xc 90 ztráta výkonu

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 14 roků 1 měsíc
Bydliště: kladno

#1 xc 90 ztráta výkonu

Příspěvek od gondik »

Zdravím všechny, jsem zde nový a ještě se v tom moc neorientuji. Jak a kam zaslat příspěvek, omlouvám se za případné chyby. S přítelkyní jsme si tento týden koupili Volvo xc 90, rok 2004, manuál, nafta.
Po pár dnech (tedy dnes) auto ztratilo výkon. Nemá sílu a na volnoběh to dá max. 3000 otáček.
Řekněte mi prosím někdo že to není vážné, musím čekat až do pondělí až bude servis otevřen. Jsem z toho špatnej. Najeté to má 134000km. Děkuji Gondik

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#2 xc 90 ztráta výkonu

Příspěvek od Lukaso »

jediné co ti k tomu můžu říct je to, že auto je v nozouvém režimu, proto netočí víc jak 3000 ot a "nejede"...proč spadlo do nouzáku musíš vědět buď ty, ten kdo ti to prodával a nebo vyšší moc :( může to být hovadina, může to být něco vážnýho...bez diagnostiky se to asi ale nedozvíš...
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 14 roků 1 měsíc
Bydliště: kladno

#3 xc 90 ztráta výkonu

Příspěvek od gondik »

Lukaso píše:jediné co ti k tomu můžu říct je to, že auto je v nozouvém režimu, proto netočí víc jak 3000 ot a "nejede"...proč spadlo do nouzáku musíš vědět buď ty, ten kdo ti to prodával a nebo vyšší moc :( může to být hovadina, může to být něco vážnýho...bez diagnostiky se to asi ale nedozvíš...
Děkuji za odpověď, může na to mít vliv pravidelná kontrola která se zobrazuje na displeji?
( v autech jsem úplnej miniamatér skoro analfabet)

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#4 xc 90 ztráta výkonu

Příspěvek od Lukaso »

gondik píše:Děkuji za odpověď, může na to mít vliv pravidelná kontrola která se zobrazuje na displeji?
( v autech jsem úplnej miniamatér skoro analfabet)
Ne. Ta tě pouze upozorňuje že má proběhnout. Když na to přijde můžeš jí nechat svítit třeba 200tkm...ovšem jak už tu je napsáno, to že si jí necháš v servise "vymazat" ( nastavit na další interval podle km na počítadle ) neznamená že máš servisní interval z krku :D
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#5 xc 90 ztráta výkonu

Příspěvek od Lukaso »

Jenom mě tak napadá že Marra ( prohledej v uživatelých tohoto fora ) má diagnostiku na XC90 , když se s ním dohodneš myslím, že by si do pondělka čekat nemusel 8)
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 14 roků 1 měsíc
Bydliště: kladno

#6 xc 90 ztráta výkonu

Příspěvek od gondik »

Lukaso píše:
gondik píše:Děkuji za odpověď, může na to mít vliv pravidelná kontrola která se zobrazuje na displeji?
( v autech jsem úplnej miniamatér skoro analfabet)
Ne. Ta tě pouze upozorňuje že má proběhnout. Když na to přijde můžeš jí nechat svítit třeba 200tkm...ovšem jak už tu je napsáno, to že si jí necháš v servise "vymazat" ( nastavit na další interval podle km na počítadle ) neznamená že máš servisní interval z krku :D
Děkuji

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 14 roků 1 měsíc
Bydliště: kladno

#7 xc 90 ztráta výkonu

Příspěvek od gondik »

Lukaso píše:Jenom mě tak napadá že Marra ( prohledej v uživatelých tohoto fora ) má diagnostiku na XC90 , když se s ním dohodneš myslím, že by si do pondělka čekat nemusel 8)
Super TIP !!! Pokusím se o kontakt. Díky

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 14 roků 1 měsíc
Bydliště: kladno

#8 xc 90 ztráta výkonu

Příspěvek od gondik »

Lukaso píše:Jenom mě tak napadá že Marra ( prohledej v uživatelých tohoto fora ) má diagnostiku na XC90 , když se s ním dohodneš myslím, že by si do pondělka čekat nemusel 8)
Nápad to byl skvělej !!! Dohodli jsme se o opravě, hned věděl o co jde a kde je problém. :good: :good: :good:
Děkuji za tip na mechanika, mechanikovi děkuji za skvělý přístup. :Yahoo!:

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#9 xc 90 ztráta výkonu

Příspěvek od Lukaso »

no a podělíš se s náma o jádro problému? :D
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 14 roků 1 měsíc
Bydliště: kladno

#10 xc 90 ztráta výkonu

Příspěvek od gondik »

Lukaso píše:no a podělíš se s náma o jádro problému? :D
Celá ta závada, nebo problém s výkonem byl ve špatném naftovém filtru :Yahoo!:
Tzn minimální problém, ale bez tebe bych se trápil do pondělka. Ještě jednou děkuji :good: :good: :good:

GDPR_user

#11 xc 90 ztráta výkonu

Příspěvek od GDPR_user »

gondik píše:
Lukaso píše:no a podělíš se s náma o jádro problému? :D
Celá ta závada, nebo problém s výkonem byl ve špatném naftovém filtru :Yahoo!:
Tzn minimální problém, ale bez tebe bych se trápil do pondělka. Ještě jednou děkuji :good: :good: :good:
Možná by bylo příště dobré,aby sis vyplnil v podpisu,jaké máš auto s jakým motorem.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 31
Registrován: 10 roků 11 měsíců
Bydliště: Hlučín u Opavy
Vůz: Volvo V40 TDi T4,rv.2001,75Kw, nyní XC90
Bydliště: Hlučín u Opavy

#12 xc 90 ztráta výkonu

Příspěvek od Zdenda1 »

mě něco podného se stalo několikkrát asi3x XC90 rv2004 D5 automat 2,5 120kW, dokonce se mi jednou i zadarilo predjizdet traktor a v tom to tam spadlo a inu nepredel jsem, ale bylo to na dianostice kompletni a tam se zjistilo ze pricina je v podtlakovych hadickach co vedou k turbu nebo do turba +-tak nejak,,,,,,ale od doby co to bylo na tej diagnostice tak auto slape bez toho aniz by se prepnulo do nouzoveho rezimu,, ted se s tim chystam na poradnou cca 40tisicovou GO k martinuopelovi bo je nejbliz tak jsem zvedav
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“