stěrače na 850..........

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
jp1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 55
Registrován: 16 roků
Bydliště: Chomutov (Ostrov)
Kontaktovat uživatele:

#1 stěrače na 850..........

Příspěvek od jp1 »

začaly mi jít stěrače čelního skla pomalu, tak se chystám je promazat, snad to bude tím, nemáte s tím někdo zkušenosti? fungují normálně, jen pomalu i na největší rychlost, prostě jako kdyby se jim nechtělo.

dál by mě zajímalo jestli jde dát na 850 CYKLOVAČ stěračů, dost mi tu chybí, přednastavené rychlosti mi nevyhovují, taky díky za info
_________________
bylo: 850 TDi kombi automat (Cyril)

hroch32
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 782
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

#2 stěrače na 850..........

Příspěvek od hroch32 »

A neprotáčí se ti jen tisícihran na kterém je připevněno rameno? Ale to by se asi škubalo.

cyklovač: tak to by mě taky zajímalo...

OT: co používáte za stěrače? Ať tam dam cokoliv, tak to stojí za starou belu.... v kombinaci s kvalitou mých potkávaček je jízda potmě v dešti holým utrpením :mad:
_________________
Volvo 850 kombi, B5254, 1996
Volvo 740 kombi, B230F, 1990 - bylo => pojízdný kombajn na Mazdy; třeba ji od Adama koupím časem zpátky

AyA
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4
Registrován: 17 roků 2 měsíce
Bydliště: Brno

#3 stěrače na 850..........

Příspěvek od AyA »

Pokud jde o cyklovač stěračů-není problém, je to úplně jednoduchý. Vytáhneš starý relátko a vrazíš tam nový. Úpravy nejsou třeba. Typ cyklovače AEV 2062, jinak je to paměťovej cyklovač z feldy, cena cca 200-300Kč. Postup výměny zde:http://www.backspegeln.com/tips_intervall.asp je to sice švédsky, ale spoustu fotek, takže no problem. Jedinej nedostatek oproti původnímu cyklovači je to, že při ostřiku jdou stěrače ihned, u původního byla prodleva, jinak fachčí perfektně.

P.S.
A když si ty cyklovače koupíš dva, tak můžeš nastavovat i interval setření na zadním okně
_________________
850 Combi, 1996, 2.0 - 105kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#4 stěrače na 850..........

Příspěvek od dali »

hroch32 píše:OT: co používáte za stěrače? Ať tam dam cokoliv, tak to stojí za starou belu.... v kombinaci s kvalitou mých potkávaček je jízda potmě v dešti holým utrpením :mad:
Teď jsem dal takový ty kosmický čepele, bosch aerotwin A530S (typ přímo na 850/70 a nevím co eště všechno). Moc se mi nelíbí, ale přišla úleva vpodobě čistýho skla a hlavně neřvou když je málo vody (u těch starých stačilo ostříknout sklo, a poslední dvě setření z asi pěti, který po ostřiku následujou, to vydávalo strašidelný zvuky. Mám ale podezření, že za tím pravým se točí vítr. Vždy při 120 km/h se začne ozývat z pravý strany čelního skla syčení, jak kdyby podfukovalo - všechny lišty jsem prošel a nic, takže to dělá asi ten stěrač a dost mě to irituje.
Dál mi na nich vadí, že při nejvyšší rychlosti stírání vydávaj v krajních polohách dost hlasitý lupání. Takže suma sumárum: čistý sklo, nasucho neřvou, ale perfektní to neni.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#5 stěrače na 850..........

Příspěvek od dali »

AyA píše:Jedinej nedostatek oproti původnímu cyklovači je to, že při ostřiku jdou stěrače ihned, u původního byla prodleva, jinak fachčí perfektně.
Nemá někdo vyzkoušený to fauvéčkový relátko 3B0955531, jestli u něj třeba ta prodleva po ostříknutí neni?

hroch32
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 782
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

#6 stěrače na 850..........

Příspěvek od hroch32 »

dali: Díky. Teď jsem zjistil, že mám poulámané takové ty bazmeky, které drží stěrač na rameni, takže mi vlastně stěrače obstojně poskakujou. A rozměr zahnutí ramínek je jakýsi netradiční, takže tam nepasujou (jsou moc malý) ty, co člověk koupí ke stěračům. Vzhledem k tomu, že mám nasazování ramínek pěkně ožvejkané, tak možná koupím nová celá ramínka a uvidíme, jestli se to nezlepší....
_________________
Volvo 850 kombi, B5254, 1996
Volvo 740 kombi, B230F, 1990 - bylo => pojízdný kombajn na Mazdy; třeba ji od Adama koupím časem zpátky

jp1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 55
Registrován: 16 roků
Bydliště: Chomutov (Ostrov)
Kontaktovat uživatele:

#7 stěrače na 850..........

Příspěvek od jp1 »

tak stěrače už chodí jak mají, stačilo vymontovat celý mechanizmus a opatrně vytlouct osičku na stěrač před řidičem, trošku obrousit, promazat, dát dohromady a je to :-)

koukal jsem po relátku a bylo mi nabídnuto AEV 2012 (orig číslo Škoda 6U0955532F) že je z felicie a že je to s tou pamětí, jen nevím kde mám vzít jistotu že má stejně konektory a že něco nezkazím, každá pomoc dobrá, díky
_________________
bylo: 850 TDi kombi automat (Cyril)

hroch32
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 782
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

#8 stěrače na 850..........

Příspěvek od hroch32 »

Nevím, ale tady je návod pro Vectru, snad tam bude i nějaké použitelné info. Minimálně to, že tenhle hajzlík (AEV 2012) nekomunikuje s ostřikovači. Jsou tam dva typy, které ano. Pokud si dobře vzpomínám na rodičů Felinu, tak tam mi cyklovač maximálně vyhovoval. Takže jestli tohle udělá z Fialčiného cyklovače obdobu, tak těch 250Kč asi risknu :)
_________________
Volvo 850 kombi, B5254, 1996
Volvo 740 kombi, B230F, 1990 - bylo => pojízdný kombajn na Mazdy; třeba ji od Adama koupím časem zpátky

jp1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 55
Registrován: 16 roků
Bydliště: Chomutov (Ostrov)
Kontaktovat uživatele:

#9 stěrače na 850..........

Příspěvek od jp1 »

hroch32 píše:Nevím, ale tady je návod pro Vectru, snad tam bude i nějaké použitelné info. Minimálně to, že tenhle hajzlík (AEV 2012) nekomunikuje s ostřikovači. Jsou tam dva typy, které ano. Pokud si dobře vzpomínám na rodičů Felinu, tak tam mi cyklovač maximálně vyhovoval. Takže jestli tohle udělá z Fialčiného cyklovače obdobu, tak těch 250Kč asi risknu :)
jak jsi dopadl, funguje ti to? jaký jsi tam dal? popisuj ať z toho taky něco máme :-)
_________________
bylo: 850 TDi kombi automat (Cyril)

Pinochio
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 188
Registrován: 16 roků 5 měsíců
Bydliště: Žebrák
Vůz: Toyota Auris HSD

#10 stěrače na 850..........

Příspěvek od Pinochio »

Taky jsem to teď zjistil, že by to bylo fajn mít tam cyklovač jako mají Felicie (ta paměť je výborná), povedla se implementace? Šlo by to i do 700ky?
_________________
Vlk: Toyota Auris TS HSD, 2018, perleťově bílá Obrázek

Vlk: Volvo 744, 1985, B230K s LPG, červená - MartinObrázek - Prodáno do Krkonoš
Víla: Škoda Felicia, 1995, Š 781.136 B, bílá - Jirka - Odvezena do kovošrotu Zdice

hroch32
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 782
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

#11 stěrače na 850..........

Příspěvek od hroch32 »

Jsem se k tomu ještě nedostal a do minulého postu jsem zapomněl přidat ten link.... já su trouba :roll: Ale slibuju, že jak bude trochu času, tak to zkusím, cyklovač z Feliny forever :D
_________________
Volvo 850 kombi, B5254, 1996
Volvo 740 kombi, B230F, 1990 - bylo => pojízdný kombajn na Mazdy; třeba ji od Adama koupím časem zpátky

Pinochio
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 188
Registrován: 16 roků 5 měsíců
Bydliště: Žebrák
Vůz: Toyota Auris HSD

#12 stěrače na 850..........

Příspěvek od Pinochio »

travex píše:
Pinochio píše:Ahoj travexi, nasel jsem na foru ze si do 700ky uspesne nandal cyklovac ze Skody Felicie (AEV 2062).
Jaky byl postup? Pripadne pokud to neni jen plug-and-play (je potreba neco vymyslet pres redukci nebo tak), myslis ze by jsi mi to byl schopen integrovat do moji 700ky?
Diky moc
Michal
plug&play to zrovna neni, protoze cyklovac pro 7xx je dvojity (pro predni i zadni sterac pohromade), je potreba mit puvodni cyklovac, ten trochu rozkuchat a AEV pripojit do puvodniho cyklovace... schema upravy jsem si nenakreslil, ale da se v pohode odvodit od schematu steracu a trochu vyzkumu v puvodnim cyklovaci. Potrebujes:

puvodni cyklovac
AEVcko
patici pro AEV
konektory do patice
nejake draty...

Zaintegorvat to sice zvladnu, ale otazka je kdy bych dokazal stihnout, pokud ti nevadi, ze si pockas az nekdy do unaro nebo brezna tak si na mne muzes zkusit pockat....

R
_________________
Vlk: Toyota Auris TS HSD, 2018, perleťově bílá Obrázek

Vlk: Volvo 744, 1985, B230K s LPG, červená - MartinObrázek - Prodáno do Krkonoš
Víla: Škoda Felicia, 1995, Š 781.136 B, bílá - Jirka - Odvezena do kovošrotu Zdice

Pinochio
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 188
Registrován: 16 roků 5 měsíců
Bydliště: Žebrák
Vůz: Toyota Auris HSD

#13 stěrače na 850..........

Příspěvek od Pinochio »

_________________
Vlk: Toyota Auris TS HSD, 2018, perleťově bílá Obrázek

Vlk: Volvo 744, 1985, B230K s LPG, červená - MartinObrázek - Prodáno do Krkonoš
Víla: Škoda Felicia, 1995, Š 781.136 B, bílá - Jirka - Odvezena do kovošrotu Zdice

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1053
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha

#14 stěrače na 850..........

Příspěvek od travex »

Nevydrzel jsem to a vyrazil jsem do garaze abych nafotil jak je to s instaklaci pametoveho cyklovace v obou mych karach. DOufam, ze to ucini definitivni konec dohadum o pametovych cyklovacich:

prikladam shematicke znazorneni kontaktu na rele cyklovace AEV 2062 (OE 6UO955532G) ve srovnani s cyklovaci do S/V/C70/850 (OE 9472575, oznacene jako L 203) cyklovacem ze 740ky (OE 3523610). Cerne jsou popisy vlastniho cyklovace, cervene je u volvich cyklovacu "mapovani kontaktu" cyklovace AEV.
rele cyklovace steracu.JPG
rele cyklovace steracu.JPG (19.17 KiB) Zobrazeno 1591 x
Instalace do S/V/C70 I je uplne bezproblemova, staci vyjmout puvodni cyklovac a nahradit ho za AEV, nic dalsiho neni potreba. Cyklovac najdete na centralni rozvodnici pod palubni deskou nad levou nohou ridice. Prikladam dva obrazky, kde na jednom je pohled na cyklovac AEV osazeny v rozvodnici zespodu a podruhe zvrchu (po demontazi krytu pojiskove stkine v torpedu).
cyklovac_v70_1.jpg
cyklovac_v70_1.jpg (34.42 KiB) Zobrazeno 1588 x
cyklovac_v70_2.jpg
cyklovac_v70_2.jpg (39.09 KiB) Zobrazeno 1589 x
AEV je mozne take pouzit pro V70 I jako nahradu cyklovace zadnich steracu, ale osobne mi neprijde toto vyuziti prilis ucelne.

Instalace do 740/940 je o neco slozitejsi: Je potreba pripojit AEV pomoci sesti vodicu do puvodni patice. Cyklovac najdete v panelu za pojistkami, pro instlaaci je vhodne vyjmout popelnik a odkladaci prihradku nad nim a nasledne panel vysunout smerem k sobe pro lepsi pristup. Vice viz obrazek.
cyklovac_740_1.jpg
cyklovac_740_1.jpg (46.83 KiB) Zobrazeno 1595 x
cyklovac_740_2.jpg
cyklovac_740_2.jpg (37.19 KiB) Zobrazeno 1602 x

Uplne ciste reseni by bylo v obou pripadech pripojit AEV pomoci vodicu, kdy by se puvodni "vykuchany" cyklovac pouzil pouze jako konektor a vlastni AEV by byl zapojen na cca 20cm kabelu pres plastovou svorkovnici pro rele. U 740ky by to resilo "zapamatovatelnost zapojeni a u 70ky moznost vyklepani cyklovace z patice (chybi plastova objimka patice).

Cyklovac AEV 2062 koupoite prakticky vsude, kde prodavaji nahradni dily na skodovky za cenu cca 250 korun. Pokud ucinite pokus koupit cyklovac ve skodovackem autorizaku tak muzete vydat az 850 korun... v Praze doporucuji obchody 2R na Praze 6 a Autodily Krc na Praze 4.

A nakonec jeste poznamka k prodleve spusteni steracu po ostriknuti predniho okna. Prodleva AEV je dostatecna. Pokud by nekomu zacaly drapat sterace okno nasucho, pak si laskave zkontrolujte zpetny ventil na hadicce mezi cerpadlem a tryskou ostrikovace.
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

jp1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 55
Registrován: 16 roků
Bydliště: Chomutov (Ostrov)
Kontaktovat uživatele:

#15 stěrače na 850..........

Příspěvek od jp1 »

tak jsem si nechal koupit AEV 2062 a bylo mi koupeno AEV 2032 (originál škofa felicie) a nevím jestli to mám zkoušet, nebo ne, schéma nemám, konektory na něm popsané nejsou......................... :-)
dík za každou radu
_________________
bylo: 850 TDi kombi automat (Cyril)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#16 stěrače na 850..........

Příspěvek od dali »

Poprosil bych moderátory (nebo Travexe) o zkopírování Travexova návodu jakožto hodnotné informace do topiku FAQ za účelem uchování pro další generace ;-) Můžu to samozřejmě udělat i já, ale byl by to potom můj post a nerad bych aby se případné ovace a díky snesly na mojí hlavu ;-) :mrgreen:

Pinochio
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 188
Registrován: 16 roků 5 měsíců
Bydliště: Žebrák
Vůz: Toyota Auris HSD

#17 stěrače na 850..........

Příspěvek od Pinochio »

jp1 píše:tak jsem si nechal koupit AEV 2062 a bylo mi koupeno AEV 2032 (originál škofa felicie) a nevím jestli to mám zkoušet, nebo ne, schéma nemám, konektory na něm popsané nejsou......................... :-)
dík za každou radu
Můžeme použit následující cyklovače. AEV 2012 - základní cyklovač, kterému chybí funkce "setři okno po ostřiku", AEV 2052, AEV 2062 - cyklovače, které tuto funkci již máji.
Více info: http://www.kadett.cz/technika/cyklovac.htm a tady http://www.gm-club.cz/navody-opel/navod-na-zhotoveni-cyklovace-do-vectry
_________________
Vlk: Toyota Auris TS HSD, 2018, perleťově bílá Obrázek

Vlk: Volvo 744, 1985, B230K s LPG, červená - MartinObrázek - Prodáno do Krkonoš
Víla: Škoda Felicia, 1995, Š 781.136 B, bílá - Jirka - Odvezena do kovošrotu Zdice

hroch32
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 782
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

#18 stěrače na 850..........

Příspěvek od hroch32 »

travex: super, díky, zasloužíš pochvalu před nastoupenou jednotkou :tlesk: :palec:
_________________
Volvo 850 kombi, B5254, 1996
Volvo 740 kombi, B230F, 1990 - bylo => pojízdný kombajn na Mazdy; třeba ji od Adama koupím časem zpátky

jp1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 55
Registrován: 16 roků
Bydliště: Chomutov (Ostrov)
Kontaktovat uživatele:

#19 stěrače na 850..........

Příspěvek od jp1 »

na 850 vyzkoušeno AEV 2032 a vše funguje super
_________________
bylo: 850 TDi kombi automat (Cyril)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“