zaseknuty zamek na kufru

  • Autor
  • Zpráva
pablomiami

#1 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od pablomiami »

Ahoj lidi, tak dneska mam dalsi novinku.. :-(

Prijdu k autu, otevru na dalku odemkne se a slysim, jak se kufr porad otvira a zavira.. sedl sem do auta a rozjel se, auto se mi zamklo a kufr prestal, tak sem si rikal, ze asi ok.. zastavim, vypnu motor, vylezu .. auto otevreny, ale kufr ani tuk, zkousel sem asi 30x otevrit a zavrit a nic proste.. odesel sem od toho po hodine prijdu, rikam si jestli se to neumodrilo a nic, opet odevre se auto a kufr nic, tak sem vyrazil a po ceste sem asi 20x za jizdy auto odemkl a zamkl.. vylezu po chvil z auta (motor sem nechal nastartovany) a hle, kufr jde otevrit a zavrit.. zkusil sem to asi 6x za sebou a vsechno v pohode.. pokazdy se otevrel, zamek znel jako vzdy neprislo mi to nejak porouchane.. tak dojedu do cile, vylezu, vypnu motor a ZASE to neslo otevrit :( zkusil sem nastartovat, jestli to nema vliv a nic, nastartovanej motor na miste nepomohl.. tak sem si rikal, rozjedu se, ujedu kus a zkusim zase vylezt.. ujel jsem kus a zase to slo otevrit.. vypnu motor a nejde otevrit.. ujel sem kus domu vypnu motor a nejdnou slysim, jak mi otevre SAM zamek na kufru, vylezu ven a kufr otevrenej, zabouchnu ho a uz to zase nejde otevrit.. uz to proste nechapu co s tim je.. jeste se mi z toho rozsvitilo ze mam malou hladinu napeti.. mohla by tohle byt baterka? nejak se mi to nezda, jelikoz vsechny zamky se otevrou a startovat to startuje jeste v pohode, zadnej skyt to neni..

wrbics
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 108
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno
Vůz: FoFo 2.0TDCi

#2 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od wrbics »

Měl jsem to samé a problém byl v mikrospínači na otvírání kufru . Spínač stál 470,- , vyměnil jsem si to sám . Je to vlastně celá hrazda i s osvětlením SPZ . Je to schované v nápisu Volvo a drží to na 4 šroubech ( torx ) .
Na obr.to uprostřed
Přílohy
lišta v.jpg
lišta v.jpg (65.79 KiB) Zobrazeno 9353 x
_________________
BYLO : Volvo V50 2.0D ( D4204T ) , r.v.2005 , manual Q6 { foto }

pablomiami

#3 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od pablomiami »

tak ted sem si s tim hral a zjistil sem, ze kdyz mam svetla vypnuty a nebo zapnuty, tak to nefunguje, ale jakmile prepnu svetla jen na parkovacky, tak vsechno funguje jak ma (ale auto furt sviti :-( )..

doktor
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3226
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Slaný, okr. Kladno
Vůz: SAAB 9-5 AERO 04, V70II R 04, C70 T5 98

#4 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od doktor »

pablomiami píše:Ahoj lidi, tak dneska mam dalsi novinku.. :-(

Prijdu k autu, otevru na dalku odemkne se a slysim, jak se kufr porad otvira a zavira.. sedl sem do auta a rozjel se, auto se mi zamklo a kufr prestal, tak sem si rikal, ze asi ok.. zastavim, vypnu motor, vylezu .. auto otevreny, ale kufr ani tuk, zkousel sem asi 30x otevrit a zavrit a nic proste.. odesel sem od toho po hodine prijdu, rikam si jestli se to neumodrilo a nic, opet odevre se auto a kufr nic, tak sem vyrazil a po ceste sem asi 20x za jizdy auto odemkl a zamkl.. vylezu po chvil z auta (motor sem nechal nastartovany) a hle, kufr jde otevrit a zavrit.. zkusil sem to asi 6x za sebou a vsechno v pohode.. pokazdy se otevrel, zamek znel jako vzdy neprislo mi to nejak porouchane.. tak dojedu do cile, vylezu, vypnu motor a ZASE to neslo otevrit :( zkusil sem nastartovat, jestli to nema vliv a nic, nastartovanej motor na miste nepomohl.. tak sem si rikal, rozjedu se, ujedu kus a zkusim zase vylezt.. ujel jsem kus a zase to slo otevrit.. vypnu motor a nejde otevrit.. ujel sem kus domu vypnu motor a nejdnou slysim, jak mi otevre SAM zamek na kufru, vylezu ven a kufr otevrenej, zabouchnu ho a uz to zase nejde otevrit.. uz to proste nechapu co s tim je.. jeste se mi z toho rozsvitilo ze mam malou hladinu napeti.. mohla by tohle byt baterka? nejak se mi to nezda, jelikoz vsechny zamky se otevrou a startovat to startuje jeste v pohode, zadnej skyt to neni..

V tomhle se nikdo nevyzná - prostě napiš, že to blbne ! Baterka asi ne, spíš pojistky, nebo nějaké relé.
_________________
V70R II 2,5T AWD, manual, 220 KW,´04, SAAB 9-5 AERO 2.3T, B235R, manual, 184 kW, ´03, Volvo C70 2,0 T5, B5204T3, 166kW ´98, manual, ARD tuning stage 2, 195kW,
bylo Volvo 460 2.0, B20F manual, 80kW,´95, bylo Volvo V70 2.5 10V, B5252S automat, 106kW,´99, bylo Volvo 850 R, 2.3, B5234T5 automat, 176kW,´96, Volvo V70 T5 2.3, B5234T3, manual, 176kW, ´99,
Vstup do galerie ZDE

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 552
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.
Bydliště: Kolín

#5 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od Pavluňa »

pablomiami píše:tak ted sem si s tim hral a zjistil sem, ze kdyz mam svetla vypnuty a nebo zapnuty, tak to nefunguje, ale jakmile prepnu svetla jen na parkovacky, tak vsechno funguje jak ma (ale auto furt sviti :-( )..
A je to vzdy na 100% tak jak pises?? :)

Dokor: presne tyhle reakce odsud odpuzuji majitele rad S40II/V50 :fool: jen kdybys dostal takovou odpoved ty,to by ses pokakal :ROFL: :ROFL: :ROFL:
To radsi nic nepis :wink:
_________________
Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v. 2011 r.v.2005,Kinetic
Pavluňova galerka :-)

doktor
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3226
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Slaný, okr. Kladno
Vůz: SAAB 9-5 AERO 04, V70II R 04, C70 T5 98

#6 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od doktor »

Pavluňa píše: A je to vzdy na 100% tak jak pises?? :)

Dokor: presne tyhle reakce odsud odpuzuji majitele rad S40II/V50 :fool: jen kdybys dostal takovou odpoved ty,to by ses pokakal :ROFL: :ROFL: :ROFL:
To radsi nic nepis :wink:
Napsal jsem, že to bude nesjpíš nějaké relé. A může to být kterékoliv - mám podobnou zkušenost.
Ad nepřehlednost: je úplně jedno, jestli to je S40, V50, je to napsané dosti nepřehledně, bez ohledu na typ auta. Tečka.

Pavluňa: Protože jseš zřejmě vysazený na moderátory, tak teď hledáš, kde by sis mohl rýpnout ?? To si klidně můžeš příště odpustit. Dík.
_________________
V70R II 2,5T AWD, manual, 220 KW,´04, SAAB 9-5 AERO 2.3T, B235R, manual, 184 kW, ´03, Volvo C70 2,0 T5, B5204T3, 166kW ´98, manual, ARD tuning stage 2, 195kW,
bylo Volvo 460 2.0, B20F manual, 80kW,´95, bylo Volvo V70 2.5 10V, B5252S automat, 106kW,´99, bylo Volvo 850 R, 2.3, B5234T5 automat, 176kW,´96, Volvo V70 T5 2.3, B5234T3, manual, 176kW, ´99,
Vstup do galerie ZDE

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 552
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.
Bydliště: Kolín

#7 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od Pavluňa »

doktor: nesjem na nikoho vysazenej,to fakt ne :D a to ze jsi moderator jsem si vsimnul az ted,takze bych se mel mozna omluvit,ze jsem si neco podobnyho k panu moderatrovi dovolil :lol: :lol: :lol:
At je to napsany jak chce,u jinych tad by odpoved byla ulne jiny,tecka :D

btw:nezapomen to smazat,bo zamknout :twisted:
_________________
Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v. 2011 r.v.2005,Kinetic
Pavluňova galerka :-)

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#8 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od Honza »

Pavluňa píše:At je to napsany jak chce,u jinych tad by odpoved byla ulne jiny,tecka :D
Tohle luštění už mě nebaví. Kdyby jsi si to místo smajlíků radši přečet.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

doktor
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3226
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Slaný, okr. Kladno
Vůz: SAAB 9-5 AERO 04, V70II R 04, C70 T5 98

#9 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od doktor »

Pavluňa: Na úvodní příspěvek topicu jsem odpověděl, ale další tvoje provokace mě nezajímá, zjevně máš z toho nějaký speciální požitek, takže si piš co chceš. :fool:
_________________
V70R II 2,5T AWD, manual, 220 KW,´04, SAAB 9-5 AERO 2.3T, B235R, manual, 184 kW, ´03, Volvo C70 2,0 T5, B5204T3, 166kW ´98, manual, ARD tuning stage 2, 195kW,
bylo Volvo 460 2.0, B20F manual, 80kW,´95, bylo Volvo V70 2.5 10V, B5252S automat, 106kW,´99, bylo Volvo 850 R, 2.3, B5234T5 automat, 176kW,´96, Volvo V70 T5 2.3, B5234T3, manual, 176kW, ´99,
Vstup do galerie ZDE

pablomiami

#10 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od pablomiami »

chtel jsem popsat pricinu zavady jak vznikla, proto jsem to rozepsal.. neni to ciste zaseknutej zamek, kdyz se to prepne na parkovacky, tak to otvira, zavira jak ma v pohode.. proto sem to napsal dlouhy..

ano, dela to vzdy stejne, vypnu motor, zhasnu svetla a otevre se kufr.. nechapu :(

wrbics
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 108
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno
Vůz: FoFo 2.0TDCi

#11 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od wrbics »

Nevím jake to má souvislosti to co popisuješ s otvíráním kufru . Třeba ty světla a otvírání , cvakání zámku v kufru ??

Když jsem hledal závadu u mě tak jsem zjistil toto :
- zámek kufru necvaká tak jak zámky ve dveřích - je pořád zavřený
- na zámek kufru není žadné relátko ani pojistka
- když je zamčeno tak na zk nejde šťáva , šťavu tam pošle rovnou řídící jednotka otvírání auta až když mu dáš signál dalkou a šťáva jde jen na ten mikrospínač , po jeho zmáčknutí teprve na zámek .
Mirkospínač normalně vyndej a proměř . Když bude dobrý tak zkus zámek , "přivedl jsem si bokem elektriku " a tak ho otevřel , takže fungoval .
A nebo pak proměřit kablíky od řídící jednotky otvírání až ke kufru jestli není někde kraťas .
_________________
BYLO : Volvo V50 2.0D ( D4204T ) , r.v.2005 , manual Q6 { foto }

pablomiami

#12 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od pablomiami »

kdyz dam svetla do polohy parkovacek a klickem zamykam odmykam.. tak cvka vsude a vsechno se zamyka, kdyz otacim svetlama z parkovacek na off, tak cvaka jen v kufru (nechapu) .. ten zamek funguje, ale je v nejakym divnym soupnutym modu.. da se udelat nejakej vymaz chyb bez PC?

wrbics
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 108
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno
Vůz: FoFo 2.0TDCi

#13 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od wrbics »

Výmaz chyb bez PC neuděláš .
Nechapu co Ti v tom kufru cvaká , fakt tam nemá co , ani při zamykáni a odemikání pomocí DO , DO dá signál řídící jednotce v autě a to pošle signal na dveře , tam "cvakne" a na kufr jen pošle napětí na mikrospínač . Opravdu věř mi , mám to za sebou . Než jsem na to přišel tak jsem měl skoro celou elektriku až do kufru rozebranou .
Leda , že by vysel ten mikrospínač a furt to jako otvíral . Ale nechápu souvislost se světly . Mě všechny zámky fungovaly , jen se občas stalo , že nešel kufr otevřit a pak už vubec .
Tady najdeš el.schemata k V50 .

Zkus ještě odpojit baterku a pořádně očistit kontakty , oba ! A fakt zkus proměřit ten mikrospínač . Je to otázka 10 minut maximalně 20 minut .

Pavluňa : nech je :D
_________________
BYLO : Volvo V50 2.0D ( D4204T ) , r.v.2005 , manual Q6 { foto }

pablomiami

#14 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od pablomiami »

tak je to ten mikrospinac, ale ve volvu mi rekli cenu 4 tis s nejakym zamkem nebo co, tak nevim.. v autobenex mi rekli ze at jdu do volva, tak se zeptam, kde jsi ten spinac sehnal ty?

pablomiami

#15 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od pablomiami »

jeste se snazim rozebrat tu listu, ale nejak se mi to nedari tak jak to mas ty, abych oddelil ten spinac od toho okrasnyho krytu volvo..

pablomiami

#16 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od pablomiami »

tak po obvolani nekolika obchodu s dilama, jsem se rozhodl ze si to asi vytvorim sam, koupim si mikrospinac a kabely na osvetleni si roztaham sam..

wrbics
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 108
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno
Vůz: FoFo 2.0TDCi

#17 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od wrbics »

Nevím ve kterým Volvo servisu jsi byl , ale ta cena je šílena . Řekl bych že je to za komplet , což nepotřebuješ . Já to bral v SPX-CAR Zlín , chtěl jsem mikrospínač , pan Matocha přesně věděl co chci a bylo , cena 470,- , bohužel nemám ted krabici po ruce abych Ti mohl říct číslo .

Oddělení hrazdy od lišty bylo trošku náročný - prvně vyšroubuj osvětlení SPZ , pak po bocích te hrazdy , jak je světlo na SPZ ( na každé straně ) to vysuneš směre k sobě směrem trošku nahoru ( nápis Volvo budeš mít od sebe ) v poho v těch drážkách , horší je to uprostřed , jak je ten mikrospínač , tam se musí trošku víc zabrat , je to totiž chycený na lepidle ( teda u mě bylo , kapka sekunďaku , nechápu proč ) . Ale trvalo dlouho než jsem se k tomu odhodlal , řekl jsem si buď to rupne nebo né , a naštěstí nic neruplo . Na zpátek jsem jí jen nacvakl , nic nelepil .

Lišta zevnitř bez hrazdy
jen lišta 1.jpg
jen lišta 1.jpg (46.21 KiB) Zobrazeno 9249 x

tj celá ta hrazda
el.hrazda s mikrospínačem a na světlo SPZ 1.jpg
el.hrazda s mikrospínačem a na světlo SPZ 1.jpg (66.06 KiB) Zobrazeno 9272 x
A pokud jses šikovnej nebo znáš někoho šikovného ,a ten má čas si stím pohrát , tak ten mikrospínač v té el.hrazdě pujde vyměnit . Bohužel jsem tehdy spěchal a ten šikovnej měl dovolenou :wink:
Naposledy upravil(a) wrbics dne 04 bře 2010 20:26, celkem upraveno 1 x.
_________________
BYLO : Volvo V50 2.0D ( D4204T ) , r.v.2005 , manual Q6 { foto }

pablomiami

#18 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od pablomiami »

tak ono je to zalisovany v tom plastu, takze ten mikrospinac z toho vypreparovat bude tezsi, nez kdyz si to pridelam rovnou a natahnu kabely, kazdopadne volvo u nas v Plzni zadnej zazrak, ja jsem tam volal po telefonu, prijet tam s tim v ruce, mozna by to bylo lepsi, ale nejak v tom moc nedoufam.. kazdopadne s rozebranim jsem na to sel stejne.. rekl jsem bud a nebo .. :-D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 552
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.
Bydliště: Kolín

#19 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od Pavluňa »

Honza: ja uz myslel,ze se nevymacknes :lol: :lol: :lol:

sorry za OT :wink:
_________________
Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v. 2011 r.v.2005,Kinetic
Pavluňova galerka :-)

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2434
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#20 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od jarek.krizan »

Pokud by to nebyl spínač a reaguje to na světla ( parkovačky ) neškodilo by se podívat na husí krk, jestli není popraskaná izolace na kabeláži.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

pablomiami

#21 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od pablomiami »

s husim krkem jsem prave zacal a ten to neni.. vsechny kabely jsem prozkousel a vsechno ok.. a kdyz ten mikrospinac odpojim a auto je odemceny a pak ho zastrcim zpatky do konektoru, tak se odemkne auto .. proste je to podle me nejak speceny, kdyz je zapnutej osvet SPZtky tak se odemkne kufr, nic jinyho tam pod tim neni, jen svetlo na SPZ a otvirani kufru

wrbics
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 108
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno
Vůz: FoFo 2.0TDCi

#22 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od wrbics »

jarek.krizan : problém nebude nikde v krku , řerkl bych , že v první seriich V50 , nebo v nějaké varce těchto hrazd byla nějaká vyrobní vada , že to pořádně není utěsněný . Protože když tu celou lištu ( nápis Volvo je na ní ) sundáš tak je tam pěknej humus , jsou tam jen 4 malé dírky na odvod vody , z toho byly dvě ucpané .
Je to přece velmi známe místo kde se za kombíkama točí voda , takže to tam dostáva docela zabrat ( viz Felicie :wink: )
_________________
BYLO : Volvo V50 2.0D ( D4204T ) , r.v.2005 , manual Q6 { foto }

pablomiami

#23 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od pablomiami »

jojo, byl tam hroznej bordel, spina a okolo osvetleni spousta koroze, takze sem si rikal, ze tady je ten problem asi.. az to tam budu davat, tak mozna dam trochu silikonu pod to, aby to bylo vytesneny.. budu do auta delat silnou audioaparaturu, tak nechci aby se mi na kufru neco povolilo a zatejkalo tam :(

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 552
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.
Bydliště: Kolín

#24 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od Pavluňa »

jarek.krizan píše:Pokud by to nebyl spínač a reaguje to na světla ( parkovačky ) neškodilo by se podívat na husí krk, jestli není popraskaná izolace na kabeláži.
Myslis,ze i u tak "novyho" auta muze bejt takovejhle problem :unknown:
_________________
Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v. 2011 r.v.2005,Kinetic
Pavluňova galerka :-)

pablomiami

#25 zaseknuty zamek na kufru

Příspěvek od pablomiami »

klidne by mohl bejt problem i v krku, pokud by to pri montazi nejak nesikovne nacvaknuli, tak se to muze stat si myslim i po roce..
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“