V40 1.8 - drnčení při jízdě.

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 6 roků 7 měsíců
Bydliště: Chomutov
Vůz: Volvo V40 1.8 90kW

#1 V40 1.8 - drnčení při jízdě.

Příspěvek od Ezareth2711 »

Zdravím, mám takový problémek nevím co s tím.
Začal se mi ozívat někde z okolí motoru, nebo přední nápravy takový fakt hnusný drnčivý zvuk, skoro jako když o sebe dřou zuby v převodovce. Objevilo se to z ničeho nic, jel jsem do práce všechno OK, akorát jsem nestihnul natankovat a dojížděl jsem na rezervu cca 20km, jedu z práce a během chvilky od rozjetí to začlo, nejdříve jsem to přisuzoval tomu, že mám nádrž pomalu prázdnou a lítá mi někde nějaký vzduch :D, tak jsem natankoval, ale zvuk zůstal, sice po nějakém tom kilometru se zmírnil, ale pořád je slyšet (asi se to něco obrousilo :) ), v jakékoliv rychlosti v jakýchkoliv otáčkách, ve všech převodových stupních, tedy čím rychleji jedu tím hrubší a silnější ten zvuk je, takže jsem nakonec musel jet jak s hnojem.
Krom toho zvuku je ještě mírně cítit zavybrování do pedálu plynu.

Co jsem mohl zkontrolovat pohledem a pohmatem jsem zkontroloval, oleje je dost, olej v převodovce je měněný minulý rok, žádná jiná kapalina nezmizela.
Tlučou mi čepy ty budu dělat, jestli je to nějaká část nápravy? ale takhle vrčivý/drnčivý zvuk nevím jestli něco může dělat. A na levé straně (spolujezdec) jsem si všiml, že závěs motoru je nějaký divný, není to nic na co jsem zvyklý a nevím jak to přesně popsat, černý klobouček kompletně zakrytovaný, 3 šrouby vede pod to držák motoru a jsou vidět díry na šroub v držáku motoru a v držáku co je přidělaný ke kastli, ty díry nelícují cca 2 centimetry, tak jestli mi trochu nespadl motor?

Za jakoukoliv radu budu rád.

din
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 91
Registrován: 11 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha 4
Vůz: V40 B4204S2 2.0l 99',740 Turbo, 2.3L 89'

#2 V40 1.8 - drčení při jízdě.

Příspěvek od din »

Ahoj,
jedinou věc s drnčivým zvukem co jsem řešil byl homokinetický kloub. Je to zvuk podobný řechtačce, při zatáčení je to většinou horší. Je to jen nápad. Zdraví din.
_________________
V40 2.0 1999 100KW B4204S2, 740 Turbo 2.3 1989 114KW B230FT

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 6 roků 7 měsíců
Bydliště: Chomutov
Vůz: Volvo V40 1.8 90kW

#3 V40 1.8 - drčení při jízdě.

Příspěvek od Ezareth2711 »

Diky je to takový zvuk jak řechtačka, taky mě to napadlo, ale vnější klouby mají novou vazelonu a manžety, vnitřní jsem akorát zkontroloval. Roztržené nejsou, co s tím ? Rozebrat pasky a naplnit novou vazelinou?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 104
Registrován: 12 roků 11 měsíců
Bydliště: Písek

#4 V40 1.8 - drčení při jízdě.

Příspěvek od zetor25K »

Odfetrani klikovky
_________________
4184S2 01´

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 6 roků 7 měsíců
Bydliště: Chomutov
Vůz: Volvo V40 1.8 90kW

#5 V40 1.8 - drnčení při jízdě.

Příspěvek od Ezareth2711 »

Tím odvětráním klikovky si nejsem až zas tak jistý. Kdyby to bylo ono, nedělalo by to i při stání na místě a nezáviselo by to na otáčkách motoru?
No kouknou se na to můžu, mohl bych poprosit o nějakou radu co s tím ? Fotečka nějaká by se hodila. :)

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#6 V40 1.8 - drnčení při jízdě.

Příspěvek od kwiko »

tazko radit ked moc indicii nedavas... chrcat vedela celkom isto aj povolena matka na hriadeli v prevodovke
http://www.volvoklub.sk/viewtopic.php?f=17&t=9373
ale aj povolene koleso, ci ohnuty kryci plech kotuca

Petr.Chrpa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1814
Registrován: 17 roků 11 měsíců
Bydliště: Sedlečko, Chotoviny
Vůz: V 850 T5R r.v.1995 B5234T5 166kW
Kontaktovat uživatele:

#7 V40 1.8 - drnčení při jízdě.

Příspěvek od Petr.Chrpa »

Ezareth2711 píše: A na levé straně (spolujezdec) jsem si všiml, že závěs motoru je nějaký divný, není to nic na co jsem zvyklý a nevím jak to přesně popsat, černý klobouček kompletně zakrytovaný, 3 šrouby vede pod to držák motoru a jsou vidět díry na šroub v držáku motoru a v držáku co je přidělaný ke kastli, ty díry nelícují cca 2 centimetry, tak jestli mi trochu nespadl motor?

Za jakoukoliv radu budu rád.
Asi by to chtělo foto nějak si to už nepamatuju jak to tam je ,ale možná jsi si i odpověděl sám :D
_________________
Bylo:S40 ,V40 1,6r.v.1998,man.,B4164S-1587ccm
Je: Volvo 850 GLE,r.v.1996,man. ,B5202S-1984ccm 10V KOMBI - Zel. metalíza
Volvo 850 T5R,r.v.1995,manual ,B5234 T5-2319ccm 20V KOMBI - Cream Yellow 607
Volvo 850 T5R,r.v.1995(model 96),manual ,B5234 T5-2319ccm 20V SEDAN Olivová 421-41,vlastní úprava ECU,TD04HL 19T,750cc/min..
Volvo 850R r.v. 1996,manual,B5204T-1984ccm 20V KOMBI - Black Stone 019 ,vlastní úprava ECU

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 6 roků 7 měsíců
Bydliště: Chomutov
Vůz: Volvo V40 1.8 90kW

#8 V40 1.8 - drnčení při jízdě.

Příspěvek od Ezareth2711 »

Dal jsem indicií tolik, kolik jsem jako lajk, věděl. Každopádně auto jsem dnes rozebral, začal jsem od podvozku, abych zkontroloval ten homokineťák a asi jsem přišel na příčinu ---> ložisko náboje kola, bylo více méně úplně kaput, ale takovým způspobem, že jsem to ještě nikdy neviděl, vazelína úplně ztvrdlá, kuličky se točili na jednom místě a v neděli se akorát stalo to, že se nějak vzpříčila prachovka, která se potom úplně rozšmelcovoala v kuličkách což podle mě způsobovalo to vrčení/drnčení a vibrace.Takže pro jistotu udělám kompletně obě strany podvozku a potom se uvidí.

Renault převodovku nemám, mám tu druhou asi přímo od Volva se spojkou přes lanovody ne přes ty pofidérní táhla. S rychlostma problém nemám, krásně hladce řadí. Navíc se to objevilo z ničeho nic, bez jakéhokoliv zvuku před tím.

Fotku toho držák nemám, ale pořídím jindy teď mám auto odstavené mimo a půjdu tam až příjdou náhradní díly, takže nejdříve ve čtvrtek, potom foto pošlu. Ale zkoušel jsem motorem hýbat s rychlostí i bez jestli se nějak nadměrně nehýbe a příjde mi že je to vše OK :)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“