preskočený rozvod V40 tdi

  • Autor
  • Zpráva
Online
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 99
Registrován: 7 roků 4 měsíce
Bydliště: Galanta
Vůz: volvo v40 td 75kW 2001

#1 preskočený rozvod V40 tdi

Příspěvek od 0ndro »

Ahojte, prosím vás o radu. ( volvo v40 2001 75kW nafta s turbom )
Dnes sa mi stalo že pri naštartovaní auta som si všimol že motor sa trasie,dymí na čierno a nemá poriadny ťah. Myslel som si že sa pokazil vstrekovač ,tak som pri naštartovanom motore postupne odpájal konektory vstrekov a zistil som asi toto:
Odpájal som po jednom,nie viac naraz. Pri odpojení krajných vstrekovačov, motor zavibruje ale ďalej bežal s trocha zmenenými otáčkami. No pri odpojenách vnútorných vstrekovačov sa motor silno zatriasol a bolo poznať veľmi silné vibrácie.. Keď sa motor zohrial, tak pri odpojení jedného z krajných motor skapal uplne.
Chcem sa opýtať, nemali by sa vstrekovače chovať rovnako? Alebo je normálne že je spojitosť medzi krajnými a vnútornými? že sa chovajú dva a dva rovnako?
Nevyzerá to takto keď je preskočený rozvodový remeň ?

Online
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 99
Registrován: 7 roků 4 měsíce
Bydliště: Galanta
Vůz: volvo v40 td 75kW 2001

#2 preskočený rozvod V40 tdi

Příspěvek od 0ndro »

Mohol by mi niekto z vás kto sa tomu rozumie poradiť? Chcem skontrolovať ten rozvod, neviete kde nájdem schému pre nastavenie klukovej a vačkovej hriadele? mali by tam byť tuším značky však,alebo sú aretovacie diery? Naftová pumpa ( common rail) sa asi nenastavuje alebo ano? A ešte mám otázku, ešte som nerobil s takouto šponovacou kladkou aká šponuje rozvodový remeň, ako na ňu, potrebujem nejaké špeciálne náradie? Rozvody som menil viackrát, ale na p405 a tam bol iný šponovák. ďakujem za rady

Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1141
Registrován: 9 roků 10 měsíců
Bydliště: Damboritz
Vůz: V40 1.9D

#3 preskočený rozvod V40 tdi

Příspěvek od labanos »

Je to motor renault 1.9dci, na netu se k tomu dá najít dost aj v češtině. Neporadím ti s nastavením pokud je posunutý, já pouze měnil. Musí se přípravkem zaaretovat kliková hřídel, potom se označí barvou pozice vačkové hřídele (na to není připravek), čerpadlo se nemusí aretovat. Pro nastavení by na vačkové hřídeli měla být ryska, ale nehledal jsem ji, asi je někde pod víkem na straně spojky. Napínací kladka se našponuje šroubkem (asi M6), který našroubuješ zboku a tlačí na kladku do řemene. Potom se povolí/dotáhne šroub přímo na kladce. https://www.volvoforums.org.uk/showthread.php?t=118618
Ale pokud je řemen v kondici a napnutý, tak si nemyslím, že by přeskočil. Udělej diagnostiku.
_________________
S80II D5244T4 136kW TF-80SC '07 | P5008 2.0HDi |
Bylo: S40 D4192T3 85kW M56 '04 | C70 Coupé B5234T3 176kW M56 '02 | V40 D4192T3 85kW M56 '01 |
VIDA | DiagBox |

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#4 preskočený rozvod V40 tdi

Příspěvek od kwiko »

kluka ma dieru na 7mm kolik zboku na 4. valci
vacka ma drazku na pravitko zaroven pohanajuci vyvevu - musi ist dole...
sponovak nieje automaticky, jeho spravne napnutie sa kontroluje vyrobcom definovanou rezonancnou frekvenciou - je na to meradlo, len ani v autorizaku ho moc nepouzivaju lebo je to pekelne zariadenie. Myslim Renault, vo volve ani v nissane o nom ani nepoculi...

Online
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 99
Registrován: 7 roků 4 měsíce
Bydliště: Galanta
Vůz: volvo v40 td 75kW 2001

#5 preskočený rozvod V40 tdi

Příspěvek od 0ndro »

vďaka, presne toto som potreboval. Auto som dal ale predsa známemu do dielne nakoľko ja nemám garáž, a v tomto počasí sa mi v tom nechce vŕtať.
Rozvody sú ale vraj v poriadku. Nemáte s podobným problémom skúsenosti? môže to byť škrtiaca klapka, alebo čerpadlo? Diagnostika ukazuje iba EGR ventil ktorý na motore chýba.

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#6 preskočený rozvod V40 tdi

Příspěvek od kwiko »

nechces mi to radsej doniest do H. Salib? EGR na aute je, a obcas sa aj kazieva

Online
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 99
Registrován: 7 roků 4 měsíce
Bydliště: Galanta
Vůz: volvo v40 td 75kW 2001

#7 preskočený rozvod V40 tdi

Příspěvek od 0ndro »

ano EGR na aute pôvodne je, ale ja som si po kúpe všimol že je z neho daná dole cievka.. Každopádne zajtra by som sa mal dozvedieť viac, určite dám vedieť čo sa zistilo,alebo nezistilo
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“