a vypadá to, že sucho. Klima klimuje, kompresor spíná normálně, takže asi to fakt bylo to topení. Tlumící pěnu nechám ještě trochu dojít na půdě a pak to dám dohromady komplet.
Nevíte kam přesně patří takový malý niklovaný příchytky (zřejmě k přichycení koberce) z každý strany jedna...?
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“