prehrievanie pri jazde do strmého kopca

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 99
Registrován: 7 roků 4 měsíce
Bydliště: Galanta
Vůz: volvo v40 td 75kW 2001

#1 prehrievanie pri jazde do strmého kopca

Příspěvek od 0ndro »

Ahojte , jedná sa o moje volvo v40 , 2001 a 75kW .. Nedávno som bol v Alpách v Rakúsku a šiel som cez Grossglockner Hochalpenstrasse čo určite mnohý z vás poznáte :) .. Max. stúpanie je tam ako som prečítal 12% .Môj problém spočíva v tom že auto sa mi prehrievalo. Vyškriabal som sa na vrchol štýlom ,že som na každej tretej serpentíne stál cca 3 minútky kým ventilátor zrazí teplotu na normál. ( a do kabíny som kúril na max.) . Auto vládalo maximálne na druhom prevodovom stupni, pri čom sa na tej ceste trojka ani neoplatí radiť. Inak auto beží perfektne , celú cestu zo slovenska až tam je diaľnica do kopca a nič sa nedialo,vždy si drží teplotu. Chcel by som sa opýtať, či s tým máte skúsenosti, a či to je normálne že sa auto takto správalo v takom stupáku.
pri jazde som samozrejme nevytáčal do otáčok, pekne v klude sme išli, chápem že nápor vzduchu nechladil lebo to bolo cca 30 km/h :) .
ďakujem za všetky odpovede.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 434
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Bydliště: Klimkovice
Vůz: S60 D5 120KW r.v2004 automat

#2 prehrievanie pri jazde do strmého kopca

Příspěvek od mirekcafa »

Měl jsem u s60 podobný problém, trasa na Slovensko přes Makov, chce to propláchnout chladič zvenku i zevnitř a při jízdě do kopce to držet na min 2500 otáček. Od té doby klid.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 99
Registrován: 7 roků 4 měsíce
Bydliště: Galanta
Vůz: volvo v40 td 75kW 2001

#3 prehrievanie pri jazde do strmého kopca

Příspěvek od 0ndro »

S čím si prepláchol chladič ? je na to nejaký prípravok ? a pri tom preplachovaní si ho celý vybral, alebo tým myslíš že si prepláchol celý systém ?

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 434
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Bydliště: Klimkovice
Vůz: S60 D5 120KW r.v2004 automat

#4 prehrievanie pri jazde do strmého kopca

Příspěvek od mirekcafa »

Vypustit nemrzku, připravit si převařenou vodu s 3 tabletami do myčky, nalít, projet nebo zahřát na provozní teplotu tak na hodinu, vypustit, propláchnout hadicí a nalít nemrzku.

zvenku jsem sundal přední nárazník a střídavě jsem prostříkával vodou s jarem nechal půl hodiny působit a pak proudem hadicí......několikrát. Je potřeba propláchnout chladič klimy i intercoler.Chladič vytahovat nemusíš.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 99
Registrován: 7 roků 4 měsíce
Bydliště: Galanta
Vůz: volvo v40 td 75kW 2001

#5 prehrievanie pri jazde do strmého kopca

Příspěvek od 0ndro »

a keď si vypustil tú vodu z okruhu, boli v nej nečistoty? teda či sa odtiaľ dostal nejaký sajrajt :D .. Lebo tento rok sa ešte chystám na Stelvio pass ,tak si chcem byť istý že sa aj dostanem domou. A ozaj, prečo treba držať motor pri 2500 otáčkach? myslel som že čím väčšie otáčky tým rýchlejšie sa prehreje

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 434
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Bydliště: Klimkovice
Vůz: S60 D5 120KW r.v2004 automat

#6 prehrievanie pri jazde do strmého kopca

Příspěvek od mirekcafa »

Sajrajt tam byl, tekla kalná nemrzka, tu jsem dal novou. A při vyšších otáčkách nemrzka rychleji cirkuluje.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“