zaseknuty zamek na kufru

  • Autor
  • Zpráva
pablomiami

#26 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od pablomiami »

tak uz jsem si to opravil sam... vyresil jsem to mikrospinacem za 15kc... v podstate jsem pak zjistil, ze tahle zavada neni v mikrospinaci, ale v patici mikrospinace, samotnej mikrospinac funguje dobre.. ale kdo to mohl vedet.. tak jako tak, ve Volvu v Plzni neumeli objednat plastovej vylisek s patici a mikrospinacem jak mi bylo porazeno, tak bych jen chtel informovat, ze vyrobni chyba je v patici .. :-) hou.. domluvil jsem :-)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 552
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.
Bydliště: Kolín

#27 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od Pavluňa »

pablomiami: sikula :D :wink:
_________________
Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v. 2011 r.v.2005,Kinetic
Pavluňova galerka :-)

Harry
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1677
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: Plzeň-jih

#28 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od Harry »

v Plzni ve Volvu neumí víc věcí, bohužel. :o
_________________
XC90 II 2018 D5 173KW AWD Inscription +
V60 r.v. 2015 D4 120KW Business + , V40 r.v. 2013 D2 84KW Momentum +
bylo: do 6/2023 XC60 r.v. 2014 D5 158KW (s BSR 181KW) AWD Summum+
do 11/2019 S40 II r.v. 2007 1,6D 80KW Kinetic+, do 02/2017 V70 r.v. 2005 D5 120KW Momentum , do 10/2009 V40 r.v. 2001, 1,9D 75KW

wrbics
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 108
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno
Vůz: FoFo 2.0TDCi

#29 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od wrbics »

pablomiami : :Bravo: :Bravo:

Kdybych měl tuto závadu podruhé , tak mám tu hrazdu pořád schovanou 8) . Jen tehdy opravdu nebyl moc čas :cry:
_________________
BYLO : Volvo V50 2.0D ( D4204T ) , r.v.2005 , manual Q6 { foto }

pablomiami

#30 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od pablomiami »

ta hrazda ti prave nemopumze, jelikoz je zalisovana tak prave nekde v tom zalisovani se tam neco po.. tudiz podomacku predelat.. :)

wrbics
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 108
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno
Vůz: FoFo 2.0TDCi

#31 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od wrbics »

Tak jsem to právě myslel 8)
_________________
BYLO : Volvo V50 2.0D ( D4204T ) , r.v.2005 , manual Q6 { foto }

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 528
Registrován: 16 roků 5 měsíců
Vůz: V50 D5, 2008, 132KW, 360Nm
Bydliště: Hradec Králové

#32 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od jogin3 »

ja mam podobny problem u S60. Hlasi me to stale otevreny kufr. Zavru ho a stale hlasi ze je otevren. Nejde otevrit pomoc tlacitka u SPZ, musim ho jedine otevrit manualne klicem.

Mamm obednany cely zamek z bourane S60, sem puvodne z tech hlasek ze servisu myslel, ze v tom zamku je nejaky spinac co snima ci je kufr zavreny nebo ne. Jelikoz pokud kufr je zavreny a zamek hlasi odemknuto tak je jasny, ze tlacitko na otevreni kufru nejde. Nevim zda to je ten samy problem, ale vzniklo me to po namazani zamku, kde asi se dostala vazelina na zamky hloubeji nez mela, holt spray no.
_________________
Byla V50 D5, 2008, Momentum 132KW (D5244T8), nádherný auto.
Byla S60 2.3 T5 , R5 20V ,(B5234T3) 184Kw, vyborna vybava a luxus.
Byla V40 2.0T rk.v. 1999 (B4204T) , kuze, vyhrev, aut.klima
GALERIE

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 33
Registrován: 14 roků 1 měsíc
Bydliště: Slovensko

#33 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od marian1221 »

Cavko a nemozu to byt aj pojistky?
_________________
...........Volvo V50 2.0D 100kw, 11. 2004 , mistral grun, vse okrem navigace a kuze.

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3677
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#34 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od yoby »

marian1221 píše:Cavko a nemozu to byt aj pojistky?
A to je problém se na pojistky kouknout? :pardon:
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 33
Registrován: 14 roků 1 měsíc
Bydliště: Slovensko

#35 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od marian1221 »

Mam to v nemcine rada by sa mi hodila kde a ktere cislo to muze byt.
_________________
...........Volvo V50 2.0D 100kw, 11. 2004 , mistral grun, vse okrem navigace a kuze.

wrbics
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 108
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno
Vůz: FoFo 2.0TDCi

#36 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od wrbics »

marian1221 : kdyby jsi to pročetl pořádně , tak zámek kufru nemá pojistku ani relé
_________________
BYLO : Volvo V50 2.0D ( D4204T ) , r.v.2005 , manual Q6 { foto }

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 48
Registrován: 13 roků
Vůz: Volvo XC90 3.2 +LPG Summum 2007
Bydliště: Prievidza, SR

#37 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od brano14 »

ahoj, potvrzuji stejny problem, mne se nejprve zacal projevovat tak, ze se za vlhkeho pocasi, nebo po vyjeti z mycky obcas zacal kufr sam od sebe otevirat, ozvalo se klasicke cvaknuti a displej hlasil otevreny kufr, kazdodenniho jezdeni uz najednou kufr nesel otevrit vubec. Pomohlo jak jiz je tu napsano vymenit celou tu hrazdicku s konektorem a mikrospinacem cislo dilu 30699141. cena v predajni volvo trencin 25 eur
_________________
Volvo XC90 r.v.07 175kw 3.2 +LPG, Summum(Inscription),cierna metalizaObrázek
bolo:
Volvo V50 r.v.04 100kw 2D, Momentum, strieborna metaliza

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#38 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od kwiko »

konstrukteri to vymysleli, ze sa da odkrytovat a odstrutkovat protikus zamku na karoserii ak si dobre pamatam Obrázek
Alebo je to tak ako pises, kazdopadne otvorit kufor nebyva az taka veda, nahradit poskodenu kabelaz byva celkom zabavka na dlhsie...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 41
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Pardubice

#39 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od TomasB »

Tak jsem v tom taky. :crazy:
_________________
Ford Mondeo kombi 2,0TDCi 120kW, Titanium Plus + sada Comfort + sada Style 18 + sada Assist, MY 2014
Volvo S40, 2,4i 125kW, r.v. 2007

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 41
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Pardubice

#40 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od TomasB »

Tak dneska opraveno, měl jsem totéž co Endriju, tedy kabel totál v husím krku. Takže hrazdičku jsem kupoval zbytečně. Tudíž hrazdička, kdyby někdo potřeboval, tak je jedna v Pardubicích.
_________________
Ford Mondeo kombi 2,0TDCi 120kW, Titanium Plus + sada Comfort + sada Style 18 + sada Assist, MY 2014
Volvo S40, 2,4i 125kW, r.v. 2007

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 153
Registrován: 13 roků
Bydliště: Morava na severu
Vůz: V60 MY19 D3 110kW

#41 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od FERGU$ »

Taky se u mě objevil problém se zámkem kufru. Včera při odjezdu do práce při nastartování se odemčel kufr a odskočil. Musel jsem vysednout a kufr přibouchnout. Když jsem dojel a otočil klíčkem v zapalování (normálně jsem to chcípnul) tak opět otevření kufru a odskočení. Zamkl jsem auto dálkáčem a kufr jsem musel zase přibouchnout. Při odjezdu z práce dnes ráno stejný problém. Pak jsem četl toto vlákno a zjistil, že to je asi tím mikrospínačem. Navíc jsem zjistil, že kufrové dveře otevírám změnou polohy spínače světel. Jde to oba směry. Ať už dám spínač do polohy 0 nebo potkávačky, tak se zámek kufru odemče a odskočí. Musím vždy znovu zabouchnout. Asi to má souvislost s osvětlením SPZ. Zajímalo by mě jak to opravoval pablomiami, když vyměnil jen ten mikrospínač. Jestli koupil jen parametrově stejný (kde?), vykuchal ten starý a na jeho místo usadil nový. A jak to vyřešil s napojením na patici, když to je celé zalité v plastu. Zkoušel jsem ho vyndat, je tam zalitý plastem a myslím, že to nepůjde jinak, než destruktivně.
pablomiami píše:tak uz jsem si to opravil sam... vyresil jsem to mikrospinacem za 15kc... v podstate jsem pak zjistil, ze tahle zavada neni v mikrospinaci, ale v patici mikrospinace, samotnej mikrospinac funguje dobre.. ale kdo to mohl vedet.. tak jako tak, ve Volvu v Plzni neumeli objednat plastovej vylisek s patici a mikrospinacem jak mi bylo porazeno, tak bych jen chtel informovat, ze vyrobni chyba je v patici .. :-) hou.. domluvil jsem :-)
Měl jsem to celé rozdělané, vše pročistil a kontaktolem vystříkal, ale žádná změna.
Nejprve bych chtěl zkusit opravu v řádu korun výměnou mikrospínače, až poté když by to byl problém bych to řešil výměnou celé té hrazdy (cena cca. 580,-Kč).

pablomiami mi na foru asi moc nepomůže, když byl naposledy přihlášen na fóru někdy v roce 2010 tuším. Někdo další, kdo by poradil?
Díky.
_________________
V60 II, MY 2019, D3, 110kW, motor D4204T16, Inscription
Galerie: https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?t=80299
Minulá Volva: https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?t=29327

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#42 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od kwiko »

odpoj ho. kufor otvoris aj cez DO.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 153
Registrován: 13 roků
Bydliště: Morava na severu
Vůz: V60 MY19 D3 110kW

#43 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od FERGU$ »

odpoj koho? kufor neotvorím cez DO. Nevím jestli to bylo správně pochopeno.
Takže jdu k autu, otvírám přes DO, otevřou se všechny dveře kromě kufrových. Nastartuju, v zámku kufru to cvakne a kufr se otevře. Musím ho jít zabouchnout jinak se mi při jízdě otvírá. Vypnu motor a v zámku kufru opět cvakne a kufr se otevře. To stejné dělá i vypínání a zapínaní světel otočením knoflíku na palubce. Při každém otočení se kufr otevře. Chápeme se?
Zajímá mě jak to řešil pablomiami jen výměnou mikrospínače za pár kaček.
_________________
V60 II, MY 2019, D3, 110kW, motor D4204T16, Inscription
Galerie: https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?t=80299
Minulá Volva: https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?t=29327

GDPR_user

#44 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od GDPR_user »

FERGU$ píše:odpoj koho? kufor neotvorím cez DO. Nevím jestli to bylo správně pochopeno.
Takže jdu k autu, otvírám přes DO, otevřou se všechny dveře kromě kufrových. Nastartuju, v zámku kufru to cvakne a kufr se otevře. Musím ho jít zabouchnout jinak se mi při jízdě otvírá. Vypnu motor a v zámku kufru opět cvakne a kufr se otevře. To stejné dělá i vypínání a zapínaní světel otočením knoflíku na palubce. Při každém otočení se kufr otevře. Chápeme se?
Zajímá mě jak to řešil pablomiami jen výměnou mikrospínače za pár kaček.
Spíš káblíky.

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#45 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od kwiko »

asi tak. mikrospinac bud ide, alebo obcas nejde alebo nejde vobec. takze kabliky, pripadne zavada CEM.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 153
Registrován: 13 roků
Bydliště: Morava na severu
Vůz: V60 MY19 D3 110kW

#46 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od FERGU$ »

Vizuální kontrola kablíků po celé délce kufru až k svorkovnici, kde se sbíhá veškeré elektro zadku v poho. Měl jsem to celé rozdělané, odplastované a průchodky zkontrolované. Nikde ani náznak poškození, obnažení nebo zlomení kabelů. Měřit jsem to ale neměřil. Nemám čím a ani neznám hodnoty co by to mělo ukazovat. Sázím na ten mikrospínač resp. jeho svorkovnici jak uváděl pablomiami, wrbics a další od V50. Jenže nejsem žádný elektronek, potřeboval bych někoho kdo řekne kup ten a ten mikrosp., vykuchej ten starý a napájej tak a tak na svorkovnici. To bych zvládl.
Ten origo mikro vypadá takto:
Přílohy
DSC04120.JPG
DSC04120.JPG (81.45 KiB) Zobrazeno 10410 x
_________________
V60 II, MY 2019, D3, 110kW, motor D4204T16, Inscription
Galerie: https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?t=80299
Minulá Volva: https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?t=29327

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#47 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od Lachtan »

Vizuální kontrola je sice pěkná, ale na nic - vodič může být přerušen uvnitř nepoškozené izolace (kdybych to párkrát nezažil, tak to nepíšu). Pokud chceš mít jistotu, tak jí opravdu musíš proměřit.
Dle mého v mikrospínači samotném problém nebude. Pokud při jeho zmáčknutí/puštění slyšíš jasné kliknutí, tak na 95% funguje tak jak má.
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 153
Registrován: 13 roků
Bydliště: Morava na severu
Vůz: V60 MY19 D3 110kW

#48 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od FERGU$ »

Stejně bych to spíš viděl na ten mikrospínač. No vlastně na tu patici. U mě se to projevuje stejně jako u chlapů co to vyřešili výměnou hrazdy. Tu kabeláž nepodezřívám viz. tyto příspěvky:
tomliverpool píše:Zdravím pánové, takže jsem řešil úplně stejný problém a to nefungující otevírání víka kufru u své S40ky. Po přečtení zdejších rad jsem odmontoval celou lištu a celou ji rozebral. Oddělit hrazdu s mikrospínačem od lišty dalo opravdu hodně zabrat, ale podařilo se. Po odpojení konektoru a opětovném zapojení cvaknul zámek a kufr šel otevřít. Nicméně po zavření kufru, už byl spínač zase mrtvý a kufr znovu nešel otevřit.
Jelikož nejsem takový kutil, abych se babral s tím mikrospínačem, který je mimochodem zavařený do té hrazdy, tak jsem zvolil tu pro mě jednodušší cestu. První telefonát směřoval do SVEN caru v Ostravě, kde mi řekli, že musím koupit celou lištu za cenu 3500,- Kč. Tak jsem slušně poděkoval a zavěsil. Druhý hovor už letěl do SPX-CAR ve Zlíně, kde opravdu pan Matocha věděl, co chci a řekl, že to není problém objednat a poslat (big thx to wrbics :good: ) Dneska mi došla hrazda s mikrospínačem, cena i s poštovným byla 533,- Kč a kufr je zase OK.
Kdyby někdo potřeboval tak číslo dílu dle faktury je 30699141.
pablomiami píše:s husim krkem jsem prave zacal a ten to neni.. vsechny kabely jsem prozkousel a vsechno ok.. a kdyz ten mikrospinac odpojim a auto je odemceny a pak ho zastrcim zpatky do konektoru, tak se odemkne auto .. proste je to podle me nejak speceny, kdyz je zapnutej osvet SPZtky tak se odemkne kufr, nic jinyho tam pod tim neni, jen svetlo na SPZ a otvirani kufru
pablomiami píše:tak uz jsem si to opravil sam... vyresil jsem to mikrospinacem za 15kc... v podstate jsem pak zjistil, ze tahle zavada neni v mikrospinaci, ale v patici mikrospinace, samotnej mikrospinac funguje dobre.. ale kdo to mohl vedet.. tak jako tak, ve Volvu v Plzni neumeli objednat plastovej vylisek s patici a mikrospinacem jak mi bylo porazeno, tak bych jen chtel informovat, ze vyrobni chyba je v patici .. :-) hou.. domluvil jsem :-)
Nejvíc by mi pomohlo, kdyby se ozval pablomiami, který to vyřešil za 15 vočí :shock: (15,-Kč) a prozradil čím nahradil origo mikrospínač a jak to propojil do patice, neb obojí je zalisované v plastu. Stačilo by možná vědět s jakými parametry ten nový mikro kupit. V této problematice jemné elektroniky jsem panic :oops: Možná by dokázali poradit v prodejně s touto elektronikou, když bych se jim pokusil vysvětlit o co kráčí.
Jediné co mě na tom otravuje, že po každém nastartování (v tu chvíli už jsem usazen do sesle), musím běžet dozadu přibouchnout kufr. To stejné při vypnutí motoru a odcházení od auta, musím zabouchnout kufr, jinak by zůstal otevřený. No zkrátka je to na prdlačku otevírat kufr startováním nebo otáčením knoflíku světel na palubce :%)
_________________
V60 II, MY 2019, D3, 110kW, motor D4204T16, Inscription
Galerie: https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?t=80299
Minulá Volva: https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?t=29327

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#49 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od kwiko »

Stale si tvrdis svoje...

Do listy idu tri kabliky. Kostra, 12V na svetla osvetlenia znacky, a treti kabel je signal z mikrospinaca (po zatlaceni sa tam objavi ukostrenie). Ten ide dopredu do poistkovej skrinky (CEM) a odtial spat ide dalsi vodic ovladajuci motorcek odskoku zamku (spolu so snimacom otvorenia).

Takze predpokladajme ze mas signalovy kablik pravdepodobne pernamentne ukostreny, alebo sa samovolne ukostruje.
Odpojenim konektora z listicky by sa mohlo dat uz otvorit pomocou DO / nasimuluj si zatvorenie kufra zatlacenim zamku vhodnym skrutkovacom.
howgh Obrázek

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 153
Registrován: 13 roků
Bydliště: Morava na severu
Vůz: V60 MY19 D3 110kW

#50 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od FERGU$ »

Takže pomohlo vyměnit hrazdu s mikrospínačem, dnes už zase zámek šlape jak má. Tvrdit si stále svoje se nakonec ukázalo jako správné :) Já už jsem taková zatvrzelá palice :evil: Nene, spíš jsem sázel na zkušenosti zde uvedené. U pana Formánka http://www.Polarcars.cz mě ta hrazda s mikrospínačem vyšla na 250,-Kč. Výměna doma před barákem na 10 min.
_________________
V60 II, MY 2019, D3, 110kW, motor D4204T16, Inscription
Galerie: https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?t=80299
Minulá Volva: https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?t=29327
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“