V40 poface pal. čerpadlo v nádrži - usazení, kalibrace?

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 128
Registrován: 17 roků 1 měsíc
Bydliště: České Budějovice

#1 V40 poface pal. čerpadlo v nádrži - usazení, kalibrace?

Příspěvek od jarouš »

Zdravim kolegové, a poprosím o radu. Na benzínové v40 mi neukazoval palivoměr, nešel signál z jednotky palivového čerpadla v nádrži. Tak jsem koupil celou jednotku i s těsněním, ale mechanikovi se nějak nedaří usadit ji v nádrži - když beru plnou, vrškem prosakuje benzín. Značky jsme na nádrži ani čerpadle nenašli, usazeno je to teda "od oka" stejně jako původní jednotka. A krom toho palivoměr ukazuje jen v rozmezí cca od 3/4 do 1/4 a ještě nepřesně, prvních cca 300 km ukazuje palubák pořád víceméně stejný dojezd. Máte někdo, prosím, nákres, jak přesně má jednotka sedět v nádrži? A palivoměr - předpokládám, že se kalibrovat nedá? Buď teda máme volšový ruce nebo je něco blbě.
Díky
Jarouš
_________________
V40, 1998, 1.8/85kW - bylo
V40, 2004, B4184S2 - bylo
Teď mám Rapida....

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 128
Registrován: 17 roků 1 měsíc
Bydliště: České Budějovice

#2 V40 poface pal. čerpadlo v nádrži - usazení, kalibrace?

Příspěvek od jarouš »

Ještě doplňuji, kdyby to někdo potřeboval. Měřil jsem odpory na plováku na staré jednotce (bylo původní značka Marval), jde to víceméně kontinuálně v rozmezí od cca 6 do 120 Ohm. Co je mi divné, signál do přístrojovky jde jen jeden, palubák přitom ukazuje dojezd jakoby nádrž byla plná, ale palivoměr je cca čárku-dvě pod maximem.
Jarouš
_________________
V40, 1998, 1.8/85kW - bylo
V40, 2004, B4184S2 - bylo
Teď mám Rapida....

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 128
Registrován: 17 roků 1 měsíc
Bydliště: České Budějovice

#3 V40 poface pal. čerpadlo v nádrži - usazení, kalibrace?

Příspěvek od jarouš »

Tak zkušenosti po čase, kdyby to někomu pomohlo - co se týče ukazatele paliva a palubáku, jakž takž si to sedlo. K usazení v nádrži - pro někoho možná objevím Ameriku, ale kdyby to někdo dělal poprvé jako já, možná mu to pomůže. Značky čerpadlo/nádrž nejsou, je třeba usadit podle polohy původního čerpadla, popř. ručně "doladit" tak, aby měl plovák dost prostoru - směrem dozadu se nádrž zvedá k plnícímu hrdlu, plovák musí mít možnost se do těchto míst zvednout. Těsnění je třeba nejdřív usadit v nádrži a čerpadlo do něj zasunout, pak sedne jak prdel na hrnec. Předtím mírně promazat vazelínou. Dotáhnout umělohmotnou matku potom stačí jen ručně a hotovo.
Jarouš
_________________
V40, 1998, 1.8/85kW - bylo
V40, 2004, B4184S2 - bylo
Teď mám Rapida....
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“