Čelní sklo V70 a blbec

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 104
Registrován: 11 roků 11 měsíců
Vůz: V 70, D5, 03
Bydliště: Mělník

#1 Čelní sklo V70 a blbec

Příspěvek od spunge »

Zdravim,

dnes jsem tuze nemoudre usoudil, ze umyju auto. Takze po puldennim stani na tech krasnych 45ti stupnich, jsem auto soupnul do stinu a prakticky hned ho zacal omyvat. Vzal jsem pekne hadici a zacal si auto kropit. Po nejakych cca 20ti vterinach se ozvalo takove jakoby vetsi lupnuti. Nijak jsem nic nenasel, tak jsem pokracoval. No a kdyz jsem dosel k oknum, tak jsem nasel prekrasnou dvojitou prasklinu v delce cca 30 ti cm. Vic nez me to prekvapilo, me to n.s.a.o, takze ted potrebuji expresni vymenu celniho skla. No a protoze mam na tech bocnich plastovych listach boule na laku a nedolihajici tesnici gumu, tak bych idealne chtel poresit s oknem i ty listy v okne. A tak se ptam povolanejsich a veci znalych:
Jsou soucasti tzv bausetu i tyto listy? Nebo je to zvlast a pak se desim, ze to bude stat raketu? A musi se lista menit cela nebo staci ty v tom prednim okne? Mam haguse, takze predpokladam, ze lista bude nekde pod nimi delena - doufam!
Idealni by bylo, kdyby mi nekdo doporucil nekoho, kdo ma za A, smlouvu s mou pojistovnou, za Be, znalosti a zkusenosti s Volvem.

Jo, vim, jsem debil, ale tak vsechno je jednou poprve a tohle uz se mi fakt nestane, dik.
Naposledy upravil(a) spunge dne 25 říj 2012 23:52, celkem upraveno 1 x.
_________________
V70 D5 2003 manual červená 612
S40 1.8 2000 manual stříbrná metla
Bylo: Saab 9000 CS 2.0 i 1992, 9000 CSE 2.0 LPT 1995

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 128
Registrován: 14 roků 2 měsíce
Vůz: Volvo 850 kombi 2,5Tdi 96' Red baron man
Bydliště: krušovice

#2 Čelní sklo V70, 2003 a blbec

Příspěvek od red baron »

spunge píše:Zdravim,

dnes jsem tuze nemoudre usoudil, ze umyju auto. Takze po puldennim stani na tech krasnych 45ti stupnich, jsem auto soupnul do stinu a prakticky hned ho zacal omyvat. Vzal jsem pekne hadici a zacal si auto kropit. Po nejakych cca 20ti vterinach se ozvalo takove jakoby vetsi lupnuti. Nijak jsem nic nenasel, tak jsem pokracoval. No a kdyz jsem dosel k oknum, tak jsem nasel prekrasnou dvojitou prasklinu v delce cca 30 ti cm. Vic nez me to prekvapilo, me to n.s.a.o, takze ted potrebuji expresni vymenu celniho skla. No a protoze mam na tech bocnich plastovych listach boule na laku a nedolihajici tesnici gumu, tak bych idealne chtel poresit s oknem i ty listy v okne. A tak se ptam povolanejsich a veci znalych:
Jsou soucasti tzv bausetu i tyto listy? Nebo je to zvlast a pak se desim, ze to bude stat raketu? A musi se lista menit cela nebo staci ty v tom prednim okne? Mam haguse, takze predpokladam, ze lista bude nekde pod nimi delena - doufam!
Idealni by bylo, kdyby mi nekdo doporucil nekoho, kdo ma za A, smlouvu s mou pojistovnou, za Be, znalosti a zkusenosti s Volvem.

Jo, vim, jsem debil, ale tak vsechno je jednou poprve a tohle uz se mi fakt nestane, dik.
To je mrzutý,ale dopln si podpis,než tě admini vykostí.
_________________
Bylo Volvo 850 kombi 2,5Tdi r.v 96 manuál červenej, nyní V70II Tdi r.v 2000 lahvově zelený Il 2 Šturmovik

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 563
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Vůz: tak třeba trabant
Bydliště: frydlant nad ostravici

#3 Čelní sklo V70, 2003 a blbec

Příspěvek od scoff »

:shock: :shock: :shock:
tak tohle jsem jeste neslysel aby prasklo sklo v kontaktu z vorou
ted parkuju pod stromy vzdy vyletim ze vchodu hopsnu do auta a poustim ostrikovace sice se voda v nadobce asi prohreje vic jak z hadice ale tohle mne prekvapilo
_________________
M.B. R500 amg
V70II D5 7mist:-D
bylo V40 t4
S40 t4
S80 t6
S80 D5
V70II AWD 2,5 LPG

GDPR_user

#4 Čelní sklo V70, 2003 a blbec

Příspěvek od GDPR_user »

scoff píše::shock: :shock: :shock:
tak tohle jsem jeste neslysel aby prasklo sklo v kontaktu z vorou
ted parkuju pod stromy vzdy vyletim ze vchodu hopsnu do auta a poustim ostrikovace sice se voda v nadobce asi prohreje vic jak z hadice ale tohle mne prekvapilo
Jenomže v hadici má voda cca 10°C a pokud má sklo 60°C nedivím se,že může prasknout.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1623
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Vůz: S60, 2.4T
Bydliště: Praha 5

#5 Čelní sklo V70, 2003 a blbec

Příspěvek od lucki »

martinopel píše:
scoff píše::shock: :shock: :shock:
tak tohle jsem jeste neslysel aby prasklo sklo v kontaktu z vorou
ted parkuju pod stromy vzdy vyletim ze vchodu hopsnu do auta a poustim ostrikovace sice se voda v nadobce asi prohreje vic jak z hadice ale tohle mne prekvapilo
Jenomže v hadici má voda cca 10°C a pokud má sklo 60°C nedivím se,že může prasknout.
imho vyrobna vada alebo uz bolo nacate. ked vlete vbehnes do burky tiez ti sklo nepraskne.
_________________
teraz: S60, 2,4T '01, 147kw, svetlo modra, 210K km, spotreba 8,8 l/100 km
bolo: S70, 2,4l '98, 125kw, modra metla, 219K km, spotreba 9,89 l/100 km
480_S, 2.0i '94, cerna metaliza, 224K km, spotreba 8.2 l/100 km
440 turbo, 1.7 '89, modra

GDPR_user

#6 Čelní sklo V70, 2003 a blbec

Příspěvek od GDPR_user »

lucki píše:
imho vyrobna vada alebo uz bolo nacate. ked vlete vbehnes do burky tiez ti sklo nepraskne.
Bouřka nemá v létě 10°C a sklo se za jízdy ochladí.Jak říkám je to extrém,ale stát se to může.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 104
Registrován: 11 roků 11 měsíců
Vůz: V 70, D5, 03
Bydliště: Mělník

#7 Čelní sklo V70, 2003 a blbec

Příspěvek od spunge »

martinopel píše:
lucki píše:
imho vyrobna vada alebo uz bolo nacate. ked vlete vbehnes do burky tiez ti sklo nepraskne.
Bouřka nemá v létě 10°C a sklo se za jízdy ochladí.Jak říkám je to extrém,ale stát se to může.

No, psal mi zde kolega SZ, ze se mu den prede mnou stalo to same, jen nekropil auto hadici, ale zapnul ostrikovace. Ja se priklanim spis k te vyrobni vade, nebo sklo bylo uz nacaty nejakou drobnou dirkou, ktere jsem si nevsiml. Vemte si auta zaparkovana ve mestech, kde kolem projede kropici vuz. Tam je sklo taky rozpalene na treba 60 stupnu a taky nepraskaj. Kazdopadne, mam uz sklo nove Pilkinton - zaplat pan Bu za pripojisteni. Mel jsem jeste ty listy kolem oken plne bublin, pry je to docela bezna vada. Tak jsem si je vzal, bubliny sekrabnul nozem, vykytoval, prebrousil a listy potahl cernou matnou folii. Strhnul jsem a znovu nalepil tu gumu co je na strane listy a prileha na okno. Takze takovej malej repasek list za par korun s maximalnim vysledkem. Mel jsem jeste puchyr tesne nad gumou okna, kde se guma potkava se strechou, tak mi ho prebrousili, natreli zakladovkou a nad to okno nalepili cca 2cm siroky pruh - taky cerna matna. Pak teprve tam dali okno, takze ten prouzek vypada jako soucast bausetu a muzu rict, ze to vypada snad lip nez origo :) Pruh jsem samozrejme zarizl do oblouku, proste jsem okopiroval tvar okna a jsem fakt spokojenej. Dostal jsem i novy ty plastovy uchytky pod ty listy, co se tak radi lamou, tim se vyresilo i dolehani te gumy listy na sklo. Muzu jedine doporucit http://www.autosklosever.cz/ - profi prace, prijemny jednani, hotovo za 3 hodky jsem jel domu. A jeste jsem dostal darek - novy sterace SWF Visioflex :) Maji smlouvy snad se vsemi pojistovnami, takze zadny papirovani, nic, Jen jsem privezl auto, okopirovali si technicak , zelenou kartu, podepsal jsem lejstro, tot vse :)

takze LOCK - vyreseno :)
_________________
V70 D5 2003 manual červená 612
S40 1.8 2000 manual stříbrná metla
Bylo: Saab 9000 CS 2.0 i 1992, 9000 CSE 2.0 LPT 1995

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1623
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Vůz: S60, 2.4T
Bydliště: Praha 5

#8 Čelní sklo V70, 2003 a blbec

Příspěvek od lucki »

martinopel píše:
lucki píše:
imho vyrobna vada alebo uz bolo nacate. ked vlete vbehnes do burky tiez ti sklo nepraskne.
Bouřka nemá v létě 10°C a sklo se za jízdy ochladí.Jak říkám je to extrém,ale stát se to může.
voda co dopadne na sklo v burke moze byt tesne kolo nuly. specialne v lete ked vo vyske je vo forme krup a cestou dole sa roztopi.
_________________
teraz: S60, 2,4T '01, 147kw, svetlo modra, 210K km, spotreba 8,8 l/100 km
bolo: S70, 2,4l '98, 125kw, modra metla, 219K km, spotreba 9,89 l/100 km
480_S, 2.0i '94, cerna metaliza, 224K km, spotreba 8.2 l/100 km
440 turbo, 1.7 '89, modra

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 70
Registrován: 13 roků 7 měsíců
Bydliště: Ostrava

#9 Čelní sklo V70, 2003 a blbec

Příspěvek od ryba »

Stalo se mi minulý týden to samé přijel jsem,
vzal jsem hadici že opláchnu prach z polňačky a jak se voda dostala na slko tak lup a bylo to.
Taky jsem ho měnil :-)
Takž myslím že to bude třeba tím že už tam byla mikroskopická prasklinka od šutru
a ta voda byla jen spouštěč :)
_________________
Volvo V70 D5 120kW Automat r.v.:02
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“