Diagnostika XC 70 - co lze ?

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 184
Registrován: 13 roků 6 měsíců
Bydliště: Plzeň

#1 Diagnostika XC 70 - co lze ?

Příspěvek od TUNER »

Zajímalo by mě co se dá "zdiagnostikovat" kabelem s čipem ELM327. Hledal jsem ale nic k tomuto tématu jsem nenašel.
Dají se mazat chyby? Nebo je to jen na načtení pár hodnot a tim to končí.
Protože jsem měnil žárovku podsvětlení v panelu klimy a nepřečetl si včas to že při odpojení se rozsvítí kontrolka airbagů,tak mi teď svítí a zajímalo by mě zda by pomocí tohoto kabelu šla chyba odmazat. Případně nějakej osvědčenej soft co se dá použít.
Prostě by mě zajímalo co s tim na svym autě mohu a co nelze.
Díky :)
_________________
Můj mazel je Škoda 130 1,8T.....ostatní je druhořadý.....
XC 70 - OCEAN RACE - 2,4T + LPG - MAN - 2002
Obrázek

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 184
Registrován: 13 roků 6 měsíců
Bydliště: Plzeň

#2 Diagnostika XC 70 - co lze ?

Příspěvek od TUNER »

To tady opravdu nikdo neví ? :(
_________________
Můj mazel je Škoda 130 1,8T.....ostatní je druhořadý.....
XC 70 - OCEAN RACE - 2,4T + LPG - MAN - 2002
Obrázek

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1280
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#3 Diagnostika XC 70 - co lze ?

Příspěvek od Dural8 »

Já vím, smazat bagy se nedá. Obecně to komunikuje v rovině OBDII kódů, ale do detailu nic moc. Třeba když jsem zaparkoval s S60 "na obrubník" a odtekl benzín do druhé půlky nádrže, tak ručka byla ok na hranici rezervy a už to nestartovalo, ELM327 zahlásilo vadnou palivovou pumpu, což se tak nějak dá odvodit, že byla pravda.
Na V70 I to hlásilo ale System to lean a Secondary air system což prvé odpovídá KO podtlaky ( děravá hadice apod. ) a druhé vzduchové pumpě na emise ( nemá vliv na provoz auta ), no a nakonec správně je váha vzduchu, takže tady už to blekotalo kraviny.
Jinak je na tom pěkný, že se můžeš koukat zhruba na hodnoty motoru live, ale jinak nic moc. Na Volvu teda...na emerickým stroji jsem s tím parádně i vynuloval závady ( MIL ) i servisku.
_________________
V60 D4

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 184
Registrován: 13 roků 6 měsíců
Bydliště: Plzeň

#4 Diagnostika XC 70 - co lze ?

Příspěvek od TUNER »

Aha,díky. Myslim že sledovat hodnoty "online" neni zas tak velkej přínos a když si neodmáznu žádnou chybu,tak je to víceméně k ničemu.....
Díky
_________________
Můj mazel je Škoda 130 1,8T.....ostatní je druhořadý.....
XC 70 - OCEAN RACE - 2,4T + LPG - MAN - 2002
Obrázek

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1280
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#5 Diagnostika XC 70 - co lze ?

Příspěvek od Dural8 »

Na Volvo každopádně...ale na jiná auta je to zehr gut, původně jsem chtěl nějakou chytrou čtečku a nakonec koupil kabel, obávajíc se problémů s připojením po USB s NTB samotným a nakonec je to hračka pro malý děti i pro připojení auta.
_________________
V60 D4

dod
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 297
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: SK, St. Lubovna

#6 Diagnostika XC 70 - co lze ?

Příspěvek od dod »

s ELM 327 mozes diagnostikovat len motor a to konkretne citat, mazat zavady a sledovat nazivo hodnoty urcitych snimacov ktore ti system ponuka, napr.: lambdy, poloha pedalu/skrtiacej klapky, tlak turba, teplotu motora atd atd...zavisi od jednotliveho auta co ponuka pre UNI citacky OBD
_________________
je S80/T6 2.8biT 200kW r.2000 - po chipe cca 300 hp :)
je V50 2.0D r.2006 s gps
bolo V40/2.0T r.98, V40/1.9TD r.97, V40/1.8-16V r.98 a 340/1.6D r.84
http://www.volvoklub.sk

PeS
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 399
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Obědovice, okr. HK
Vůz: V70, 2.4, LPG, '02

#7 Diagnostika XC 70 - co lze ?

Příspěvek od PeS »

dod píše:s ELM 327 mozes diagnostikovat len motor a to konkretne citat, mazat zavady a sledovat nazivo hodnoty urcitych snimacov ktore ti system ponuka, napr.: lambdy, poloha pedalu/skrtiacej klapky, tlak turba, teplotu motora atd atd...zavisi od jednotliveho auta co ponuka pre UNI citacky OBD
Hmms, takze to cloveku moc nepomuze, kdyz "upgradoval" na 96 model 850, ktera uz nema kouzelne blikatko, co? I kdyz pry T5 ma naprosto stejny motor a zapalovani a i z toho OBDII lze vytahnout info pro diodu, diky tomu, ze je zapalovani stejnej system. Nevite o tom nekdo vic?

Jinak alespon neco precist to umi: https://www.youtube.com/all_comments?v=SoozilyKwBA je otazka, zda to nejde pouze na US autech...
_________________
Bylo - 850 Estate, 2.0 T5 (B5204T), man., sekv. LPG, 1994, 850 Estate, 2.0 T5 (B5204T), man., sekv. LPG, 1996, VW Polo Classic 1.9 SDI, 1997
Rodinná modrá: V70, 2.4 103kw (B5244 S2) - chip - 135kw od D5T5.com, man., sekv. LPG, 2002
Kolem komínu : Opel Corsa 1.2i, 1997
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“