Dejte pár rad a tipů

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 77
Registrován: 7 roků
Bydliště: Ústí nad Labem
Vůz: Volvo V40 2.0i, 103kw r.v.1996

#1 Dejte pár rad a tipů

Příspěvek od Mroger »

Ahoja kluci, mám na Vás pár pro Vás banálních dotazů.
1) Budu měnit palivový filtr, původní je tam možná ještě původní :) je pěkně orezlý, máte tip jak ho vyměnit, jestli jde dolů lehce nebo jestli se něco v tomto stavu má tendenci zničit? Jak to jde povolit, a když ne tak jestli máte radu jak povolit a nebo co si případně připravit abych tam mohl dát nový. Musí se to nějak pak ovzdušňovat (u mého předchozího diesela se samozřejmě muselo pumpovat, u benzinu nemám zkušenost :)
2) kolik oleje je na měrce od minima do maxima?
3) zaráží mě můj třetí díl výfuku, má dvě koncovky, z laického názoru si myslím že dvě koncovky jsou převážně pro nafťáky, benzin by měl mít jeden ale to si jen myslím, případně pokud tam mám špatný konec tak jak se to projevuje na chodu motoru apod... Mám tam sehnat ten správný?
4) nesvítí mi přepínač palubního pc, ovladač na světlo (kontrolka pod ním ano) a displej s ujetou vzdálenosti, takže mě čeká rozebrání palubní desky, najdu někde nákres kde všude jsou ukrytý šroubky a jak se k nim dostat?
5) nevrací se mi blinkry, musím je vracet sám po projetí křižovatky Díky moc za rady
_________________
Nyní Véčko V40 po 100 letech auto v benzinu
Před tím Ford Mondeo 1.8TD spolehlivý parťák

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 77
Registrován: 7 roků
Bydliště: Ústí nad Labem
Vůz: Volvo V40 2.0i, 103kw r.v.1996

#2 Dejte pár rad a tipů

Příspěvek od Mroger »

tak olej na měrce jsem už zjistil, ale mohl by mi někdo poradit s tou palubní deskou a středovým panelem? je někde nákres kde všude jsou ukrytý šroubky?
_________________
Nyní Véčko V40 po 100 letech auto v benzinu
Před tím Ford Mondeo 1.8TD spolehlivý parťák

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 102
Registrován: 8 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha City
Vůz: S40

#3 Dejte pár rad a tipů

Příspěvek od Matýsek »

Mam S40 po FL a palubka se zacina kuchat vycvaknutim obdelnikovyho krytu u tocitek vetraku, teploty a smeru vzduchu. Pak uz jsou videt sroubky... Jak jsem do pristroju sahnul, tak zacaly odchazet dalsi a dalsi zarovicky, tak sem to predelal na LED (prasacky sem je i s odporama napajel na tistaky...

Benzinovy filtry se odvzdusnuji samy po zapnuti zapalovani (na chvili se rozebehne cerpadlo v nadrzi). Muzes klidne zapnout zapalovani, pockat 5 sekund, vypnout pockat a zas zapnout a zkusit start...

Co se tejka blinkru, tak na pacce bude asi ulomenej zobacek. Packa jde, aspon u FL, sundat snadno bez demontaze volantu...
_________________
Prodáno: S40 2003 2.0T 120kW (kdysi dávno) přes 420 000 km :-( Prodáno :-(
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“