Prasklá hadice k výměníku chladičky S80 TDI

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1130
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Volvo V60 D5 AWD R-Design

#1 Prasklá hadice k výměníku chladičky S80 TDI

Příspěvek od Tarkin »

Zdarec,
praskla mi hadice k výměníku na chladičku. Originál stojí 1400Kč a není moc k sehnání. Chci to něčím nahradit. Buď to nějak zbastlit z dvou hadiček, potíž je ale v tom, že na jedné straně je průměr R16 a na druhé cca R12 a je to hned vedle svodu, takže by to chtělo nějakou teplotně odolnou, nebo to něčím omotat. Nebo sehnat hadičku, která má tyto 2 průměry, případně se dá na druhý roztáhnout. Nápady?

Číslo hadice: 9180625
_________________
Je: Volvo V60 D5 AWD R-Design TF-80SCAWD
Bylo: Volvo S80 D5252T M56 ST1

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1130
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Volvo V60 D5 AWD R-Design

#2 Prasklá hadice k výměníku chladičky S80 TDI

Příspěvek od Tarkin »

Nikdo nic? :(
_________________
Je: Volvo V60 D5 AWD R-Design TF-80SCAWD
Bylo: Volvo S80 D5252T M56 ST1

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 321
Registrován: 9 roků 4 měsíce
Bydliště: Dejvice
Vůz: 850 xc90

#3 Prasklá hadice k výměníku chladičky S80 TDI

Příspěvek od Wolfram1944 »

Tato hadice se propírala tady (ale nějak nedořešila...):
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=54&t=61586
_________________
.: 850 T-5R '95 B5234T5 AW50-42 ::: XC90 3.2 '07 B6324S TF-80SC ::: 2009-2019 850 TDI '96 D5252T M56 :.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1130
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Volvo V60 D5 AWD R-Design

#4 Prasklá hadice k výměníku chladičky S80 TDI

Příspěvek od Tarkin »

Další věc, hadice k chladiči je taky načatá. Nová stojí na skandixu 3 tisíce. To jako vážně?
8623786

Čim nahradit?
_________________
Je: Volvo V60 D5 AWD R-Design TF-80SCAWD
Bylo: Volvo S80 D5252T M56 ST1

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 50
Registrován: 7 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha 10
Vůz: S60 T5

#5 Prasklá hadice k výměníku chladičky S80 TDI

Příspěvek od Beza97 »

Nevyřešil jste někdo výměnu hadic? Konkrétně tuhle, nevím kde jí sehnat. https://www.skandix.de/en/spare-parts/cooling-system/hoses/radiator-hose-oil-cooler-outtake/1056333/ Ne

C 3
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 403
Registrován: 6 roků 11 měsíců
Bydliště: A(r)s(ch)
Vůz: V70 II

#6 Prasklá hadice k výměníku chladičky S80 TDI

Příspěvek od C 3 »

:(( ja to zatim resil provizorne... - mel jsem ale k dispozici naradi a harampadi (stare dily z jinych aut)... -hadice se mi urvala na prirube k chladici a rozpadal se a rozpada...
-poskozene casti jsem urizl + urizl nejaky kus navic, vzal jsem prumerove odbobny vyfuk, vycistil zevnitr, zvenci a pouzil -ve smeru od chladice do motoru- priruba chladice->uriznuty kus hadice navic->byvala cast vyfuku->puvodni hadice...
delal jsem to narychlo,ale doted jsem nesehnal pouzitelnou nahradu.. ale budu to resit po zime, pouziti vyfukove casti je dost nestastne a "rosi" to chladici kapalinu okolo (tzn.musim cas od casu dolevat vodu)...
řešení v rukávu mám.. rozopadly se mi hadice přetlaku do sání a zatím jsem seskládal hadice alá tuning ( :(( vzhledově mi to nevyhovuje, ale funkčnost na jedničku)... kupoval jsem to v obchodu Fusion1.cz a hodlám se přiště pověnovat seskládání nových trubek na vodu.. vyjde to na nějakou tisícovku, ale zatím vždy levněji než originál (a použité se sehnat rozumě stejně nedají)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 321
Registrován: 9 roků 4 měsíce
Bydliště: Dejvice
Vůz: 850 xc90

#7 Prasklá hadice k výměníku chladičky S80 TDI

Příspěvek od Wolfram1944 »

Psal jsem to už před časem, na polském fóru si to někdo nechával vyrobit na zakázku - Marsil - http://www.ma-przewodysilikonowe.marsil.pl/
_________________
.: 850 T-5R '95 B5234T5 AW50-42 ::: XC90 3.2 '07 B6324S TF-80SC ::: 2009-2019 850 TDI '96 D5252T M56 :.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1130
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Volvo V60 D5 AWD R-Design

#8 Prasklá hadice k výměníku chladičky S80 TDI

Příspěvek od Tarkin »

Co si vzpomínám, tak jsem jim psal a nějak to nešlo. Řešil jsem hadici na výměníku oleje.

Nakonec děda vyrobil přechodu 14 a 16,7mm myslím. Původní hadice se fikla, tam kde byla špatná. Zbytek se nechal a narazil se nový kus přes přechodku. Koupil jsem nejdražší hadicí, co měli, funguje to i bez alobaloveho chráněni.
_________________
Je: Volvo V60 D5 AWD R-Design TF-80SCAWD
Bylo: Volvo S80 D5252T M56 ST1

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 50
Registrován: 7 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha 10
Vůz: S60 T5

#9 Prasklá hadice k výměníku chladičky S80 TDI

Příspěvek od Beza97 »

Nemá někdo nové řešení jak vyřešit výměnu hadice k výměníku oleje? Budu to muset v blízké době vyřešit, protože moje hadice jsou v mizerném stavu. Koukal jsem, že průměry trubiček co vedou z chladiče oleje jsou 16mm, a po pročítání zde na fóru jsem narazil na informace, že koncovka která vede do motoru má menší průměr, což by mělo být 12mm.. Má to někdo ověřené, jaké tam jsou přesně rozměry? Chtěl bych nahradit původní hadice za flexibilní tlakové hadice určené pro chladící kapaliny.

Díky Petr

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1130
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Volvo V60 D5 AWD R-Design

#10 Prasklá hadice k výměníku chladičky S80 TDI

Příspěvek od Tarkin »

Asi ti nezbyde, než sehnat nějakou jetou.

Nebo to vyřešit jako já. Fiknout špatnou část, vyrobit/sehnat propojku a nahradit.
_________________
Je: Volvo V60 D5 AWD R-Design TF-80SCAWD
Bylo: Volvo S80 D5252T M56 ST1
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co opravit???“