Silentbloky ramen zadní tuhé nápravy

Pro sedmy a devítky
  • Autor
  • Zpráva
HonzaA
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 741
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: 244 B23E

#1 Silentbloky ramen zadní tuhé nápravy

Příspěvek od HonzaA »

Info pro krabicáře - udělal jsem zkušenost, že zadní náprava je extrémně citlivá na tuhost silentbloků zadních ramen 1273628. Opotřebované silentbloky (není to na nich na autě moc vidět) se projevují rázy do karoserie v místech, kde jsou ramena skrze tyto silentbloky uchycena ke kastli a bohužel podobně se chová i některá druhovýroba, protože je pro změnu přehananě tuhá. Asi ty silenbloky fakt hodně vydrží, protože jsem to řešil na úplně první krabici a že jich u mně bylo pár desítek.

Nebudu napínat, vyhněte se prosím obloukem silentblokům Meyle (tvrdé jako šutr) a Meyle v jiných krabičkách a naopak optimální tuhost zjevně má Febi Bilstein 22941, což se prodává i jako Swag 55 92 2941. A nebo samozřejmě originál. Febi a SWAG se už bohužel dost blbě shání.

Já vím, na pohled žádná extra informace a možná už tady tyto silentbloky nikdo nikdy nebude měnit, ale udělá to tak extrémní rozdíl, že pokud se v budoucnu najde aspoň jeden člověk, kterému to pomůže, tak moje utrpení nebylo zbytečné :)
Přílohy
silentblok H
silentblok H
fullsize_4926.jpg (42.59 KiB) Zobrazeno 883 x
febi.jpg
febi.jpg (9.95 KiB) Zobrazeno 883 x
_________________
244 GLE B21E 1979 | 244 GLE B23E 1981 a další

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 21
Registrován: 6 roků 2 měsíce
Bydliště: Bratislava
Vůz: Volvo 744, Trabant 601s, Škoda 1000MB

#2 Silentbloky ramen zadní tuhé nápravy

Příspěvek od 11oxo »

Veľmi si mi tým pomohol. :) Zrovna dnes som po týchto silentblokoch pozeral a zhodou okolností som si tiež vytipoval febi 22941 a teraz teda viem, že to bude dobrá voľba. Ďakujem.
_________________
Volvo 744 GLE '86 D24T, Trabant 601s '82, Škoda 1000 MB '69

HonzaA
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 741
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: 244 B23E

#3 Silentbloky ramen zadní tuhé nápravy

Příspěvek od HonzaA »

Není zač. Dnes jsem si vyhledal svůj starý příspěvek, abych si ty silentbloky objednal na další krabici. Takže si také poděkuji za radu :D
_________________
244 GLE B21E 1979 | 244 GLE B23E 1981 a další
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „700 / 900 - opravy“