Nepřítomnost oleje v olejovém filtru

Kategorie věnovaná dvojkám
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 64
Registrován: 5 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo 245 GLT 88'
Bydliště: Brno

#1 Nepřítomnost oleje v olejovém filtru

Příspěvek od Ragnarok »

Ahoj, možná je to blbost, ale nedá mi to. Teď jsem měnil poprvé olejový filtr a jak jsem zvyklý, že u jiných aut je vždycky plný oleje, tak mě překvapilo, že tento je suchý. Je sice vidět, že je zevnitř špinavý, ale olej z něj nevytekl. Auto před výměnou asi 14 dnů stálo a pak jsem s ním jen přejel pár metrů do garáže. Má s tím někdo zkušenost? Je to normální, nebo se mám bát, že to je někde ucpané a nebude to mazat? Díky předem za všechny postřehy.
_________________
Volvo 245 GLT 88', B230E

standa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1735
Registrován: 19 roků 10 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Amazon, 1800ES, 240, 480, 740,760, T603
Participant x 1

#2 Nepřítomnost oleje v olejovém filtru

Příspěvek od standa »

Pokud po startu zhasíná kontrolka tlaku oleje, tak bych byl pro začátek v klidu. Filtr je plnoprůtokový, v motoru není žádný obtok filtru... Když měním olej na mých autech, tak dávám pod filtr hadr, abych si nezasvinil silentblok motoru. Po vyjmutí filtru z motoru z něj ještě asi tak dva velkeý panáky oleje vytečou.
Filtr je na motor našroubovaný zešikma, takže i po sebedelší odstávce v něm musí být olej, jako v nakloněný sklince...
_________________
121 Amazon, B20A, 1970
244 GL, 1980, B21A, Tuzex
3x 240 kombi, 1991-3, B200F, B230F, Super Polar, Eaton Diff Locker, Standheizung
Tatra 603, 1970, V8

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 64
Registrován: 5 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo 245 GLT 88'
Bydliště: Brno

#3 Nepřítomnost oleje v olejovém filtru

Příspěvek od Ragnarok »

Kontrolka právěže zhasne, tak celkem v klidu jsem. Ještě mě napadá, s autem se všelijak šibovalo, možná bylo nahnuté na bok a potom zvednuté na zvedák, tak třeba ten olej z toho přetekl zpátky. Co já vím...
_________________
Volvo 245 GLT 88', B230E
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „200 - opravy“