Tlumiče Öhlins

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 65
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#26 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Krystof P. »

raolsa píše:No tak promiň, že jsem se zeptal. Chtěl jsem jenom vědět co je na nich jiného, jestli jsou nějak stavěcí nebo se dá třeba nastavit tuhost nebo výška auta.
Pokud tě to zajímalo tak se omlouvám já ;)
Výška se stavit nedá, jen tuhost. To nastavení neni nijak rozsáhlý, ale aspoň to uděláš pohodlně zpod kapoty a nemusíš lézt pod auto, případně sundavat kolo atd. Co je na nich jinýho je asi jen to, že je to prostě taková dobová frajeřinka, u nás celkem raritní. A hlavně k Volvu prostě Öhlins podle mě patří, nejenom že je Švédskej, ale jelikož ty legendární BTCC 850 kombíky práskaly na podvozcích právě od nich.

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 12980
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#27 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od raolsa »

Děkuji :wink:
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 4156
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#28 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od dali »

Líbí se mi jak do toho jdeš, Kryštofe :good: Kdybych ty předky koupil já (věděl jsem o nich dostatečně včas, jen jsem měl takový lety že nebyl čas ani nálada to řešit) tak jsem je akorát hodil do skříně a jak se znám, jentak bych je odsud nevyndal. Jestli je to možný, veď si prosím záznamy o celým průběhu repase, včetně kontaktů na zúčastněný odborníky a cen, a jestli můžu poprosit o následný poslání mailem, nebo zveřejnění na fóru. To z čeho si to koupil je minimálně třetí auto s dobovým tuningem který se za posledních pár let páralo, takže je naděje, že se párat budou další, a tlumiče bohužel vždycky budou vypadat podobně.

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 65
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#29 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Krystof P. »

Viz SZ dali.

Mám takovej dojem, že postupem času se to z čeho se to páralo tak nějak přirozeně spojí s mym Cčkem a budou obě žít dál v jednom obalu :) To už je, pokud to vezmu doslova, osm věcí co z něj mám :D

Jentak na okraj, neni to náhodou ta S70, která byla kdysi na prodej (nebo na díly) i tady na fóru (možná jen odkazem) a stála na takovym plošinovym zvedáku ?

Pro ostatní: Všechny záznamy si vedu, pokud to jednou dám dokupy tak informace rád poskytnu, ale je dost pravděpodobný, že už nebude možnost je zrenovovat, protože nebudou díly.

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 65
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#30 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Krystof P. »

Tak trošku blbá zpráva, zatím pro mě, do budoucna pro kohokoliv, kdo bude potřebovat nějaký mechanický díly na tyhle tlumiče....

Bohužel už není možnost pomocí oficiálních dílů AWD tlumiče předělat na FWD, musí se to řešit individuální výrobou, což jsou (kurevský) náklady navíc. Nicméně těsnění, dusíková náplň atd, je stále k dispozici.

Dokázal byste někdo říct, jestli by stačilo to odrezit a znova nalakovat, nebo spíš kompletně opískovat a dát nějaký galvanický pokovení (?) aby to dál nerezlo ?
Věděli byste kde to udělat, abych dostal za svoje prachy odpovídající službu ?

Zatím budu řešit jenom předky, který jsou plug&play, ale časem ty zadky dotáhnu, dlužim to jednomu vám všem známýmu kamarádovi, kterej ve mně vkládal naděje...

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 65
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#31 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Krystof P. »

nějakej srab tady tvrdil něco o značce Öhnils ?

Obrázek
Obrázek
Obrázek

připraveno k rozhození a identifikaci škod / potřebnejch dílů

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 65
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#32 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Krystof P. »

Nový Öhlins info:
Dobrý den,

dnes sem rozebral 1 predni a 1 zadni tlumic. Uvnitr jsou ok, opotrebeni standartne jen tesneni a povrchovka zvenku. Nyni zjistuji jak na prestavbu. Kdyz kouknete na ty dve pdf v priloze, tak uvidite jednak tlumic co ste dovezl vov_3702a a jednak ten, co by tam mel original ohlins byt vov_37_4b. Jde mi o spodni oko. Co sem koukal po netu, tak C70 nema ten spodni silentblok s tim pricnym hranulkem, ale klasicky silenblok-oko. Jako je v tom vov37_4 vlastne.

Co sem koukal do ceniku, tak to spravne oko by se melo stale nabizet. Prosim o potvrzeni, zda to na vasem aute opravdu tak je. Ideal by pro me byl nejaky stary tlumic, aby videl vsechny pripojovaci rozmery.

Dale mi jde o dil v vov_37_4 cislo 5380-01. Najdete ve vykresu. Jedna se o tzv.hlavu tlumice, ktera se opira o horni ulozeni. Origo Ohlins pro C70 je uplne jina, dost draha cca 100€ a navic podle katalogu neodstupna. Jde mi o to, zda bych mohl puvodni hlavu z AWD verze zachovat a zda by vam pasovala do auta. Ostatni veci pro zvetseni zdvihu a delky by podle ceniku meli byt stale dostupne. Stoji to zatim jen na te hlave. Jak vidite, i vyvedeni hadice do rezervoaru je trosku jine, ale i tak si myslim, ze by to stale mohlo pasovat a byt smontovatelne. Prosim o vas nazor.

Pokud byste mel nejaky stary tlumic, treba ty co ste mel pred temi Monroe, tak by to byla parada.

Cekam info. Pokud byste mel nejake foto zadnich tlumicu-klidne i na aute, tak to jedine pomuze. Rikam, jinak sem zadne poskozeni krom standartniho opotrebeni nenasel a tlumice jsou v zakladu v dobrem stavu.
Takže díly by snad měly být. Jak to dopadlo s otázkami od pána výše v mailu budu dále informovat....

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 65
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#33 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Krystof P. »

Mimochodem hrozně mě mrzí, že jedinej kamarád tady, kterýho tohle opravdu zajímalo a chtěl vědět všechny podrobnosti, se na to už nepodívá, i když veškerá moje snaha poslední dobou je dedikovaná váhradně jemu...

Fotky z vnitřku Öhlinsů:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1310
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Láb
Vůz: XC70 D5 09" / S60 D4 13"

#34 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Arkaz »

Sry za otazku ale v com su tieto tlmice tak specialne? Vdaka

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 65
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#35 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Krystof P. »

Arkaz píše:Sry za otazku ale v com su tieto tlmice tak specialne? Vdaka
Celkem v ničem. Takovej BC podvozek, co měl Dali na svý 850 a pak V70 chrochtovi toho umí víc, co se týče nastavení. KW V1 zhruba to samý, KW V2 víc a KW V3 daleko daleko víc. Jenže to už jsou sofistikovaný podvozky, který potřebujou profesionální ladění, nejlíp na okruzích a je obecně známý, že co funguje na okruhu, to nikdy nefunguje na normální silnici a ladění je tak trošku magie.
Takže Öhlins umí jenom to, pro co je známej, třeba z motorek. Dokážou vyrobit dokonalý podvozky jak pro využití v normálním provozu, tak i na okruhu, jejich podvozky jsou světová třída v čemkoliv. Ať už jde o normální R/T (road/track) využití, nebo závodní využití, Öhlins tohle má a dokáže poskytnout.

Co se týká těhle konkrétních tlumičů, je to originál dobovej equipment na P80 Volva, kterej z poměrně solidního auta v zatáčkách dělá naprostou bestii co se jízdních vlastností týče. Ne že neexistujou lepší tlumiče, to ano, ale neexistujou tlumiče pro casual driving, který by toho dokázaly víc, než právě tenhle set.

Pokud bych chtěl výkon za svoje peníze, upřímně půjdu do KW (za ty prachy co dám do repase + pořízení, bych měl KW V1, nebo V2 v group buyi). Jenomže já chci dobovou originálnost, nepotřebuju aby moje auto mělo místo 240 koní 350... Potřebuju aby bylo po všech stránkách dokonalý tak, jak bylo v 90. letech, chci aby bylo stylový, originální a pořád takový, jako sjelo z tovární linky, proto mám Öhlins. Tenhle set ve svý době u nás stál kolem 100 tisíc kč a všichni věděli proč.

Reálně je v dnešní době jediná výhoda to, že si tlumič nastavim zpod kapoty, nebo víka kufru na tvrdost kterou chci, aniž bych musel sundavat kolo, nebo zvedat auto. Protože nechci závodit, ale mít použitelnej vůz..

Snad to dostatečně zodpovědělo tvou otázku

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2166
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Sydney - AUS
Vůz: Mitsubishi Challenger

#36 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od tomasss »

Myslim ze nejsem Krystofe zdaleka jedinej, koho tenhle tvuj projekt zajima, ale protoze je to pro me o platformu vedle, tak jen s obdivem sleduju :good: takze jen tak dal, palec nahoru za zapaleni do neceho takovyho :Bravo:
_________________
Je: Mitsubishi Challenger 2002 3.0 V6 aut
Bylo: V40 D2 6q 88kW MY2017, 760GLE B280F AW71 108kW, 960II B6304S3 AW30-43 150kW, 2x 740TURBO B204GT M90 147kW, S70R B5234T3 AW50-42 176kW

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 65
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#37 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Krystof P. »

tomasss píše:Myslim ze nejsem Krystofe zdaleka jedinej, koho tenhle tvuj projekt zajima, ale protoze je to pro me o platformu vedle, tak jen s obdivem sleduju :good: takze jen tak dal, palec nahoru za zapaleni do neceho takovyho :Bravo:

Díky za podporu Tomasssi,

vím, že pro tebe není P80 platforma zrovna ztělesněním filiosofie Volva, a proto si toho vážím o to víc. A vůbec, od někoho, kdo do svejch aut investuje tolik času a energie tohle vždyky potěší.

Třeba taky jednou konečně dostanu příležitost se zadokolkovejma krabicema, ale teď na to prostě nejsou prostředky, ačkoliv bych velice rád. Mám toho na hrbu zkrátka moc a když C70 za něco hranatýho nevyměnim, prostě nic hranatýho mít nebudu. Aspoň zatim, i když mě to sere...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 170
Registrován: 11 roků 5 měsíců
Vůz: .

#38 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Dejw22 »

Sleduji tenhle topic od začátku, před nějakou dobou jsem viděl přední tlumiče na Sbazaru, ale říkal jsem si že jen přední mi budou k ničemu. Možno to jsou ony. Takže se těším až je budeš mít na autě a poreferuješ mi, jak se na nich jezdí :twisted: :twisted: . Hlavně budeš mít opravdu něco, co jen tak něco nemá, a já individualismus rád :good: Já se musím spokojit s obyč Koni Yellow :cry: :D
_________________
Bylo:
BMW E61 535dA,M57TUD30, 200kw, 580nm twinturbo, Mpaket, oxford grün
V70XC '00, 2.4 LPT 142kw B524T, AW42AWD, Regent Red Pearl
C70 '99, 2.0 HPT 166Kw B5204T3, M56, TCV AEM, iPD CBV kit, iPD zadní stabilizátor,ecu remap, Cassis Pearl
V70 '98, 2.5 TDI 103kw D5252T, M56, Silver Metalic, v plný polní

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 65
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#39 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Krystof P. »

Dejw22 píše:Sleduji tenhle topic od začátku, před nějakou dobou jsem viděl přední tlumiče na Sbazaru, ale říkal jsem si že jen přední mi budou k ničemu. Možno to jsou ony. Takže se těším až je budeš mít na autě a poreferuješ mi, jak se na nich jezdí :twisted: :twisted: . Hlavně budeš mít opravdu něco, co jen tak něco nemá, a já individualismus rád :good: Já se musím spokojit s obyč Koni Yellow :cry: :D
Taky jsem napřed koupil jenom předky. Ale díky tomu, že je byl vyzvednou můj táta a majitel auto(pneu) servisu co je prodával nebyl doma, ale tlumiče tátovi předával jeho táta, tak napřed vytáhnul zadky. Můj se mi o tom zmínil a já chapíkovi asi 14 dní na to volal, že jsem dostal info, že má i zadky no a on že mi chtěl zavolat, že prej by je dal zadarmo, jelikož jsem od něj už bral Propusy a ty předky...

Takže to dopadlo tak, že od tohohle kluka mám Propusy včetně obutí za 5k kč a Öhlinsy za 4k kč...Podle mě nejlepší transakce v dějinách

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 170
Registrován: 11 roků 5 měsíců
Vůz: .

#40 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Dejw22 »

Tak to je hodně příjemný. O těch Propusech jsme se tenkrát bavili že jsi je dostal za levno i s fajn pneu. Ale cena tlumičů je taky fajn. Víc takových lidí....
_________________
Bylo:
BMW E61 535dA,M57TUD30, 200kw, 580nm twinturbo, Mpaket, oxford grün
V70XC '00, 2.4 LPT 142kw B524T, AW42AWD, Regent Red Pearl
C70 '99, 2.0 HPT 166Kw B5204T3, M56, TCV AEM, iPD CBV kit, iPD zadní stabilizátor,ecu remap, Cassis Pearl
V70 '98, 2.5 TDI 103kw D5252T, M56, Silver Metalic, v plný polní

z-d-e-n-a
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2439
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2,5T 2008 & V50 2,4i 2005
Participant x 1

#41 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od z-d-e-n-a »

Krásnej kauf! Neboj se že tohle téma nesleduju! Naopak hltám každý pokrok co s tím děláš,neb mě to zajímá. Bohužel ti k tomu nemám co říct,takže to vypadá že si tady vedeš téma sam pro sebe. :green:
Fakt se mi líbí zapálenost pro správnou věc. Hlavně jestli se něco tak ultimátního v naší zaprděný republice nechá dotáhnout do zdárného konce. Za mě teda palec nahoru!
:good:
_________________
V70 2,5T 12/08 - B5254T6, MT Stage2
V50 2.4i 12/05 - B5244S4, AT
EX: V50 T5, 850 T5, V70 TDi
VIDA a VolFCR v Jindřichově Hradci...

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 65
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#42 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Krystof P. »

z-d-e-n-a píše:Krásnej kauf! Neboj se že tohle téma nesleduju! Naopak hltám každý pokrok co s tím děláš,neb mě to zajímá. Bohužel ti k tomu nemám co říct,takže to vypadá že si tady vedeš téma sam pro sebe. :green:
Fakt se mi líbí zapálenost pro správnou věc. Hlavně jestli se něco tak ultimátního v naší zaprděný republice nechá dotáhnout do zdárného konce. Za mě teda palec nahoru!
:good:
Díky. Dělám to pro ostatní... Kdyby se náhodou naskytnul další kauf, nebo by je už někdo měl na autě (i když o tom na VF nevim) aby věděl co ho čeká. Navíc můj případ je specifickej tou potřebou přepracovat AWD na FWD.

Jinak...bude to drahý. Bude to tak drahý, že bych mohl mít novej značkovej podvozek. Sice ne KW V3, ale mohl bych mít luxusní BC a ještě by mi možná něco zbylo, ale já tohle prostě chci dotáhnout. Je to můj odkaz Daliborovi, kterej o tohle téma projevil obrovskej zájem a je to tak trošku i pro mě, protože jsem se rozhodl, že chci auto směřovat trošku jinym směrem.

EDIT: tohle jsem chtěl nechat na konec, ale musim vyjádřit velikou úctu a obdiv klukovi(klukum) z Křenek motorsport, který mě podporujou od začátku a s naprostou vervou a totálnim nasazenim. Je vidět, že lidi od aut drží pospolu. :good:

EDIT 2: sice všude o BC mluvim dobře, ale neni to takovej zázrak. Jen je nejlepší v rámci možností nastavení za ty prachy. Pro uživatele to znamená to, že se "nechá" nastavit na běžný ježdění a nechá se nastavit i na trackový ježdění, ale je to jako s každejma lepšíma tlumičema - nastavení dělá 99%

oxi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 163
Registrován: 13 roků 5 měsíců
Bydliště: Přerov
Vůz: Volvo 855 T5

#43 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od oxi »

také sleduji :) a určitě né sám :D .. už je na tom vidět kus práce :) .. jen tak dál a budu se (a asi nejen já) těšit až poreferuješ jak se na nich jezdí ;)
_________________
Volvo 850 T5 Estate LW 1994/95, B5204T - galerie
Volvo S60 D5 2005
bylo Opel Astra F classic 1.6 made in poland r.v.2000 :'(
bylo Škoda 120 LS Sport 1978 :'(
dakos3.wordpress.com

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 957
Registrován: 12 roků 9 měsíců
Bydliště: Trnavský kraj, SR

#44 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Fritzko »

tomasss píše:Myslim ze nejsem Krystofe zdaleka jedinej, koho tenhle tvuj projekt zajima, ale protoze je to pro me o platformu vedle, tak jen s obdivem sleduju :good: takze jen tak dal, palec nahoru za zapaleni do neceho takovyho :Bravo:
+1
_________________
Volvo 245 GL B230F 91´-Helga
Volvo 245 GL B23E+LH 2.4 89´-Maxim
Volvo 242 DL B21F 81´US model (kmotrovo fáro)
BMW 525 TDs Touring 93´

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 65
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#45 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Krystof P. »

Tak nějaký info ohledně stavu, nějaký otázky, nějaký ceny...Posbíráno z mailů

Díly:

1) Spodní oko zadních tlumičů by mělo být v nabídce, tedy tady jsme v otázce přestavby OK.

2) Hlava zadního tlumiče, která se opírá o horní uložení - origo Öhlins pro C70 je úplně jiná cca 100€ a navíc neodstupná. Bylo by dobré zjistit, jak spasovat hlavu na horní uložení

3) Ostatní věci pro zvětšení zdvihu a délky by podle ceníku měly být stále dostupné.

4) Vyvedení hadice do rezervoaru je trošku jiné, ale i tak si myslím, že by to stále mohlo pasovat a být smontovatelné.

5) AWD hadice k rezervoárům je jiná, je trochu jiný i rezervoár. Nádobka (rezervoár) kolem 100€. Pokud nebude vadit funkci, delší hadice nevadí, jiné rezervoáry taky nemají na nic vliv.

6) Ohledně povrchovky: předek opískovat a nalakovat klasickým autolakem - pouzdra uvnitř jsou netknutá, takže škoda je máčet v kyselinách atd. Ty bych chtěl nechat suché, nebo komaxit...tam půjde vnitřek taky zakrýt. Zinek+žlutý chromat je origo úprava těch zadních.

7) Všechen nepoškozený spojovák se budu snažit zachovat a dát na pozinkování. Matice musí být nové.

8) Cena předků kolem 2tis./ks + povrchovka + pružina (možná půjde sehnat originál Öhlins, ale jsou zbytečně drahé). Öhlins používá na tyto aplikace pružiny Lesjöfors. Je potřeba zjistit jaké pružiny od Lejs. koupit.

9) Zadní - Poškozené jsou na všech tlumičích bužírky na hadicích(pohledová část, pod kapotou). Nová hadice je cca 70-80€ za kus...Nebo zkusit Hansaflex v Libni, dělají hadice.

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 65
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#46 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Krystof P. »

Ještě bych chtěl poprosit, jestli by se tady nenašel někdo, kdo má úchylnou zálibu v extrémním googlování, jestli by mi nedokázal vypsat Volvo produktový čísla pružin, ze kterejch je tenhle set složenej ? Nebo spíš ověřit, jestli našel stejný výsledky jako já ?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SET: 9451350

předek 3546640

zadek 3546285 modrá ? a 3546893 červená ? (že by třeba červená byly nějaký heavy duty ?)

http://infopart.org/volvo-3546640-part
LESJ: http://infopart.org/lesjofors-4095832-part // http://infopart.org/lesjofors-4295810-part

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://v70r.com/forums/topic/11220-ohlins-where-to-buy/page-2
http://volvospeed.com/vs_forum/topic/49173-lowering-an-awd-70-series-car/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.autodily-pema.cz/front.tec-doc.product/1661293
http://www.autodily-pema.cz/front.tec-doc.product/1657607
Naposledy upravil(a) Krystof P. dne 19 říj 2015 20:17, celkem upraveno 2 x.

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 65
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#47 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Krystof P. »

Spony na rezervoáry předních tlumičů na uchycení k rozpěrné tyči: 35€ /ks :%)

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 65
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#48 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Krystof P. »

nějaký obrázky pro orientaci jak je to s AWD x FWD:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

zadní snižovací tlumič (-3cm) Vogtland
http://www.vivaperformance.com/volvo-c70-classic-lowering-springs/

Fíla
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1067
Registrován: 14 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70R AWD, B5234T4, '98

#49 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Fíla »

Krystof P. píše:Ještě bych chtěl poprosit, jestli by se tady nenašel někdo, kdo má úchylnou zálibu v extrémním googlování, jestli by mi nedokázal vypsat Volvo produktový čísla pružin, ze kterejch je tenhle set složenej ? Nebo spíš ověřit, jestli našel stejný výsledky jako já ?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SET: 9451350

předek 3546640

zadek 3546285 modrá ? a 3546893 červená ? (že by třeba červená byly nějaký heavy duty ?)

http://infopart.org/volvo-3546640-part
LESJ: http://infopart.org/lesjofors-4095832-part // http://infopart.org/lesjofors-4295810-part

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://v70r.com/forums/topic/11220-ohlins-where-to-buy/page-2
http://volvospeed.com/vs_forum/topic/49173-lowering-an-awd-70-series-car/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.autodily-pema.cz/front.tec-doc.product/1661293
http://www.autodily-pema.cz/front.tec-doc.product/1657607


Vida mi ukazuje, že 9451350 je set zadních pružin a jednotlivé pružiny mají číslo 3546893 - červená
_________________
V70R AWD, B5234T4, M58, 1998, Saffron metallic, Coil On Plug conversion, tuned by VastTuning
XC70 D5 AWD POLESTAR, D5244T10, TF-80SC, 2011, Oyster Grey Pearl; V60 CrossCountry AWD POLESTAR, D5244T21, TF-80SD, 2017, Rich Java

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 65
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#50 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Krystof P. »

Fíla píše: Vida mi ukazuje, že 9451350 je set zadních pružin a jednotlivé pružiny mají číslo 3546893 - červená
Díky moc !! To mi moc pomůže. Jsem idiot, že mě nenapadlo stáhnout si vidu a mrknout tam...
Díky :angel:
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co opravit???“