Smrad z výfukových plynů v kabině

  • Autor
  • Zpráva
PINĎABC
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4973
Registrován: 12 roků 1 měsíc
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#26 Smrad z výfukových plynů v kabině

Příspěvek od PINĎABC »

Zdravím, loni jsem přetěsnoval všechny vstřiky, nové měděné podložky a když jsem měnil olej atd. tak jsem si všiml ,že to zase prochcává ne moc aby to bylo cítět ,ale vím o tom a ser. mě to :o na jinem topiku tady jsem četl že je třeba vyměnit i ty šrouby co drží vstřiky mužou být vytahané. Volal jsem do volva ve Zlíně že by přetěsnili je třeba nějaká sada těsnění plus ty šrouby matky cca 4000,- i s prací 20% davají slevu na starší auta. Přetesnoval to někdo z vás sám aby to bylo na stopro nebo to propouští běžně.
Díky za nějaké postřehy :beer:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 401
Registrován: 11 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V50 2.0 D3 MY2012

#27 Smrad z výfukových plynů v kabině

Příspěvek od Teflon_490 »

..::Philip::.. píše:.....za to sazi z turba mam na rozdavani :ROFL:
Ted sem tady na to narazil, ze to zminujes. Taky mne turbo huli jak kdyby fungovalo na cerny uhli, ale dela to uz rok a pul od doby co sem auto koupil, a turbo tam bylo tehdy novy, takze tim ze by odchazelo to asi nebude. Jinak jede naprosto v poho - je to normalni ze to takhle huli? Pokud to dela vicero lidem, tak to asi nahoda nebude, problem je, ze to huli kdesi vzadu za tim plechovym okrytovanim a neni tam vubec videt odkud to de - nejaka netesnost?. Ptam se jestli to je na zavadu, ale kdyz to jede tak to asi problem nebude, jen mi to prijde divny.
_________________
Volvo V50 2.0 D3 D5204T5 110kW, Business Pro Edition, Ice White, str. week 2012/13 (MY2012)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ex.: Volvo V50 1.6D D4164T 80kW, Summum, Titanium Grey, str. week 2005/46 (MY2006)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: NZ
Vůz: Subaru Levorg GT-S 2017
Bydliště: NZ

#28 Smrad z výfukových plynů v kabině

Příspěvek od ..::Philip::.. »

Teflon_490 píše:
..::Philip::.. píše:.....za to sazi z turba mam na rozdavani :ROFL:
Ted sem tady na to narazil, ze to zminujes. Taky mne turbo huli jak kdyby fungovalo na cerny uhli, ale dela to uz rok a pul od doby co sem auto koupil, a turbo tam bylo tehdy novy, takze tim ze by odchazelo to asi nebude. Jinak jede naprosto v poho - je to normalni ze to takhle huli? Pokud to dela vicero lidem, tak to asi nahoda nebude, problem je, ze to huli kdesi vzadu za tim plechovym okrytovanim a neni tam vubec videt odkud to de - nejaka netesnost?. Ptam se jestli to je na zavadu, ale kdyz to jede tak to asi problem nebude, jen mi to prijde divny.
asi mas prasklou sponu co drzi vyfukovy svod na turbu. dil stoji 200,- a opravis si to klidne sam.
_________________
Subaru Levorg GT-S 2017 AWD Eyesight Comfort

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 401
Registrován: 11 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V50 2.0 D3 MY2012

#29 Smrad z výfukových plynů v kabině

Příspěvek od Teflon_490 »

Dik, zkusim mrknout do VIDY.
_________________
Volvo V50 2.0 D3 D5204T5 110kW, Business Pro Edition, Ice White, str. week 2012/13 (MY2012)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ex.: Volvo V50 1.6D D4164T 80kW, Summum, Titanium Grey, str. week 2005/46 (MY2006)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1130
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Volvo V60 D5 AWD R-Design

#30 Smrad z výfukových plynů v kabině

Příspěvek od Tarkin »

Řeším teď podobný problém u své S80 TDI. Nevím do jaké míry je to normální vzhledem k zimě, studenému motoru a kompletnímu stage 1 od D5T5 tzn chip + EGR off. Při stání a "vhodných" povětrnostních podmínek je lehce cítit smrad z výfuku. Prohlížel jsem svody, výfuk. Vypadá to, že to nikde neuniká.
_________________
Je: Volvo V60 D5 AWD R-Design TF-80SCAWD
Bylo: Volvo S80 D5252T M56 ST1

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1687
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#31 Smrad z výfukových plynů v kabině

Příspěvek od IgorS »

To nie je normálne vzhľadom k zime, stage a čomu píšeš, atď...
To je normálne vzhľadom k motorizácii.
Ide teda o vlastnosť, ktorá sa ak to vadí, ľahko odstraňuje výmenou auta :)
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

karelvolvo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2168
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#32 Smrad z výfukových plynů v kabině

Příspěvek od karelvolvo »

Tarkin píše:Řeším teď podobný problém u své S80 TDI. Nevím do jaké míry je to normální vzhledem k zimě, studenému motoru a kompletnímu stage 1 od D5T5 tzn chip + EGR off. Při stání a "vhodných" povětrnostních podmínek je lehce cítit smrad z výfuku. Prohlížel jsem svody, výfuk. Vypadá to, že to nikde neuniká.
Taky hodně záleží na jakou rychlost máš ventilátor topení spoustu lidí jezdí s ventilátorem na plny koule a to semusí projevit já když třeba ráno přijedu do města předemnou řada aut tak ventilátor vypínám a stejně jezdím jen na první polohu ze čtyř
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 408tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 236tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 264tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 438 tkm

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1130
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Volvo V60 D5 AWD R-Design

#33 Smrad z výfukových plynů v kabině

Příspěvek od Tarkin »

To nie je normálne vzhľadom k zime, stage a čomu píšeš, atď...
Studené TDIčko s EGR off smrdí daleko více, než zahřáté, proto jsem to rozepisoval.
Ide teda o vlastnosť, ktorá sa ak to vadí, ľahko odstraňuje výmenou auta :)
Takže u tebe je to stejné?
Taky hodně záleží na jakou rychlost máš ventilátor topení spoustu lidí jezdí s ventilátorem na plny koule a to semusí projevit já když třeba ráno přijedu do města předemnou řada aut tak ventilátor vypínám a stejně jezdím jen na první polohu ze čtyř
Mám ho zhruba v půlce, nebo v první třetině rychlosti. Za jízdy nic, při stání se tak děje zhruba v 50% případů.

Každopádně pro kontrolu se jeví asi 3 věci:
1, těsnost výfuku - přicpat a hledat, ale bez ucpání zatím nikde nic, výfuk je zánovní
2, odvětrání klikovky
3, těsnění pod svody
_________________
Je: Volvo V60 D5 AWD R-Design TF-80SCAWD
Bylo: Volvo S80 D5252T M56 ST1

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1687
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#34 Smrad z výfukových plynů v kabině

Příspěvek od IgorS »

Keďže neviem, aké je to u teba, neviem či je to rovnaké aj u mňa. Ale tu nie je čo riešiť. S EGR off smrdí TDI ešte viac a ten smrad je taký "vlezlý", ostrejší a štipľavejší. To, čo ide z výfuku sa drží v celom okolí auta, no a z toho vyplýva všetko. Benzín je benzín.
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“