Klepot pod pristrojovkou u spolujazdca

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 39
Registrován: 7 roků
Bydliště: Žilina
Vůz: Volvo S40 2.0D 2009

#1 Klepot pod pristrojovkou u spolujazdca

Příspěvek od Michal6677 »

Zdravim,
ked je auto studene (celu zimu) a ma vacsie vibracie (prejazd po nerovnostiach, akcelerovanie, prudke zatacanie vpravo, pri zatacani vlavo je vsetko OK), nieco mi klepe v zadnej casti palubovky pri spolujazdcovi. Klepot pocujem aj ked po palubovke pobucham. Je mozne, ze kvoli zime je tam nieco stvrdnute (tesnenie, plasty, izolacia, ...). Znie to ako ako keby bolo nieco povolene pripadne nejake kable neboli na svojom mieste a o nieco buchali. Ked je vonku teplejsie (nad 10 stupnov) alebo sa auto zohreje, klepot prestane.
Vybral som vyduchy ventilacie, ale cez tie otvori sa neda dostat az dozadu pri celne sklo pod pristrojovku, takze som nic nezistil. Neviete, co by tam mohlo klepat? Je tu nejaky navod ako rozobrat pristrojovku a pozriet sa pod nu? Potreboval by som dat dole ten horny makceny plast.

Tu je ten zvuk (pocut to ked auto akceleruje, pri stati na krizovatke nic a zase ked akceleruje):
"

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 47
Registrován: 5 roků 10 měsíců
Bydliště: Chrudim
Vůz: V50 2.0D, rv 2004, MY05
Bydliště: Chrudim

#2 Klepot pod pristrojovkou u spolujazdca

Příspěvek od Oskar1 »

mám úplně stejný problém, stejný zvuk ze stejného místa. Při akceleraci a nejvíc okolo 2000-2200ot/min. Akorát mi to dělá ikdyž je to zahřátý (a možná to mám i hlasitější...z videa to nedokážu poznat). V létě se chystám palubovku sundat. Návod jsem nenašel, snad se tu najde někdo, kdo ho má :)
_________________
Chrudim, V50 2.0D, rv 2004, MY05

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 47
Registrován: 5 roků 10 měsíců
Bydliště: Chrudim
Vůz: V50 2.0D, rv 2004, MY05
Bydliště: Chrudim

#3 Klepot pod pristrojovkou u spolujazdca

Příspěvek od Oskar1 »

Tak jsem vyměnil všechny silentbloky motoru. Vibrace v kabině zmizely a klepot od spolujezdce téměř zmizel. Je o dost slabší a projevuje se jen na 2.převodový stupěň. Myslím si tedy, že tam je opravdu něco uvolněného, ale nejvíc to klepalo, protože se přenášely vibrace od motoru do šasí.


Paradox je, že když utichly zvuky u spolujezdce, tak mi zase vyniklo nějaké klepání z pod auta. Ale dávám to zavinu spodnímu krytu motoru. Všiml jsem si, že se mi z toho asi vyklepaly nějaké šrouby a je nějaký popraskaný...přemýšlím, že ho stejně sundám.

nicméně kdyby se našla nějaká dobrá duše, která by poradila jak sundat přední palubovku, tak bych mu byl vděčný :)
_________________
Chrudim, V50 2.0D, rv 2004, MY05

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 39
Registrován: 7 roků
Bydliště: Žilina
Vůz: Volvo S40 2.0D 2009

#4 Klepot pod pristrojovkou u spolujazdca

Příspěvek od Michal6677 »

tak cele leto nic a prisli teploty pod nulou a klepot je tu zase, presne ako minuly rok. Stale nikto nevie, ci sa da nejak pozriet pod palubovku?
Cez vyduchy ventilacie ani cez spolujazdcov kastlik sa tam nedostanem, klepe mi to az niekde pod vyduchom vetraku na celne sklo par centrimetrov smerov dovnutra.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 39
Registrován: 7 roků
Bydliště: Žilina
Vůz: Volvo S40 2.0D 2009

#5 Klepot pod pristrojovkou u spolujazdca

Příspěvek od Michal6677 »

tak po dlhom skumani som zistil, ze to neklepe spod pristrojovky :D ale proste klepal plast spatneho zrkadla o celne sklo a ten zvuk rezonoval po skle az sa zdalo, ze to vychadza spod pristrojovky :pardon: niekolko ludi, ktorych som viezol si taktiez myslelo, ze to ide od pristrojovky :D
preco to robilo len v zime netusim, mozno sa ten plast nejak zmensoval/roztahoval....tak som ten plast/kryt zrkadla podlepil paskou s tenkou penou a vseto je v pohode :Yahoo!:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 47
Registrován: 5 roků 10 měsíců
Bydliště: Chrudim
Vůz: V50 2.0D, rv 2004, MY05
Bydliště: Chrudim

#6 Klepot pod pristrojovkou u spolujazdca

Příspěvek od Oskar1 »

Gratulace, mě to přestalo po výměně rozvodů :)
_________________
Chrudim, V50 2.0D, rv 2004, MY05
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“